Avalik rahapäevik | nipp #1- kuidas koguda kiiremini rohkem

Ma annan teile igal nädalal ühe nipi, kuidas säästukonto kiiremini paisuks. Ma kordan veelkord, need on minu isiklikud mõtted ja ideed, mitte mingi tunnustatud rahanõu, mida järgima peaks. Kes tahab, hüppab minuga paati ja vaatame, palju meil esimeseks novembriks raha on tänu nendele nippidele.

Nagu ma esimeses postituses soovitasin – tehke eraldi konto ja kandke sinna 10 eurot. Aga et sellest kümnest saaks kiiremini sada, pole vaja oodata kümme kuud. Suurem osa meist “raiskab” raha, isegi kui suudame selle vajalikkuse endale ära põhjendada. Paneme aga kõrvale. Kuu lõpus vaatab teile vastu palju suurem summa kui oleksite oodanud ja see motiveeribki teid ka järgnevatel kuudel mõtlema, kas üht või teist asja on ikkagi nii väga vaja.

Nipp nr 1 – kui emotsiooniostled, maksa topelt

Ehk siis kui poes käies läheb ostukorvi prosecco asemel šampanja või ootamatult karp küpsiseid, ostad lapsele kleidi kuigi tal on neid piisavalt või unustasid hetkeks, et oktoobris tee peale kohvi nelja euro eest ei osta.. siis sama summa, mille raiskasid – kanna ka säästukontole. Nii öelda trahvi iseennast.

Sellel on kaks plussi

Esiteks kasvab säästukonto kiiremini ja teiseks, jääb arvele alles vähem raha, et osta midagi “mõttetut”. Ei usu? Olete kindlad, et suudate end kontrollida. Palju õnne! Ma suutsin juba esimesel päeval minna poodi lõhe järgi (kõik muu oli kodus olemas!), aga mingil kummalisel moel, lahkusin ma poest 48€ vaesemana. Ei ole midagi, rikkumine = trahv ja nii rändaski lõhest üle läinud raha säästukontole!

4 thoughts on “Avalik rahapäevik | nipp #1- kuidas koguda kiiremini rohkem

  1. Kui hea Juba jooksid silme ees “tühi” rahakott, ja säästukonto täitumine. Võib vist vabatahtlikult kogu palga sinna kanda :D. Aga astun paati ja vaatan kuidas edeneb. Tänase eest peaks juba 15€ kandma – läksime kombekat ostma aga ostsin mänguasja ka . Tegelt poes mõtlesin küll, et noh poleks vaja aga laps ju tahtis ‍♀️.

  2. Ma tegin lisaks nädala eelarve poes kahele 7x4toidukorda 40€. Elukaaslane ei ole väga seda usku, et nii vähe läheb aga eks näis. Kodus nii palju poolikuid kuivaineid ja sügab kraami täis, mis tuleks ära kasutada. Olen tubli olnud ja ei ole ühtegi emotsiooniostu teinud. Säästukontol 11.85€

    1. Jeee! :) Nii äge, et koguneb! Mul sama teema, ma ei peaks üldse poodi minemagi.. Kolm päeva olen suutnud juba hoiduda, aga samas mõtlen, et sügavkülmast ka ära ei taha süüa, äkki kunagi pole raha, et osta :D

Comments are closed.