#koostöö

Kas roosa või roheline? Või pigem 10 000mm/g/m²/24h?

Kaanepildil on over-sized parkad, tegemist on Didriksonsi eksklusiivse erikollektsiooni mudeliga. Koodiga “marimell” -10%!

Mäletan oma „noorusaegadest“, et talvel (või Eesti mõistes üheksal kuul aastast) välja minnes pidi väliriiete puhul tihti valima, kas panna soojad riided või panna ilusad riided. Tänaseks on asi klassikalistest soojadest „vatijopedest“ väga kaugele jõudnud ning kena välimuse saab soojapidavusega ühte patta panna.

Roosa talveparka Silje koodiga marimellieri -100€ (tavahind 299€)

Mida Eesti talvel kanda? Muidugi käib piduliku kleidi-pintsaku juurde viisakas mantel, kuid ülejäänud külmade ilmadega on vaja midagi, mis kannataks tuult, vihma, lund, lörtsi ja kõige selle kehva suusailma juures oleks soe ja hingav. Ja noh, võiks kandjat ka kaunistada. Ja sellega võiks olla lapsega hea õues lumeingleid teha kui tuju tuleb. Ja taskuid võiks olla piisavalt ja nad võiksid olla õige suurusega ja õiges kohas. Äkki võiksid ka helkurid juba küljes olla? Kapuutsiga! Ja muidugi võiks see jope püsida igavesti terve ja kaunis ning kõige selle juures olla ka taskukohane. Võimatu?

Talveparka Mea koodiga “marimell” hinnaga 251,1€ (tavahind 279€)

Meie pere on viimastel aastatel armunud ja truuks jäänud Didriksonsi parkadele (ja kombedele). Õnneks hoiavad nad ka tänavamoes oma kindlat kohta – on ikka maru hea, kui moes olevad asjad ka praktilised on. Mille järgi meie soovitame parkat valida?

Parka peab olema veekindel!

D-weari novembrikuu pakkumine – talveparka Meja hinnaks, kasutades ostukorvis koodi “marimell” 188,1€ (tavahind 279€).

Kui sulle just ei meeldi vihmaga märjaks saada, maitse asi. Kõik parkad ei ole veekindlad, seega tasub ikka korralikult uurida. Vahe on ka vetthülgavusel ja veekindlusel, millest esimene sobib õrnema uduvihma puhul, teisega saad pea iga ilmaga kuivalt koju. Veekindluse saavutamiseks kasutavad erinevad firmad erinevaid tehnikaid, millest mõni säilitab rohkem ka materjali hingavuse. Veekindlust märgitakse etiketile millimeetrites, 8000-10 000 mm on tavakasutaja jaoks täiesti piisav.

Kui soe parka valida?

Selle rohelise ägeda Meja saad endale “marimelli” koodiga novembris vaid 188,1€ eest (tavahind 279€).

Soojem võib alati parem tunduda, kuid tegelikult ei vaja enamasti autoga sõitja endale kõige soojemat parkat tagaistet kaunistama – seljas oleks temaga lihtsalt liiga palav. Mida ei saa aga minu kohta öelda. Ma paneks kõige paksema Didriksonsi parka selga juba oktoobris pluss viiega, aga hoian end täiega tagasi, kuklas tagumas, mida ma siis talvel teen. Aga mul on kogu aeg külm.

Jätkuvalt on sulejope soojapidavuse poolest kindla peale minek, kuid ka sünteetilised kiud ei jää enam ammu maha. Sulgtäidise puhul tasub etiketilt otsida sõna „cuin“ ning selle juures olevat numbrit – 550-750 on väga hea, sellest suurem aga kõrge kvaliteediga tulemus. Muidugi on tänapäeval olemas veel kümneid uuemaid ja veel uuemaid kõrgtehnoloogilisi nippe, kuidas jope enam sooja peaks (nt prinditud fooliumkiud), kuid süvitsi nendesse ei jõua vist keegi minna. Parkade puhul on tihti etiketile märgitud ka soojapidavuse number – mida suurem number, seda soojem jope, lihtne.

Erilistele külmavarestele sobib aga just see Didriksonsi tepitud mantel Stella. Sisuks uudsel tehnoloogial valmistatud mikrokiudest sisu, mis ei vaju ajapikku ära, hoiab ikka kenasti puhvis. Lisaks soojapidavusele aitab uuel tehnoloogial valmistatud sisu juhtida niiskust kehast eemale, et isegi higistamise korral ei tekiks külmatunnet. Stella hinnaks “marimelli” koodiga 242,1€ (tavahind 269€).

Milleks sulle parka ehk kui aktiivne sa oled

Mulle meeldis ka see kollane, et siis mätšiksin Hedoniga hästi, aga see on konkreetselt noorte osakonnast. Klikkides toote juures olevatele “parameetritele” näed ka mõõte. Minul on seljas mudel Jamila ja suurus 160. Jamila hind “marimelli” koodiga on 125,1€ (tavahind 139€).

Kui soovid parkat kanda matkal või lapsega õues mängides, on oluline ka parka hingavus, et nahk jope all märjaks ei läheks. Jällegi tuleb appi pilk etiketile –  hingavus näitab mitu grammi ruutmeetri kohta ööpäevas kangas veeauru läbi laseb ja tähistatakse tavaliselt g/m²/24h. 4000-5000 on selline väga hingav parka tavakasutajale. Aktiivsema inimese parka (sportides näiteks) näitaja võiks selles osas olla 10 000 g/m²/24h ja sealt ülespoole.

Milliseid tulesid-vilesid sa soovid?

See Meja on ikka ka väga äge. Mulle meeldis see kohev karv. Koodiga “marimelli” hinnaks 188,1€ (tavahind 279€).

Minu jaoks on oluline, et kapuutsi saaks paelte või kummiga eest väiksemaks tõmmata, et see esimese tuulega peast ära ei lendaks. Tore on, kui parkat saab ka keskkohast ning alumisest äärest kummiga kitsamaks tõmmata – ühest küljest kenasti taljes ning teisest küljest ei pääse nii külm õhk jope alla. Enne poodi minekut tasuks soovitud „lisavarustuse“ läbi mõelda, sest kvaliteetne parka pole just odav ning kui juba osta, siis see kõige-kõige õigem.

Miks ei tasuks osta kasutatud parkat?

Paljud parka head omadused sõltuvad sellest, kas teda on õigesti hooldatud. Eriti tuleks sellisel juhul tähelepanu pöörata heledatele jopedele, mida on tõenäoliselt rohkem pestud. Ka poest parka ostmisel tasub müüja käest küsida, kuidas just seda konkreetset parkat kõige õigem hooldada oleks.

Kelle jaoks paksud Didriksonsi talvekad on liiga soojad, siis võib vaadata ka üleminekuhooaja parkasid, polstri paksusega 100-120g/m2 kohta. Näiteks mudel Tanja on “marimelli koodiga 179€ (tavahind 199€).
PS! Kõik meestemudelid on ka marimelli koodiga soodsamad! :)

Mille järgi teie parkat valite? Kumb on olulisem – välimus või hingavus, veekindlus, soojuspidavus? Nagu te ilmselt aru olete saanud, siis mul on roosa.. ja kollane. Ma ei suutnud otsustada ja D-wear oli nagu.. no võta siis mõlemad! Aitäh! Nüüd olen Hedoniga kelgutama minnes temaga vähemalt samasugune kollane!

#KINGITUS

28 thoughts on “Kas roosa või roheline? Või pigem 10 000mm/g/m²/24h?

  1. Kui ma natukene teid vahepeal harin ja asjast räägin, siis on igav. Ok. millised need megahead ja põnevad on? Ainult seksist ka ei saa ju kirjutada. Muuseas, Didri parka võib paljale ihule ka panna, ei hakka külm :)

 1. Ma valisin enda kevad/sügis ja talve oma välimuse/värvi järgi,sest nad kõik super head

 2. Meie peres kõigil aastaid Didriksoni riided, kahjuks küll iga aastaga kvalieet langemas. Eestist ei osta, siin liiga ülehinnatud.

  Selleks aastaks valisin tumepunase/bordoo Meja. Väga rahul imeilusa karvaga.

  1. Kas sa ostad endale igal aastal uue parka? Kui nõme tarbimishullus. :(
   Minu Didriksonsi talveparka on seitse aastat vana, mahub selga, kõik omadused on säilinud. Uue ostan siis, kui enam tuult ja vett ei pea.
   Lastele ostan uusi siis, kui välja kasvavad.

  2. Iga aasta talveparkat ei osta, siis jääksin vaeseks . Kuid kuna tegelen aeg-ajalt vahendamisega, siis olen saanud katsuda erinevaid mudeleid ja samuti terve pere Didri fännid, seega peres läbi aastate erinevaid mudeleid.

  3. Kurb lugeda. Asju võiks kanda seni, kuni nad kestavad, mitte niisama heast peast välja vahetada.
   Kui vahendaja oled ja kohe juba aastaid, siis võiks meelde olla jäänud ka see, et firma on Didriksons, mitte Didrikson.

  4. Kurb lugeda, et inimene ei või teha mida ta tahab. Mul sel hooajal kaks talveparkat. Raiskamine. Priiskamine. Ilmselgelt ma tahan järgmine talv uusi. Müün need maha, saan raha või annan kellelegi kellel vaja ja ostan uued. Taaskasutus, mitte priiskamine ;)

 3. Nõus.
  Reklaami on tõesti liiiga palju.

  Jopedest.
  Vaatasin Jamilat lapsele.
  Materjal: 100 % polüamiid, taftvooder, soojustus 200 g/m², vetthülgav viimistlus, PFC vaba, STORMsystem™ (hingavus 4000 g/m2, veepidavus 10 000 mm).
  Minu meelest on 4000 hingavust sutsuke vähe ja seetõttu valisin teise firma.
  Tõsi, teisel lapsel on Didriksons ja sellel pole MITTE ÜHTEGI HELKURIT. See on minu jaoks tõeline puudus.

  Headest hindadest. Ilmselt on mujalt soodsam osta, isegi kui -10% kasutada. A eks tulebki ise hindasid tsekata.

 4. Pärast seda, kui mu sulematel-parka whatever.. midagi vahepealset ja sportlikku on, lögase ilmaga väga märjaks muutus, siis jõudsin järeldusele, et vist ikkagi oleks vaja hankida korralikku vihmakindlusega häääästi soe asi talveks, otsingud veel käivad. Tahaks sellist, mida ka seelikuga kanda saab (ja dr Martensitega vms, ei pea kontsasaapaga ju käima) aga päris sellist ei leidnud, need oversized parkad on vist liiga kotid seljas?

 5. Mis suurus riideid Sa Leen tavaliselt kannad? Tahaks omale parkat, vaatasin neid lastesuurusi, sest ideepoolest peaksin hästi sisse mahtuma ja hind on tunduvalt rahakotisõbralikum, aga krt mul pole mõõdulinti kodus :D

  1. Ma kannan muidu M/38 suurust, AGA ma olen ju könn, 155cm.
   Roosa parka mis mul pildil seljas, on 36 suuruses, samas endale valisin 34, sest see tundus seljas parem. Mugavam, varrukad ei olnud laiad ega nii pikad.

  2. Nende parkade puhul on su kasv pigem plussiks. Ma tahaks ka pikka parkat (mitt seda poolde säärde sulemantlit), aga olen 175 cm pikk ja kõik meeldivad D parkad on poole kintsuni. Pikk on ilusam, soojem, praktilisem. Lisaks mida väiksm nr seda lühem parka- nagu pikad inimesed peaks kindlasti ka paksud olema. Nr 34 parka pikkus 85 cm, nr 44 pikkus 99 cm. Kahjuks jääb ostmata.

  1. Hinnad on ju niigi all! Kokkuvõttes on hea soodukas. Ja Silje puhul 100€!
   Aga eks eestlasel ongi kombeks rohkem vinguda, talv ka, pimedaks läheb, saan aru, et tuju kehvaks läheb. Mul endal ka :)

 6. Kannan ka juba mitu aastat Didriksonsi parkasid. Olen proovinud erinevaid, mis pole nii sobinud, olen edasi myynud. Didriksonsil on hästi toimiv järelturg. Samuti meeldivad mulle väga Didriksonsi pyksid (olen pikka kasvu) ja kummikud.

 7. Jah, ma kiidan täiega, sest see ei jää grammigi all Didriksonile või Helly Hansenile, mis on igal teisel seljas. Eriti viimasel ajal, ma muud ei näegi, HH või Didrikson. Ma ise ei taha olla nagu kõik teised, seega… valisin värvi järgi. Nagu ikka.

  Tunned oma 2017 aasta postituse ära?

  1. Ei mäletanud. Aga kui nii võtta, siis kingitud hobuse suhu ei vaadata. Samas pole mul selle endise Halti kohta ühtki halba sõna öelda. Aga ei ole midagi halba öelda ka eelnevate või praeguste Didriksonside kohta.

Comments are closed.