32% lugejatest on leidnud meie blogist kasulikku reklaamsisu

Nagu te mäletate, tegime mõni aeg tagasi küsitluse, mis või kuhu suunas peaks marimell 2020 aastal liikuma. Hetkel on küsitlusele vastanud 1295 inimest ja suures plaanis ei tulnud meile midagi üllatusena, kui välja jätta teie soovitused, mida te meile 2020 aastaks jätsite. Omg!

Te ei kujuta ette ka.. ma ei ole tavaliselt selline omg, mul on mingi oma lugejate gäng ja me oleme kõik nii üks. Aga saate aru, teie minikirjad seal tõstsid mu motivatsiooni 125% ja andsid nii palju indu ja.. Nii armas, et te olemas olete ja meisse usute ja et me teile meeldime. Ma arvasin, et kõik heidivad meid :D

91% vastanutest usub, et me saame oma säästuaasta raames 10K kokku nagu lootsime. Ja 82% loodab, et saame järgmisel aastal oma koju. Kui nii suur hulk inimesi meile kaasa elab, siis.. halloo. Peame ju saama!

Üllatavalt suur protsent jälgib meid ikkagi sotsiaalmeedias, 29% Instagramis ja 21% Facebookis. Kolige blogisse – päriselt ka. Salvestage meie blogilink endale bookmarkidesse. Me oleme ju alati rääkinud – Instagram ja Facebook on nagu üürikodud ja kui ühel hetkel öeldakse, et jou, me tõstame hinda – koli minema või maksa, siis võib juhtuda, et ma ei taha maksta ja sellega seoses kaome me teie elust ära. 70% inimestest ei paneks seda isegi tähele kui mõni Instagrami konto kaoks. Seega, kui te päriselt tahate meie tegemistega kursis olla, siis pange meid Delfi ja muude oluliste vahele bookmarki real ja tšekkake hommikuti, kas blogis on midagi uut või ei. Kui on, siis kell kaheksa me postitame. Mõnel juhul ikkagi ka suvalisel hetkel keset päeva. Nii ära planeeritud me blogi pole nagu trükisoe Õhtuleht.

Mis teid tegelikult huvitab?

Reisiblogid – nendega on uuest aastast keeruline. Vähemalt praegu oleme me võtnud vastu otsuse reisimist piirata. Me muidugi otsustasime seda eelmisel aastal ka. Aga ausalt, teie tagasiside motiveeris meid näiteks kahenädalasest Tai reisist loobuma. See oli meil pikalt kaalukausil, samas me pileteid polnud ostnud ja nüüd otsustasime, et ei osta ka.

Ühe häälega jäi reisimisele alla: seksijutud – noh, seks müüb, see on selge. Aga marimelli blogist ei saa kindlasti mingit seksiblogi, mõningaid asju kindlasti jagame, see on ka selge. Ja üldse mitte sellepärast, et me tahame hullult klikke ja seks müüb, vaid sellepärast, et see on osa meie elust, seks ongi osa kõikide inimeste elust ja see ei ole meie silmis asi, millest ei võiks rääkida.

Oma kodu – no oma kodu järgmisel aastal tuleb. Nui neljaks! Ma ütlesin just paar päeva tagasi sõbrannale, et mul on kama kui ma istun 2020 aasta jõuludel oma kodus, tühjas köögis ja teen ühekordsel grillil seapraadi. Oma kodus ma olen detsember 2020!

Säästuaasta – eks need kaks käivad käsikäes. Kui ei säästa ei saa ka oma kodust juttu olla. Ma lihtsalt vahepeal tunnen, et kui ainult säästmisest või oma kodust kirjutada, läheb samamoodi üksluiseks nagu ainult seksist kirjutades. Aga mingid asjad ongi ju periooditi aktiivsemad me elus.

PS! Mul tuli selline mõte ka – ma ei tea veel kuidas seda teostada, aga kas oleks põnev kui me blogi ala paremas veerus oleks mingi interaktiivne loendur, mis näitaks palju meil säästukontol raha on?

Telgitagused – ma arvan, et kui meil poleks üldse teemas säästmine ja oma kodu, oleksid need protsendid liikunud just siia kategooriasse, aga 41% on päris kõva tulemus. Ma ise mõtlesin, et ehk peaks hakkama jagama telgitaguseid.. blogimaastikult, koostöödest, kasvõi sellest nö ausast ja läbipaistvusest, kas teid huvitaks näiteks minu tööga seonduv – millised influencerid mulle kirjutavad ja koostöid soovivad, kuidas osad nõuavad, ähvardavad.. See maailm oleks lai, aga kohati mulle tundub, et ehk liiga nišikas ja mitte ehk nii põnev neile kes selles maailmas ise sees pole.

Kokandus – sõbrad, mul on nii kahju, et mul pole aega kokata nii palju kui ma tahaks. Ma mõtlesin küll, et sügis tuleb ja tekib rohkem seda toas passimist ja kokkamist, aga reaalsus on see, et Meelis viskab asjad ahju ja mina tulen õhtul ja lihtsalt söön seda mis on, sest kõht on tühi ja ma peaks vaba päeva võtma töölt, et korralikult kokata. Ma tahan seda täiega. Tahaks teha mingeid lahedaid asju ja sööke ja neid teiega jagada, aga hetkel pole aega. Ma praegu mõtlen, äkki detsembris. Siis olen rohkem Hedoniga kodus kui Meelis Jõuluvana teeb ja ehk siis on aega.

Ja ülekaalukalt päris elu – 76% tahab lugeda meist ja meie igapäevaelust. Mul siin aga tekib küsimus, et kas säästuaasta, omakodu, kokkamine jne on meie oma elu või pigem ootate te siin veel midagi muud?

Üllatavad tulemused:

79% ei ostaks või noh, jätaks pigem lugemata, 1€ eest postituse, isegi siis kui see raha läheks omakodu fondi. 8% arvas, et eur oleks okei. No vist ei hakka riskima :)

32% tunnistas, et nad on saanud reklaampostitustest kasulikku sisu, leidnud uusi lemmiktooteid ja nad on kasutanud sooduskoodi. 37% leidis, et praegune reklaampostituste märgistamine on okei (st postituse all on #KOOSTÖÖ). 26% jaoks pole see oluline ja ülejäänud eelistaksid kui koostöö oleks juba pildil või pealkirjas välja toodud. 15% tahaks, et me paneks märke juurde ka siis kui oleme asja ise ostnud.

Mida me muutma peaks?

72% tahab, et me teeks rohkem eksperimente, 28% tahab rohkem videosisu, 25% ootab teiste blogijatega koostöös midagi. Teised protsendid jagunevad suht võrdselt kõige muu vahel – harivad üritused, podcastid, oma saade. 44% tahaks, et sooduskoodid oleks ühes kohas ja 40% tahaks, et me jagaks neid ikka igalpool nagu seni.

Ühesõnaga, pika jutu kokkuvõtteks, on mott täiega laes ja see oma kodu pea ära tulema, kaua me ikka sel teemal jahume. Aga siis tuleb kamaluga kodujutte ja kes neid lugeda viitsib, et mis tolmuimeja me valisime ja millise köögi ja kust saab hea hinnaga lampe. Aga noh, eluline blogi, saate lugeda sellest, mis parasjagu teemas on, eks :)

28 thoughts on “32% lugejatest on leidnud meie blogist kasulikku reklaamsisu

 1. Suured turundajad ja sotsiaalmeediaspetsialistid olete, aga seda ei tea, et 30% jälgijaid on ca 6000 inimest kõikidest teie jälgijatest. 1200 inimest moodustab teie jälgijatest vaid ca 6% ja selle põhjal ei peaks mingeid erilisi järeldusi tegema. :D Mitte üldse halvaga, lihtsalt tobe oli lugeda seda postitust.
  See on ka veider, et teete küsitlusi jms, et inimestele meeldivat sisu toota… kas pea on nii tühi? Kunagi olite täiega ägedad, kuigi mulle 90% teie postitusi ei meeldinud, aga siis oli teil sisu. Nüüd olete järjest rohkem ja rohkem kadunud sinna, et sisu ei ole ja kui on, siis punnitatud. Seda räägivad kõik teile. Kui teil on nii suur kriitikataluvus nagu te väidate, siis te ei põeks nii väga selle pärast, mida inimesed tahavad lugeda. Vana Marimelli tahame! :D

  1. Väga nõus- tahaks ka vana Marimelli tagasi. Mitte seda jubedat, pidevat, katkematut reklaami, igal pildil/postituses mingi jogurt, seljakott või shampoon. Loo pealkiri on üks ja lugu räägib hoopis millestki muust. Milleks küsida lugejatelt, mida nad lugeda tahaks, kui sellest valmib vaid pealkiri, postituse sisu on jälle mingist jogurtist. Rumal muidugi minust- klikkide saamiseks, aga see on nagu oma lugeja üle irvitamine.
   Selge, et igasugune nänn on võimalik siduda oma eluga ja tooted ära kasutada, aga see ei ole “päriselu”. Kirjutage kasvõi sellest, millise shampooni, käekoti või jogurti te REAALSELT ISE ostaks, kui teile neid ei saadetaks. Milline PÄRISELT meeldib, maitseb, hästi mõjub, mõnus kasutada? See oleks huvitavam. Või koostööleping keelab? Ma ei tea, kui pikaks ajaks te neid sõlmite, aga no igav on. Kõik juba teavad neid teie onupaule ja vonbaere, ma hakkan sügelema, kui neist jälle postitus vorbitakse.
   Mis puutub sotsiaalmeediasse, siis paraku on nii, et ikka teie peate ennast nende soovide järgi kohandama, mitte vastupidi. Või no saab ka vastupidi, aga see on teie, mitte FB või Insta, kaotus.

  2. No aga ma ostakski ise endale Linea juuksehooldustooteid ja von baeri seljakoti ja uncle pauli kingad ja ma olen aastaid ostnud poest alma piima ja hapukoort, olenemata koostöödest. Ma ise tellin endale asju dermosilist ja bonmeritest ja just tellisin uue pesu lustandlove lehelt. Ma tarbiks neid asju ka ilma koostöödeta.

   Vana marimell – ma ei saa aru tegelikult, mida te ootate? Seda klatši ja kõmu ja ausaid arvamusi, mille pärast me ainult heiti saime ja sooviti, et me lõpetaks selle jama tootmise, sest keda kotib ja miks me nii negatiivsed oleme. Aga nüüd tahate tagasi :) ok! Kõike saab!

  3. Ma tegelikult nõustun Lysiga, vana Marimell oli jah vahepeal sitasti ütlev, aga seda oli kõige meelelahutuslikum/huvitavam lugeda. Kasvõi see Merlyn Uusküla kleiditeema :D mitu korda scrollisin, et näha, ,mis kommentaare veel teile tuleb, postitus ise oli ka hea vürtsine. Tundub, et see on ikkagi teie Mina, see kõmuvärk.

  4. Mulle on j22nud mulje, et nii m6negi blogi sisu muutub, kui blogija saab natukene tuntumaks ning muutub firmadele atraktiivsemaks ehk tahetakse teha koost88d. Ses suhtes ma ytleks, et firma on altimad blogijaid oma turundajatena 2ra kasutama. Ma avastasin p2ris mitu blogijat l2bi eestiblogijate Insta, kuid ausalt olen l6petanud mitmete j2lgimise, sest m6nusate blogipostitust asemel vorbitakse nyyd instastorisid, mis peaasjalikult on mingite toodete reklaamid. Kurb, aga see igal sammul reklaam hakkab t6siselt vastu ning ma ei r22gi siin praegu Marimellist v6i Mallukast, kellede jaoks ilmselgelt moodustavad koost88d suure osa sissetulekust, yksk6ik mis kujul.

  5. Ok, las ta jääb- selge, et iga inimene tahab vaheldust ja käia astaid samasugust kingadega või kasutada sama shampooni on ilmselglt igav ja tüütu. Kui poleks koostööd oleks kindlasti ka vaheldus.
   Vana Marimelli all ei pea ma silmas mitte klatši vaid vähem reklaami, isegi sksipostitustest tehaks juba koostööd. Ma vastan vist juba kümnes kord, aga siiski.. kirjutage oma elust, mitte pakkide avamisest, Alist rämpsu tellimisest, kinnimakstud seksiklubides ja reklaamiüritustel käimistest. Aga lõpuks on see teie blogi ja teie raha, vaba maa ja blogi võibki olla vaid reklaamiblogi.

 2. Meie saame oma uue kodu 2020 sügisel, hetkel ootame maja valmimist. Nii põnev oleks lugeda sisustamise teemadel. Ma väga loodan, et saate lõpuks selle päris oma kodu. Mina olen seda meelt, et kui ikka midagi väga tahta siis see ka tuleb. Ma saan järgmine sügis oma juubelit juba uues kodus tähistada ja jõulud tulevad ka siis juba hoopis teistsugused
  Soovin teile edu!

 3. Leenu, Sa võiks ka hakata oma aktifotosid müüma, nagu Rannamaja Marylin. Sa oled nii kena naisterahvas, mina küll ostaks.

 4. Meil on ka samad plaanid 2020 ehk siis kodu ostmise protsess käimas.
  Soovin igalkuhul edu Teilegi ja et see suur soov täituks! You can do it!

 5. Ma hoopis sooviks, et te vahel reklaami ja niisama eluolu juttude vahele postitaks arvamusi Eesti elust, ühiskonnas toimuvast, mitte et peakski kvalifitseeruma arvamusblogiks, aga kuhugi peaks tõesti arenema, samm edasi näilisest pealiskaudsusest. Vahepeal oli kooseluseaduse teema, siis arvasite midagi, aga hetkel ma ei tea, tunnetan sisutühjust, kui inimestele üldse korda ei lähe (võimalik, et läheb, aga lihtsalt ei kirjuta).

  1. Veidi ei lähe ja teiseks, ma kipun kommentaaridele vastama ja lähen närvi kui minuga ei nõustuta :D lihtsam on vait olla ja mitte vaielda

 6. See sama oli näiteks väga hea postitus. Siira emotsiooni pealt. Ma ei pea hetkel üldse silmas sisu, vaid seda suhtumist ja motivatsiooni, mis on nakkav. Rahvas ei taha kaustas ritta seatud sätitud fotosid, kaunist fassaadi, spekuleeritud sisu – seda meeletut kaalumist ja juurdlemist, et kuidas oleks kõige õigem ja tagasiside ainult positiivne. Rahvas tahab haavatavust, sest see mõjub. Siiraid läbimõtlemata emotsioone otse puusalt, mille puhul on ilmselge, et sõnad pole ritta seatud kartes negatiivset kommentaare, vaid mis tuleb ilma filtrita enda seest. Ainult nii on võimalik Teiega samastuda. Kui palju neid ilusaid filtriinimesi reaalsuses eksisteerib? Kõige naljakamad naljad, kõige paremad filmid ja kõige haaravamad raamatud on just sellised, millega on lihtne samastuda.
  Võin ka puusse panna, aga teile on vist päris palju öeldud, et tundute videopildil teistsugused ja meeldivamad? See ongi see sama teema, seal ei ole teil kuigi palju aega kaaluda, mida ütlete või kuidas olete. See on vahetum.

 7. Minule väga meeldib mõte,et blogid oleks nö tasulised,sest see on ikkagi suur töö ja väärib tasu :) Aga kas ma maksaksin 1 euro iga postituse eest..seda kahjuks mitte :(
  Vb mingi 3-4 euri kuus oleks ok ja arvestades palju teil jälgijaid on..saaks kokku ikka päris ilus summa teie unistuste jaoks :)

  1. Ma ei pidanud tegelikult silmas, et iga postitus oleks tasuline, vaid nö mõni pikantsem, nagu Delfiski. Kogu sisu pole tasuline, aga mõni üksik on.

 8. Säästmiseks ongi vaja palju motivatsiooni. :D See eesmärk peab koguaeg silme ees olema, siis on niivõrd palju kergem raha kõrvale panna. Ise alustasin säästmisega ikka mitu-mitu aastat tagasi ja siis olid summad väikesed. Polnud lihtsalt kindlat eesmärki. Aga nüüd kogun ka oma kodu jaoks ja tänu sinu väljaöeldud sõnadele säästan ka rohkem. Ehk siis 30% sissetulekutest. Niiet minule olete ka väga positiivselt mõjunud ja koos elukaaslasega oli ka eesmärgiks koguda 10 000 selle aasta lõpuks. Niiet mul on põnev jälgida, kuidas teil läheb, sest endal on ju sama eesmärk :) Aga palju edu ja saate selle oma kodu ka. Meie saame ka. :D

  1. Meil on puudu natuke all tuhande. Ehk siis põhimõtteliselt ongi juba koos. :D

 9. Mulle kusjuures meeldib praegune blogi stiil! Jätkake samas vaimus edasi! Säästukohapeal meeldiks küll jälgida teie säästmist ja kaasa elada!
  Ps, jääme beebiuudiseid ka ootama.

 10. Teie blogi juures meeldib mulle see, et olenemata sellest, et te olete lapsevanemad, te ei kirjuta Hedonist söögi alla ja söögi peale. Oskate last kaasata oma postitustes nii, et ei häiri. Jube häiriv on kui kellegi titt teeb või saab midagi ja terve kommentaarium kaagutab kaasa oma lapsest. Literally kedagi ei koti suvalise kommetaatori lapse tegemised.
  Samuti on teie kodupostitused mõnusad, eks natuke pea pilvedes olete, aga ma ise ka selline “dreamer”, hea samastuda. Ootan küll, et oma kodu saate. Kindlasti loeks teie sisutuspostitusi, remondipostitusi jms, sest stiili teil selle peale kindlasti jagub. Leenu, sa oled nii loominguline ja aktivist, kindlasti tuleks sealt head materjali!
  Eks teil neid ämbreid ole ka, clickbait pealkirjad, pidev Von Baer, Valio reklaam ja üksluised autoarvustused. Ei saa küll pahaks panna, eks see on teie töö, lihtsalt katsetage midagi uut. Valio, Von Baer ja selline on juba vastukarva. Me kõik teame, et igaks kingiks sobib see nahkkott, just stop it already. :D
  Aga täiuslikke inimesi polegi olemas ja ei saagi alati nõustuda kõigega mis arvate ja teete, sellest hoolimata olen ikka veel lugeja. Pikaajalise lugejana on teie muster enamvähem selgeks saanud, et need postitused mis üldse ei kõneta ei saa ka klikki ja nii lihtne ongi :)

 11. Mina igaljuhul ootan põnevused uue aasta blogipostitusi koduteemal. Alustades siis valikutest – maja, majaosa jne. Plussid ja miinused erinevatel kinnisvaraobjektidel jne. Läbi teie silma. Remondijutud, kui remonti tuleb. Jne jne.
  Saab põnev olema. Ja videopostitusi ootan ka.

Comments are closed.