Aasta tünn!

#KOOSTÖÖ

Kui sul on olnud pikk ja raske päev seljataga, siis kümblustünnis lebotamine võib olla just see teraapia, mida vajad lõõgastumiseks.

Kümblustünnid pakuvad võimalust tervislikuks ja mõnusaks ajaviiteks ning ühtlasi aitab ka talvistest lisakilodest vabaneda. Kas teadsid, et kümblustünnis viibimine kaotab ühes tunnis ca 280 kalorit?

Kui keha seisab silmitsi sellise välise stressiga, tekivad soojusšoki valgud, mis kiirendavad rasvade põletamise protsessi. Lisaks kaalulangetamisele ja kalorite põletamisele on kümblustunni eeliseks sooja vee rahustav toime, mis aitab maandada stressi, lõõgastab lihaseid ja edendab vereringet.

Kümblustünn pole mõeldud ainult täiskasvanutele. Tünn on suurepärane investeering lastega peredele. See annab suurepärase võimaluse nautida koos perega kvaliteetaega. Seda saab kasutada aastaringselt – nii sumedal suveõhtul kui ka lumisel talvehommikul. Lapsed lihtsalt armastavad soojas vees ringi möllata ja pigem on raske neid sealt tavaliselt välja kupatada.

Lingalaid pakub terviklahendust, nii et kõik saad ühest kohast. Nende tootevalikust leitavad kümblustünnid on nii puu- kui ka elektriküttega.

Kas see oli igav reklaamtekst, mis sind kunagi kümblustünni ostma ei paneks? Jah, ma olen nõus. See on väärt info, aga ostma paneb sind ikka emotsioon seal tünnis.

Ei, meie pole oma kortermaja parklasse või murulapile veel kümblustünni ostnud, aga mõtlesin, et see ei oleks üldse halb mõte.

Jah, meil on sõpru, kelle kodudes need tünnid on ja iga kord kui võimalust on, kasutame juhust ja hüppame “pardale”. Eveliisi juures aastavahetusel pesus – no problem. Saaremaal rendimajas pärast sauna – pole probleemi. Kellegi hoovis keset karget talveööd või sumedat suveööd – pole probleemi!

Me oleme suht suured tünnisaunatajad kui võimalust on. Kui meile pakuti koostööd teha, polnud küsimustki, et vastus on jaaaaaa! Küsimus on pigem selles, millal me ometi oma kodu saaksime, kindel see, et aialapiga, kuhu tünn paika sättida. Hea uudis on see, et meie sõpradel on suvel plaanis “terrassi laiendus” ja loodetavasti saame seni seal hullamas käia.

Kui sa tahad teada, millest ma just siin nii pikalt jahusin, siis Lingalaidi kodulehelt saab ka loomulikult infot – alates sellest, et tünnid on hoovis ringiliigutatavad kui selleni, et transpordi orgunnivad ostes nemad.

PS! Koodiga marimell saab 5% allahindlust ka – kui neile kirjutate oma sooviga, siis lihtsalt pange kirja, et soovite marimelli koodi kasutada.

Kakumäel on selline koht nagu Popup Living, kus on olemas üsna ägeda kontseptsiooniga õuespa – Popup Hot! – käisime seal pulma-aastapäeva hommikul lastega mõnulemas.. Hedelin magas kõik maha, aga Hedonil oli nalja kui palju. Eriti vinge on see, et tünnides kasutatakse merevett. Isegi vannivahu võib kaasa võtta, et lastel ägedam oleks.

Loo juures olevad pildid on tehtud Kakumäel Havenis Popup Living’us, kus just Lingalaidi tünnisauna võimalus olemas :) Fotode autor: Joonas Sild

10 thoughts on “Aasta tünn!

 1. Ridaelamu on siiski sisuliselt kortermaja ning naabri akna alla tossava korstnaga ahju ei tohi ehitada. Enamus maast ridaelamute ümber on ühiskasutuses ( batuudi või tünnisauna paigaldamiseks on vajalik kõigi naabrite nõusolek), ning erikasutuses olev osa on nii väike, et nt. tuleohutusnõuete vastavat ahju sinna ehitada ei saa.

  1. Ridaelamu ei ole maja, sellel ei ole ka juriidilises mõttes oma lapikest, nagu ülalpool seletati. Ise elan ridaelamus, kus meil on teoreetiliselt oma maalapike, millel on ka aed ümber igaltpoolt. Kuid iga asja jaoks, isegi lapse mängumajaks, tuleb siiski küsida naabritelt kooskõlastust. Siiamaani pole probleeme õnneks olnud. Kuid ma nt ei kujutaks ette, et mul oleks naaber, kes pmst on ka minu aias ja siis pidutseb ja elab seltsielu iga õhtu oma tünnis. Sorry, aga ma ka ei oleks sellega nõus. Tahad sellist vaba elu, tuleb osta ikkagi maja ja seal ka naabritega arvestada.

  2. No nii palju kui ma olen ringi sõitnud, on need “hoovid” ikka igasugust jama täis – batuutidest ja mängumajadest mingite grillide ja mööbliteni välja..

  3. Ikka on jah batuute ja grille jne. Meil endalgi on. Aga ma usun, et mingit pidevat tünnisaunatamist ja õues seltskonnatamist väga paljud naabrid ei taluks pikalt. Miks peakski?
   Meil endal selles osas vedas, et saime kahe naabriga väga headeks sõpradeks ja nüüd grillime ja seltskonnatame koos :D Ja kui keegi teeb mingit kokkusaamist ka eraldi, siis loomulikult ei sega ju sõprade sõbrad meid :D Eriti kui naabrinaine viskab mullegi tüki kooki :D Et eks kõik sõltub lõpuks ka selleks, et kuidas on läbisaamine omavahel. Oma naabritele keelan ma väga vähe :D

  4. No just, meil siin praeguses kohas ka vedanud ja eks see ilmselt sõltub ka kohast, mida osta. Ridakasse ilmselt vanapaar ei koli või lastetu paar.. liiga suur ilmselt nende jaoks, ikka pigem lastega pered, niiet peaks mõistlikud olema :)

 2. Keskmisest suurema tutvusringkonnaga perel nagu teie, mina ridakat üldse ei soovitaks. Kui, siis enne külastaks paar korda naabreid, enne, kui endale nende kõrvale boksi ära ostaksin Reaalselt naabrid on ridaka ostu juures suurim probleem. Eriti, kui plaanite sageli tünnitama, pidutsema, chillima/grillima hakata. Jah, uuselamurajoonides on ka majad suht lähestikku, aga kindlasti mitte seina taga nagu ridakatel. Mul on ridakaga see kogemus olemas, et pärast esimest külalistega koosviibimist (mis polnud mingi raju pidu üldse!), naabrid lihtsalt enam tere ei öelnud ja iga kord nägusid tegid, kui meil võõras auto juba maja ees oli. Aga jaa, tünn koduõuel on lihtsalt super-truper mõnna ja sobib aastaringselt kasutamiseks

  1. Jaa, see on alati teema nende naabritega. Aga uue maja jaoks meil raha pole. Vana maja ei taha (vaatan Lauri Pedaja renoveerimist ja tänan õnne, et meil oma maja pole).

 3. Mina kui ülisuur saunasõber olen ka aldis tuttavate, peresõprade juures või ka muiduolukordades tünni kargama. Ohjeesus, see ON mõnus. Samamoodi nagu tunde ja tunde kestev kuum saun koos vahepealsete jääkülmade veesilmade või dušiga. Mind võlub see teiste juures saunatamine alati, sest kogu mõnu jääb sulle endale. Juba tavalise sauna kasimine, puhastamine, ettevalmistamine ja kütmine on omaette teema, sama on tünniga. Pead selle tünniga mingit kuradima oma elu elama, olema temaga justkui abielus, suhtlema ja temast aru saama, et ta sind ikka teeniks. Või – üleüldse teeniks. : ))) Ja see mind tegelikult väga ei võlu. Niisiis, ülistagem sõpru, kes meid ikka ja alati endale külla kutsuvad, et saaksime oma vajadusi nende saunades ja tünnides rahuldada.

 4. Kui naabritega kokkuleppele ei saa siis on variant ka elektriküte tünnile panna, see on ise-enesest selles môttes hea, et saab hoida vett pidevalt sooja kindlal temperatuuril. Samas suurt puukütteahju kasutades läheb tünn paari tunniga kuumaks (talvel) ja on soe paar päeva kui hoida katet peal sel ajal kui tünn pole kasutuses.
  Kolmas variant on naabritega koos kümblustünni kasutada :D Siis pole keegi kuri vast.
  Hoolt ta tegelikult peale k¨ütmise ja elementaarse puhastuse ei vaja.

Comments are closed.