Meelis kirjutab: ARVAMUS | Uus telesaade “Hommik!” – kas jõuluks jõud otsas?

Ma olen ausalt suur telekavaataja ja ootan uusi hooaegu alati põnevusega. Leenu ärkaski täna juhuslikult 6:45, kui uuele telehooajale andis ametliku avapaugu, ehk kuulutas välja võitluse vaatajate pärast, Kanal2 oma uue hommikuprogrammiga „Hommik!“ ”

„Terevisioon“ on ka alles, aga lisandunud on uus saatejuht Owe Petersell. Ma alustaks ikka Kanal2st, aplaus! Lõpuks ometi üks konkurent turul! Nagu kus te senimaani olite? Miks alles nüüd? Raha nagu ju oleks pidanud olema. Igatahes on mul hea meel, et toodi teleekraanidele ka väikest vaheldust.

Saatejuhid Robert, Piret ja Jüri

Teleekraanidelt tean ma Robertit ja Jürit, kuid minu jaoks täiesti uus inimene ja nägu on Piret. Pisut taustauuringut tehes selgus, et ta on teinud varasemalt MyHits raadios hommikuprogrammi. Tõesti-tõesti nüüd midagi meenub. Eeldan, et need saatejuhid on siis jagatud kolme kategooriasse. Robert, kes on eksperimentaalne ja teeb rohkem selliseid soft asju ning ka külalised, keda intervjueerib on pisut meelelahutuslikuma tausta ja pärisoluga.

Jüri, kes on hardcore küsija ja pigem poliitikute piinaja ning Piret, kes peaks suutma küsitleda ja intervjeerima nii Marju Lauristini kui ka Kalvi-Kallet. Piretil siis vist on vaat et kõige raskem, sest tema paistab olevat selline universaalne saatejuht, kellele toimetaja lihtsalt ütleb, et nii täna teed politseiga kaasa puhumisreidi ning homme oled Vello Vaheriga kuskil tsirkusekoolis.

Jürit ma muidugi kuskil seltsakonna üritusel väga ette ei kujuta, samas on Robert sinna nagu valatud. Noh, et käib mikker käes ringi ja uurib kohalikelt kuulsustelt, kes mis meiki näkku pani või millise moelooja loomingut kantakse. Tänases saates jäi mulle siiski Robert silma sellega, et pisut olid nagu natukene suur pudrukauss ette võetud. Samas andke aega ja küll ta selle kausi tühjaks sööb. Olgu see siis moosiga või ilma.

Tunda oli, et Jüri pole kaameratega harjunud, ma ei tea, kas ta kunagi üldse õigesse kaamerasse vaatas ja kohati jäi mulje nagu Robert oleks teda vahepeal nüginud, ei-ei, see kaamera, nii ta siis pendeldas ühe ja teise kaamera vahet, aga kogu aeg muutis režisöör ka pilti ja nii ta otse kaamerasse väga vaadata ei saanudki. Ilmselt esimese saate eripära.

Mis mulle kindlasti meeldis oli selline omavaheline suhtlemine ja vahetu rääkimine. Kui läheb midagi nässu, siis läheb. See lisab minu silmis ainult ehedust ja seda, et tegemist on inimestega nagu mina ning päriselt ka otsesaatega. Selline olen proffesionaal ja ühtegi vääratust mul ei tule – noh, tore on, aga kas alati peab olema nii proff? Eks see oleks kindlasti maitse küsimus. Telekanali ülemused kindlasti nõuavad laitmatut käitumist nii ekraanil kui ka ekraaniväliselt, kuid siis võib tekkida oht, et inimene ise kaob ära. Hetkel mulle selline lõbus suhtlemine ja vahetu olek meeldis.

Kaua vastu peavad?

Ma siiralt loodan, et see tamp, mis neil saatejuhtidel hetkel peal on, on ainult esimese nädala puhul, sest siis on vaja vaatajad enda juurde saada ning tuleb täie rauaga anda. Jah, see kõik on tore, aga päriselt ka, kui kaua te jaksate seda teha? Sellise tempoga jätkates on jõuluvana hooajaks jõud otsas.

Kui hommik algab sul kell kuus või veel varem ja otse-eetri järel hakkad uut saadet ette valmistama, lisaks pead minema veel välivõtetele ja tegema lugusid ette järgmisteks päevadeks või nädalateks. Läheb raskeks.

Lisaks jätkab vist Robert ka „Krimiga“. Kui pikaks need tööpäevad siis lähevad? Praegu on jah alguse asi, et kõik on uus ja värske ja indu on palju, kuid see ei kesta igavesti. Ühel hetkel on patareid tühjad ja siis…? Siiralt loodan, et neile palgatakse juurde veel abilisi, kes siis neid välivõtteid teevad. Sest jah, sellise tempoga jätkates neil kauaks seda energiat ei jagu.

Stuudio: sama kõle, kui surnukuur

Kõige enam riivas mu silma stuudio. Ei, ma ei mõtle kujundust, sest siinkohal kipun ma kahtlustama seda, et tegemist on „Reporteri“ uue stuudioga, mida lihtsalt antakse ka „Hommiku!“ inimestele kasutada. Aga tõesti, need värvid ei sobi ikka kohe üldse hommikusse. Litaki selline külm sinine ja valge näkku.

Õhtuseteks uudisteks on see jah sobilik, aga hommikul sooviksin ma näha midagi leebemat, midagi sooja, mis ei pane mu silmi valutama. Nagu ma ühest portaalist kommentaare lugesin, siis ei ole ma ainukene, kes stuudio valguse üle nuriseb. Üks saate vaataja ütles muidugi, et see stuudio oli sama külm ja kõle nagu surnukuur. Njah, nii kuri ma nüüd ka ei oleks, aga siiski nõustun, et valgus võiks olla soojem ja leebem.

Aga kes teab võibolla on see üldsegi neil ajutine stuudio, seni kuni uut ehitatakse või on igal nädalapäeval uus taustavärv? See oli ju alles esimene saade. Seega ei tasuks vast kohe hukkamisele saata. Eks ajaga asjad ju paranevad. Vaadake kasvõi telefoni tarkvara. Tuleb uus versioon välja millel on alati mingid pisivead küljes, kui siis mõne aja pärast on saadaval uus versioon, kus kõik eelnevad veada juba parandatud. Äkki on ka „Hommik!“ saade kõigest Beta versioon ja päris soft on alles tulekul.

Tegemist siiski tervitatava uuendusega telemaastikul ja eelkõige neile, kes „Terevisioonist“ tüdinenud on. Ehkki ma tean, et vanem generatsioon vaatas huviga ETV’d, sest seal alustas ju Owe. Muideks, minu arust sobiks Owe väga hästi juhtima ka “Prillitoosi” saadet. On kohe selline sobilik natuur.

Loomulikult tuleb oodata ka vaatajanumbreid, sest need räägivad enda eest ja eks suured ülemused ja reklaamiosakonnad hakkavadki tegutsema just selle ajendil. Muideks, siinkohal tuligi meelde, et õnneks oli väga vähe reklaami tänase saate puhul. Välja arvatud see BestBeans kruusid. Räigelt häiris, oleks seal siis veel saatejuhtide nimedki või midagi.

Kokkuvõttes võib öelda, et mulle meeldis ja kindlasti vaatan ka homme ja ülehomme ning ilmselt terve selle nädala. Ja miks mitte jõuludeni. Ja kui vastu peavad, siis kauemgi.

Ja nüüd ootan teie kommentaare. Kas vaatasite uut “Hommik!” saadet? Või olete paadunud “Terevisiooni” fännid? Või ei vaadanud kumbagi? Kes vaatas, siis kuidas meeldis? Stuudiovalgus oli ok või pigem häiris? Mida teie saate juures muudaks?

6 thoughts on “Meelis kirjutab: ARVAMUS | Uus telesaade “Hommik!” – kas jõuluks jõud otsas?

 1. Mind häiris siin tekstis hoopis see lõik: “Aga kes teab võibolla on see üldsegi neil ajutine stuudio, seni kuni uut ehitatakse või on igal nädalapäeval uus taustavärv? See oli ju alles esimene saade. Seega ei tasuks vast kohe hukkamisele saata.”

  Mäletamist mööda saatis Mari-Leen Kivisaare kohe hukkamisele, kui Kivisaar oma blogiga alustas…

  1. Meelis: ma ei ole Mari-Leen, muidu :D Ja teiseks, kus ta ta hukkamisele saatis, lihtsalt kirjutas, et igav blogi oli, ootas midagi muud. Otsisin kohe välja selle postituse, et mis ta siis nii väga ütles. Mitte midagi, et igav oli ja promo oli suurem kui asi ise.

   https://marimell.eu/blogija-kivisaar/

 2. Kohe üldse ei meeldinud! Ju mul on siis nii kõrged standarid, et ei taha igasugust sitta vaadata. Olen harjunud ETV Terevisiooniga, mis on tõesti professionaalne saade kus ei kokutata, osatakse intervjueerida, teatakse, kuhu kaamerasse vaadata, räägitakse mõistlikku juttu, jne. Minu jaoks ei ole see vabandus, et tegu oli esimese saatega. Kas tõesti polnud aega selle pika suve ajal harjutada? Üritavad vanal rasval liugu lasta, et “ah, oleme ju enne teletööd teinud, küll hakkama saame!” Ühesõnaga, arvan, et see Kanal2 formaat ei ole lihtsalt minu jaoks, jään Terevisiooni vaatajaks.

 3. kumbagi saadet tana ei vaadanud, magasin maha. Aga tahtsin seda oelda, et mulle niiiii meeldivad Meelise arvustused ja yldse kik postitused. Vahel vagagi sydamlikud ja teinekord parajalt piprased. Krt kus ma kyll varem olin, et selle blogi alles hiljaaegu avastasin…?

 4. Piret Laos on tegelt suht tuttav raadiohääl, mitte ainult MyHitsist, vaid varasematel aastatel ka Elmarist.

Comments are closed.