Mari-Leen Albers

hinnatud sisulooja ja majaväline turundaja, reisihunt ja kokkamisentusiast

Mis vahe on Dr Simeonsi dieedil võrreldes toitumiskavadega

PS! Tegemist ei ole kellegi poolt tellitud looga, st pole koostöö, vaid minu isiklik arvamus! Ütlen kohe ära: Ma ei ütle, et toitumiskavad on saatanast, ärge tehke. Kõigil on oma edulood, aga MINU MEELEST ON selle kaalu hoidmine kordades keerulisem kui Dr Simeonsi dieeti tehes. Valikute küsimus. Mulle meeldib kolm nädalat oma elu keeruliseks elada ja pärast seda taas nautida. Kellele meeldib terve elu totsikutega ringi joosta, mõõta ja kaaluda, jumala eest, go for it. Lihtsalt mulle meeldib lihtsam elu. Dr Simeonsi dieet võimaldab seda. Ma valin selle. Igaühele oma, eks.

Ma läksin viimane kord nii keema seal Facebooki laivis kui keegi küsis, miks me näiteks Fitlapi ei tee. See oleks sama hea kui ma küsiks, miks te sünnikaalus ei ole, see ajaks ka ilmselt närvi. Esiteks on see valikute küsimus, teiseks.. On minu silmis Dr Simeonsi dieet palju mõistlikum, vähem aeganõudvam ja kordades tulemuslikum kui erinevad toitumiskavad.

Aga ma ütlen kohe ära – kellele ema, kellele tütar ehk kellele mis sobib ja meeldib. Meie oleme oma valiku teinud Dr Simeonsi dieedi kasuks. Teie tehke mis tahate! :)

Aga alustame sellest, mida keegi lubab

Dr Simeonsi dieet lubab 500g päevas kaalukaotust (8-15kg 40 päevaga), toitumiskavad keskmiselt kilo nädalas st 5-10kg 40 päevaga. Kumb on jätkusuutlikum?

Kui Dr Simeons lubab kiiret kaalualandust lühikese perioodi jooksul ja selle püsivust (kui sa muudad oma toitumisharjumusi nagu meie seda tegime), siis toitumiskavasid pead jälgima pikemalt, ei piisa lühikesest perioodist. Kuigi suurem osa ütleb, et sa ei pea loobuma headest toitudest ja vanadest lemmikutest.

Ehk siis kui ma Dr Simeonsi dieeti tehes kaalun ja mõõdan ja genereerin kolm nädalat, siis teiste puhul pean ma seda tegema terve elu.

Minu meelest on nii BSH kui Mallukas näidanud edukalt seda, et nii kui libastud, on pekkis, kaal kohe tagasi ja hakka otsast peale kaaluma ja mõõtma ja retsepte otsima. Ma võin teile käsi südamel kinnitada, et minu kaal püsis sama ja tegelikult kukkus veel kilo vähemaks, pärast Dr Simeonsi dieedi läbimist.

Pärast kolme nädalat dieeti ja kolme nädalat stabiliseerimist, mis kinnistab su alla võetud kaalu, sõin mina julgelt Rafaellot kui isu oli, kulistasin vahuveini ja sõin juustu ja MU KAAL PÜSIS SAMA!

Olen nõus, et kõik on elu muutvad

Ma olen proovinud elu jooksul erinevaid toitumiskavasid ja ma ei viitsi neid teha, sest mul on tunne, et pean terve elu kaaluma ja retseptis näpuga jälge ajama. Minu jaoks on Dr Simeonsi dieet lihtne, saab toite genereerida ja ei pea midagi hiljem kaaluma kui sa need harjumused omaks võtad.

Kui ma varem sõin õhtusöögiks viiel korral nädalas liha + kartul/riis/pasta ja võibolla salatit, siis aasta aega olen ma söönud liha + salat või juurviljad ja võibolla 2x kuus kartul/riis/pasta. See ongi see muutus.

Sa vaatad asjadel suhkrusisaldust ja valid väiksema suhkrusisaldusega toote, sa hakkad neid asju jälgima ja kui su keha harjub elama kolm nädalat langetatud kaaluga, siis see püsib.

Sa võid tärklist ka süüa, aga mitte koos liha, kala, muna, marjade ja puuviljadega (kuulsad Instagrami pudrud). Tärklist sisaldavad tooted sobivad täisteratoodete või kartuliga: piimatooted, mis on rasvasemad kui 10%-lised, kõik muud köögiviljad ja juurviljad, rohelised taimed, pähklid, seemned. Täisteraviljatooted ja kartul sobib ka munakollasega.

Mulle on jäänud mulje, et toitumiskavasid pead jälgima kogu aeg, iga libastumine toob kaasa põmaki kaalutõusu, sest su keha tegelikult ei harju uue alandatud kaaluga nagu Dr Simeonsi dieedi stabiliseerimise ajal. Ehk siis pärast dieeti elad kolm nädalat veel tärklise- ja suhkruvaba elu, pärast seda esiteks on su harjumused juba muutunud ja teiseks, isegi kui sa sööd paki Rafaellot, jood pudeli vahuveini peale, siis su kaal ei ole järgmisel hommikul +2kg.

Su harjumused muutuvad ja tänu sellele püsib ka su kaal, sest sa muudad midagi oma elus.

Lisainfot:

marimelli FB grupis avasin nö uue teema, kus all saavad kaasa rääkida kõik need, kellel hetkel dieet käsil või kes liituvad natuke hiljem. Saame seal üheskoos arutada, retsepte jagada, halada, rõõmustada, teineteisele kaasa elada.

marimelli FB lehel tegime laivi, kus rääkisime kuidas esimesed päevad läinud on, kuidas väsimuse vastu saab, miks Dr Simeonsi dieet on meie jaoks 10x etem kui Fitlap jne.

marimelli Instagramis on avatud dieediteemaline küsimused-vastused, eraldi highlightside all, saab vaadata ja end kurssi viia meie teise ringiga.

Kes veel pole otsustanud, kas ja mis see Dr Simeonsi dieet üldse on, siis 28. jaanuaril toimub TASUTA veebiseminar, registreeruda saab siin!

Ja kes on otsustanud, et see on see, mida temagi suudaks teha, et oma kaalu alandada, siis koodiga marimell15, saab alati 15% soodsamalt! Osta siit!

Kategooria:#elulineblogi
EELMINE
Dr Simeonsi dieedi retseptid
JÄRGMINE
Meelis kirjutab: need kuradi valelikud töökuulutused!

32 Kommentaari

  • 21. jaanuar 2020 at 09:21
    Jaanika

    Tood välja, et su söömisharjumused muutuvad Simeonsi dieediga, aga olles ise fitlapi kasutaja, siis ütlen, et seda kasutades muutuvad samamoodi. Ei ole nii, et fitlap lubab süüa kõike, aga väiksemas koguses. Ei! Fitlapis on samamoodi suhkur välistatud, ka nisujahu asemel võiks kasutada täistera jne… Ja kui sa võtad selle teadmise ja elad selle järgi, siis su kaal jääb püsima! See on elustiil – tervislikum toit. Kui sa arvad, et teed mingisugust kava ja kui oled soovitud kaalu saavutanud, siis hakkad uuesti magusat ja kräppi sööma, siis polegi sellel kava jälgimisel mõtet. Asi pole ainult kaalu langetamises, vaid tervislikumalt toitumises ;) Kaalukaotus kuni 500 kg päevas,mida lubab Simeonsi dieet, ei ole kindlasti tervislik kaalukaotus!

    • 21. jaanuar 2020 at 09:24

      No mul on tervis korras pärast esimest dr Simeonsi ringi ja ma ei kurda, kaal kadus ja püsis.

    • 21. jaanuar 2020 at 10:18
      T.

      Ma ei ole mitte ühtegi nendest dieetidest jälginud, aga seesugune kaalukaotus ei ole tervislik, mida Simeonsi dieet lubab. Loomulikult ülekaal samuti tervislik ei ole. Lisaks mida seesugune kiirus kaalu langetades nahaga teeb?….
      Orgu ja Fitlap õpetavad samuti õigeid valikuid tegema, väiksemates kogustes ja õige aja tagant sööma. See on sul ju õige, et kellele mis sobib, aga no pikemas perspektiivis tundub mulle, et nende eesmärk on sama- inimesi hoida eemale valgest suhkrust, nisust,õpetada tegema paremaid valikuid, normaliseerida toiduportsjoni suurus ning panna paika kellaajad söömiseks. Muidugi ei saa unustada liikumist ja sporti.

  • 21. jaanuar 2020 at 10:17
    Sanna

    Muidugi on võimalik kaalu kaotada kõigi kolme programmiga. Väga tõnäoline, et sinu kiidetuga toimub kaalukaotus kõig rutem. Aga kindlasti on vale see, et pärast kolme nädalat “kannatamist” on eluks ajaks kaalumure murtud. Kolm nädalat suhkrut ei söö ja ülejäänud elu võid seda vabalt süüa, kaal ei kasva? No halloo, tõepoolest väike pilk 5 klassi füüsika või bioloogiaõpikusse ja see jutt saab ümber lükatud.
    Kui inimene teeb juba nt pool aastat O või F, siis tal on kõik kogused selged ja mingit eluagset “topsikute ja kaaluga” ringijooksmist ei ole.
    Kaal tuleb tagasi ALATI, kui süüaks rohkem, kui kulutataks, olenemata, kas oled kaalujälgija, orgutaja või teed sinu soovitatud dieeti. Kui sa väidad, et kolm nädalat dieeti ja eluks ajaks kaal normis, siis väärid sa Nobeli meditsiinipreemiat ravumisepideemia peatamise eest.

    • 21. jaanuar 2020 at 16:24
      Aire

      See kannatamine on ka nagu ta on :) ausalt öeldes ainult maitseelamuste osas, sest kui Sa saad aru, kuidas Su keha rakud meie Dr Simeonsi dieedi ajal saavad kõiki neile vajalike toitaineid õiges omavahelises tasakaalus ja igapäevaselt vähemalt 2000 kcal väärtuses, siis see suurpuhastus, mil rakud saavad õigesti toitu ja suuresti ka paranevad dieedi jooksul, enam kannatus pole. Siis saad aru, et on puhas võit tervise näol. Kes ei saa meie dieedi ajal kehas toimuvatest protsessidest täpsemalt aru, siis palun kirjutage mulle, ma vastan väga hea meelega. 28.01 toimub tasuta vebinar, kus ma hea meelega vastan otse-eetris kõigile küsimustele, mis puuduatvad meie dieeti.
      Mida rohkem on Sul faktiteadmisi, seda kindlamini surevad Su hirmud nälga :) Väga hea meelega aitan Sind!

  • 21. jaanuar 2020 at 10:24
    KS

    aga Meelisel ei püsinud ju?

  • 21. jaanuar 2020 at 10:35
    Marge

    Kas selle dieedi puhul on juba ka pikkaajalisema mõju kohta teaduslikke uuringuid tehtud? Kui googeldada selle dieedi negatiivsete mõjude kohta, leiab palju artikleid. Kas olete dieedi miinused ka ikka läbi töötanud või usute ja reklaamite ainult ühepoolset juttu?
    https://www.shape.com/weight-loss/tips-plans/truth-about-hcg-diet-plan
    https://www.livescience.com/35636-hcg-diet-dangerous.html
    Mõned näited.

    • 21. jaanuar 2020 at 13:00

      Kui nii võtta on kõik asjad maailmas ohtlikud ja kahjulikud. Kilekotid looduses on ka kahjulikud. Ma võin auto alla jääda, ohtlik – ei lähe siis toast välja?

    • 21. jaanuar 2020 at 15:47
      Mannu

      Vaatsin neid linke. Aga Eestis oleval Simeonsidieedil pole hcg hormooni ainelisel kujul.
      On ainult bioresonants-meetodil valmistatud Biolit graanulid, st konseptsioon on teine. Võid siin kolada: http://www.simeonsidieet.ee
      Seega need kahjulikud mõjud ei ole nende kohta.

  • 21. jaanuar 2020 at 10:49
    I.

    Kõigepealt mainin ära, et pole kunagi ühtegi dieeti pidanud ega toitumiskavasid jälginud.

    Aga olen veendunud, et ka toitumiskavadega siiski jäävad sisse mingisugused harjumused ja samuti on toidu kaalumine ainult algul, sest ajapikku õpib inimene hindama silmaga koguseid jms. Toitumiskavaga omandatakse samuti tervislikumad harjumused jne.

    Samas, minu jaoks on oluline pigem süüa normaalselt ja teha trenni,et keha oleks vormis, mitte süüa minimaalselt, tunda ennast halvasti (nagu varasemalt mainiti jõuetus, ei suuda trenni teha jne). Sellise eluviisiga võib ju kaalu kaotada, aga mis kasu on sellest kui olla piitspeenike, aga keha ei ole vormis.

  • 21. jaanuar 2020 at 11:26
    EM

    Minu meelest neid kavasi isegi ei sa nii väga kõrvutada, okei Fitlapi ja Orgut veel, aga Simeons on ikka nii teine asi. Tunduvad juba eos nii erinevd minu jaoks. Teine asi, mis naljakas on, mul on üks tuttav, kes teeb samuti Simeonsi dieeti…iga aasta vähemalt korra, sest langetatud kaal ei püsi vaid tuleb kuhjaga tagasi kohe. Eks see olegi nii, et igale ühele oma, mis sobib ja mis mitte. Minule näiteks Simeons ei sobiks, juba ainuüksi eos tekitab selle kaloraaž mulle muret.
    Suuresti olen nõus Jaanikaga, kes ütles, et suures plaanis on iga kava puhul siiski oluline tervislike harjumuste tekkimine üleüldiselt. Ma olen kindel, et ka Fitlapi ja Orgut jälginutel ei tule kaal tagasi mõne halva valiku või libastumise tõttu, pigem on asi ikka järjepidevalt valede valikute tegemises.
    Natukene ründav postitus minu meelest teiste kavade pihta, mis teile ei sobi, aga mis ikka. Tegelikult tore, et mingi kava teid aitas ja samuti tervislikuma toitumise harjumuseks muutis :)

  • 21. jaanuar 2020 at 11:27
    Kirke

    Tegin fitlapi juba 3 aastat tagasi. -20 kg, siiiani pole midagi tagasi tulnud kuna olen harjunud sööma nüüd neid tooteid mis olid seal kavades. Ei nisujahule ja suhkrule. Ei kaalu päevast päeva mingeid toiduaeineid. Sineoni dieedis peab ju samuti kaaluma? Aga ei saa aru mis point on teha paarkorda aastas nii suure kaalulangusega dieeti, siis kolod tagasi süüa ja jälle dieeditada.

    • 21. jaanuar 2020 at 12:59

      No ma ei ole ju neid tagasi söönud, ma ei saa aru millele sa tugined :D

    • 21. jaanuar 2020 at 15:00
      Lily

      Ma nagu sain aru, et sa, Leen, ei kaotanudki mingit erilist kaalu, mingi 3 kilo ju vaid, seega ei saagi ju tagasi kogunemisest rääkida. Ma kaotan igal hommikul u 2 kilo ja õhtuks jälle tagasi, big deal :D

      • 21. jaanuar 2020 at 16:39

        No mul püsis see koguaeg 66-67, varasema 70 asemel, mis seisis neli aastat pärast sünnitust. Vōit ikka. Kui ma nüüd saaks 62 peale ja see kasvõi 5a püsiks, oleks totaalne win!

  • 21. jaanuar 2020 at 11:32
    Kristel

    Tegelikult toimub kaalu alandamine ja tõstmine (kui ka hoidmine) lihtsal meetodil – kalorite defitsiit tagab kaalualanduse ja liigsed kalorid kaalutõusu. Tasakaal kehalise aktiivsuse ja sisse söödud kalorite vahel tagab aga kehakaalu stabiilsuse.
    Fakt on see, et ükskõik millist kava jälgida, siis nii nimetatud libastumine tekitab kaalutõusu vaid siis kui sööd rohkem kui kulutad. Inimene võib süüa nädal aega ainult kooki ja mitte võtta juurde, kui koogi kalorid on päevas ära kulutatud.

    Seega seniks kuni Dr. Simeonsi dieedi järgselt Sa ei ületa iga päev oma kaloraazi siis ei saagi võtta juurde. Ning ainult salati ja lihaga ongi seda raske teha. Kui Sa ütled et sööd kuu aega ainult kiirtoitu pärast dieeti ja seda vähemalt päevas 500kcal plussis olles, siis kahtlen, et tulemus sama on. Mallukas ja BSH aga ilmselgelt olid plussis, tarbides rohkem, mitte ainult tarbides teisi asju.
    Hetkel pole võrdlus ju absoluutselt võrdsete poolte vahel.
    Olles oma eriala tõttu kursis ka inimese füsioloogiaga saan ainult öelda, et miinus kaloraaž suures määras on pikaajalises perspektiivis kehale kahjulik, eriti naistel. Samuti on kahjulik püsida päevases kaloraažis, kuid süüa ainult kiirtoitu, sest kütusel ja kütusel on vahe.

    Seega tasuks tugineda kaalu teemadel rohkem faktidele, mitte tekitada inimestele toitumishäireid tuginedes arvamustele.

  • 21. jaanuar 2020 at 12:27
    Marta

    Ma pigem kaldun ka arvama, et püsiv toitumise jälgimine aitab ikkagi päriselt vormis hoida… jah, tüütu on ta küll, aga tervislik ikkagi ka. See kaalub Orgu ja Fitlapi kasuks. Samas, kui on vaja saada kiiret tulemust mingi ürituse jaoks, siis sobib rohkem Simeonsi dieet.
    Korrektne toitumine ongi elustiil, seega see ei ole ka tüütu või “kohustus,” kui sa ära harjud. Tegelikult on ju normaalne süüa ise teha. Mulle meeldib see propageerimine: tee ise süüa.
    Mina olen pigem alakaalu lähedale ja olen kasutanud Orgut ja Fitlapi niisama ainult, et retsepte saada :)

  • 21. jaanuar 2020 at 13:59
    H.

    Mis pagana sünnikaalust sa iga jumala kord räägid? Ainuüksi täiskasvanud inimese skelett kaalub mitu korda rohkem kui keskmine vastsündinu. Lisaks siseorganid, lihaskond ja kõik muu.

    • 21. jaanuar 2020 at 22:57
      kr

      No ta on ise nii rahul selle killuga lihtsalt.
      Aastaid on saanud seda habemega nalja siit lugeda kaaluteemalistes postitustes, mõtle midagi uut välja nüüd ;)

  • 21. jaanuar 2020 at 14:36
    Roosi

    Ei poolda dieete ega kavasid üldse. Söömisharjumusi tuleb muuta muidugi, kui on soov kaalust alla võtta. Minul aastaga -25 kg ja vaja veel võtta, ideaalis teist sama palju, aga mul pole sellega kiiret. Mul ei olnud mingit soovi kellelegi lihtsalt maksta, et teada saada, mida ja kui palju võin süüa, et kaal langeks. Lähenesin söömisele loogiliselt ja loominguliselt. Kasvatan ise aiasaadusi. Järelikult tulebki süüa seda, mida ise kasvatan. Odav ja hea! Miinus kartul. Ja pluss kala ja kana. Kõige tähtsam on see, et toit oleks maitsev! Ja ma tunnen ennast ja tean, et väikseid koguseid süüa ei suuda, vähemalt mitte terve elu. Seega tuleb teha toite, mida võibki palju süüa. Tänaseks on mul kanarull köögiviljatäidisega. Eemaldasin tervelt kanalt kondid, laotasin kananaha koos lihaga lauale, peksin ühtlaseks, osa rinda eemaldasin, panin kananahale/lihale riivitud ja kergelt läbihautatud kapsa-kaalika-porgandi, keerasin rulli ja panin ahju. Kõrvale söön enda hoidiseid – marineeritud kurk, seened, tomatimöks. Ja söön seda nii palju, kui jaksan. Midagi ei kaalu ega mõõda. Kõige tähtsam ongi, et tuleb süüa väga mitmekesiselt, mulle ei sobi 3-4-5 päeva järjest sama toit. Kui midagi tulebki palju, siis lihtsalt hoian külmas ja vahepeal teen midagi muud. Juurikatega peab lihtsalt sõbraks saama. Neist saab tohutult palju erinevaid toite teha! Kotletid, vormid, püreed, köögiviljaraguud, suppidest rääkimata… Olen niimoodi söönud enam-vähem aasta, kartulit-makarone söön ehk kord kuus, kui sedagi. Eesmärk on iga kuuga võtta alla, kasvõi 1 kilo. Periood 20.12-20.01 ei langenud midagi, aga ka sama kaal oli saavutus, sest sellesse ajavahemikku langesid mitu peresisest sünnipäeva, pikad pühad, üks suur kokkutulek… Ja jaanuari lõpuni on 10 päeva, seega selle 1 kilo jõuan veel alla võtta. Miks kiirustada? Et 40 päevaga 15 kilo? Olen 53-aastane ja neid kiireid kaalulangetamisi oma elus teinud küll ja küll. Pärast tuleb topelt tagasi. Tänan, ei soovi enam, maovähendust ka ei soovi. Mul on päris mitu tuttavat teinud ja nüüdseks uuesti 20 kilo tagasi võtnud.

  • 21. jaanuar 2020 at 20:46
    K.

    Ostsin ka Simeonsi dieedi novembris ehk (boonuseks oli teie sooduskood). Paar päeva tegin ja vsjo. Ma olen nii vaimuvaene ja ei suuuda nendest ette antud komponentidest süüa teha. Vaatan hetkel teie retsepte ja tundub, et peaks ka ikka uuesti proovima. Mul muidu pole probleemi süüa ainult neid lubatuid toiduaineid aga ma ei oska üldse mingit head sööki välja mõelda. Samas ostsin ka nüüd orgu oma, mu jaoks on seal siiski niiipalju vaaritada vaja, pole aega üldse. Nii palju tavaari ka vaja osta igaks toodukorraks. Ema mul jälle täiesti orgu peal. Ta tegi kava täpselt järgi umbes aasta ja nüüd on see tal nii käpas, enam ei jälgi retsepte, juba umbes teab mida millega süüa ja palju umbes kogused peaksid olema. Kujunenud elustiiliks. See on tõesti nii individuaalne, kelle mis sobib. Mulle sobiks simeons paremini aga kui alustasin siis selles kodulehe foorumis olid mõned head retseptid, mujalt ei leidnud midagi aga nüüd lugedes teie retspte/nippe siis tuleb vist uuesti pihta hakata.

  • 21. jaanuar 2020 at 23:24
    Kadri

    Toitumisharjumuste kujunemine võtab aega aastaid, minul nt viimased 20 kui toitun teadlikke tervislikke valikuid tehes. See tähendab teadmiste omandamist sealjuures. Pärinen üsna tavalisest nõukogude aegsest ajast kui kotlett ja soust olid igapäevased toidud. Tuli uus liikumine Kaalujälgijad, poeletid täitusid uute ja tundmatute toiduainetega ja algas teekond teistsuguse toitumise suunas. Ainuke nn dieet, mida proovinud noorena, on veregrupi dieet, puhtast uudishimust, ja sellest on mulle jäänud külge harjumus mitte tarvitada nisujahutooteid ja punast liha. Kuna neid ei tarbi (loe: enam ei maitse) ja see sundis otsima alternatiive, siis astusin pika sammu tervislikuma ja mitmekesisema toidulaua suunas. Teie Simeonsi dieedist lugedes võin öelda, et te toitute 3 nädalat norm ja edasi on jälle vana rada tglt (karp Raffaellot ja pudel vahukat otsa?!) Teadlik toituja lubab endale aeg-ajalt kui isu tuleb mõne! kommi ja see ongi OK kartmata kaalutõusu. Mõõdukus kõiges ikkagi. Need nn “veidrad” toidud tavamõistes ongi minu jaoks maitsvad nüüd ja uus normaalsus. Isutama ei aja mind ei poolfabrikaatidest singid/vorstid ega toidud, mis neid sisaldavad, söön vaid puhast linnu- ja kalaliha, toidulaualt puuduvad klassikalised nisujahust saiad/koogid jne. Ehk tahan öelda, et sellised misiganes dieedid on lühinägelikud. Toitumisharjumused kujunevad ja kinnistuvad siiski pika aja jooksul ja peaks olema kogu ülejäänud elu normaalne osa. Muide ka halvad harjumused eksole, vanast ikka pagana raske lahti lasta, milleks muidu sajad dieedid. Seega, soovitan see pull lõpetada ja mõelda, et kuidas ma oma ülejäänud elu siiski päriselt soovin toituda (see on õigem sõna, söömine on pigem lihtsalt kütuse tankimine).

    • 22. jaanuar 2020 at 07:53

      No sa ei söö kunagi magusat, ei võta pudelit veini? No tore, ma võtan, aga minu kaal sellest ei muutunud!

  • 21. jaanuar 2020 at 23:51
    Kelli

    Nõustun, et absoluutselt igaleühele oma. Olen erinevaid dieete proovinud ja hetkel proovin Herbalife ehk, et kaks söögikorda asendan smoothiega ja üks toidukord päevas. Suuri kilosid kaotada küll pole aga toimib. Kõrvalvaatajad ütlevad, et sureks nälga nii aga mulle väga sobib. Simeoni dieeti pole proovinud, kõlab huvitavalt. Ükski dieet pole sada prossa ohutu ja see kõige õigem viis kaalu kaotada aga whatever works, right?!

  • 22. jaanuar 2020 at 08:28
    Ohjah

    Te olete ju ise rääkinud, kuidas te tegelikult Fitlapi kava ei jälginud, vaatasite ainult retsepte ja tegite omaloomingut ilma koguseid kaalumata?

  • 22. jaanuar 2020 at 11:57
    Birgit

    Ma räägin vaid isiklikust kogemusest: olen ära proovinud peaaaegu kõik need toitmiskavad. Ei saa öelda, et söök poleks hea aga see kaalumine terve elu, no sorry ma ei suuda, ma arvan, et elu on selle jaoks liiga lühike, et end nii mõtetu asjaga ahistada.

    Olen viimase 6 kuuga ise 26 kilo maha võtnud ja toitu ma selleks ei kaalunud, mida ma tegin oli, et hakkasin vähem sööma ja järgima vahelduvpaastu põhimõtteid (16/8 – mis tähendab, et 16 ööpäevas ma ei söö ja 8 tunni jooksul söön oma päevatoidu ära), samuti ma liigutan end igapäevaselt kordades rohkem, kui varem ja tulemused ei anna kaua oodata, ainuke asi järepidevust peab olema.

    Mis ma tahan öelda on see, et jah toitumisega võib ju alla võtta aga pehmus jääb alles ja vormi saab ainult siis, kui ennast liigutada, ilusat keha vaid toitumisega ei saa ja see jutt on toit on Nr.1 faktor, no kuidas kellegile, mulle näiteks pole, söön lihtsalt mõõdukalt ja teen trenni aga seda viimast ja mitte üle mõistuse nii tund päevas. Enda liigutamise plussiks on ka enesetunde paranemine. Olen ise kontoritöötaja ja pea on ikka päris paks kui mingit tempokamat jalutus või jooksuringi päevas teha ei saa, samuti ma magan paremini ja mul on rohkem energiat. Jah loobusin suhkust ja nisust aga pole nagu eriline kaotus, vahel harva ikka mõne kondiitritoote söön, so what?

    On väga suur vahe, kuidas midagi teha: kas minna ekstreemsustesse ja kõigele kohe kriips peale, terve elu kaaluda toitu või teha seda leebemalt ja tasakaalustatumalt ning püsivamalt. Ma olen tänaseks põhimõtteliselt proovinud kõike ja minu jaoks sai otsustavaks ikka selline variant, mis ka elu nautida võimaldab ehk siis ma söön peaaegu kõike aga väiksemates kogustes ja liikumine on kehale nii ehk naa vajalik.

    Sellest kõigest tulenevalt ma saan aru küll, mis te tahate Simeonsi teha, sest sellel on nagu kindel algus ja lõpp. See on vist tõesti ainus asi, mille proovimiseni ma pole jõudnud, seega ootan huviga tulemusi, ilmselt oleks see olnud mu järgmine katsetus, kui poleks praeguse elukorralduseni jõudnud. Edu ja tehke ikka nii nagu oma hing ihkab, katsetamine pole patt, kuidas muidu üldse teada saab, mis toimib – see teiste jutu uskumine on tiba libe tee, me pole inimestena identsed.

  • 23. jaanuar 2020 at 00:25
    uudu

    Nägin et olid kapsa väga peeneks hakkinud ja teed/tegid kapsahautist. Mul tekkis küsimus- miks nii peeneks selle kapsa lõikasid, et mis selle mõte täpsemalt on.
    Ja kas keetsid lihtsalt veega või lisasid maitseaineid ja kui, siis mida täpsemalt. Kas tegid lihata või lihaga.
    Sest kuna kapsahautist tehakse pisut teistmoodi, tükid on suuremad, ja sinul oli kapsas tükeldatud nagu hakkaksid peent salatit tegema, sellest ka suur uudishimu, sest ma pole kunagi enne näinud et keegi nii teeks. Kas maitseb paremini või mida täpsemalt silmas pead. Aitäh vastuse eest. Ma tahaks seda järgi teha aga uurin et miks just selliselt :)

    • 23. jaanuar 2020 at 08:57

      Ja mina ei ole näinud kedagi kes kapsa neljaks või kaheksaks lõikaks ja hautist teeks. Kes üldse ütleb, kuidas tehakse? Meie peres ei ole kunagi tehtud suurte tükkidega (googeldades ei jäänud ka praegu väga ette, ilmselt sa teed valesti :D). Minu ema ja vanaema jne on alati nii peeneks hakkinud kapsa ja sellest kapsahautist teinud. Seda enam, et mulle üldse keedetud juurvili ei meeldi, siis nii väikeste tükkidena on see veel enamvähem talutav :D

      Panin kanahakkliha, vett, soola, pipart.

  • 24. jaanuar 2020 at 06:44
    Jane

    Olen Fitlapi vahelduva eduga jälginud 2aastat. Alustasin veebruar 2018. Tänaseks olen alla võtnud 25kg. Kava olen selle kahe aasta jooksul kokku jälginud kõigest 6 kuud!!! Ja vahepeal kui kava ei jälginud, siis mu söömisorgiatega (magus, oi ma armastan magusat) kaalu tagasi ei tulnud, MITTE GRAMMIGI! Seega, ma ei tea kust sa selle info said, aga kas tead- sul on täielik valeinfo.

  • 24. jaanuar 2020 at 13:40
    Laura

    No küll inimesed ikka tahavad oma elu keeruliseks elada. :D Selle asemel, et lihtsalt mõistlikult toituda, on vaja teha igasuguseid imedieete. Ega ka normaalset toitumiskava järgiv inimene ei võta +2kg juurde peale rafaellot ja šampust. Probleemid tekivad siis, kui kogu selle dieeditamise ja asjadega tekib mentaliteet “kui juba siis juba” ehk kui juba maitse suhu saada, siis peatada ei suuda ja paarisajast lisakalorist saab paar tuhat. Ja seda olukorda tekitab- üllatus üllatus- kogu see dieeditamine.
    Me kõik tegelikult ju teame, mis on tervislik ja mida peaks suurema osa ajast sööma(värske, töötlemata, puhas toit) ja mis on need asjad, mille tarbimine võiks olla minimaalne (suhkrurikkad, töödeldud toidud jms). Ja siis kuskil kogu selle infotulva vahel tundub et on lihtsam kuu aega kannatada, kui kogu aeg sellise suhtumise järgi elada :) no kuulge.

  • 26. jaanuar 2020 at 12:11
    Marge

    Miks sa oma postitusest Orgu ja Fitlapi nimed ära oled kustutanud? Ähvardati kohtuga või? :D

    • 27. jaanuar 2020 at 07:09

      Jah :D

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://marimell.eu 300 0