Andke abi!

Väga raju ja üritustetihe nädalavahetus on alanud, sellest jõuan ma veel eraldi postituse teha, kuidas läks üks megalahe tüdrukuteõhtu, kuidas ma Oti, Jussi ja Liisi „Backstagel“ käisin jne

Aga enne on mul vaja natukene abi. Nimelt tulevad teisipäeval meile külalised, õigemini tuleb naabripoisi üks Rumeenia sõber oma naisega Tallinna, kuna kohtusime ka eelmisel aastal, siis otsustasime neid võõrustada ka sel aastal.

Mõtlesime teha tõelist kodust ja eestimaist toitu. Alguses mõtlesin teha eelroaks kiluvõileibu pošeeritud munadega ja magustoiduks kamavahtu rabarberimoosiga või siis rabarberikiselli kamavahuga vms. Ühesõnaga midagi rabarbaritest. Mojitosid teeme ka. Kuigi see pole eestimaine jook, siis teeme eestipäraseid – rabarberist ja rabarberiviinast.

Pearoa osas ei suuda ma aga otsustada, alguses mõtlesin, et teeks heeringat sibula-muna-hapukoorega ja värskeid kartuleid, siis tekkis mõte, et teeks kruubikartuliputru.. Aga ma ei tea, kaks kala järjest on ka veider. Ma ei suuda mõelda enam, mida võiks teha. Mingi hakklihakaste või kartulisalat pole ka nagu see. Variant on muidugi teha palju erinevaid asju – kiluvõileiba, kartulisalatit, heeringat ja ma ei tea, igasuguseid asju – et oleks “laua täis” süüa :)

Mis oleks see Eesti toit, mille teie kindlasti välismaalasele serveeriksite? 

2S8A1565
Eelmisel aastal Aegnal – kotletid ja värsked kartulid :)

22 thoughts on “Andke abi!

 1. Kukeseenekaste koorega keedetud värske kartuliga. Liharullid porgandi-kurgi täidisega. Sült võib neile ka eksootiline olla (sinna annab peale liha ka muud panna). Mulgipuder on maitselt samas ehk ka neutraalne.

 2. Kaks kala järjest sobib küll aga heeringat ma pearoana kindlasti ei pakuks – pigem grillitud lest või koha vms, juurde värsked kartulid, soe kukeseenekaste ja külm kodujuustukaste (või siis kodujuust mingil muul kujul väikse lisandina seal juures).

 3. Jah, ma pakuks ka seentest midagi, koorega kartulid kõrvale, hapukurk. Kui mitte pearoaks siis kasvõi eelroaks seenesupp või mingi amps seenega. Kuna praegu seeneaeg ja eestlastel on traditsiooniks sel ajal seeni süüa, siis väga eestlaslik (mis sest et, seeni mujalgi süüakse).

 4. Kartulisalat on yks tähtsamaid asju millepärast yldse viitsin end kellegi synnale kohale vedada, niiet tee kartulisalatit kaa ikka, kasvõi veidikene :)

 5. Värske kartul tilliga, maasikad õige vahukoorega, kotletid, suitsulest, hapukoor rohelise sibulaga, kartulisalat (kindlalt on minu kartulisalat üks parimaid asju maailmas), mannavaht..

  1. Tegelikult vist kõik arvavadki, et nende või nende ema oma on parim :D

  2. No ei tea :) inimesed teevad neid erinevalt. Minu saladus on kaste, mille ma sinna peale teen. Mõni paneb ainult hapukoort näiteks.

 6. Praetud räimed on alati hea koos killukese musta leivaga. Laupäevjti saab Kalaranna kalaturult värskelt suitsetatud räimi. Imeline! Angerjad kallerdis on ka mõnus. Kukeseened praetud väikese peekoniga on mõnus, eriti kui juurde on värske pisike kartul koos tilli ja võisilmaga.

 7. Rabarberi vananedes ehk kasvades oblikhappesisaldus kogu taimes kasvab, südasuvel seda enam vist ei soovitata tarbida..

  1. Täpselt sama mõte. Ma ei tea, et keegi praegu veel rabarberit tarvitaks. Nende aeg on ümber, mis siis, et nad kasvavad. Vanad on.

 8. Vöiks ka sprotte pakkuda, sain osta kadaka realis. keskuses sprotte kallerdises (ei ölis) ja vääga maitsvad. Ja ikka seenekoore kastet js nats musta leiba.

 9. Pole küll eriti seotud Su küsimusega… kuid kuidas sa mojitot teed? :D Endalgi piinlik küsida, aga viimasel ajal on minu mojitodega midagi imelikku lahti… nimelt need ei ole gaasilised. Kõigepealt uhmerdan fariinsuhkru, laimi ja mündilehed, lisan jää, rummi ja soodavee. Ja nagu silmapilkselt on gaasid läinud. Miks see nii võib olla? Oskad aidata? :D nii imelik olukord, nuputan, mis võiks põhjuseks olla.

Comments are closed.