marimelli dieet: kalorivaene, aga maitsev

Me alustasime esmaspäeval dieediga. Esimene nädal viis minult 2,4 ja Meelisel tervelt neli kilo. Eile käisid meil külalised ja ma tahtsin pakkuda midagi, mis oleks maitsev ja vähese kalorsusega.

Ma võtsin vastu otsuse, et teeme marimelli dieeti. Proovin teha süüa nii, et iga toidukord oleks ca 100-150kcal.

No näiteks, tegin ma seda suvikõrvitsa pikka poissi. Ainult 105kcal per ports!

KALORIVAENE SUVIKÕRVITSAPIKKPOISS
5 küünt küüslauku
2 keskmist sibulat
prae pannil krõbedaks
700g suvikõrvitsat (riivi)
600g kanahakkliha
sega kõik kokku endale meelepäraste maitseainetega
200kraadi 30 minutit ahjus ja valmis!
Kogu pikkpoiss 843 kcal, 1 ports (kui jagada kaheksaks) 105kcal

Söö kalorivaest, aga maitsvat

Seega, on mul lihtsam teha oma menüüd, kasutades tooteid, mille kaloraaž on väike ja teha korrektuure portsudes. Näiteks täna, ma tahtsin midagi sooja – keetsin suppi – lillkapsas, brokkol, roheline sibul, valge sibul, kukeseened, till – selles potitäies oli ainult 100kcal!

KALORIVAENE SUPP

100g brokkolit (see on umbes veerand brokkolist)
100g lillkapsast (see on umbes veerand lillkapsast)
50g kukeseeni
50g mugulsibulat
5g rohelist sibulat ja tilli

Kokku: 101kcal

Teate seda kapsasupidieeti? Mu meelest paljud seda teevad, toimib, aga minu meelest oleks maksimaalselt nüri süüa ainult kapsasuppi. Seega, minu moto – söö kalorivaest, aga maitsvat.

Eile käisid meil külalised, meie puhul klassikaline niksi-näksi laud tuli tekitada.. Mõtlesin mida ma teen, et külalistele ka maitseks.

Kas on võimalik teha madala kalorsusega singirulle? Mis näkse veel teha, mis pole prosciutto sink, mõni kõva juust või (sini)hallitusjuust, meie totaalsed lemmikud on Fazeri need väiksed kuivikleivad seemnetega (509kcal 100s grammis!). Avastasin, et need saab asendada väga lahjade singirullide ja näiteks natšodega (100s grammis 53kcal).

Singirulle tegin nii, et ostsin kõige madalama kalorsusega juustu mis ma leidsin eile poest (selleks osutus mingi Juku juust (230kcal 100s grammis) ja segasin selle kokku majoneesi ja küüslauguga nagu ikka, aga keerasin need kanasingi sisse.

Kokkuvõtvalt:

300g juustu 690kcal
100g lahjat majoneesi 90kcal
3 küünt küüslauku 10kcal

Kokku mögin: 790kcal + 1 pakk kanasinki 186kcal

Mul jäi isegi üle poole sellest sisust alles, seega oli hunnik singirulle kokku ca 500kcal ja isegi kui me jagame need neljaks, siis sai igaüks sest portsust ca 125kcal. Lisaks oli laual 100g Fazeri juurika leivasnäkke milles on 419kcal – aga sedagi sõime nelja peale, seega pole vast nii hull. Eriti kui muu söök on seal kõrval lahja – meil olid hapukurgid ja prae juurde hapukapsas.

Pearoaks oligi seesama pikkpoiss, teistele tegin juurde ka ahjukartuleid (meie ei söönud) ja tegin kastme (megalahja – sibula pruunistasin ära, valasin peale vee ja maitseained, lisasin väikse topsi kreeka jogurtit, lisasin tilli, blenderdasin kreemjaks ja ma pole elus nii head sooja kastet saanud!) – ametlikult neid koos süüa ei võiks, liiga palju asju koos, aga ma jätkuvalt arvan, et iga inimene peab ise proovima, mis talle sobib ja mis mitte.

Ehk siis järgnevatel nädalatel proovin ma teha erinevaid madala kalorsusega toite ja kui need teile huvi pakuvad, siis jätke julgelt kommentaaridesse, siis saan hakata neid retsepte ka siia kirja panema.

Minu kõige suurem väljakutse ongi see, et ma tahan lõunaks saada sooja sööki ja mitte iga päev salatit. Salat on ok ja omal kohal, aga mitte alati külmana kana kõrval. Seega kui miksida nt seeni ja paprikat, sibulat ja greipi, siis osad asjad saab salatile tõsta ka soojalt ja kokkuvõttes oleks tegu justkui sooja söögiga.

9 thoughts on “marimelli dieet: kalorivaene, aga maitsev

  1. Kuna me ei tee Simeonsi otseselt, siis granuleid ei võta. Proovin alates tänasest hoida toidukorra kaloraaži 100-150 juures siis jääb õhtuseks puuviljaks/juurviljaks veel alles.

 1. Väga huviga jälgin madala kaloriga menüüd, teeks järgigi ha üldse su toidud on nii ahvatlevad alati olnud ja söön esmalt silmadega, mida su toidupildid ka pakuvad!

 2. Head ideed. Katsetasin sinu kastet ja isegi lapsed sõid. Erinevalt sinust olin laisk ja blenderdamise jätsin vahele.
  Suvikõrvitsa kotlette olen juba aastaid teinud suht sarnaselt sinu pikkpoisile.

  1. Kui ma oleksin sibula hästi peeneks hakkinud, siis ta oleks lõpuks ilmselt nii pehmeks keenud, et poleks pidanud blenderdama, aga ma lõikasin ala neljaks pruunistamise ajaks.. Siis mulle endale need sibulatükid ei meeldi :)

 3. Tulin vaatama, kus sinu lubatud supiretsept on, ajad jälle mingit plämä Potitäis 100 kcal. Miks sa petad inimesi. Kuskil pole seda supiretsepti. Vastik

  1. Andesta, et ma grammitäpsusega seda kirja ei pannud.

   100g brokkolit (see on umbes veerand brokkolist)
   100g lillkapsast (see on umbes veerand lillkapsast)
   50g kukeseeni
   50g mugulsibulat
   5g rohelist sibulat ja tilli

   Kokku: 101kcal

Comments are closed.