EBA2017: Kellele on blogiauhinnad mõeldud?
Tuleb tunnistada, et järgnevatel kuudel saab siin blogis lugeda üsna mitut blogiauhindade jagamisega seotud postitust. Üritan need teha ikka piisavalt põnevad, et ka mitte-blogijal oleks huvitav lugeda. Täna teeme puust ja punaseks, kes on oodatud kandideerima – kui täpsem olla, lahkame juutuubereid, snapchati ja Instagrami kasutajaid.
Eelmisel aastal tekitas palju poleemikat Grete Kleini aka Laura videoblogi osalemine blogiauhindadel. Sel aastal teeme siis kohe selgeks, kuidas meie (korraldustiim) asja näeme ja kes on oodatud osalema, et pärast ei tekiks mingit ütlemist.
Teed videoid? Sul on oma videokeskkond kuskil blogis, YouTube’i kanal, kus rahvaga suhtled? Tee videoid või snapchatis kui tahad, kui sa oled selles popp, sa arvad, et oled piisavalt äge, et kandideerida, pane end kirja!
Teed pilte? Oled fotograaf? Aga äkki sulle lihtsalt meeldib oma päeva kajastada Instagramis? Palun väga – leia endale sobiv kategooria ja osale!
Selle Instagrami kohta tuli tegelikult küsimus. Ja me leidsime üheskoos arutades, et sel aastal võivad Instagrami kasutajad valida endale ise kategooria, kui see osutub populaarseks, siis järgmisel aastal saame teha eraldi kategooria neile.
Neli aastat tagasi, kui Austraalias elasime, olid sealsed kõige popimad moetšikid just tegevad Instagramis. Toona, mäletan oli pidevalt juttu Sydneys asuvast moeblogijast, Antoinette Koulasest, kui nii võib siis kutsuda, aga ta pidaski oma veebipäevikut Instagrami vahendusel. Firmad saatsid talle tooteid ja maksid 5000 dollarit postituse eest (Eestis võib sellest küll vaid und näha), tal oli toona pool miljonit jälgijat, tänaseks on tal jälgijaid poole rohkem ja ta tunnistab ilma valehäbita, et 70% tema postitustest on sponsoreeritud. Näete, blogija ei pea alati kirjutama.
Samas, laulja Margus Vaher avas oma blogi üldse Facebookis (link!) Ma loodan, et ta paneb end meesteblogisse ikka kirja!
Malaisias elab kahe lapse ema Samantha Lee, kelle Instagrami jälgijaskond kasvas metsiku kiirusega, kui ta hakkas pildistama üles oma lastele tehtud sööke. Ta teeb igast söögist muinasjutulise kunstiteose, ja sellega on ta lapsed pannud sööma ka neid asju, mida nad muidu naljalt taldrikult suhu ei paneks.
Või võtame skandaalse tõsielustaari Kim Kardashiani, kellel on Instas 92,5 miljonit jälgijat ja kes saab postituse eest firmadelt 300 000 dollarit. Laulja ja näitleja Selena Comez (Justin Bieberi eks), kellel on 93 miljonit jälgijat, küsib alates 400 000 dollarit per postitus! Niisiis, ei näe meie midagi halba selles, kui Grete Klein ka sel aastal osaleda soovib, ja olgu siis Laura videoblogiga (sest see on siiski videoblogi!) või instagrammerina elublogis.
Kui Grete Klein väitis eelmisel aastal, et kõigil on võrdsed võimalused end promoda, siis see on kahe otsaga asi – okei, tal on sari ja populaarne instagram ja sõbrad, kes aitavad blogida jne; aga samamoodi on kuulsaks saanud Mallu – ta on üle 10 aasta bloginud, teinud isegi sünnitusmajast laivülekande, teinud sadu auhinnaloose, et enda Facebooki jälgijaskonda kasvatada. Kasvatad jälgijaskonda = kasvatad ka lugejate arvu. Samamoodi on endale ajapikku kasvatanud lugejaskonna Henry, kes peab isa- ja spordiblogi, Britt, kelle pereblogi jälgivad tuhanded silmapaarid jne.
Kõigil on võimalus kasvada ja saada järgmiseks Mallukaks või Grete Kleiniks. Niisama üleöö ei juhtu muidugi midagi, aga ajapikku – kõik on võimalik.
Ja kuigi mul oli eelmisel aastal idee, anda välja parim PR blogi, mille auhinnaks on kotitäis blogijate materdamist, siis paraku sellist auhinda me välja ei anna. Küll aga, on oodata üllatusauhindu. Aga sellest juba kohapeal!
PS! Kui seda loeb keegi, kes tahab üllatusi jagada (ehk midagi kingikotti poetada), siis võib mulle kirjutada info(at)marimell.eu
UPD: Avastasin, et toimumas on ka teine sisuloojate võistlus PLAYNUPP, mis keskendub eelkõige pildilisele sisule, aga nagu näha, võib nomineerida ka blogisid. Nagu ma aru saan, on see välja kasvanud Swedbanki kampaaniast, kus vlogerid pidid neile mingit sisu tootma ja nii see lumepallina veerema hakkas.
Esimest korda Eestis jaotatakse noortele sisuloojatele auhindu üritusel Eesti Sotsiaalmeedia Auhinnad PLAYNUPP. Auhinnagala eesmärk on tunnustada aktiivseid sotsiaalmeedia platvormidel kvaliteetset sisu tootvaid inimesi. Erinevates kategooriates hinnatakse nii YouTube’i, Instagrami, Snapchati, Musically kui ka erinevate podcastide ja blogide sisu.
Ma pole küll nõus, et esimest korda, aga äge, et selliseid asju tehakse!
2 Kommentaari
Oot mis asja :D Kuidas Mallu kuulsus on võrreldav Laura blogiga? Ühe nimel on Mallukas üksi tööd teinud ja teine on tekkinud paari aastaga produtsentide koostööl :D
Mallut on samamoodi ju aidanud firmad, kellega ta on koostööd teinud, andnud asju, mida loosida jne. See ongi kahe otsaga asi, nagu ma ütlesin, aga tegelikult on kõigil samad võimalused areneda.