Hedon soovitab: lemmik mänguasjad

Ütlen kohe ära, see ei ole kellegi poolt tellitud lugu, vaid olen Instas mitu kirja saanud meie storyde peale, et oo, mis see on ja kas seda soovitan ja mõtlesin blogida, millised on Hedoni lemmikud – mänguasjad pole nagu õige sõna tegelikult, ma ütleks tooted, mis on vähemalt aasta aega olnud meie peres totaalsed hitid.

Digitaalne jutupliiats

Eelmise aasta jõuludeks pidime alguses rühmas kinkima raamatu, mina ostsin selleks digitaalse jutupliiatsi koos Jänku Jussi raamatutega. Stardipaketis olid kaasas ka ühed Lotte kaardid (Eestimaa loodusmäng).

Kui ma paar päeva tagasi nägin Saara Piusi Instas, et see ka nende peres hitt on, läksin kodukale vaatama, et kas on midagi uut ka või ikka välja müüdud nagu aasta tagasi. Ma konkreetselt sain viimase stardipaketi Apollost eelmisel aastal. Ja ennäe, uued raamatud olidki olemas + hunnikus Lotte teemalisi kaarte. Ma tellisin veekogud ja kaks Näpsude raamatut.

Vaatasin, et praegu on saadaval uued versioonid – jutupliiats eraldi ja/või siis on võimalik osta tooteid üksikuna juurde või tellida selline pakett, et iga paari kuu tagant saadetakse uus raamat…

Ja no tõsimeeli, endal on ka megahuvitav kuulata neid küsimusi ja vastuseid. No näiteks on seal küsimus, mida tehakse vana paberiga, miks peab prügi sortima, millise looma pojad muudavad värvi, miks ei tohi linnupesa leides mune näppida jne Ja siis onu Klaus seletab rahulikult ja talle omasel ülimõnusa saare, okei hiiu, aktsendiga..

Põhinali on see, et meil on aasta aega see olemas olnud ja see on totaalne hitt olnud, isegi suvel õues kuulasime onu Klausi tarkusi. Ja ma nägin alles nüüd, uute kaartide pealt, et iga kaardi peal on tegelikult 12 küsimust ja vastust, sest on kergemad ja raskemad küsimused, neile viitavad Alberti roheline ja punane pall kaardi all ääres.

Mõtlesingi, et kui keegi küsib, mida sel aastal Hedonile kinkida jõuluks/sünnipäevaks, siis tahan neid erinevaid kaarte juurde. Need on totaalne meelelahutus ükskõik kus ja ükskõik kellele. Lennukis vist häiriks inimesi, aga meil toimivad ka unejutuna jumala hästi.

Lisainfot selle ülilaheda toote kohta saab jutupliiats.ee lehelt.

Pusled

Puslesid on Hedon minu meelest kokku pannud sellest ajast peale kui ta istuma hakkas. Ta paneb juba ammu vabalt kokku 5+ aastastele mõeldud 100 ja enama tükilisi puslesid nagu nalja. Suvel olid pusled rohkem pausil, aga nüüd on need jälle täiega teemas.

Ja olenemata sellest, et ta teab täpselt kuhu käib K ja millal on tähestikus V, meeldib talle see Molami stuudio saadetud pusle täiega, mille ta ise ära värvis ja disainis ja õppis kunagi need tähed selgeks nii, et see on issi täht ja see on Taneli täht ja see on Kaija täht jne, siis nüüd teab ta tähtede nimesid ehk et A on A ja mitte Aroni täht. Tähestik veel peas ei ole ja kõik tähed ka veel mitte, sest X on ikka xbox, aga see on väga hästi aidanud tähtede õppimisele kaasa.

Puslesid saab muidu molamistuudio.ee lehelt, aga selleks aastaks on neil tellimused juba lukus.

Magnettahvel

Täpselt nagu ka tähestiku magnettahvel. See on hitt, pole midagi teha. Eelmisel aastal kingiks saadud, aga ikka ja jälle võtab ta selle riiulist välja ja pusib tähti joonistada. Kõik ei tule muidugi välja veel, J käib ikka tagurpidi ja O tuleb suurem kui teised tähed, aga see on megaarendav ja lahe asi nokitsemiseks.

Magnettahvel on saadaval Lelunurk.ee (uue nimega Taibutera) lehel (koodiga marimell saab 10% soodustust ka).

Raamatud

Kõikvõimalikud raamatud on samuti meie peres totaalsed hitid. Nii ette lugemiseks, piltide vaatamiseks, värvimiseks. Erilised lemmikud on need veepliiatsitega värviraamatud.

Meil on väga palju selliseid raamatuid, kus peab ülesandeid lahendama, pilte liigutama, midagi kuskilt tirima ja avastama, midagi tegema jne. Praeguse aja lemmik on “viisaka poisi raamat”, mida ma talle igal õhtul lugema pean (kuigi ostsin selle vähemalt pool aastat tagasi) ja ta teab täpselt kuidas viisakas poiss käituma peab (mitte, et ta käituks!).

“Viisakas poiss tühjade käetega külla ei lähe.” Just nii teatas ta mulle viimane kord poes, kui olime sõbrannale ja ta lastele külla minemas ja Hedon seisis koos Meelisega puhastusvahendite riiuli ees ja haaras sealt suure paki nõudepesušvamme. “Elsal on ka ju köök, siis me saame nõusid pesta.” Olgem ausad, mul polnud vähimatki kahju maksta 79 senti kümne švammi eest, selle asemel, et osta neile kohukesi või kommi. Te ei kujuta ette ka kui õnnelikud nad nende suvaliste švammidega mängides olid.

“Viisaka poisi raamat” ehk “Minu heade kommete meelespea” on saadaval näiteks Apollos, sealt ostsin mina ka.

LEGO

Siin ei ole vist küsimustki. See on mu meelest iga lapse lemmik mänguasi. Meil on neid kogunenud omajagu ja päkapikud ütlesid, et ka sel aastal on lisa oodata. No endal on ka lahe istuda ja ehitada. Totaalne stressimaandaja mu meelest.

Mulle meeldib näiteks valada kõik kaks suurt kotitäit mis meil on keset tuba ja hakata ehitama.. Ja seda teevad tihti ka lapsed kui nad meile külla tulevad. Korraks on ilgem klirin sellest valamisest, aga siis on julgelt kaks tundi vaikust ja nokitsemist. Sest Hedonil on nii restorani kui rongiraja varustust, tavalisi maju, aknaid, aga ka rohkelt kaksikuid ja kolmikuid, kellega saab terve pagulaslaevatäie kokku ehitada või panna nad kõik koolijutsidena laudade taha istuma, poe avada, politseimaja ehitada või.. ühesõnaga, annab vabalt tundide viisi aega sisustada.

Potimäng

Ma jätsin selle totruse viimaseks. Aga saate aru, aasta saab kohe täis (ta sai selle sünnipäevaks) ja see on reaalselt asi, mis siiani nalja pakub. Potiga on kaasas pump ja kakajunn, mis käib veepaaki. Kui täringut veeretada, siis saad teada, mitu korda pumpama pead.. Ja siis pumpad ja keegi ei tea, mitmenda vajutusega kakajunn välja lendab. See teeb talle siiani nalja ja on vähemalt korra kuus tema kotis kui lasteaias on mänguasja päev.

Hedon sai sünnipäevaks, aga veebis saadaval näiteks siin.

4 thoughts on “Hedon soovitab: lemmik mänguasjad

  1. Mul on küsimus selle jutupliiatsi kohta. Tundub päris huvitav… Aga kui laps saab 3-aastaseks, siis milline raamat sealt jutupliiats.ee lehelt kõige sobivam oleks? Teil neid raamatuid nii palju, et äkki oskad soovitada :)

    1. Ma arvan, et alustuseks oleks jänku jussi omad head. Samas.. mulle endale nt meeldivad need lotte kaardid :) oleneb kas laps lottega kursis või mitte. Kui ta onu klausi teab siis ehk meeldiks. Seal on lihtsamaid asju ka – ala veeloomad ja kalad. Vb prügisortimine kolmele raske arusaada.

Comments are closed.