Oma kodu vol miljon

Kui ma nädal tagasi oma sissetulekute numbrid laenukalkulaatoritesse lõin, ei tundunud mulle asi üldse nii nutune. Kuigi jaaa, ma tean, need kalkulaatorid ei näita suurt midagi, aga alustuseks asi seegi.

Okei, sain kätte enamvähem mingi summa, mis võiks olla reaalne + sissemaksusumma, mis peaks justkui lõpphinnas natuke juurde andma.. Sukeldusin siis kinnisvaraportaalidesse.

Olete te seal viimasel ajal tuhninud? Perekooli ilkujad, et varsti tuleb blogipostitus kuidas üürikas on ikka parim, võib tõesti saada reaalsuseks, sest.. MITTE MIDAGI EI OLE OSTA!

Et tekitada plaan, on vaja teada, mida me tahame, kust me oleme nõus järgi andma jne. Aga seis on rohkem kui nutune.

Asukoht: Harjumaa, eelistatult Harku vald või Tallinn.

Suurus: vähemalt neli tuba, 100 ruutu, terrass ja/või hooviala.

Hind: 170 000€ (äääääärmisel juhul pingutaks ehk 200 000 ka välja, aga sisustama peab ju ka)

Esimene valik – uusarenduse ridakas. Teine valik – uusarenduse korter. Kolmas valik – paariaastavanuse uusarenduse ridakas.

Ja reaalsus on – valik on kasin. Väga kasin. Selle raha eest saab, aga siis on jälle miinuseid – asukoht ei meeldi piisavalt, planeering ei meeldi piisavalt vms, selle planeeringu ja asukoha eest hind ei meeldi piisavalt…

Ja vana me ei taha. Vaatame praegu Lauri Pedaja majarenoveerimist ja ma tahaks iga osa peale oksendada – mõtlen, et jumal jumal jumal tänatud, et me omal ajal ei ostnud mingit vanemat maja, mis on ka meie mõtteis mõlkunud. Sa never ei tea, mis sind ees ootamas on – külmuvad torud, augud põrandas jne. Seda enam, et me pole mingid renoveerijad ja nokitsejad oma tüübilt. Seega edu Laurile.

Keegi ütles, et ridaka miinuseks on naabrid, samamoodi on iga korteri või maja või mille iganes puhul miinuseks naabrid. Sa ei tea never-ever kelle otsa sa satud, aga selle jätan ma küll viimaseks mureks hetkel. Leiaks kõigepealt koha, mis oleks koht ja oma hinda väärt.

Me käsime mingi aeg Tiskreojas mingi mänguplatsi avamisel lastega ja siis ühtlasi piilusime ka mingisse korterisse – no tikutops mis tikutops. Aga see ongi see, mida meie eelarve eest saab. Jah, mõtlen küll, et suurt meil siis vaja, peaasi, et igal ühel oma nurk oleks kuhu pugeda, aga.. kui juba osta, siis võiks ikka osta midagi, kus tekib see tunne, et see on see.

Täpselt nii nagu ma ei näe pointi teha tööd töö pärast, suhelda inimestega suhete hoidmise pärast, teha head nägu sellepärast, et nii on viisakas, öelda asju ütlemise pärast jne – ei näe ma ka pointi osta kodu sellepärast, et on vaja. Tahan, et kõik hea tuleks minu juurde ise ja oleks see, mida ma päriselt hindan ja tahan.

Põhimõtteliselt mahub meie eelarvesse neli kohta, mis hetkel turul saadaval on, aga osta ei saa ma täna või homme nagunii. Ja needki lähevad nagu soojad saiad. Ma olen kindel, et 90% kinnisvarast ei jõua üldse kuskile portaalidesse, vaid liigub salapakkumistena müügiks juba enne kui kopp on maasse löödud – investeerimise eesmärgil polegi sul vahet, kas seal on hommiku- või õhtupäike, on sul ridaka taga 200 või 800 ruutu maalapikest, on sul kolm tuba või neli tuba, on see esimesel või viiendal korrusel. Meie jaoks mängivad need asjad rolli. Ja need neli pakkumist, mis mul praegu lahti on – seal me oleme juba järeleandmisi teinud – nii planeeringu, suuruse kui asukoha pealt.

Ehk siis – üürikas passime me veel omajagu, sest turg on tühi. Hinnalangust ei ennusta hetkel keegi, kõik on ainult tõusuteel, sest nõudlus on metsik. Sügisel hakatakse pensione tagasi saama ja müügid lähevad veel rohkem lakke.

Haah ja nagu kiuste, jäi just ette uudis: Kinnisvara24.ee juht Katrin Aron: kinnisvaraturg kulgeb praegu pakkujate taktikepi all

Uusarenduste defitsiit kasvab. Kinnisvaraportaalis saame üha rohkem signaale, et Tallinnas ja lähiümbruses napib krunte, kuhu uusi kortereid ja ridaelamuid ehitada. Uusarenduste laojääk on rekordiliselt madal ja see toidab hinnatõusu.

Üldiselt tõusevad kinnisvarahinnad kiiremini kui keskmised palgad ja see tähendab, et kinnisvara ostmine muutub pea kõikjal vähem kättesaadavaks.

Ja siis me räägime või õigemini ma loen, et meil on kriis. Inimestel ei ole raha… Inimestel ei ole tööd. Te minge proovige täna uut autot osta? Liisingute taotluste järjekorrad on nädala pikkused. Majad lähevad nagu soojad saia. Muideks, sellest neljast pakkumisest, mis meile silma on jäänud, siis nendestki on selle paari tunniga, mil ma seda blogiposti nokitsenud olen, üks juba mitteaktiivseks muutunud.

Jumala eest, kui sulle on silma hakanud midagi, mis vastaks meie paarile kriteeriumile (uusarendus, 4 tuba ja Tallinna lähiümbrus), siis anna märku. Kui sa oled maakler, arendaja, pangatöötaja – anna endast ka märku ehk saame teineteisele abiks olla. Minul on triljon küsimust, mis vastuseid otsivad.

62 thoughts on “Oma kodu vol miljon

 1. Miks arvad,et inimestel pole raha,Viimane uudis mida avaldati,hoiustel kokku 9 milljardit euri

 2. Näiteks vaata ja tutvu ja saada päring liven.ee
  Seal lausa 2 uusarendust valmimas teile sobivas kohas. Tasub uudistada ja silm peal hoida.

 3. Ma pigem valiks korteri kui ridaka. Ridakas on nagu majaomaniku kohustused ja korterielaniku õigused. Ridakas puhul tegeled ise oma katusega, seinaga, terrassiga,muru niitma (kui on murulapiga õnnistatud). Korteri puhul on see kõik ühistu teema. Samas ridakas on ka naabrid, kellega peab arvestama samamoodi nagu korteris elades. Ses suhes ma ise ei suuda leida pointi ridakas elamiseks..

  1. Pole õige jutt. Ridakas samamoodi moodustatakse ühistu, see on lausa kohustuslik ja hakatakse ühisesse potti raha koguma. Keegi ei hakka ise oma katuselapikest parandama. Muru niitmine võib ka ühine olla, olenevalt, kuidas elanikud kokku lepivad. On tellitud niitmise teenus, keegi elanikest niidab kõik hoovid ära või on üks ühine robot. Igal juhul on ridakas elamine etem, kui korteris.

  2. Ridakatel ka nüüd ikka ühistud. Kõik asjad tehakse haldusfirma kaudu. Keegi ei lükka ise lund, paranda katust ega pühi tänavat/parklat. Kus sa elanud oled? Naabreid on ka kõvasti vähem kui kortermajas elades. Oma murulapil saad grillida, päevitada, palli taguda lapsega jne. Ma ei valiks IIAL korteri kitsikust ridaka asemel. Me ise naerame mehega, et ridakas on vaese inimese maja. Kuigi ta on mugavam kui maja kindlasti. Enda pere jaoks on järgmine samm maja, hetkel oleme ka ridakaga rahul veel.

  3. Kõik oleneb. Elan uusarenduse ridakas ja meil on mitme maja peale ühistu moodustaud, kokku 30 boksi peale. Ja oh üllatust, naabrid ka normaalsed. Samas, kes kiusu ajab, on üle tee eramaja naaber. Tundub küll, et majaomanikud on hullemad, arvavad, et omale koos krundiga terve valla ära ostnud. Ridakasse kolivad inimesed seevastu arvestavad, et naabreid palju ja lähedal. Praegu käib palju müüki otse, kuna nö kriis on, kuulutage otse mõne sobiva piirkonna FB grupis, et olete elamispinns otsinguil.

  4. :D ridakas on ka KÜ :D pole kordagi pidanud enda katust või seinasid ise remontima/ uuendama :D Korteritel on ka terrassilauad, mda immutad vahendiga ju igal aastal ja hooldad ikka ISE , et ILUSAM oleks endal :D

  5. Elan ridakas ning meil on küll ühistu. Ja jumal tänatud selle eest! Sest meie kõrvale kolisid naabrid, kes arvavad, et nad elavad eramajas, mitte naabritega koos ridaelamus. Nt soovivad nad maja taha oma terrassi ette välisauna panna. Õnneks on ühistu selle vastu ja seega seda ka ei juhtu. Kes tahaks, et tema terrassi kõrval naabrid oma saunas lällaksid ja noo kütmisega tekib ka tossu jms.
   Ma valiksin alati ridaelamu enne korterit, lapsed saavad vähemalt muru peal su silme ees ringi joosta kui nt terassil kohvi jood. Korterelamu puhul pead nendega pm liiakasti äärel koos istuma terve aeg.

  1. Olen Triinuga rääkinud sel teemal. Ta ongi vinge müügimutt! Aga tal on korterid. Korterid me hetkel välistaks pigem.

 4. Küsi pakkumist BigBangalt. Neil on erigraafikuga variant, mis mõeldud just peredele. Meile nende laenukalkulaator näitas poolt summat aga mõtlesin, et saadan taotluse ikka. Siin ma nüüd olen, istun oma paarismaja poksis, mis tundus juba täiesti võimatu.
  Meil 2 last, madalad palgad ja autoliising. Sissemaksime alla 10%.

 5. Kindlasti vaata kinnisvara soetamisel ka igakuiseid lisanduvaid kommunaalkulusid. Meie ehistasime maja ~2 aastat tagasi (130 ruutu), jätsime Tallinna u 10 aastat tagasi ehitatud 2 toalise kesklinna korteri üüri, seal on kommunaalid meie 130 ruuduse majaga võrrldes suuremad.

 6. Võib vaadata ka kiili villad. Paarismajad ja ridakad seal. Mõned alles☺️

 7. Pakun, et sellisel juhul on sissemakse ~ 60 000€. Ma ka unistasin kunagi majast Merirahus, aga see pole ju reaalne. Seega esimene soovitus, rääkige pangaga. Nad ütlevad, mis on üldse võimalik (palk, laste arv, muud kohustused jne). Erinevatel pankadel on nõudmised erinevad.

  Loen vanu kodujutte siin blogis ja oleksite võimud ammu juba mingi korteri osta, sellise sissemaksu korral, mis teil kontol on. Hetkel on möödunud viis aastat ja seis on sama. Arvutage, kui palju olete selle ajaga üüri maksnud. Aga mis nüüd siis enam, eks. Aga ilmselt tuleb mingi valik teha või jäätegi sinilindu püüdma?

  1. Ostsime 200 000se majaosa, sissemaks oli 20 000. Kust see 60 000 peaks tingimata olema?

 8. Otsisime aasta tagasi korterit Tallinnasse või selle ümbrusesse aga mitte üks neist ei vastanud tingimustele. Lõpuks leidsin elamise Virumaalt kust me mõlemad pärit oleme ja mitte korteri vaid uue 100m2 maja, 1100m2 hooviga, suure terassiga ja sama hinnaga, mis korterid mida Tallinnas vaatasime.. tuli natukene asju ümberkorraldada aga ei kujutaks end enam väikeses korteris ette..

 9. Üks võimalus oleks krunt osta ja sinna peale Akso-Hausi maja?? Uurige järgi, ehk sobiks see variant

 10. Kaks nõuannet teile ja teie lugejatele, kes mõtlevad kodu soetamise peale:

  1) Võib olla palju mõistlikum osta paar aastat vana maja, mitte tutikas uusarendus. Seal on mitu põhjust – paari aastaga tuleb välja praak, on teada kommunaalkulud ja elamisprobleemid, paigas on kõik kulukad sisustuselemendid, nagu näiteks köök, garderoobid jmt. Te olete oma praeguse üürika vannitoa “remondiga” päris hästi näitanud, et ehitus on teie jaoks väga keeruline teema. Kas suudate siis tõesti hinnata poolvalmis korteri seisukorda ja tegeleda defektide kõrvaldamise väljanõudmisega ja üldse nende defektide tuvastamisega?

  2) Ei ole päris nii, et 90% kinnisvarast liigub mingite müstiliste radade pidi. Lihtsalt inimesed, kes saavad vabamalt kodulaenu, talitlevad järgnevalt: kõigepealt pangast eelpakkumine mõne müügis oleva objekti baasil, seejärel kammitakse iga päev pakkumisi sobiva pakkumise leidmiseni ja viiakse kiiresti asi tehingusse. Sobiva kinnisvara leidmine ongi järjepidev töö ja oluline on kiirreageerimine.

 11. Ei noh, loll on loll. Ja tõeliselt lollile ei tee kuidagi selgeks, et ta loll on, loll ikka arvab, et ta jube tark on. Sest kes see ikka tahaks olla loll, mitte keegi ju.

  Ise ostsin just nüüd 3-toalise korteri. Paneelikasse. Uurisin ja otsisin ka pikalt, enne kui sobiva leidsin. Küsisin naabrite kohta jne, et ei satuks igasuguste otsa. (sest muide- halvad naabrid on varjatud viga ja selle alusel on võimalus kompensatsiooni küsida või suisa lepingust taganeda).
  Ma ei võta seda korterit kui kohanana, kus elaksin elu lõpuni. Seetõttu pöörasin tähelepanu sellele, et selle korteri hind tulevikus kindlasti tõuseks või vähemalt EI langeks. Seega kriteeriumiteks said- hetkel renoveerimata, kuid kohe-kohe täisrenoveerimisele minev maja (see tõstab peale renoveerimist kohe korteri hinda). Selle eelduseks muidugi pidin leidma korteri, mille ruutmeetri hind jääb pigem madalamale,seega mitte äsja renoveeritud, kuid mitte ka mingit peldikut. Muidugi pöörasin tähelepanule asukohale, korrusele jnejne.
  Leidsin igas mõttes ideaalse korteri, mille müügi peale võin soovi korral vabalt mõelda kas siis 5 või 10 aasta pärast.
  5 aasta pärast olen laenust tagasi maksnud UMBES 18k. (ilma intressideta). Korterit müües on siis juba osa laenust tasutud ja korteri väärtus on tõenäoliselt tõusnud, kuid kindlasti mitte langenud ja olen ju ka sissemaksu praegu teinud 20% ulatuses. Siis on kena stardikopikas, millega jätkata. Sinnamaani ma võin 5 aasta jooksul ju veel raha juurde koguda ja soovi korral siis müües veel osa juurde panna ja juba midagi luksuslikumat endale lubada.

  Kõige tähtsam on see, et selles korteris on kõigil oma tuba nign elutuba. Ja see on MEIE OMA, me ei pea üürima enam, vaid iga kuuga saab see korter rohkem ja rohkem meie omaks.

  Korteri omanik, kellelt ostime, nemad ostsid just 4 toalise paneelika. Ka sel põhjusel, et 2 last, üks neist peagi kooli minemas ja lastel parem elada eraldi tubades. Et siis ei sega väiksem laps suurema lapse õppimist ja öörahu jnejne. Nad ise veel ütlesid, et tahtsid ka ridaelamut või maja, aga sobivat praegu ei ole. Aga parem siis juba kasvõi paneelika 4 toaline OMA korter, kui üldse mitte midagi.

  Aga nagu ma ütlesin, loll on loll ja jääbki lolliks. Teile seda selgitada on ilmselgelt võimatu :D Te jääte ikka oma arvamuse juurde.

  1. Stella, nõukaaegsete panelkade puhul pole teps mitte garanteeritud, et selle hind ajas samaks jääb vöi siis veel enam – tõuseb. Panelkadel on nii palju miinuseid seega mul pole mõtet isegi siin kõike hakata välja tooma, võibolla siis aint see kõige põhilisem: 1) pakkumine ületab tohutult nõudlust ja nii see jääbki kuna Eesti on panelkasid täis (ja aina vähematele need meeldivad), ning 2) ajapikku hakkab energiamärgis aina tähtsamaks muutuma, sealhulgas ka laenu saamiseks. See, et su panelkal on uus fassaad ja kordatehtud trepikojad jms ei loe tegelt muffigi kui energiklass on D või veel halvem.
   Aga küllap sulle seda selgitada on niikuinii võimatu. Edu siis aastate pärast müüa proovides!

 12. Mina soovitaksin küll ridakat. Üleval ja all naabreid pole. Olenevalt asetusest on kas ainult 1 toa seinad vastakuti või siis 2. Väike murulapp on kerge hooldada, aga hommikukohvil oma terrassil on ikka teine maitse. Lapsed tahavad õue, avad terassiukse ja seal nad müdistavad turvalises keskkonnas. Kokkuleppel naabriga inimkõrgune hekk vahele istutatud ja privaatsust on küll. Sõbranna ostis aastaid tagasi Majaka tänavale 3 toalise 59000 eest. Tänaseks on sama piirkonna 3 toalised vähemalt 90000. Ja seda viimase poole aastaga. Uskumatu. Ja ongi tõsi, et turg on hõre. Seega polegi mõtet osta kui hinnad laes ja valik ka veel väike.

 13. Kas mingi hetk ei teki vanuse ja laenu saamisega juba probleemid? Kodulaen ju üldjuhul suur summa ja mingist vanusest ei taheta anda enam, seega pole nagu lõpmatuseni aega oodata vist :D

 14. Tere!
  Vaadake trummikodud.ee. Sinna tulevad armsad 3 korruselised majad.

  Edu oma kodu otsimisel.

 15. Hetkel on tõesti suurem ralli käimas. Aga ärge sellepärast veel meeleolul langeda laske! Kui juba alguses midagi ei meeldi, siis hiljem hakkab see veel rohkem häirima. Te lihtsalt ei ole veel teile sobivat kodu leidnud. Soovitan kindlasti ülikiiresti reageerida, kui midagi head ette jääb. Suveperioodil tavaliselt hakkab asi aeglasemaks minema. Aga kuni selle õige hetkeni lihtsalt hoidke end asjadega kursis, koguge raha ja elage rahulikult edasi.

 16. Tere!
  Vaadake ka trummikodud.ee sinna tulevad armsad 3 korruselised majad.
  Mustamäe Nõmme piiril, mõnus loodus ümberringi. Trummi basseinid ja terviserajad jne.

  Head oma kodu otsimist.

 17. ridamaja boks, mitte poks :)

  Ei pea ju kohe 4toalist ostma, alustage 3 toaga. Mina ja mu tutvusringkond (edukad inimesed kõik 30+ vanuses) oleme alustanud väiksematest korteritest ja siis liikunud 4+ korterite ja majade juurde.
  Mõne aasta saate vabalt 3 toalises elatud ja siis juba müües seda kallima suurema kodu (kinnisvara väärtus ju tõuseb).

 18. Tere, äkki tasub ikkagi osta oma praeguste võimaluste piires midagi ja 5 aasta pärast siis midagi suuremat. Sest siis ikkagi maksad endale mitte võõrale. Vaadake ka arendust Natura Park. Domus kinnisvara tegeleb müügiga ja Liven.

  1. Köök on nagu tikutops. Enne olgu toad väiksed, aga elutoas-köögis on mul ruumi vaja. Aga jah, see Välja tee on variant :)

 19. Viimane link: majas ainult 7 korterit, põhimõtteliselt nagu ridakas ju.

  1. Ühetoalisse kolmekesi mahtusite aga kolm tuba on neljale vähe? Tüdruk ju praegu nagunii teie toas…veel aasta kaks. Hiljem võivad vennaga tuba jagada kuni 300.000 maja jaoks sissemaksu kogute taas.

  2. No ma räägin, et kui juba osta, siis osta kohe midagi kuhu ma 10+ aastat püsima jään ja kui tahan vahepeal muuta, siis tahan, aga algne plaan võiks olla ühes kohas olla püsivalt. Ma ei taha näiteks seda, et lapsed kooli vahetaksid ja lasteaedade vahet sõeluks. Mulle meeldivad mingid stabiilsused ka ;)

 20. Lihtsalt nii naljakas on lugeda, kuidas Te “edu soovite” inimesele, kes leidis muide ka oma UNISTUSTE kodu, mille kallal nokitseda. Alati muide on mõistlik osta renoveerimata kui mehel mõistust ja käes otsas, sest kui asukoht on hea siis see tõstab kinnisvara väärtust (muidugi võibolla kuskil Harku kolkas vähem aga siiski). Ja üldiselt on rumal näidata oma rumalust, et kui ma oma unistuste kodu KOHE ei saa, siis toidan üürile andjat. Üldiselt ei soetatata elu jooksul ainult üks kodu vaid alustataksegi kuskilt ja siis lõpuks jõutakse selle õigeni.

 21. Ridakas on igal juhul parem kui korter. Elasime peale korterit ja enne majja kolimist ridakas 5 aastat. Plussid on oma maalapp, oma peenrad, võimalus oma murul päikest võtta, terrassilt otse aeda astuda. Ja samas vajalikud remonttööd tehti meil ikka ühiselt. Muidugi äärmiselt oluline on head naabrid. Korteri elust ikka kõvasti mugavam ja arvaram. Oma maja puhul on hea. kui kõike ehitusega seotud oskad ise teha, ridakas tegid mehed koos need tööd ära.
  Ka päris uues elamus on üksjagu tööd ja kulusid tuleb juurde samas on pärast laenu võtmist ja kõiki neid lepingu notari ja muid tasusid rahakott nii tühi kui tühi. Uuselamud on ju alati köögimööbli ja garderoobita, viimane kui lamp ja kardinasiin on vaja osta ja üles panna, selles osas oleks veidi kasutatud kinnisvara parem aga kes see ikka selliseid vabal turul müüb. Need võetakse tõesti juba tuttavate ringis ära. Minu meelest ei ole nüüd enam hea aeg osta, valik väike ja pankade kraanid ei ole lahti vaid ainult nirisevad :)

 22. Meie vaatasime samamoodi ja mittemittemidagi ei olnud saada. Mees juba ahastas, et peamegi lihtsalt ära võtma mingi boksi 80m2 hoovialaga, aga siis postitasime ostusoovi valla gruppi ning sealt saimegi pakkumise, mida portaalidesse veel ei oldud jõutud pannagi, pildidki olid tegemata, kuna omanikel oli värske mõte müüa. Tulime küll mõne kriteeriumi pealt alla, aga laias laastus saime selle, mida otsisime.

 23. Me otsisime ka pikalt oma kodu ja meil oli hunnik tingimusi, lõpuks 2 aastat tagasi lasime ühes tingimuses alla ja ostsime 4-toalise korteri Nõmmele mis muidu vastas kõigile nõuetele v.a see, et see on korter (ei ole oma murulappi). Hinnad olid nii kõrged, et arvasime, et hullemaks enam minna ei saa ja ostame n-ö buumi tipus. Nüüd, 2 aastat hiljem müüme, müügihind on 30 000 eur kõrgem kui ostsime ja huvilisi jagub, tehinguks ei ole veel läinud, aga eks see on aja küsimus. Ja ostame suure ägeda paarismaja ka siia samma Nõmmele. Seega vbl tasub alustada milleski mis ei ole 100% see õige, ega te ei laulata end selle kinnisvaraga :D ja siis millalgi edasi liikuda. Ma ka ei välista, et 5 aasta pärast liigume päris oma maja ehitamise suunas.

 24. Ei pea esimesse koju jääma 10+aastaks. Ostate 3 toalise ja olete maks 5 aastat seal ja siis liigute 4 toalisesse. Diivanil ei pea ka magama, saate endale magamistoa ja eks lastega vaatate, kas panete mingi aeg ühte tuppa või on noorem teiega. Praegu on teil ju 2toaline. Sealt edasi siis 4 toalisesse üürikasse?
  Mina laseks siit – 4 tuba ja 100ruutu – latti alla veidi.

 25. Kui üürikorterile ei ole kriteeriumid, et see on eluunistus, miks siis esimest kodu ostes latt liiga kõrgele seada, et ise seda ületada ei suuda?
  Ei tasu sellesse sammu mõistagi kergekäeliselt suhtuda, aga kas või investeeringu mõttes tasuks kusagilt ju siiski alustada. Sellest võidaks rohkem, kui kaotaks, sest enneolematud pudrumäed ei oota paraku ka mõne aasta pärast. Ja jäätegi heietama…
  Olles ise elus mitu kodu rajanud (alustasin sellega väga noorelt, kuna kinnisvara ja selle väärindamine on mulle hingelähedane), siis olen nende kogemuste eest just väga tänulik, kuna olen õppinud tundma oma eelistusi ja järgmise kodu poole liikudes võtnud kaasa väärt pagasi nii majanduslikus kui isiklikus plaanis. Ideaale ei eksisteeri, aga nendeni liikumine on teekond, mida tasub alustada – need head asjad, mida Sa ootad, ei sünni siiski iseenesest.

  Arusaadav, et ei taha lapsi solgitada erinevate lasteaedade või koolide vahel, aga seetõttu tasubki kanda sinna meelepärasesse asukohta kinnistama hakata. Ka siis, kui esimene ost pole päris unelm. Olge loovad – kuna te siin ometigi iseend turundate ja Meelisel selles vallas tööriist peaks ju pihku sobima, saaksite ka remonti vajava eluaseme projekti siin äriks pöörata. Pole ju kahtlust, et sellest saaks kindlasti pull ettevõtmine. Ja oot, kas te mitte isegi sinna Naabrist Parema saatesse ei pürginud – vast te siis tglt ikka nii siidinäplased ju ka pole?!

  Kes näeb võimalusi ja lahendusi ning kes näeb takistusi – eks see ole suurema filosoofia küsimus :) Ja paraku, mida vanemad me oleme, seda laisemaks ja riskikartlikumaks pigem muutume…

 26. Te olete ammu parima aja maha maganud, sellel ajal, kui teie hoiate raha kokku ja ei maksa palka, ei taha minna mõneks ajaks tööle kuskile, samal ajal laristate reisidele ulmesummasid, on kinnisvara hinnad nii palju tõusnud, et kõiksugu kogumine ja kokkuhoid teie mõistes on kaotanud igasugu mõtte. Ega te koduni ei jõuagi, see on selge, sellist elustiili harrastades, kus ühel hetkel elan hetkes ja teisel hetkel mõtlen tulevikule ja ei suuda lühiajalisi elustiili ohverdusi tuua selleks, et see pagana kodu juba olemas oleks. Miks Meelis enda sõna maksma ei pane, sellest ma aru ei saa. PS Selline mulje on minu interpretatsioon teie kirjutatud info põhjal. Tühikargajad ja suurustajad, justkui tundute edukad, aga mis siis puudu on, et oma kodu pole osta saanud….? Miks ühtegi kodupostitust pole Meelis kirjutanud, tema seisukoht, selles: ma ei näe mõtet tööle minna, kui see koht mind ei kõneta; pole vahet, et me elame üürikas, see on mugav ja praktiline; mõtetu on elada ainult tulevikule, ikka praegu tuleb ka elu nautida; meil on tegelikult nii palju raha, aga lihtsalt osta pole midagi; hea on ka see, et varsti ei saa vanusest tulenevalt ka pikaajalist laenu ning ammugi on möödas see aeg, kus ostan alguses väiksema korteri ja mõne aasta pärast vahetan; parem ootan, kuni leiame ideaalse korteri, mille hind nende raisatud aastate jooksul on kerkinud kahekordseks; samas oleme kokku hoidnud ikka kenakse summa, et mitte palka maksta Meelisele, mis muidugi hinnatõusu ei korva. Mina ennustan ilma kaartideta, et oma kodu ei tule teile kunagi, kui seda mõne diiliga ei kingita või teile soodsatel tingimustel ette ei tooda. Jõudu ootamisega ja otsimisega.

  1. Riina, sul võib ju õigus olla mõnes punktis, aga miks on vajalik selline fokusseeritud viha ja kibestumine?
   jep, see kumab päris hästi läbi kommentaari…

 27. Ostsime ka umbes 1,5 aastat tagasi uue kodu. Tingimusteks olid hind, asukoht, tubade arv, rõdu. Lõpuks sai asukohaks Laagri mida me tegelikult üldse ei kaalunud ja muidugi uusarendus. Uusarendus on uus ja tore ja on garantii, aga ikkagi on praeguse korteriga olnud ja tulemas väga palju jamamist. Meil näiteks on viimane korrus ja kuuleme kõike mida meie alumise korruse naabrid teevad, isegi lapse roomamist oli kuulda :D Täna me kindlasti enam uusarendust ei ostaks. Võib ka minna hästi ja saada hea uusarenduse, vb läks lihtsalt meil kehvasti sellega. :)

 28. Miks te arvate, et uue auto liisingujärjekorrad praegu nädal aega on? Tegime just eelmisel nädalal liisingutaotluse ja saime kohe järgmisel päeval pakkumise kätte ja kõik sujus paari päevaga.

 29. Mina soovisin enda Viimsis asuvat ridaelamut müüma hakata. Tegin pildid ja informeerisin maaklerit. Kuid ametlikult kuskile portaali müügikuulutus üles ei läinudki. Neid inimesi on palju, kes võtavad kinnisvarabüroodega ühendust ning paluvad endale pakkuda erinevaid objekte. Piltide põhjaltegid neli pere taotlused panka. See kes esimesena jaatava vastuse sai tuli vaatama ja ostis ära. Ja uskuge mind hind ei olnud odav.

  Aga eks muidugi sõltub kõik objektist endast ka (planeering, sisustus jne). Enamik turul olevaid kortereid, ridaelamuid jm on sisustatud stiilis “ajutine igavene” ning kui mõni kena stiilne objekt tulebki müüki, ostetakse see kiirelt ära.

 30. Meie oleme küll abikaasaga step by step kodusid vahetanud. Majanduslik seis on 10 aastaga palju muutunud. 2010. ostsime kahetoslise uusarenduse linna külje all (Tartu), 2015 kolisime tutikasse ridakasse ja täna oleme maja otsingul. Miks peaks oma kodu olema igavene? Hetkel saame ridaka müügist ca 60 tuhat kasumit. Üürikas tiksudes sellist võimalust ei teki.

  1. Oleme seda ka vaadanud jah. Kirves :)
   Ja no 70 ruutu 4 toaline.. meil hetkel kahetoaline 70 ruutu ja ei kujutaks küll neid tikutopse ette..

Comments are closed.