Carmen Cafe – tõeline hommikusöök keset linna

Täpselt nädal tagasi nautisime me sõpradega keset linna hommikusööki. Kuna sõbrapäeva õhtul oli „Eesti laulu“ 2. poolfinaal, siis tuli sõpradega sööma minna hommikul – mõeldud tehtud – Carmen Cafe Rotermanni kvartalis on selle jaoks loodud. Päriselt ka!

photo 1 (12)

Kuigi süüa saab seal terve päev, on see siiski orienteeritud hommikusöökidele ja sellist mõnusat valikut pole ma kuskil näinud. Nagu välismaal. Mulle meenus neid lette vaadates aeg, kui ma elasin Saksamaal ja hommikul kooli minnes metroojaamades nendest meeletutest „võileiva“ lettidest möödusin.

Sisse astudes jäi mulje, et tegemist on pisikese kohvikuga, aga tegelikult laiub teisel korrusel suur saal, kus saab ülimõnusalt akna alla istuda, kohvi juua ja maitvaid võileibu-salateid, või miks mitte, rammusamaid munaroogi nautida. Ausalt, mulle seal väga meeldis. Usun, et teile meeldiks ka. Eriti teisel korrusel see roheline nurgake, millest ma ise millegipärast pilti ei teinud – maiusta hea ja paremaga ning jälgida platsil liikuvaid inimesi :)

Kuna menüüs oli nii palju häid asju ja all korruse letid lookas (erinevad salatid, wrapid, võileivad, paninid…), otsustasime proovida erinevaid munaroogasid ja paninisid.

Kõige armsam kogu asja juures on kokk Karol, kes tervitas meid isiklikult ja rääkis meile natuke maja ajaloost ja sellest, et kõik on neil värske ja aus – ka paninid ja saiad ja magustoidud – midagi pole nö sisse ostetud pakendatult, vaid kõik on ise tehtud. Plaanis on lisada menüüsse veel hõrgutavaid asju, aga seda suve poole. Siis lähme kindlasti tagasi ka kui juba õues saab istuda ja terrassil hommikukohvi nautida.

photo 3 (6)

Aga, võtsime siis tõelise hommikusöögina mune erinevas astmes – mu enda lemmik on Benedicti muna (ehk siis see uputatud muna singi ja hollandi kastmega), lisaks võtsime Royale, mis saabus lauale lõhega, võtsime “tõelise” hommikusöögi – Carmeni, kus oli lisaks veel peekon, grilltud muna, seened – sellega tuli kohe meelde Austraalia, kuidas me Meelisega tema vaba nädala esimesel päeval “linna” sõitsime ja kuskil kohvikus hommikusöögi võtsime. Ja siis saab seal omeltti – ise ütled, mida sisse tahad (nagu Egiptuses :D) – ma andsime Karolile vabad käed – tehku meile, mida ise tahab. No meie omletis oli küll kõike – seeni, sinki, tomatit…

photo 4 (4)

Ja kuna me paninide osas ei suutnud valida, siis Karol pakkus välja, et teeb meile ise valiku ja paraja koguse, et me kõike maitsta saaks.

photo 2 (14)

Ja loomulikult ei saanud me lahkuda magusat söömata, see nägi kõik imeline välja seal lettidel.

photo 5 (2)

Ühesõnaga, metsikult mõnus algus laupäeva hommikule! Soovitan soojalt. Imeline koht keset linna :) Avatud juba hommikul kella kaheksast, nädalavahetuseti kümnest.

Kus teile meeldib hommikust süüa? Millist söögikohta soovitate?

One thought on “Carmen Cafe – tõeline hommikusöök keset linna

  1. Käisime ka seal elukaaslasega, tõesti-kõik oli nii nii isuäratav ja meie omletid väga maitsvad, kookidest rääkimata.
    Tallinnas meeldivad mulle veel Kukeke (alati rõõmsameelsed ja väga lahedad teenindajad, meeldib kodumaise tooraine kasutamine ja toidus ei ole kunagi pettuma pidanud), Kamahouse ja Telliskivi Reval Cafe. Meeldis ka Boheem, aga seda paar aastat tagasi. Mida tuntumaks see koht sai, seda rohkem alla käis nii toitude kvaliteet, kui ka teenindus. Alles hiljuti oli juhus, kui tahtsime sinna minna, helistasime ette, et kas vabu laudu on, öeldi, et jah. Sõitsime siis sinna ja ca 5 min hiljem olid kõik lauad kinni ja veel kaks paari ja 1 pere ootasid laua vabanemist.. njah.
    Veel meeldis Komeet, aga peale ühte äärmiselt halba teeninduskogemust suvel ei ole sinna sattunud.
    Ja meeldib ka Diipis brunchil käia, aga seda mehega kahekesi, kuna see on minu jaoks selline koht, kus tahaks toitu nautida, mitte last kantseldada. Mängunurk on seal küll olemas, aga usun, et lapsevanemad saavad aru, mida mõtlen.
    Ühesõnaga nagu näha, siis elades Põhja-Tallinnas meeldivad mulle ka siinsed söögikohad. :D

Comments are closed.