Avalik rahapäevik | nipp #3- kuidas koguda kiiremini rohkem

Ma annan teile igal nädalal ühe nipi, kuidas säästukonto kiiremini paisuks. Ma kordan veelkord, need on minu isiklikud mõtted ja ideed, mitte mingi tunnustatud rahanõu, mida järgima peaks. Kes tahab, hüppab minuga paati ja vaatame, palju meil esimeseks novembriks raha on tänu nendele nippidele.

Nipp nr 3 – tahaks midagi head

Me kõik teame, kuidas see lõppeb. Lähed poodi, sest on millegi hea isu. Kodus võid mõelda arbuusist, aga poest lahkud ikka punase veini, nachopaki ja salsakastmega. Oli sul seda siis vaja? Ilmselgelt mitte. Trahvi ennast!

Pane sama summa säästukontole! Järgmine kord mõtled kaks korda, kas sul ikka on neid nachosid vaja.. ja ära unusta, mida vähem on arvel raha, seda vähem on sul võimalust seda raisata.

Hetke seis minu säästukontol on juba kordades suurem kui 10€, sest.. paar emotsiooniostu, mis polnud olulised + üks e-poe tellimus, kuna läksin reklaami õnge – ma elaks edukalt ka ilma selle snäkihunnikuta, mille ma igaks juhuks varusin. Hiljem sain aru, et see on trahvi väärt!

 

2 thoughts on “Avalik rahapäevik | nipp #3- kuidas koguda kiiremini rohkem

  1. Ma loen neid postitusi ja EI SAA aru. MIlle pagana pärast on vaja osa rahast mingile teisele kontole kanda? (ja maksta seejuures mitme konto eest kontohaldustasu). ja siis tekitada igapäevaselt mingeid mõttetuid pangaülekandeid kontode vahel ja raisata selle peale aega.
    Kui sa ise oma raha ära ei raiska, siis ei kao see sealt tavakontolt ju mitte kuskile. Ausõna. Tuleb lihtsalt elada nii, et kulud on alati väiksemad kui tulud, pole vahet, kas teenid kuus 800€ või 3000€.
    (mul omal on täiesti tavalisel pangakontol hetkel summa, mis võrdub umbkaudu terve aasta palgaga ja see ei vähene mittemingil moel, pigem suureneb iga kuu järel).

    1. Mis tasu sa maksad pangas oleva konto eest, millel puudub kaart. Maksed oma kontode vahel on tasuta. Mu jaoks pole see “enda trahvimine” mingi eriline lisaliigutus. Teiseks – mina isiklikult võiksin ka enda kontol seda raha hoida, pole üldse vahet. Sina oled rahatark, erinevalt väga paljudest meie jälgijatest – kellel puudub isegi kümneeurone backup raha. Siin ongi vahe ja inimesed on erinevad. Ma arvan, et eraldi kontol summa kogunemist jälgida on mõnele vajalik. Mulle endale meeldis ka säästmise alguses see, et sain kuskilt vaadata, palju mul kokku kogunenud on. Kui sa ei ole harjunud säästma, siis kaob su kontolt kõik – olgu seal 300, 3000 või 30 000.

Comments are closed.