Vana hea: kui rinnapiima ei ole, siis häbene end maa alla

Ma mäletan kui häbi mul oli kui selgus et ma imetada ei saa. Kommentaarid, mille eest Robert Sarv isegi ühe perekoolika pihtide vahele võttis, et ma tahtsin mulli juua, mitte imetada pani antud naise mulle nelja lehekülje pikkust vabanduskirja kirjutama.. Sellest polnud aastaid hiljem mingit kasu, sest ma olin mõnuga juba oma kassimised ära kassinud. 

Ma proovisin kõike – teesid, tablette, siirupeid.. Kuniks selgus, et mu piimajuhad on liiga lühikesed (lisaks maovähendusoperatsioon, B12 olematus jne) ja minu rindadest mingit piima tulema ei hakka. Ämmakas lohutas, et laps on õnnelik kui ema on rahulik ja mingu ma koju, ostku üks lögaburks ja nautigu beebit ja andku talle pudelit. Meil polnudki muud valikut toona. Lõpuks sain aru, et ma ei ole kuidagi halvem ema kui ma ei imeta, ma ei sidunud talle seda piimapudelit nööriga võrevoodi külge, vaid me saime Meelisega mõlemad teda “imetada” (pudelist) ja temaga neid lähedushetki nautida. 

Kui kuus aastat hiljem sündis Hedelin, olin ma end juba kurssi viinud kuidas saaks paremini. Üheks selleks tooteks oli Baby Brezza Formula Pro Advanced piimasegu valmistaja. Ja kui te küsite, kas see on mugavuse next level, siis jah! 

Ma tean, et piimasegu valmistajaid nimetatakse mitmetes beebigruppides laiskade emade pärusmaaks.. aga no küllap ma siis olen laisk ema. Kuigi ma nimetaks seda pigem efektiivsuseks ja aja õigesti kasutamiseks. Jah, tõesti, ei ole nii raske ja nii aeganõudev ka ise pulber ja vesi kokku segada, kuid eks kogenud lapsevanemad teavad, et tegelikult pole see nii midagi nii lihtne kui pealtnäha tundub. Piimasegu peaks olema õigel temperatuuril, õige pulbri-vee kooslusega ja ilma õhumullideta. 

Baby Brezza teeb asja megalihtsaks, eriti öösiti – pole vaja hakata dosaatorit otsima ja vett soojendama. Vajuta nupule ja 20 sekundiga on täiesti ideaalne piimasegu valmis. Näljaste laste öist nuttu kuulnud vanemad teavad, et sellisel hetkel on tõesti iga sekund arvel. 

Ka selle masina puhul mängib suurt rolli mugavus, sest kõiki määrduvaid osasid saab pesta nõudepesumasinas. Mugavus on aga väärtus, mida väikeste laste vanemad peavad kõrgele seadma. Kui on niigi nii palju lisatööd, vähem und ja taastumise võimalusi, tuleb kasutada iga nippi, et oma elu natukene mugavamaks teha. Ning mõelge, kui mitu pudelitäit piima tuleb ühe beebi puhul aasta jooksul valmis segada ning kaua selleks kokku aega kulub? Ma arvan, et saate isegi aru, miks Baby Brezza piimasegu valmistaja ei taha kaht korda küsimist, kas sul on seda vaja. Sa ei teagi seda seni, kuni ta sul majas olemas on. 

Kes teeb püreesid ja sägavkülmutab neid?

Kuigi lapsed on meil piimast välja kasvanud, aga meie kanalit peetakse heaks platvormiks, siis palusin endale prooviks ka Baby Brezza One Step Food Maker Delux auruti kannmiksri

Mina ei olnud see ema, kes, kes oleks veerand kõrvitsat ostnud ja siis jääkuubikuvormidega neid säilitanud ja ühe-kahe ampsu kaupa neid veel veesilmal soojendanud.. Ei, ma olin selleks liiga mugav. Meie lapsed hakkasid põhimõtteliselt kuuendast elukuust saama sama sööki mis meie. Loomulikult said nemadki tuubis püreesid, aga Hedelin juba kordades vähem kui Hedon. Kui ma Hedoniga veel pelgasin ja kartsin rohkem, siis Hedelin sai konkreetselt kõike proovida, mida meie sõime – suitsuvorstist hapukurgini. Aastaselt oli tal verivorst kahvli otsas ja läks minna. 

Aga kui ma lugesin kodulehelt, et selle masinaga saab nii eraldi aurutada kui püreestada ja seal saab teha nii pastat kui suppi, siis tärkas mul huvi seda lähemalt katsetada. 

Tegemist on kolm ühes masinaga, mis aurutab ja püreestab, ainult aurutab või ainult püreestab. Suhteliselt asendamatu tehnikavidin, kui on vaja beebile lisatoitu andma hakata ja ei taha absoluutselt kõike kogu aeg väga kalli raha eest poest osta. Ja noh, praegu on poes hinnad nii kallid, et jätad paar korda poest valmispüreed ostmata ja selle raha eest saadki juba koju korraliku auruti-püreestaja osta. Masina juures on arvestatud ka sellega, et väikese lapse vanematel pole aega ennast lisaülesannetega koormata ning ajavõit.. on võit! Püree saab valmis 10 minutiga ja kõik masina pestavad jupid saab rahus nõudepesumasinasse tõsta. 

Kannmikseriga on kaasas ka kolm taaskasutatavat kotti püreede jaoks, soovitan neid juurde osta. Lisaks, saab ju ka sügavkülma püreesid ette teha, kui sa oled üks neist emadest, kes mina ei ole. Hedoni ajast mäletan beebigrupist, kuidas soovitatigi suurem kogus püreed valmis teha ning jääkuubikuvormidesse sügavkülmutada. Pärast hea õige kogus üles soojendada ja säilitusainetevaba ja kodune toit beebile olemas. Never did it! Hedon sai ka meie kõrvalt kartulit ja porgandit ja muid juurikaid, mis ma lihtsalt kahvliga ära tampisin ja hapukoorega maha jahutasin. 

Ma läheks muidugi sellest beebivanusest ka kaugemale, sest sama masinaga saab igas vanuses inimestele kiirelt prae juurde juurvilju aurutada, teha siidiseid kastmeid ja püreesuppe. Tavalise blenderi ees on sel kannmikseril just see eelis, et ta on kiire, niivõrd mugav kasutada (kõik jupid pesumasinasse) ja saab teha nii väiksemat kui suuremat kogust. Ja toit ei jää kuidagi tükki. Muidugi, tavalise blenderiga ei saa aurutada ka!