Appi, kuhu me sattusime?!

Käisime laupäeva hommikul sõprade ja lastega Estonias “teatris”. Kontsert kõige pisematele. “Piparkoogimaa”.

No ausalt.. Ma mõtlesin selle tunni jooksul iga kolmandal minutil, kuhu kurat ma sattunud olen?

Asja tuumaks oli siis mingi säästu Pipi, kes oli nii halb, et halb hakkas. Esiteks oli ta tumeda peaga, suvalise narmendava kleidiga ja ajas sellist jura suust välja nagu oleks kolmeaastane. Pipi särtsakusest, pohhuiismist ja hipsterlikust olekust oli asi ikka väga kaugel.

Asi oli üles ehitatud sellele, et Pipi keerutab gloobust ja suva maa kohta siis räägib kaks sõna ja laulab ühe jõululaulu. Sellessuhtes andekas, et oskas laulda nii prantsuse-, hispaania-, soome-, kui ka venekeeles. Maha. Mingi vihik oli tal ees, kus ta vahepeal ikka piilus.

Üldiselt olid lood kuidagi morbiidsed, aeglased ja depressiivsed. Uni tuli peale. Oleks tahtnud, et lastel oleks fun olla ja lõbus ja tore.. Oleks oodanud natuke särtsakamat lähenemist.

Peab ikka nukuteatrisse jala tõstma, seal ehk on rohkem lastele mõeldud :)

7 Comments

 1. No aga ooperiteatrisse ju läksid. Me oleme kahel korral käinud, alati oli kodulehel kõik täpselt kirjas, kuni selleni, mida mängitakse. Nüüd ma pole vaadanud, aga me küll mingit särtsukontserti ei oodanudki sealt, laps saab pillihelidega tuttavaks, see on point. Ja mis sest, kas Pipi on punapea või mitte – aväike laps ei tea ju Pipist muhvigi, tal jumala ükstapuha sest juuksevärvist. Muusika peaks seal põhiline olema. Kõige pisematele see ikka ennekõike mõeldud on, vanemad on saatjaks lihtsalt.

  1. Eks ta ole jah.. Aga alguses külanud Bach ja Mozart (viiulitel) oli kordades parem kui see etenduse moodi asi. Aga noh, eks asi olegi maitses.

 2. Ma praegust seisu ei tea ka, me käisime paari aasta eest, siis ikka klassikaline muusika oligi vaid, ehk siis on jõuluajaks nüüd midagi lisatud.

 3. Ma käisin laupäeva hommikul samal kontserdil ja minu arvates teed sa oma sõnavõtuga kontserdikorraldajatele liiga.

  Rahvusooperi kodulehel on selgelt kirjas, et “Piparkoogimaa” on kontsert erinevate maade jõululauludest. Seega, arvustada seda, et osad kavas olnud lugudest olid “morbiidsed, aeglased ja depressiivsed” näitab lihtsalt seda, et sul puudub laiem teadmine sellest, kuidas erinevates kultuurides jõule tähistatakse. Seda enam, et tegelikult oli ju suurem osa programmist lustakas. Minoorseid lugusid oli ainult kaks üheteistkümnest: “Walking in the air” ja “Karjased, oh öelge meile”.

  Lisaks – tegemist ei olnud Pipi etendusega, seega kommenteerida seda, et Pipi ei näinud välja nagu päris-pesueht Pipi, on ka kuidagi mage. Üliäge noor ooperikoori tüdruk oli ju see, kes kogu hommikut juhtis, laule laulis, lastega mängis ja tantsis ning lastele pille andis proovida. Ja tema outfit (stiliseeritud kleit, punane sukk ja sinised doc-Martensid), no palju hipsterimaks mu meelest minna ei annagi Pipina.

  Ma ei saa päris täpselt aru, et mida sa sealt kontserdilt ootasid üldse? Ilmselgelt polnud ju loota, et Koit seal esineks Whami legendaarse Last Christmasiga. :D Samas, sinu heameeleks pean ütlema, et olen teda varasemalt nii mõnigi kord selle kontserdisarja publikus näinud.

  Mina arvan, et on igati mõistlik, et 0-3 aastastele lastele pakutakse kontserdikavas kuulata erineva kõla ja tempoga lugusid – tegemist on ju ennekõike haridusliku projektiga. See on sama hea, kui sa kommenteeriks / kritiseeriks seda, et miks matemaatikas peab lisaks liitmisele õppima lahutamist; see ju nii negatiivne.

  Lõpetuseks üks “morbiidne” jõululaul, mis ka kontserdikavas oli: https://www.youtube.com/watch?v=xMtuVP8Mj4o

  1. Ma jah ootasin midagi muud, polnud kavaga kursis, mind lihtsalt kutsuti kaasa :) väga ei süvenenud. Eks järgmine kord olen targem.

 4. Ma käisin oma kutiga novembri lõpus sellel kontserdil, siis aga Pipit ei olnud. Üks mees kvartetist ise suhtles lastega ning ei lauldud ka. Lastele anti pille katsuda ning kaasa mängimiseks. Minu meelest oli väga mõnus kontsert. Olin küll enne tutvunud kavaga kodulehel, seega teadsin, mis ees ootab. Aga ei teagi kas Pipi puudumine sellelt kontserdilt oli pigem halb või hea

Comments are closed.