APPI! Kas ma hakkan sünnitama?

Ma olen kuulnud mingist limakorgist, mis enne sünnitust eemaldub. Mallukas ütles mulle kunagi paar-kolm nädalat tagasi, et noh, kas sul juba lima tuleb? Et temal olla kaks kuud enne sünnitust hakanud limakork eemalduma… Mul siis veel polnud mingit asja mingi limaga.

Igaljuhul ma olen nüüd paar päeva järjest hommikuti täheldanud mingit limast ollust – kõige valem mõte – guugeldada! Dr Google arvab, et ma hakkan kohe sünnitama, või vähemalt paari päeva või paari nädala jooksul. Mis te teete nalja vä? Ma saan jõulubeebi? :)

No tõsine Neitsi Maarja valmis, mis :D

Lugedes selgus, et lima peaks olema natuke selline verine või pruunikas, igaljuhul, mitte valge ja läbipaistev nagu sperma… Pilte guugeldades näeb muidugi igasuguseid variante. EI SOOVITA! PS. Ma tean, et te kõik ronite nüüd seda guugeldama, sest uudishimu tapab, aga nagu ma ütlesin, ma ei soovita! :D

Vahelepõige, küsisin ka oma jaanuaribeebide grupis selle limakorgi kohta ja suurem osa naisi ütles, et tõesti-tõesti, tegemist peaks olema verise/pruunika limaga, kuni üks naine teatas: Minul algas sünnitustegevus just limakorgi eraldumisega. Hommikul WC-s nägin vetsupaberi peal (täiesti läbipaistev, veniv, limane) ja siis teadsin, et nüüd läheb lahti. Ja hakkasidki järjest tugevnevad ja tihenevad tuhud pihta.

Apppiiii! Kas ma hakkangi nüüd kohe sünnitama või? Ega ta jah… App ütleb ka, et palju pole jäänud… 44 päeva…

Nüüd on õhtupoolik käes, valusid pole, veed pole ära tulnud, aga ikka olen limane…

Aga neile rasedatele, kellel pole limakorgist aimugi, siis jagan natuke teiega dr Google nõuandeid, mis ma teada sain.

Lapseootuse ajal kaitseb veel sündimata last mikroobide eest emakakaelas paiknev limakork. Limakorgi eemaldumine on sageli esimeseks märgiks sellest, et sünnitus pole enam kaugel ja keha valmistub selleks. Mõnikord võib limakorgi eemaldumine saada alguse juba nädal või isegi paar enne sünnitust. Enamikel juhtudel algab sünnitus siiski kas samal päeval või paari päeva jooksul alates limakorgi eemaldumisest. Naine märkab sel puhul limast voolust, milles võib esineda verekiude. Voolus võib esineda mitme päeva jooksul. Seejuures ei pruugi naine tuhusid tunda. Limakorgi eemaldumine on märk emaka küpsusest ja valmidusest sünnituseks. Kui limakork eemaldub ja looteveed pole puhkenud ning valusid ei ole, pole vajadust sünnitusmajja pöördumiseks. See on pigem märk sellest, et sünnitus on algamas.

No selged sotid, tuleb see haiglakott ka igaks juhuks siis nüüd kokku pakkida!

26 thoughts on “APPI! Kas ma hakkan sünnitama?

 1. Koti võiksid küll igaks sajaks juhuks juba valmis panna :) Aga sünnitustegevuse algust on selle limakorgi järgi tõesti väga raske ennustada.

  Sest tõesti, paljudel tuleb see nädalaid varem ja osadel päev enne sünnitust, nii et ega siin muud teha polegi kui lihtsalt rahulikult edasi olla ja oodata, et millal tegudeks läheb.

  Fakt on see, et ega mägede taga sul see protsess pole nagunii :)

 2. Mul esimese lapsega tuli ka see limakork umbes 2-3 nädalat enne sünnitust ära ja siis sündis ka mul umbes 37.nädala paiku.

  Teise lapsega hakkas siis 38+2 pealt eralduma ja järgmine päev oligi haiglasse minek :D

 3. Minul eraldus 23.juuli limakork ja sünnitasin 14.juuli.
  12.juuli tuli esimene sorts veesi .. aga kuna ma esmasünnitaja ja ei saanud midagi aru, siis selgus 13 õhtul alles kontrollis käijes, et olid veel mida ma arvasin voolus olevat. Ja kuna sünni tegevust ei hakanud läksin 14 esilekutsumisele ja käes ta oligi :)

  Seega minul pidas enam-vähem 2 nädalat enne sünnitust limakorgi ära tulemine paika :)

 4. Minu kogemused ütlevad, et see limakork võibki miski kuu aega enne vaikselt eemalduma hakata. Aga sünnitustegevusest saad sa aru selle järgi kui teatud kindlate vahede järgi hakkab ebamugav. Muide ka valehäireid võib tulla. Aga pöördu arsti poole ja kui jõulubeebit ei soovi siis lõpeta treppidest käimine ja ringi kihutamine. Jalad seinale.

 5. Kott pane valmia kui veel ei ole. Mul oli kuu enne juba valmis. Mul tuli limakork ära loetud tunnid enne lapse sündi. Aga muidu see peaks tulema palju vatem.

 6. Mulle ka raseduse ajal kõik rääkisid sellest limakorgist jne jne, aga mina sellist asja küll tähele ei pannud…mul öösel hakkasid lihtsalt veed tulema peale wc-s käimist ja siis oli nagu selge, et asi hakkab pihta ja siiski sain veel 6 tundi kodus olla rahulikult ja oleks võinud kauemgi olla(helistasin haiglasse ennem ikka ja küsisin kas hakkan tulema või ei), aga limast polnud jälgegi :P liiga vara ära haiglasse mine, saadavad veel tagasi koju muidu :)

 7. Ei tulnud mul ei limakorki ega ka lootevett. Mingi limaollus oli, aga mitte see verine ja pruunikas.
  Polnud mingit tunnet sünnituseks kui välja arvata see meeletu valu, mis ei lasknud mitu ööd magada.
  Sünnitasin 39+3. Päev enne käisin KTG tegemas ja sealt öeldi et ma nii pea sünnitama ei hakka.

 8. Minul tuli umbes neli päeva enne sünnitust limast ollust ja täiesti läbipaistev oli

 9. Mida iganes. Mul tuli limakork ära sünnitusmajas ja see oli täiestiii läbipaistev. Ja võimatu oli seda sealt kõike nö kätte saada ( eraldus duši all). Venis nagu megapaks tatt :-D

 10. Mul tuli korralik kogus vastikult venivat limakorki hommikul ja pärast seda hakkasidki kohe ebakorrapärased valud. Mingi paar nädalat varem eritus ka midagi taolist, aga seda oli ikka oluliselt vähem, kui selle õige limakorgi eemaldumisel

 11. Ära muretse, mul tuli mais limakork ära, aga sünnitama läksin juuni lõpus ;)

 12. Minul tuli limakork ära hommikul kella viie ajal ja kella üheksa paiku tulid veed.

 13. Minul tuli limakork ära kui rasedust oli 40+5 ning 15 min peale selle tulekut algasid ka esimesed valud. Valutasin terve öö, hommikul haiglasse ja õhtuks oli beebi käes :)

 14. Mina pakkisin haigla koti 35+1 ja sünnitama läksin järgmisel päeval. Laps sündis küll mõned päevad hiljem, aga jah, aeg oleks vaikselt juba koti sisu kokku ajama hakata. Limakorki kui sellist ei näinud. Ainult hommikul jäi paberile sihuke verekiududega möga (ei leia paremat sõna) ning sedagi oli väga vähe. Sünnitegevus algas mul oksendamisega. Oksendasin päev otsa (muid sümptomeid ei olnud) ning õhtul otsustasin igaks juhuks haiglasse minna kuna oksendamine ei jäänud järgi (mingi 25x kindlasti sai oksendatud). Lõpuks sain teada, et hakkan kohe sünnitama ja oksendasin seepärast, et emakakael avanes.

 15. Esimese lapsega tuli limakork 6 päeva enne sünnitust… Teise lapsega aga ei tulnud üldse.

 16. Minul küll eraldus limakork alles sünnitegevuse ajal, aga olen aru saanud, et see on pigem erandlik. Pane kott ja vaim valmis! :)

 17. enne esimest sünnitust, ei pannud mina üldse tähele, et mingi limakork oleks eemaldunud, ju tuli siis sünnituse ajal vm. teise lapsega hakkas vaikselt pruunikat limast ollust tulema neli nädalat enne sünnitust(samas oli see peale arsti visiiti, kus katsuti emakakaela avatust ja võis hoopis selles tingitud olla), paar tundi enne sünnitust tuli korralik roosakas limane klomp.

 18. Minul hakkas ka limakork öösel tulema ja järgmisel ööl oli beebi väljas. Aga limakork mis tulema hakkas oli kohe pool veresegune.
  Nii et igal erinev. :)

 19. Minul eemaldus limakork koos vete tulekuga :D Enne polnud kuskil mingist limakorgist haisugi :)
  Ja see limakork jah, pole alati näitaja :)
  Muidugi, igaks juhuks võid haiglakoti kokku pakkida :P

 20. Mul tuli limakork ära hommikul nii umbes kella 8 ajal ka beebi sain sülle kell 12:46 :) aga mul olid ka sellised kerged valud ja juba poole öö pealt olin mõttes valmis sünnitama minema kuna tähtajast olin 1 päev üle :)

Comments are closed.