ENNE & PÄRAST: Dr Simeonsi dieet vol 3 – kuidas läks?

Ma pean tunnistama, et seekordne Dr Simeonsi dieet oli üheltpoolt kõige raskem, teisalt ei ole mul ka midagi eriti ohkida, sest teadsin, mis mind ees ootab. Ja alati saab konsultandilt küsida ja uurida ja nad teavad: lolle küsimusi pole olemas. Isegi mina, kolmandal ringil olles, küsisin jälle üle mingeid asju või uurisin lisa.

Kui konsultandiga suhelda ei julge, saab ka Facebooki tugigrupist teiste dieeditajate käest nõu küsida.

Söömise osas oleme me tegelikult juba harjunud sööma nö simeonsi asju. Kahe aastaga on meie menüüs jäänud tahaplaanile kartul, riis, tatar, pasta, suhkur.. Kui varem sõime me viis-kuus korda nädalas mingit tangainet või kartulit, siis juba viimased kaks aastat sööme me neid korra-kaks nädalas. Neid asendavad edukalt salatilised ja juurikalised. Pannkoogid karamellikastme või moosiga on asendunud steviapõhiste mooside ja šokolaadikreemiga. Isegi juustuga sööme nüüd murakamoosi asemel seda Good Good aprikoosimoosi.

Meie seekordne dieediring algas suuresti lihtsalt koguste vähendamisega ja sellega, et ma ei saanud miksida kokku erinevaid juurvilju – lubatud on 1-2 erinevat koos, aga kui ma muidu salatit või vokki teen, panen ikka rohkem kraami sisse. Pidin valima ühe, äärmisel juhul kaks lisandit. Kana on meie peamine toiduaine nagunii. Uus avastus meie jaoks – fitness kana rinnafilee hakkliha, millega köögis katsetada. Tegime sellega näiteks suvikõrvitsa pikkpoissi. Praadisin seda sibula ja küüslauguga, teinekord lõin ta pannile koos purustatud tomatite ja ürtidega, siis segasin selleriga.. Ühesõnaga, see päästis päeva(d). Midagi uut. Kala ja krevette sai ka tehtud, aga kana on ikka kuidagi südamelähedasem (ja odavam). Kuigi kui krevette osta hulgi, siis pole ka nii hull.

Olen saanud palju küsimusi, et kust ma krevette ostan ja milliseid, ütlen ausalt – mingit eelistust mul ei ole, ostan hinna järgi ehk mis parasjagu sooduses on.

Mida me täpsemalt sõime ja erinevaid retsepte leiab meie Instagramist Dr Simeonsi dieedi highlightsi alt (kliki pildil).

Kaal jääb seisma

Mingil hommikul avastasin, et kaal sama mis eile. Noh, mis seal ikka, ennegi juhtunud. Ei lasknud ma end ka sel korral heidutada, kui ka kolmandal ja neljandal päeval oli kaal sama, hakkasin ma mõtlema, mida ma valesti tegin? Siinkohal ütlen kohe, et kui teil kaal seisab, kirjutage konsultandile ja proovige mõelda, kus on kala. Ma proovisin mõelda nii ja naa pidi, jõin rohkem vett ja teed kui varem, sõin rohkem õuna ja tegin vaid ühe sooja söögikorra päevas.. Kaal ikka seisis. Kuna mul hakkasid pärast rasedust ka esimesed päevad, ajasin ma selle kaela. Kui ka kuuendal päeval vaatas kaalult vastu sama number ja ma ei olnud patustanud, siis ühel varahommikul last söötes tabasin ma ära kus ma vea tegin.

Andsin vahepeal uued vereproovid ja kuna mu hemoglobiin oli langenud, mitte drastiliselt, aga minu puhul on juba paar pügalat palju, siis hakkasin uuesti võtma rauda. Aga kuna mulle need näritavad tabletid üldse ei meeldi, siis manustasin igal hommikul lonksukese rauasiirupit. Sinna oligi koer maetud. Siirup! Kuna lõpuni oli jäänud vaid nädal, siis teadsin, et sinna see siirup jääb ja tuleb eesmärgini jõudmiseks korralikult pingutada. Ma pidin oma 70 kätte saama!

Külas Liis, kes kaotas 21 kilogrammi

Just siis kui meie dieediga alustasime, ilmus lugu Liisist, keda meie omal ajal inspireerisime ja motiveerisime Dr Simeonsi dieediga alustama.

Liis on meie Go Traveli reisikonsultant ja ma ei teadnudki, et me teda sedasi influencinud olime. Lugesin seda alles siis kui lugu ilmus. Sealt tekkis kohe mõte temaga kohtuda ja laivi teha. Mõeldud-tehtud. Rääkisime laivis enimlevinud müütidest, mida arvatakse, et Dr Simeonsi dieediga kaasnevad ja vastasime meie jälgijate küsimustele – mida sõime, kuidas olid lood magusaisuga, kas kogustega on raske harjuda, näljatundest dieedi ajal, libastumistest jne. Vaata järele siit:

Kui palju see pull maksab?

Nagu ma ütlesin, siis oleme suht kaks aastat tarbinud Dr Simonsi dieedis lubatud toiduaineid aina enam, seega ma ei saaks öelda, et kulu tohutult suurem on kui tavaliselt poes käies. Suures plaanis võiks öelda, et isegi arved väiksemad, sest juustu, hapukoort, kodujuustu, mahlu jne ma ei ostnud selle kolme nädala jooksul eriti, nii palju kui Hedonile vaja oli. Ja nagu ikka – ma jahin alati soodukaid.

Kuidas meil sel korral siis läks?

Leenu eesmärgiks oli 70 kg kätte saada. Tehtud! Kuigi vaevaliselt ma peaks mainima, aga mis oli fenomenaalne – mõõdud! 15cm vööümbermõõt väiksem kolme nädalaga!

LEENU ENNE PÄRAST KOKKU KADU
Kaal 76,8 70 7
Vööümbermõõt 106 91 15
Rinnaümbermõõt 104 98 6
Puusaümbermõõt 113 104 9

Meelise eesmärgiks oli 75. Peaaegu tehtud! Mõõdud kahanesid samamoodi enim just kõhupiirkonnast ja ei – Meelisel ei ole enne pildil kõht meelega punni aetud, oligi selline kui kõhtu sees ei hoidnud (mida ta suurema osa ajast teeb). Ja pärast pildil ta ei hoia kõhtu sees.

MEELIS ENNE PÄRAST KOKKU KADU
Kaal 82,9 76 7
Vööümbermõõt 103 91 12
Rinnaümbermõõt 95 93 2
Puusaümbermõõt 101 99 3
Kael 41 38 3

Dr Simeonsi Dieedipaketi saab tellida siit – koodiga marimell15 saab alati soodukat!

11 thoughts on “ENNE & PÄRAST: Dr Simeonsi dieet vol 3 – kuidas läks?

 1. Tublid! Kuidas saavutatut hoida, ilma et peaks stressama pidevalt iga kalori pärast?

  1. Meie jätame välja suhkru ja vähendame igasuguse pasta/tatra/kartuli söömist. Mõnel aitab igahommikune kaalumine, et kaal ei liiguks rohkem kui 1kg, siis kohe teha õunapäev näiteks.. Mõne jaoks toimib igapäevane kaalumine/jälgimine, nädalavahetusel patustada.. Igaühele oma :)

 2. Ma lõpetasin dieedi 15.01.21 ja mul hoidis kinni kaalu tatoveeringu tegemine. Mingi 5päeva :) Pluss enne seda käisime mehega spas ja tegin patuka väikse ja päevad ka otsa Muidu läks alla 7.2kg 23päeva

 3. Huvi pärast küsin, millisest otsast on see dieet tervislik, kus süüakse päevas 500 kcal?
  Miks sellist asja üldse promote ? See dieet võib väga rängalt keerata ainevahetuse tuksi. Ükski inimene ei tohiks süüa alla oma baasainevahetuse 1200-1600 kcal, olenevalt inimesest. Kust tuleb inimestel üldse julgus selliseid asju jagada, siiski olete mingil määral mõjutajad sotsiaalmeedias.
  Kurb.

  1. See, et sa sööd 500kcal ei tähenda, et sa mujalt oma normi täis ei saa.

   Keha saab vajaliku toitainete hulga. Programmi kaalulangetuse etapis saab keha 2000-4500kcal väärtuses vajalikku energiat kombineerituna varurasvadest ja toidulaualt.

   Mina võin mõjutaja olla, aga otsuseid teeb ikka iga inimene ise :)

Comments are closed.