Ausalt ja avameelselt “lastele keelatud” Prime’ist

Viimasel ajal kütab meie sotsiaalmeedias meeletult kirgi Hedoni Prime’i joomine ja mul on tõesti kohati tunne, et kui maksata ei saa elada ja jalutul on keeruline, siis ajuta saab väga edukalt hakkama.

Alustame sellest, mis on Prime tegelikult?

On Prime Hydration – kookosveepõhine jook (kofeiinivaba, aga magusainetega) ja Prime Energy (kofeiiniga energiajook). Meie videotes PROOVIB Hedon ainult neid kookosvee jooke!

Koostisosad: filtreeritud vesi, kookosvee konsentraat, happesuse regulaatorid (sidrunhape, dikaaliumfosfaat), lõhna- ja maitseained, kunstlik magusaine (sukraloos), L-isoleutsiin, L-leutsiin, L-valiin, D-alfa tokoferüülatsetaat (E-vitamiin), kunstlik magusaine (atsesulfaamkaalium), retinüülpalmitaat (A-vitamiin), püridoksiinvesinikkloriid (B6-vitamiin), tsüanokobalamiin (B12-vitamiin), gluteeni- ja kofeiinivaba.

Lühidalt: Prime joogid sisaldavad kunstlike magusaineid, mida on seostatud mõningate negatiivsete tervisemõjudega, eriti kui neid SAGELI tarbida.

Mida rääkis Marii Karell “Laseri” saates? Et see on VESI, milles EI OLE SUHKRUT, aga on SUHKRUASENDAJA. Toode, mida on suuremas osas poodides müügil olevates asjades.

Mingi toiduteadlane vms seal “Laseri” saates ütles, et ilmselt ei tee see pudel Prime’i kellelegi liiga.

Iga pudeli avamine ja joogi proovimine ei tähenda selle tilgatumaks joomist. Kes ütleb, et ma selle “mürgiga” torusid kodus ei puhasta?

Isegi kui Hedon OLEKS ära joonud need ca 10 pudelit (või ma ei tea, mitu erinevat neid on kokku), siis mis siis? Mis sellest suures plaanis muutuks?

Me käime ujumas kloorivees (kloor pole ka midagi head!), me sööme kiiretel päevadel poolfabrikaate või tellime toidu koju (ka seal on igasugust kräppi!), me liigume linnas autode vahel ja hingame sisse suuremat mürki kui lonksus Prime’is. Kui palju lapsed söövad kummikomme, krõpse, mingit muud jama, mille sisaldust ka paljud lapsevanemad ei tea… Kui me räägime täiskasvanutest, siis igasugune alko, narko, tubakas ei ole ka tervislik, aga suur osa inimesi teeb ja tarbib.

UPDATE 2.11.2013

Lennujaamas ostis Hedon endale zero Sprite’i ja olles sealt ca 3 lonksu võtnud, muutus täiesti pööraseks – tõmbles ja tujutses. Never ever pole seda paari lonksu Prime’iga juhtunud.

Hakkasin googeldama ja selgus, et ZERO Sprite sisaldab aspartaami ja ataesulaamkaaliumit, mis mõlemad on magusained nagu ka kurikuulus sukraloos, mis on Prime’i sees.

Vahe on ainult selles, et suurem osa (umbes 85 protsenti) tarbitud sukraloosist ei imendu kehas ja eritub muutumatul kujul väljaheitega. Väikesest imenduvast kogusest (umbes 15 protsenti) ei lagundata ühtki energia saamiseks. sukraloos ei anna kaloreid. Kogu imendunud sukraloos eritub kiiresti uriiniga.

Mille Marii Karell ilmelt “unustas” mainida, sest parem on ju rahvas käima tõmmata, et Prime = surm.. kui tõdeda, et sukraloos võib olla 600x magusam kui suhkur, aga on ohutu!

Enam kui 100 ohutusuuringut, mis esindavad üle 20 aasta kestnud uuringuid, on näidanud, et sukraloos on ohutu. 1998. aastal kiitis FDA heaks selle kasutamise magusainena 15 konkreetses toidukategoorias. 1999. aastal laiendas FDA oma määrust, et lubada sukraloosi kui “üldotstarbelist magusainet”, mis tähendab, et see on heaks kiidetud kasutamiseks igat tüüpi toiduainetes ja jookides. Juhtivad ülemaailmsed tervishoiuasutused, nagu Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) ja FAO/WHO ühine toidu lisaainete ekspertkomitee (JECFA) on jõudnud järeldusele, et sukraloos on ettenähtud kasutamisel ohutu.

Õhtu lõpuks sureme me kõik ära! Ja ma leian, et ma enne suren õnnelikuna, et sain elada elu, mida nautisin, mitte surivoodil kahetseda kõike mis tegemata jäi!

Ehk siis mu jaoks on täiesti arusaamatu, kuidas nii suur kogus inimesi on ühe telesaate pealt nii ajupestud, et neil puudub igasugune objektiivne mõtlemisvõime või arusaam näha kaugemale kui paar TikToki videot!

Aga ilmselgelt pole mul võimalik inimestele selgeks teha, et meie laps ei elatu ainult Mr Beasti šokolaadist ja Logan Pauli kookosveest.

Ja vastuseks populaarsele küsimusele TikTokis: kas te ära ei väsi sellest Prime’ist? Kohe kui teie väsite, ei kommenteeri ega vaata meie Prime’i videoid, me ei tee neid enam! You get, what you give!