Baby showeri wishlist

Kuna mõne aja pärast on meil ikkagi tulemas baby shower ehk eelpidu beebile, sest esiteks ei mahu mulle koju korraga palju inimesi ja teiseks kui beebi on sündinud ja imepisike, siis on ilmselt lihtsam kui inimesed teda üks-kakshaaval vaatamas käivad.

Aga tegelikult on see postitus mõeldud rohkem neile, kes on kutse peole saanud ja toon siin välja mõned asjad, mis meie majapidamisest veel puuduvad ja mida oleks siis kas mul endal või beebil vaja. Nagu teada, siis osades maades ongi pidu mõeldud vaid emale ja kinke ei tehta mitte sündimata beebile, vaid emale. Kirjutasin baby showeritest maailmas lähemalt siin!

Aga mis siis meie majast veel puudu on ja mille järgi meil “isu” on… /püüan jooksvalt uuendada

– Beebile küünekäärid
– Vankrikõrin
– Vannirätik kapuutsiga (kuigi ma võin ta vist ka suvalisse rätikusse keerata)
Beebimonitorid või siis sellised beebimonitorid (siis ma saan beebsi õue magama viia ja võibolla me ikkagi kolime suuremasse kohta, eks?)
Voodikarussell – pole mingi must have asi, aga võiks ju olla
– (võetud :)) Lamp-projektor – sama sellega, ilmselgelt elab beebi ka ilma selleta edukalt, aga samas nunnu, võiks olla
– Igast (marli)lapid piima pühkimiseks, näiteks need, 2in1, saan neid mähkmesisuna ka kasutada :)
Mähkmesisud – mul kuus mähkmekatet on, oleks vaja veel mõned sisud ja siis voilaa, saab beebi kodus mitte keemiat kanda :)
– Niiskeid salvrätikuid, need Huggiese omad on siiani mu lemmikud olnud ja nagu ma aru saan, hakkab neid kuluma sama palju kui vett :)
– Mähkmeid – ma ausalt ei tea milliseid, neid pidigi testima, et millised sobivad. Ärge siis 240st pakki tooge :) Ja ma hea meelega kasutaks mingit ökövarianti!
– Ja kui mul mõni eriti rikas sõber peaks tulema, siis mulle ja beebile mõlemale, meile meeldiks see!
– Beebicenteris on veel saadaval uhke sünnitunnistuse säilitamise toru ja loomulikult hakkame me beebiga ka reisima, siis ühed passikaaned ja pagasisilt on meie majas oodatud.

Ja nagu ma aru saan, siis rinnapatju kulub ka imetades kamaluga. Võite pakki pista :)

Riidest raamatuteni on veel aega ilmselt? Aga mul võiks olla üks “mälestustekarp”, kuhu ma saaksin panna tema haiglast kojutoomise body ja sokid (mis on kindllasti imetillukesed) ja käe- ja jalajälje ja juuksetuti jne Leidsin kiirelt guugeldades kaks kohta – ühes olid pappkarbid ja teises puidust karbid, need viimased on päris lahedad :) Kuna meil nime veel pole, siis sobib ka “marimelli beebi”. 

Ja ainuke mänguasi, mille meile tuua võib on Talking Tom :D Seda on suuremat ja väiksemat!

Lutte ja lutipudeleid, riideid ja kombekaid on kilodega. Neid ausalt vaja pole. Kui te ei leia siit nimekirjast sobivat asja, mida üksi või kamba peale soetada, siis parem tooge meile hoiupõrsasse raha või olge eriti originaalsed ja mõelge välja, mida mul võiks vaja olla, ilma, et ma ise seda teaks!

7 thoughts on “Baby showeri wishlist

  1. Ütleks nii palju et Kui mul sündis esimene laps siis läks neid niiskeid salvrätikud niiiiiniiii palju(suht raharöövel need salvhakad) aga kui sündis teine laps sain aru et pole mõtet osta neid .Kui linnas käin aint siis hea kasutada .

  2. Huvitav lugeda neid ettevalmistusi lapse tulekuks, seda enam, et endal sai see kogetud alles 4 kuud tagasi. Kommenteerima aga sundis üks punkt selles wishlist’is: öösärk haiglasse. Soojalt soovitan kasutada seal haigla poolt pakutud öösärki ja hommikumantlit, sest pärast sünnitust on voolus (lohhiad) ikka väga tugev ning võid avastada, et oled läbi lekkinud. Öösärgi asemel soovitan soojalt soetada neid suuri sidemeid (uriinipidamatuse korral kasutatavad, kõige väiksem number) ja ühekordseid aluspükse (sellised võrgukad, väga “seksikad”). Eelkõige seepärast, et haiglas (minu kogemus Pelgulinnaga) antakse emale ainult x arv (oli väike, vist kokku 2 või 3) ning juurde enam ei anta (samas titale mähkmeid saab juurde). Olin küll haiglas ainult 1,5 päeva (ühe päeva hommikul sündis tita ja järgmise päeva lõunaks sain koju), kuid pidin kasutusele võtma endal kaasas olnud sidemeid.

  3. Salvakatega on küll nii jah, et ise ostsin ka meeletu varuga aga lõpuks kuidagi.. Pesemine oli mulle mugavam. Mähkmete seisukohalt ütleks nii palju, et ära varu neid nr1,nr2 mähkmeid(meile ka kingiti), sest beebi kasvab niii kiiresti. Meie kasutasime nr1 pool pakki, ülejäänud koos kahe teise pakiga jäid seisma.. Kui just kellegile anda pole:) Sellest hõbetatud sünnitunnistuse hoidjast, ei tea ka palju tolku on.. Sünnitunnistus on ka digitaalseks tehtud, kuivõrd ilus see prinditud A4 lapse andmetega nüüd on..

    1. Paneks selle sünnitunnistuse sinna mälestustekarpi koos selle hõbetoruga :D

  4. Minu jaoks olid need võrkpûksid ja haigalst antavad suured püksid nii ebamugavad, et võtsin enda aluspesu kasutusele. Sidemetest kasutasin ka mensese ajal kasutatavaid öösidemeid. Ei olnud see voolus nii suur ja need suured sidemed ajasid paraku nii hauduma ja olid ebamugavad.

  5. Hei!!! Ei ole mõtet nibukreemi osta. Selleks sobib imehästi extra virgin kookosõli :) loomulikult öko. Kuna sellega võib määrida kogu keha,panna juustesse,pista suhu siis pole mõtet eraldi nibukreemi osta. Kookosõli on antibakteriaalne ja täiesti kahjutu beebile! Cosmoveda kookosõli on super!!! Lihtsalt väike soovitus ;) päikest! (Olen ka ise beebi ootel ja kookosõli on mul juba haiglakotis olemas)

  6. Tahtsin lisada et muidugi peab jälgima et beebil kookose vastu allergiat ei teki. FB on selline leht nagu Armsate asjade kodu- sealt saab meenetekarpe ja synnitunnistuste kaasi jne :)

Comments are closed.