#kokandus

Brunch @ Tallink Hotel City restoranis City

Kuna ma siin mõni aeg tagasi jaurasin, et tahaks buffeesse minna, siis pühapäeval sai see teekond ette võetud. Käisime sõpradega Tallink City Hotelis, restoranis City.

Tegemist on siis pühapäeviti aset leidva brunchiga (hilise hommikusöögi, varase lõunaga), kus saab nii soojasid kui külmasid roogasid, soolaseid ja magusaid. Ja tuleb tunnistada, et seal oli päris mõnus.

Muidugi sain ma veelkord aru, et mul on ülimalt mõttetu minna buffeesse – noh, kui kaaluga müüdaks, siis oleks minuga odav käia, aga täie raha eest ei söö ma kunagi, isegi vist siis, kui ma ainult kalamarja sööksin.

Esiteks söön ma nagunii vähem ja teiseks on kõht juba nii suur, et mul on pärast paari amspu magu täis, lihtsalt kõht jääb kogu soolikasüsteemile ilmselt ette ja seepärast ongi kogu söömine keeruline. Kui ma vanasti oleks 1,5 tunniga jõudnud kõik selle ära süüa, siis seekord mitte, aga lahkudes ägisesin ikkagi :)

No vaadake ise, need olid mu portsud:

Mari-Leenu söök: võtsin natuke süüa. Reaalsus: “lihavalikust” jäi alles üks viil saia, kolm kurki, üks tükk juustu | “kalavalikust” sõin ära lõherulli, kaks ampsu muna – ülejäänu läks Meelisele | pruunist šokolaadikoogist võtsin kolm pisikest ampsu, cappuccino jõin ära | kui me olime 1,5 h istunud (teised olid loomulikult söönud terve see aeg), siis võtsin endale pannkooke – moosi ja puuviljadega. Suutsin süüa ära kaks poolikut maasikat, kolm mustikat ja ühe pannkoogi. Minuga on odav, mis?

Kuna tegemist oli buffeega nagu ikka, siis on raske kuidagi kirjeldada – iga inimene on ilmselt buffees käinud – oli soojasid sööke (peekon, oad, pärlkana, koha, juurviljad), külmasid sööke (singid, juustud, salatid, kalavalik – heeringas, räimerullid, lõhe, suitsukalasalat), magusaid (pannkoogid, pirukad, vahvlid, jäätis, puuviljad) ja soolaseid (quiche, borš). Kohapeal oli veel ka vahvlimeister, kes sulle siis vahvleid küpsetas ja jäätisega neid serveeris.

Teenindus oli super, kohe jõudes uuriti, mida juua soovime (kuigi ka olemasoleva valik oli lai – õuna- ja apelsinimahl, kurgi- ja pohlavesi, kohv ja tee). Mõnigi meist alustas hommikut proseccoga.

Ainuke asi, mis mulle tundus esmalt naljakas oli see, et ma ei saanud endale muna võtta – mu lemmik hommikusöögibuffee komponent, aga seda sai hoopis vastavalt soovile tellida – kas munapudru, härjasilma või Benediktiini munana (pošeeritud muna Hollandi kastmega). Meie kõigi valikuks osutus viimane ja see oli absoluutselt päeva tippsöök! See oli suussulav, Hollandi kaste oli mõnusalt pehme ja koos erinevate kaladega oli kogu kombo super (noh, need kalad võtsin ma ise sinna kõrvale, originaalis oli ta serveeritud ikkagi ilma).

Teiseks lemmikuks osutus šokolaadikook, mis oli nii pehme, natuke nagu moussee, selline siidjas ja suussulav.

Mulle meeldisid ka pannkoogid ja apelsinimoos, mis koos värskete maasikatega viis keele alla. Sõprade sõnul kuulusid parimate hulka ka borš ja vahvlid.

Kuna otsustasime, et lähme kunagi kuskile buffeesse veel (olenemata sellest, et ma palju süüa ei saa), siis andsime 10 palli süsteemis kõik punkte. Nagu “Õhtusöök viiele”, aga omade mugandustega – brunch neljale kümnepallisüsteemis.

Restoran City | pühapäeva brunch |
4 inimest | 29,5 punkti 40st |
päevastaarid: šokolaadikook ja Benediktiini muna

One thought on “Brunch @ Tallink Hotel City restoranis City

 1. Tere!
  Soovin edastada soojad tänusõnad Restoran City´lt Blogijale.
  Siiras rõõm on lugeda positiivset kommentaari, ehkki see oli “peidus” interneti avarustes :). Tagasiside, annab meile enam tuult tiibadesse, soovi, muutuda veel paremaks ning jätkuvalt pakkuda Kliendile parimat!
  Kindlasti ootame Teid tagasi!
  Parimate Soovidega,
  Margit Viidas
  Restoranijuht

Comments are closed.