Black Friday – lihtlabane petukas

Ma teadlikult vältisin tänast shoppamist – sest need tehislikud aled, mis täna igalpool on, pole mingi eriline allahindlus.

Esiteks käisime me hommikul tiiru Ülemistes, suuremal osal kohtadest olid sildid väljas 30%. Mõnel ka kuni 50%. Väga paljudes kohtades kehtis see vaid täishinnaga toodetele. Metsik allahindlus küll, eks. Kindel on see, et paljud kohad tegid enne kibekiirelt juurdehindluse ja siis allahindluse ja olid ikka omadega mäel, kui rahvas kraami kokku kahmas.

Teiseks, mulle tunduvad need megaaled alati nii haledad, sest tegelikult ei erine need muudest “isadepäevaks -20%” kampaaniatest või “ladu tühjaks, kõik -25%” pakkumistest. Mu postkast oli täna terve päev umbes, sest kõik saatsid kogu aeg oma megapakkumisi…

Kõiki ei leidnudki enam õhtu lõpuks, osad olid “black friday” nimega, osad olin juba ära kustutanud, aga no ütleme nii, et pakkumisi jagus terveks päevaks! Lisaks ei olnud Facebooki feedis ka muud kui BF ja MR pakkumised :)

Tahaks reaalselt sellist allahindlust, et lähed poodi, vaja näiteks teksaseid ja saad need paari-kolme euroga. Täna me ühe ostu tegimegi – teksad. Springfieldist, sest meil oli neid enivei vaja osta ja no kui saab soodsamalt, siis parem kui täishinnaga. Aga ei ütleks, et 26,99 miinus 50% mingi jõhkralt soodne oleks.

Samas, eks kraamist tuleb lahti saada ja asju tuleb müüa. Ma isegi panin oma e-poodi üles Playluggage kohvrid, mis nö laos seisavad ja neile tuleb müüki teha. Viis müüsime maha ka – jeeei! Aga, ma ei võta neid nüüd maha. Jätan alles. Ostke ära. Mõned on veel alles.

Samamoodi meie foto kinkekaardid. Olid enne, jäävad ka pärast musta reedet Ainult ennast võtan sealt maha. Kui keegi reklaampostitust või bännerit marimell.eu blogis osta soovib, siis tuleb mulle ikkagi postkasti kirjutada info(at)marimell.eu.

Ainus asi, mis tänases mustas reedes ägedat ja head oli, oli see, et sattusime Euronicsi poodi, kus avati AppleShop ja meil on võimalus võita üks iPad, mille üle Hedon kindlasti MEGAÕNNELIK oleks, kui ta selle jõuluvana kotist leiaks. Kellel tükki küljest ei võta, siis palun olge musid ja avage see Meelise tehtud pilt uuest poest (klikkige pilt lahti) ja pange oma laik. Aitate kaasa ühe peagi kolmeseks saava poisi jõulukingile.

Ma luban, et ma sebin teile vastu igast häid loosimisi ja sooduskoode jõulukingituste tarbeks :) Lisaks loosin kõikide laikijate ja jagajate vahel välja 50€ väärtuses õhtusöögi.

23 thoughts on “Black Friday – lihtlabane petukas

 1. Nimelt ei like’i, sest kolmeaastasele iPadi kinkida/anda on täielik debiilsus. Kas tõesti vanemad ei suuda lapsi enam muul moel lõbustada või on see lihtsalt mingi ‘ole kuss ja silma alt ära’ moodus, ei tea, aga loodan, et võidab keegi, kellel sellega midagi mõistlikku on peale hakata.

  1. Kas sa päriselt arvad, et kui meil on majas ipad, siis ta istub seal 24/7. Ma olen arvamusel, et kui last kõikidest asjadest eemale hoida, mis on halvad, siis ei arene ta koos maailmaga. Hommikuti/õhtuti 1 multikas sealt vaadata on okei. Kusjuures nt telekat me praktiliselt ei vaatagi. Niiet paar minutit ekraani päevas..

  2. paari minu jaoks päevas ei oleks kindlasti ipodi vaja :D täielik raiskamine ju..saaks vana tahvliga edasi vaadata :D

 2. ootan täiesti sportliku huviga postitust, mis ei oleks a) rahast b) asjadest c) reklaam d) igav e) all of the above

 3. Mida ma just lugesin?Inimene palub like pildile et soetada oma lapsele midagi mis talle meeldib ja esimene asi on ving-ving sa ei viitsi oma lapsega tegeleda.Mul on ka kolm last pisem 1.5 keskmine 3 ja suurem 8. kahel suuremal tahvlid jms multadejaoks.Jep polegi aasta ema et 24h nendega mängida neid arendada sest oomaigaad emps tahab vahepeal hinge tõmmata.Mida sa kommenteerid kui midagi tarka pole öelda?Ja ei ma ei kaitse marimelli sest mind tegelt ei koti mis ta teeb v ei tee ja kui lahe ta on v pole aga päriselt nagu riivab silma kui tuleb mingi võõras tänavalt ja kukub targutama.Hinga sügavalt sisse-välja ela edasi ning ära haavu kui Hedon saabki ipadi.Ema on lihtsalt laisk ja tahab et laps multasi näeks.

 4. Mina ka nimelt ei pane. Esiteks jah, kolmeaastasele iPad üleüldse on selline…. masendav mõte. Teiseks ütled sa esimesele kommentaarile vastates, et Hedon seda ainult paar minutit päevas kasutaks. Et nagu ei kasutakski üldse, aga jubedalt on vaja. Selle asemel, et võidaks keegi, kellel ehk reaalset kasutust leiaks. Kolmandaks, pilt on igav. Aga pole vahet, niikuinii võidate kui ise loosi peale korraldate. Eetika sajaga paigas ju.

 5. Oh jeerum, kui seni veel toetasin sind mingitel teemadel siis nüüd pean küll ütlema, et lolliks läksid või?? Miks mingi firma peaks keevitama enne allahindlusi oma hinnad suuremaks? Palun mine järgmine kord siis varem poodi ja pane hinnad kirja, sest see on ajuvaba lollus :D. Ise töötan ka kaubanduses ja planeerin neid kampaaniaid ning sorri aga juba -50% kampaania on vägaväga üle võlli. Paljud brändid ei saagi seda endale lubada hooaja keskel, sest nad kaotavad mõttetult palju raha. Sinu springfieldi teksad on ilmselt mingi mõttetu jama aga kas sa tõesti eeldad, et firma peaks sulle müüma pükse alla omahinna? Ja maksma ise peale, et sulle kingitusi teha? Kui sa siis rõhutad, et sa oled ettevõtja, siis ettevõtlikust mõtlemisest jääb küll palju puudu.

  Tõesti lugesin silmad suures seda sinu teksti praegu.

  1. Ma ei tea, kus kahbanduses sa töötad, aga see on vana tõde, et enne suuri allahindlusi tehakse väike juurdehindlus ja siis allahindlus.

   Ei, keegi ei pea müüma asju alla omahinna, kingitusi tegema jne, vaid asi on põhimõttes ja selles, et tegelikult on need eesti allahindlused suht naeruväärsed…

  2. Töötan ka kaubanduses ja tegelen hinnakujundusega. Meie ka ei kasuta sellist võtet, nagu sa kirjeldad. Kahjuks ei saa alates -50% allahindlust teha, kuna siis peaks müüma alla omahinna. Välja arvatud muidugi siis, kui toode on kaua seisnud ja keegi ei osta (siis teeme isegi -90% allahindlust). Ma ei tea, kuidas teistel, aga toodetele ei saa panna nii palju katet peale, muidu ei ostetaks nö tavaajal üldse.

  3. Töötan meestele suunatud kaubanduses ning sellist lollust pole küll näinud ega kuulnud enne. Mingites mõttetutes netipoodides, nt Hansapost jne jah tehakse. Jäetakse mulje, et 100eurone asi on 50€ peale alla hinnatud aga poest saad sama asja 40euro eest. Üheski riidepoes pole seda küll näinud..

  4. MIna tean üldse sellist kaubandustrikki, et enne suuremaid alesid pannakse paljud tooted soodushinnaga ja siis hea käsi laiutada ja öelda, et aga soodustoodetele aleprotsent ei laiene………….. Igapäevane nähe toidupoodides, supermarketites…. Ja kindlasti ka kõikjal mujal.

 6. Ma ostsin BF raames KUMA liblika omale. Olen sealt ühte juba pikka aega nillinud ja eile sai -20%+tasuta tarne. 4€nagu niuhti maast leitud :D
  Kõik mu varasemad KUMAd on samal teel soetatud, ootan aga mingit soodukat ja siis :D

 7. Meil Soomes lasteaias on isegi tabi päev lastel(1kord nädalas) ja laps 5a.Annaksin rõõmuga like aga kahuks pole fb :(

 8. Jälgisin mitut toodet ja kõigil oli nüüd soodushind sama mis enne oli õige hind. Õige hind oli lihtsalt suuremaks läinud. Täielik petukas.

 9. Hommikul ja õhtul ühe multika vaatamiseks pole küll 3-aastasele tutikat iPadi vaja. Ta ei oskaks seda hinnatagi. Multikaid saab vaadata ka tavalisest arvutist/läpakast või telekast. Mul on 3 last, aga peres pole seni veel ainsatki iPadi. Paar korda on suuremad (põhikool ja algkool) küsinud, aga mingit nuiamist pole olnud. Nutikad on neil küll olemas.

  1. No jumal, ma ei ostakski talle uut ipadi, aga kui võimalus on võita, siis ikka osalen ju :) Ja kui võidan, siis saab tema selle endale. Noh, kingin talle. Mul praegu tunne, et kui ma kirjutaks, et tahan seda endale, siis oleks justkui normaalsem. Noh, me tahame siis seda enda perre võita :) kingitus meile tubli aasta eest :D

 10. Sama siin, ei laigi, sest ei arva et iPad oleks kolmesele sobiv kink. Kümnendaks sünnipäevaks peaks sellise loogika järgi juba mingi tutika mersu kinkima vms. (ning jah, tean, et ma ei ole selle lapse vanem vms ja pole õigust eriti kobiseda aga no ikka nii vale tundub see asi).

Comments are closed.