Meelis kirjutab: kuidas ma mini püssi testisin

Mäletate ehk mõni aeg tagasi ma katsetasin sellist autot nagu Kia Cee’d GT. Nimetasin seda veel mini-Lamborghiniks. Kui ei mäleta siis loe ja vaata pilte siit.

Aga nüüd sain ma endale katsetamiseks selle eelmise auto õe või siis venna – oleneb kumba eelistad. Ehk siis autoks Kia Cee’d GT Line.

Väljast nägi see välja täpselt samasugune, kuid kapoti all oli hoopis midagi muud.

Olgu kohe ära mainitud et minu jaoks ülivajalik ja lahe asi oli kurvi valgus. Ehk, siis kui sa keerad kuhugi poole, valgustab ka auto seda kohta. Nüüd pimedal ajal eriti vajalik.

2S8A6984

2S8A6991

2S8A7006

2S8A7009

kiaceed_sisustus

kiaceed_sisustus2

IMG_0889

Olete kindlasti kuulnud mehi rääkimas, et „mul on kahe poolene diisel“ või „proovisin seda viieliitrist looma“. Ehk siis alati rõhutakse sellele, et auto puhul on oluline see termin LIITER. Jah, ka mina olin seda meelt ja enda auto soetamisel lähtusin samuti põhimõttest, et alla 1,6l mootoriga autot mina ei taha.

Nüüd kukute kõik ilmselt pikali, uus Kia Cee’d GT Line on ÜHE LIITRINE (1L). Jah, sama suur kui Värska pudel. Ok, tegelikult ei ütle see ilmselt paljudele midagi. Aga no nagu ma enne mainisin siis enamikud ajavad taga kas 2,5 või 5 liitrist mootorit, et vot need on ikka alles autot jne. Ja see mis mul oli – 1L – ehk nende mõistes ratastel tigu. Aga ega ikka ei olnud küll.

Kui mulle öeldi, et tegemist on liitrise Kia Cee’diga, olin tegelikult väga elevil, sest minu jaoks oli see väljakutse. Üliäge idee proovida midagi nii väikest – mootorit ma mõtlen.

Nüüd ma lükkangi natukene ümber seda liitrite oluliseuse stereotüüpi, mis nii levinud on. Nimelt ei ole nii väga oluline, kui mitu liitrit auto kapoti all on vaid hoopis kilovatid (kw). Sellel Kia Cee’dil oli neid siis 1.0L mootori juures 88. Mõne jaoks mõjub see nagu „wtf, see on ju nagu roller!“ Lisaks sellele 1liitrisele ja 88kw oli lisandiks või niiöelda pärliks pandud peale ka turbo (Turbo GDI). Ja vot see tegi sellest autost tõelise raketi. Väike, aga väga vihane.

Ja edasi läks asi aina paremaks. Auto värviks oli…… KOLLANE. Nagu Hedoni käru ja Leenu skandaalne mantel, mis pealinna ööklubides ja internetis lained lõi. Ja siis avastasin ma, et 30% särkidest minu kapis on samuti kollased. Ei tea miks. Kuidagi on sattunud nii. Aga ok, nüüd tagasi auto juurde. Olgem ausad, värv on ju oluline.

Kuigi jah, mina sain testimiseks kollase auto, siis värvivalik on neil lai ja igaüks saab leida endale sobiva, aga siiski soovitan kaaluda kollast. Meenutab kuidagi mesilast ja suve. Kuigi on talv. Aga noh, edev nagu ma/meie pere on, paistame ikka silma.

Kuid KÕIGE olulisem kõige selle asja juures on hoopis see hääl mida mootor teeb. See oli ikka tõeline üllatuspomm. Eeldaks, et 1L ja selline väike punn lihtsalt on ja podiseb vaikselt – EI. See oli reaalselt nagu mõne ülikalli sportauto mehine urin.

Kes ei ole kunagi sportauto mootorihäält kuulnud siis… tooks mingis mõttes paralleeli nende motikatega mis ringi põrisevad ja kus otsas nahkvestidega karvased mehed istuvad. Ok, need küll kohati ikka plärisevad, aga no natukene ehk saate aimu millist häält see auto tegi. Osad kindlasti mõtlevad nüüd, et issand, ma küll ei taha, et mu auto pläriseks – usu mind, tee proovisõit ja tahad kohe kindlasti, et su auto sellist mehist urinat teeks. Nagu nad ise oma reklaamlauses ütlevad…. „Nagu kõuekärgatus“ ja tegelikult nii ongi.

Reaalselt ma olin täiesti rabatud sellest, et tegemist oli liitrise autoga. See oli ikka jõhker püss pill. Tahaks ainuüksi selle mootorihääle pärast seda autot endale. Ja maanteel möödasõit ei valmistanud samuti mitte mingeid probleeme (kuuekäiguline manuaal). Lisaks on autol roolisoojendi, mis on talvisel ajal eriti mõnus.

Seega lühidalt öeldes: ökonoomne, kuna siiski 1L mootor, kuid tänu Turbo GDI’le on see veel ekstra tuus masin.

Seega nüüd vutt vutt Kia Cee’d GT Line’ga proovisõidule (tšeki siit!). Isegi meestel paneb see auto pead pöörama ja lähemalt uudistama, tegemist on tõelise staariga. Ja veel jõuavad päkapikud üllatusi teha ja olgem ausad, see on nii nunnult väike, et mahub ka jõuluvana kingikotti :)

pilt l6ppu

1 Comment

  1. Eriti kenad pildid :) hea kohe vaadata!
    See kehtib ka teie teiste piltide kohta! Hea vaadata kui osatakse kaamerat kasutada :)

Comments are closed.