Aita EBA paremaks teha!
Igal aastal, umbes samal ajal, hakkab mu postkastidesse potsatama kirju ja küsimusi, ma näen blogijaid etteheiteid tegemas ja aina küsimas, miks ja miks… Mul on ka üks miks – miks te enne midagi ei ütle, vaid hakkata etteheiteid loopima kui asi käes. Miks te ei enneta probleemi, seda enam kui ka eelmisel aastal polnud te rahul?
Okei, ma saan aru, et ma võtan võibolla natuke isiklikult, lähen emotsionaalseks, aga see on minu beebi, mida ma teen nii hästi kui ma oskan, ja siis saada mingit pasarahet koguaeg kaela, kurvaks teeb, nõutuks teeb…
Miks seda blogi nimekirjas pole?
Esimesel aastal panid lugejad kirja oma lemmikud, teisel aastal oli üleskutse, et blogijad end kirja paneks, ikka kasutasid lugejad võimalust oma lemmikuid nomineerida, sel aastal pidid blogijad end kinnitusmeiliga ise lisama.
Milline on siis parim variant? Kas see, kui osalevad need, kes osaleda tahavad või osalevad need, keda rahvas tahab, aga nad ise ei taha ja auhindade jagamisel kutsutakse välja kategooriate kaupa inimesi, keda kohal ei ole?
VALI PARIM VALIK:
Miks need kategooriad koos on, aga miks need lahus on?
Selliseid küsimusi olen ma saanud igal aastal. Kui esimesel aastal olid kategooriateks lihtsalt esimese hooga tulnud ideed, siis teisel aastal ajasime rahva soovil kategooriate nimekirja eriti pikaks, tänavu tõstsime jälle kokku, sest pole mõtet hoida kategooriat kus on paar osalist või osalisi ei tekigi. Jälle häda.
Ma saan aru, et üks asi ei saagi kõigile meeldida, aga miks, jumala eest miks, te peate hakkama saagima selle kallal siis, kui asi on tehtud. Nüüd ennetan seda ja teen küsitluse järgmiseks aastaks. Palun leidke aega ja andke teada, millised on need IDEAALSED 15 kategooriat, mis esindatud olema peaksid.
VALI 15 KATEGOORIAT, MIS PEAKSID OLEMA ESINDATUD:
Miks 15?
Sest 15 on selline normaalne arv, et…
a) leida sponsoreid ja nad teineteise varju ei jääks, piisavalt promo saaksid ja esile tuleksid
b) nimekiri ei läheks kilomeetripikkuseks
c) auhinnagala ei veniks viie tunniseks
Kui kategooriaid on liiga palju, siis on keeruline leida sponsoreid, mis matšiksid. Ma pean silmas, et kokandusblogi võiks saada auhinnaks midagi mis sobib kokandusega ja spordiblogi midagi, mis sobib spordiga, mitte, et nad saavad auhinnaks lihtsalt midagi. Kui aga kategooriaid on liiga palju, siis on keeruline leida auhindu, sest nišikategooriatele pole palju valikuid ja kui viis kohta viiest nõus ei ole, on üsna keeruline.
Milline hääletussüsteem oleks parim?
Esimesed kaks aastat sai hääletada EBAl IP-aadressi põhiselt ja ma sain iga päev kümneid kirju – ma ei saa hääletada, miks? Vastus oli lihtne – järelikult on keegi samast majapidamisest, kooli võrgust vms juba hääletanud, proovi näiteks telefonis seda teha. Osadel mure lahenes, osadel mitte.
Tänavu otsustasime, et ühelt IPlt saab hääletada palju kulub – võidab see, kes rohkem promo teeb. Ja juba olen saanud “musta pori näkku” nii mis tolmab. See pole ka hea variant, “minu ema hääletab ainult korra, kui xx blogija fännid lasevad päevad läbi”. Tegelikkuses see ikkagi nii ei ole, sest meie programm annab meile märku, kui ühelt IPlt virnade viisi hääli vaid ühele blogile tuleb.
Aga teeme siis asja veelgi lihtsamaks. Tänavu saab ühelt IPlt hääletada viis korda. See tähendab, et oma hääled saab anda nii Mari, Jüri kui ka nende ema-isa ja nendega koos elav vanaema. Kui te tahate nii väga oma lemmikblogi poolt hääletada, siis tehke seda veelkord telefonis, sõbranna arvutis või vanaema telefonis.
PALUN VALI PARIM HÄÄLETUSSÜSTEEM TULEVIKUKS:
Palun, aidake siis EBA paremaks teha, selliseks, mis oleks ideaalne lahendus kõigile. Kuigi tegelikkus on see, et ideaalset asja pole võimalik teha. Mis sobib ühele, ei sobi teisele jne. Aga üheskoos saame ehk asja lihtsalt natukene paremaks. Aasta aastalt, et alates EBA viiendast toimumisaastast jääks toimima ühtne mudel – kategooriad, hääletussüsteem jne.
46 Kommentaari
Tsau! Tead, eks neid vingujaid on iga jumala asja kallal. EBA on tõesti sinu beebi ja ma olen täiesti veendunud, et sa annadki endast 102% ja rohkemgi, et kõik toimiks. Küsitlus on igati hea variant ja vastasin ka omapoolsete arvamustega. Ära heida meelt :)
Ilmselt ei jää keegi kunagi päris rahule, aga miks keegi ENNE midagi ei ütle, on ilmselt see, et ei tule selle pealegi, et terve meeskond, kes nüüd asja taga on, otsustab loomeblogide kategooriasse kokku panna nii remondi kui ka luule. Või siis, et Insta konto on ka nüüd järsku blogi ja kandideerib samadel alustel. Ausalt, selle epale lighstalt ei tule!
Insta on maailmas väga nišikas blogimaastik, Eestisse jõuab see ilmselt paari aasta pärast :) Aga Insta osas oleme juba otsustanud järgmise aasta suhtes :)
Ma ei räägi ju sellest, kas ta on populaarne või nišikas või kuhugi jõudmas. Instagram ei ole blogi!
Mille poolest erineb kaherealine fotoblogi instagramist?
Täpselt! Hea vastus, Marimell.
Ja E.b.k- miks nii tõre? :D
See on teen KANAL ja ongi jutul lõpp ju. Teine meedium. Sama hästi võiksin ma siis iga kuu oma fotoajakirja avaldada ja sellega kandideerida? Fotod ju! Või oma Facebooki lehega kandideerida? Ma mõistan, et palju on neid instagrammareid (või kuidas neid nimetatakse) ja tahetakse neid kaasata. Aga need on kaks eri asja siiski.
Ma ei ole tõre. Asjast rääkides lihtsalt konkreetne.
Näiteks Margus Vaher kandideerib ka Facebooki blogiga. Ja mingi jooga tegelane ka, pole ka blogiga väga kursis, aga samuti on ta võistluses FB lehega. See maailm on muutuv, meie käime sellega kaasas :) Aga jah, järgmisel aastal saab sellel olema nö eraldi kategooria, pigem testisimegi sel aastal, kas huvilisi oleks jne. Samas kui sul on Insta toidupilte täis, siis minu meelest on see üsna toidublogi kategooria vääriline, või kui postitad ilu-moepilte.
*teen = teine
Instagram on täiega uue ajastu blogi. Paljud välismaa instagrammerid nii suhtlevadki, kirjutavad oma piltide alla pikemaid tekste. Kui ei tea vôi pole kursis, ära hakka materdama :) Eestisse lihtsalt tôesti jôuavad kôik asjad/teadmised “piiiiisikese” nihkega :D
Tubli oled Leenu! Kôik on hästi, chill. Inimesed ei ole mitte kunagi mitte millegagi rahul. Aga kui üritus käes, siis on kôigil mônnad näod peas :)
Ja no fotokategooria fotogategooriaks. Aga kuidad saab blogija, kes kirjutab blogikeskkonnas postitusi beebi- ja perekategoorias võistelda Instagrami kontoga, kuhu on laetud lihtsalt fotod mingite häshtäägidega….
Sheeri linki!
Ma ei räägi kellestki konkreetsest, vaid reeglitest, mis seda lubaks.
No minu meelest kui sina blogiks nii nagu sa blogid ja instas postitaksid ainult toidupilte näiteks, siis võiksid insta kontoga toidublogide kategoorias kandideerida küll :) Miks ei?
Väga hea küsitlus! Aga minul ei õnnestu mingil põhjusel üle ühe valiku valida, nii et ei saa väga aidata.
Ja soovitaks täiesti uut kategooriat ka. Nimelt 35+ või 40+ vanused blogijad. Me oleme ka täiesti olemas, aga olen kuulnud nii siit kui sealt, et ei sobitu kuhugi ja hääletuse koha pealt tunneks ka ennast paremini, sest fännklubi noorte hulgas meil pole.
Järgmisest aastast peaksin ma siis ka hakkama sinna seeniorite blogidesse kandideerima :D Aga tegelikult, mis vahet sel on, kui vana sa oled? Sul on ju ikka kas arvamusblogi, teatriblogi, reisiblogi, elulineblogi, sa ei pea ju mingeid pensionäri päevikuid :)
Aga miks ei või pensionäri päevikut pidada?
Võib ikka :) Aga eraldi kategooriat ma ei näe sellele. See on seega eluline blogi või loomeblogi :)
Ma leian, et sul võiks korraldajana natuke neutraalsem seisukoht olla.
Mis minusse puutub, et miks ma enne midagi ei ütle, siis kust ma pidin ette nägema, et hääleta palju jaksad süsteem tuleb. Ja nagu näha, siis sai see muudetud tänu “vingumisele” nagu sa ütled. Või et see aasta osad kategooriad pudru ja kapsad on. Kui sellest enne juttu olnud pole, siis kust ma seda oodata osanud oleks pidanud.
Esiteks – registreerimiseperioodil olid ju kategooriad näha, miks sa siis ei kirjutanud, et ou, veits nõme, et see ja see koos on. Oleks saanud ehk muutagi algjärgus, aga täna ma enam lisakategooriat ju tegema ei hakka või midagi lahku lööma või organiseerima.
Ma olen ammu aru saanud jah, et korraldaja peaks a) olema vait või b) poliitiliselt korrektne. Seni aga, kuni ma teen seda omast vabast tahtest ja ajast, ilma selle eest tasu saamata, usun ma, et mul on õigus oma arvamusele. Seni kuni ma kellegi palgal ei ole, kavatsen ma ikka emotsionaalseks minna, kui minu vastu ollakse. Kui asja korraldaks X, siis Xi ma lihtsalt toetaks, enda eest ma ikka seisan :)
Ja nagu näha, siis tänks, et vingusid, mure lahendatud.
“Seni aga, kuni ma teen seda omast vabast tahtest ja ajast, ilma selle eest tasu saamata, usun ma, et mul on õigus oma arvamusele. Seni kuni ma kellegi palgal ei ole, kavatsen ma ikka emotsionaalseks minna, kui minu vastu ollakse.”
See ongi paraku üks suurimaid põhjuseid, miks osade (või isegi päris paljude) meelest on EBA’l halb maine. Ehk siis mitte professionaalne. Selles mõttes, et mina ei ütle, mida tee või ära tee, ise otsusta. Aga saadki otsustada, kas 1) see on Sinu beebi ja “kavatsed emotsionaalne olla, kui sinu vastu ollakse” või 2) korraldad seda üritust professionaalselt, ei võta isiklikult ja jääd vastustes ning postitustes ALATI viisakaks ja formaalseks ja ametlikumaks.
Ma peaks jah endale paksu naha kasvatama ja mitte tähele panema neid kommentaare või etteheiteid, ehk tegema nii nagu mina heaks arvan, eks… Aga ma tahan EBAt tehes nö blogijale/lugejale meeldida, et oleks võimalikult mugav kõikide jaoks. See on minu jaoks nö pilootprojekt. Ma ütlen, alates sellest kui toimub EBA viiendat korda, on reeglid paigas ja neid ei muuda ja nii on. Seni ma olen natuke emotsionaalne ja muudan vahepeal asju ka, et olla teie jaoks paindlikum.
Mõtlesin pigem seda, et sa oled EBA esindaja. Esindaja peab olema igas mõttes esinduslik. Asju muuta on okei.
Ma olen siis emotsionaalne esindaja :)
Hei! Mina leian, et Sa teed suurepärast tööd! Tegevuse käigus tulevadki nö kitsaskohad välja ja nurki saab alati lihvida. Tihtipeale vinguvad need, kes ise midagi ei tee ja millegagi hakkama ei saa. :D Vastasin küsimustele ja annan omapoolse panuse EBA paremaks muutmiseks hea meelega. EBA-l näeme! (loodan sinuga tuttavaks saada, sest sa oled niiiiiii tubli inimene!) :) Päikest!
Tule ütle siis tere :)
Igaks juhuks mainin, et ma ei ole mingi hull stalker :D Tere tulen kindlasti ütlema :)
Mu arust peaks mingi filter ikkagi olema ja võiks need blogid kõik üle vaadata, mis kandideerivad. Nt üks “tervise ja trenniblogi”, kus pole enam väga kaua aega midagi postitatud ja teades seda naisterahvast, on trennist ja tervislikust toitumisest asi kaugel nagu lehm Kuust…
Me üldiselt vaatasime need üle, et kas on aktiivne või ei, kas on viimasel ajal postitanud või blogi täitsa seisab, kas on uustulnuk või ei jne.
Ma osalesin ka hääletusel. Loodetavasti said mu “linnukesed” ikka õigetesse lahtritesse. Mul lihtsalt see ekraaniproge ei tahtnud eriti hästi koostööd selle küsitlusevormiga teha :D
Kuna ma pole sellest saladust teinud ja kuskil üksi kodus patja torisenud, siis julgen siin ka välja öelda, et mind see Insta-kontoga osalemine käsi plaksutama ei pannud, aga mul on hea meel, et järgmisel aastal võetakse seda arvesse ja juba lahenduski olemas. Super! :)
Ahjaa, selle poolt hääletasin ka, et hääletus võiks olla n-ö kahes etapis. Rahvas hääletab oma lemmikute poolt ja siis selle põhjal moodustub TOPx ja siis selle põhjal teeb žürii oma valiku. Eeldades, et II-voorus on blogisid umbes 10-15 ja iga kategooria tarbeks on moodustatud 3-5 liikmeline žürii, siis ei tohiks probleeme tekkida.
Mõtlen, et arvamusblogide žüriisse võikski kaasata tuntud ja vähemtuntud arvamusliidrid – Mart Juur ja sõbrad. Eluliste blogide kategoorias võiks olla Anu Saagim, Krista Lensin, Katrin Lust, Mart Sander jne. Poliitika- ja majandus blogide kategoorias kasvõi Peeter Koppel, Toomas Tõniste jne. Ühesõnaga tasub mõelda ja eks algus ole ikka keeruline inimesi žüriisse leida, aga kui nendest enamus oleks nõus püsiliikmeteks tulema, siis oleks super pro. Korra aastas ju ikka jaksavad mõned blogid läbi sirvida vms.
Igal juhul jaksu ja minu arvates on EBA tiim suurepärane! ;)
Mis sa arvad sõltumatust žüriist, mis koosneks hulgast x ja kus oleks esindatud nii arvajaid, majandusinimesi, seltskonnainimesi, muusikainimesi, arvamusliidreid igast valdkonnast? Näiteks ma tean, et Eesti Muusikaauhindade žüriise kuulub igasuguseid inimesi, nii neid kes on otseselt muusikaga seotud, kui ka nö teistest valdkondadest inimesi, kes on nö tavakuulajad.
Ilma rahata ei tule keegi sinna žüriisse vaevlema nende blogidega ehk kas oled suuteline žüriile töötasu välja sebima?
Ma olen küll osalenud žüriides ilma rahata. Kõik ei taha iga liigutuse eest raha :)
Enamik tuntud inimesi siiski ei osale tasuta, eriti, kui peab mingit joga lugema kilomeetrite kaupa :) Blogimullis elades tundubki blogindus vist ülim maailma kese, aga enamikku blogijaid teataksegi ainult selles omasuguste mullis, sorry. Sa Mari-Leen pole ka ülituntud just, et raha küsida kusagil osalemise eest, aga pigem mu vastus oli Kaile mõeldud. Mart Juur blogiauhindade žüriis ilma motiveeriva tasuta, lubage naerda.
sinu blogi pole võimalik lugeda, sest mingi volkswagen katab pool teksti ja isegi sellele klikkimine ei kaota seda ära.
Siis refreshi paar korda :)
minu jaoks blogimine on eilane asi, samas videoblogid jms on kuidagi moodsam värk, paljud asjad eesti jõuavad hulga hiljem. nagu nõuka aeg oli, siis tooted, elu jms jõudis siia ka hiljem. oleme mõnes mõttes e-riik ja kõik olemas, teisest küljest palju kosmeetika jms brändid jõuavad ka hilja siia.
ise ma blogisid mõndasid sirvin, kuid aastaid ei kirjuta enam ja enda mälestuste blogi päevikut pidasin pea kaheksa aastat.
tänapäeva blogid on pigem enese reklaam, äri ja eneseupitus jms.
kuid enamvähem huvitav ajaviide.
kõige tobedam on iga aastane blogi auhindade trall selle ümber, küll fännirikas grete ei võinud olla blogijate hulgas kuna see polnud tõeline” ja nüüd insta tegijad pole ka piisavalt head”. maailm muutub ja ajaga peab kaasas käima. nii ka videoblogid on popimad üha.
minu arvates, oled sa nii tubli, et viitsid igasugusele virvarrile kamajaale seda korraldada. ja hästi saad hakkama. :)
hääletus võiks olla jah mingi maili põhine või mingi konto põhine. sest id kaardi värk on liiga e-valmised juba..liiga formaalne.
paarile huvipakkuvale sai hääle antud ja mõne vastu sai antud kellegi teise poolt hääle. :P:D.
kuid eks see kitsama ringi üritus jah ole.
Mu arvates võiks koheselt diskvalifitseerida need blogid, kes nö “osatvad hääli” kingiloosidega. Üks blogi loosis välja 20-eurost kinkekaarti ning keegi fitnessblogijatest korraldas ka midagi.. naljakas mu arust… :D
*ostavad
Miks? Tee mis tahad, et pildis olla :)
Kadeduseuss! Siis võiks ka keelata huvitavate postituste tegemise! Perioodil hääletuse algusest kuni gaalani. :D Siis oleks kõik kristalselt aus. Ja keegi ei saa oma intrigeeriva postitusega hääli juurde meelitada. Mis see siis olgu :D Blogid ei tohi oma populaarsust kasvatada. :D
Selle zürii ja rahvahääletuse võiks kuidagi kokku miksida. Nt et iga kategooria 3 rahvalemmikut lähevad siis žürii ette, kes valib neist parima. Ja žüriile ehk anda igast blogist viimase aasta paar loetuimat postitust, mille põhjal nad valiku teevad. Blogipostid ei ole nii pikad, et igast kategooriast kuute postitust läbi ei jaksaks lugeda. Samas kui on ~15kategooriat x3 blogi x2 postitust = 90 läbiloetavat teksti (miinus fotoblogid/instagram 6 pilti läbi sirvida). Nii tundub küll suur number aga teostatav.
Samas võiks ikkagi olla rahvahääletuse puhul mingisugunegi audentimime, et 20x üks inimene hääletada ei saaks. Ikka üks hääl ühe inimese kohta. :) Jõudu ja jaksu!
Või siis blogija esitab ise enda meelest 2 oma viimase aasta parimat postitust, mõnel ehk populaarsed ainult loosimised ja see oleks ka nõme.
Mul tuli täna idee järgmise aasta hääletamise kohta. Mis siis oleks, kui iga inimene saaks hääletada ühe korra (sel juhul vajalik mingi autentimise vahend, äkki sotsiaalmeediakonto fb, google jms), kuid sel ühel korral saaks ta valida kõik oma lemmikud. Mitte igast kategooriast ühe, vaid kõik lemmikud, keda soovib. Ning muidugi see, et igas kategoorias ei pea valima. Sest olen märganud, et sel aastal paljud kasutavad seda viit korda ära selleks, et anda igal korral hääl ühele oma lemmikule ehk kokku viiele blogile. Kui saaks korraga ära anda, siis poleks vaja mitut korda hääletada ja kõik saaksid oma hääled kätte ka.
Hm… panen selle idee kirja :)
Minu arust oleks ka vaja mingit täpsemat identifitseerimise meetodit. Aga samas ei tohiks see protsessi ka liiga keeruliseks ajada, muidu ei viitsitagi hääletada… Mulle meeldib see emailiga variant. Ala, et pead enne hääletamist oma meili sisestama ja siis saadetakse sulle sinna ka mingi kinnitus vms. Vastasel juhul tekiks jälle mingied välja mõeldud meile ”abc234@mail.ee.
Hetkel lappavad kõik oma 5 häält (k.a mina :D) samadele blogijatele või valivad igast kategooriast mõne, ning annavad nõndamoodi paljudele samas kategoorias hääle. KUIGI point oli valida igast kategooriast üks kõige-kõigem. :D