Berliini shoppama – soovitage poode!

Mõni aeg tagasi jäi mulle ette EasyJeti pakkumine Berliini, ainult 50€ edasi-tagasi ja kui ma lõpuks ostmiseni jõudsin, sain veel soodsamalt, üks ots vist oli 19€ ja teine 22€. Igaljuhul ostsin ma esmalt pileti Meelisele sünnaks, siis mõtlesin, et läheks ikka ise ka kaasa – jõulukingituste ostmise reis, nagu kunagi aastaid tagasi.. Siis mõtlesin, et kuidas me Hedoni maha jätame ja kui ma uurisin lapsehoidjalt, et kas nad sel ja sel kuupäeval saavad Hedonit hoida, või tahaks nad kaasa tulla, sest rahaliselt teeb sama välja, siis lapsehoidja oli – tavai, lähme. Nii saigi kuuele piletid ostetud ja.. minek!

Kuna me lähme vahetult enne jõule, siis noh, allahindlused on ilmselt unenägu, aga kindlalt saab soodsamalt kui Eestis. Mitte, et meil oluliselt midagi vaja oleks, aga no.. Jõulukinke on ikka ju vaja. Iga-aastane teema, kinke ei tee, aga teeme ikka. Meelisele ma ei tee. Sessuhtes, et ega see lennukipilet Berliini ka mingi hull üllatus polnud. Ma nägin pakkumist, ütlesin, et lähme, kingin sünnaks. Ja tema oli see, kes ütles, et kolmekesti ei saa poes käia, uurigu ma lapsehoidjat ja äkki nad tuleks üldsegi kaasa. Ainuke, kes me plaanist midagi ei teanud, oli aastase sünnipäevalapse isa :)

Aga kuhu shoppama minna?

Ma saan aru, et ma võin google lahti võtta ja vaadata üht-teist ja kolmandat kaubanduskeskust, aga see pole see.

Tean juba, et TK Maxx on vaid kaheminutilise jalutuskäigu kaugusel Alexanderplatzist, mis on Berliini süda ilmselgelt :) Primark teisele poole kolm minutit (Y). Aga kui rääkida suurtest kaubanduskeskustest, kust võiks eest leida mitu head poodi, siis millist soovitate?

Esiteks välistame need kaubanduskeskused, kus on Zara ja Esprit ja H&M ja New Yorker, seda kraami saab siit ka osta. Me kunagi ei astu isegi sisse neisse poodidesse. Tahaks mingeid häid kohalikke Saksa brände, mingeid lahedaid ja omanäolisi. Eriti huvitavad mind ikka laste poed. Ja lapsehoidjat ka.

Samuti välistaks kaubanduskeskused, kus on Gucci Mucci, Versace jne, nende jaoks mul pole raha. Ja mind kohe ei koti need fäänsibäänsi poed, kus ei julge astudagi.

Primark on must have. TK Maxx samuti. Tahaks ikka soodsalt lahedat kraami saada.

Meil on aega täpselt üks pikk päev – meie läheme ühel päeval ringile ja lapsehoidjad teisel, ühel päeval ühed lastega kodus, teisel päeval teised. Või noh, mina olen siis lastega kodus, Meelisel on kindlasti vaja veel poodi minna.

Eelarve – selle teete teie :)

Meelis uuris ükspäev, et mis me eelarve ka on. Ma ütlesin, et kuna ma plaanin lõpetada bännerreklaamid SmartADiga juba 1.09, siis teeme nii, et nende lõpuarve on meie Berliini shopingu eelarve. Teil on aega seega kuni laupäevani klikkida kõikidel siin olevatel ja teile meeldivatel reklaamidel, tutvuda toodetega või aknad sobival ajal kinni panna, sest just teie tekitate Meelisele praegu shopingu raha.

Tulevased reklaampostitused maksavad kinni meie ööbimise – võtame kamba peale läbi Airbnb korteri – millise, pole veel otsustanud, aga korter tuleb lõppkokkuvõttes sama hinnaga mis kaks hotellituba ja ruumi on rohkem, saame ise süüa teha ja mõnusalt aega veeta, pluss lapsed saavad vabalt magada ja ei pea mingeid monitore vedama, et kes kus toas parasjagu olla tahab ja üldsegi, lapsehoidmise mõttes ka mugavam suuremal pinnal olla kui väikses hotellitoas kükitada.

Eile kui lennujaamast mööda sõitsime, siis Hedon teatas, et näe, seal on oranž lennuk, sellega lähemegi Berliini. True that! 

Aga nüüd andke tuld – kas keegi teab, kas Berliinis on Villeroy & Bochi outleti ka? Kust saada näiteks hea hinnaga jalanõusid lastele? Milliseid ägedaid poode olete Berliinis avastanud?

17 thoughts on “Berliini shoppama – soovitage poode!

  1. Ma usun, et mul on võimalik ise oma bännerreklaame kontrollides esiteks valida, mida kuvada ja teiseks, rohkem teenida. SmartAD on ikkagi vahendusfirma, aga algaja blogijana polnud mul aimugi, kuidas ise mingeid asju teha.. Peaasi, et sent haaval raha tiksuks. Praeguseks olen loobunud ka teisest bännerreklaamide pakkujast, kes meil esimesena alustas oma reklaamidega ja hiljem lisandus ka Smart, aga arvan, et ilma nendeta on võimalus rohkem teenida. #heakuimeeskoolitustelkäibjauusiasjuõpib

 1. Mina tahan kaaaa Berliini soodsaid pileteid :( Hetkel miskit head on kuskil pakkuda läbi professionaali silmade? :D

  Ps! Lähen vastuteeneks klikkima

  1. Hei! Vaata Ryanairi, aga siis algusega Riiast. Ka ca 14.99€-25.99€ üks ots lend

 2. alexanderplatz on ida-berliini keskus, lääne-berliinis oli poodlemise keskus pigem loomaaia (zoologisher garten) kandis.

 3. Meil pole vahet, kas lennata Tallinnast või Riiast, siis eelistame viimast, kuna piletid nii odavad. Berliini edasi-tagasi tihti 19,99€z

 4. New yorkerisse ei astu sissegi?
  Minu meelest on sul väga palju new yorkeri kraami seljas olnud.

  1. Aastaid pole sealt mitte midagi ostnud. Võimalik, et siis teiselt ringilt saanud seda kraami. Aga ma ei mäleta isegi, millal ma viimati New Yorkeris käisin. Ja mu point oligi selles, et ma ei lähe välismaal sinna poodi, mis Eestis olemas on. Nagunii sama kraam.

 5. Decathloni spordipood Alexanderplatzil on ka hea leid. See on lihtsalt ebanormaalselt suur pood, kus ma veetsin liiga palju aega ja ma ei ole mingi eriline spordisõbergi :D

  1. Kas seal laste jalkariideid oli hea hinnaga? Ma peaks Hedonile 7 paari ilmselt ostma :D iga päev mure lahendatud :D

 6. Ma ei tea kus see Berliinis täpsemalt on, aga Zalando outleti soovitan ka. Lastele vist küll polnud, aga meeste-naiste valik mõnus! Tkmaxx on muidugi kohustuslik.. Käisime Kölnis shopingutripil ja no täiega soovitan, sattusime soodukate ajal ka ning valikut ja poode oli igaühele, ausalt! Ämm skooris C&A’st endale hunniku asju, ütles, et mujal need L’id ja XL’id ei vasta ikka.. Berliini sattusime pühapäeval, kus oli avatud ainult üks nurgapealne suveniirikas ✊

 7. Minge vaatama KaDeWe kaubamaja :) See on luksuskaubamaja nagu Saks Fifth Avenue või Harrods. Naiste osakonnas on siis Louboutin, Chanel, Gucci jne. Pesuosakond on eriti must have. Aga kõige muljetavaldavam on toiduosakond, teile kindlasti meeldiks :) KaDeWe asub loomaaia lähedal. Seal ümbruses tänavatel on veel igasuguseid riidepoode nagu Zara, Adidas ja sellised. Ida pool Alexanderplatzil on Primark ja Topshop. Mall of Berlin on suht igav, väga suur küll, aga poed on tavalised, umbes nagu käiks Ülemistes ringi.

 8. Lasteriideid võid vaadata KIKist ja Erstings Familyst. Internetis saad enne eeltööd teha, vaadata, kas hakkab midagi silma. Mina olen sõbranna lastele just nendest poodidest soodsat ja korralikku kraami skoorinud.

Comments are closed.