“EBA 2018: täielik pask!”*

Mõtlesin, et ma ei hakka end üldse vaevama sellega, et blogiauhindade jagamist arvustan, aga noh, ma olen ju blogija ja igal blogijal on õigus oma arvamust avaldada ja diskussiooni tekitada. Kõik ei pea olema ühel arvamusel ja vaidlused pole üldse halvad.

EBA 2018: ainult pime nägi selles ilu

Esiteks tahan ma seda öelda, et misasja selle Vaba Lavaga oli tehtud. Ilus must, minimalistlik ja natuke selline kulunud olemisega koht. Ei, sellest oli vaja mingi fäänsi-bäänsi aed teha. No mida? See lihtsalt ei sobinud mitte kuidagi moodi kokku. Pottide ja vaasidega loodus lihtsat maha võetud ja siseruumidesse veetud. Milleks? Ainult pime nägi selles ilu – mina mitte.

Teiseks, mida lavakujundust? Kuigi seda poodiumit on üldse raske lavaks nimetada. Mis asi see oli nagu? Aed? Terass? Must kast ja sinna sisse oli minu silmis tehtud mingi suvaline Tootsi peenar. Täiesti seosetu plätserdus.

Kolmandaks tekitab minus küsimust, miks valiti toimumiskohaks just Vaba Lava? Nagu Telliskivis vähe oleks kohti kus üritust teha. Miks mitte Erinevate Tubade Klubi? Üleüldse, miks pidi kuhugi hipsterpessa ronima? Kesklinnas oleks ka ju võinud teha. Näiteks Vene Kultuurikeskuses? Või kui ikkagi taheti seda Kalamaja vaibi edasi anda, oleks võinud minna Salme Kultuurikeskusesse. Koha valik oli sellel aastal minu meelest äärmiselt ebaõnnestunud. Nagu ka eelmisel aastal ja aasta enne seda. Tegelikult on koht alati vale olnud. Ma olen alati öelnud, et kontserdisaalis tuleb seda teha.

Neljandaks sooviks välja tuua toidu ja joogi.

Okei, seda oli jah palju, aga siinkohal ma küsikski, et miks seda oli nii palju? Kellele? Kas blogija on mingi vaene, et on vaja võieleiva mäed, juustuhunnikud ja joogid ette anda? Eelmiselt aastal oli hea ja mugav. Laudade peal olid väikesed karbikesed, kus see oli kommi ja muud maiustamist. Venus Club’is olid ka mingid nuudliroad ma mäletan. Terve lett oli neid täis. Olla alles jäänud päris suur kogus. Kuigi ma ise täpselt ei näinud, aga nii mulle vähemalt räägiti. Nüüd aga oleks nagu mingit näljaste armeed toidetud. Joogiga sama lugu, kes tahtis see ostis. Seekord aga pakuti seda jooki eest ja tagant. Selline pealesunnitud asi on alati vastik olnud. Minule mõjus see kõik igatahes solvavalt.

Auhinnafond oli 7000€

Misasja? Kellel neid auhindu vaja on? Me oleme blogijad, me tahame tunnustust. Diplomit ja midagi füüsilist, mida saab seinale riputada või riiulile panna. Mitte mingeid pahnakotte, millega midagi teha pole. Mida teeb pereblogija inhalaatoriga? Või reisiblogija reisifirma kinkekaardiga? Nagunii reisib kogu aeg ja pereblogil on ammu inhalaator olemas! Ja no parim – kokandusblogile mune kinkida! Nagu ta teeks kogu aeg munadest süüa. Ei tee ju. Kõik oli lihtsalt täiesti läbimõtlemata.

Ja nagu mis nendel firmadel üldse arus on, kes neid kinkekaarte teevad, mingid meetrised kinkekad, vea nagu hobune neid seljas. Nagu mida asja, ja kuhu inimene üldse paneb selle? Mida ta teeb sellega? Jah, tore, saan mitmesoti eest nodi, aga edasi?

Lisaks anti kinkekotid võitjatele. Nagunii nad on juba ju võitjad, milleks veel muud pahna juurde anda? Mida üks blogija teeb selle tasuta kraamiga? Nagu tal poleks kehakoorijat ja mingeid ehteid ja personaalseid kutseid kokakooli vms. Niigi tuleb uksest ja aknast neid jogurteid ja šampoone ja igast kutseid. Ära ei jõua tarbida. Jagavad jälle sõbrannadele, emale või korraldavad blogis loose. Täiesti mõttetu! Pigem oleks võitjate kinkekotid võinud kohalolijatele jagada. Taaskord ehe näide sellest kui läbimõtlemata see kõik oli.

Mina ei saa nüüd aru, kas Anu Saagim oli siis õhtujuht või mitte? Mingi jutt oli, et see pereblogija Henry on, aga tema vist ei viitsinud tulla ja siis nagu ei pandud kedagi lavale või? Okei, parem mitte keegi, kui seda Mari-Leenu ja Meelist vaadata, kes lihtsalt oleks jälle ennast või oma koostööpartnereid promonud. See oleks veel jubedam olnud. Neid kahte koos vaadata on lihtsalt vastik. Eelmisel aastal see Mari-Leen töllerdas ju terve aja laval. Milleks? Kellele sa ennast eksponeerid? Oled omast arust mingi promotüdruk või? Okei, ma saan aru, et sinu üritus ja auhinnad peavad õigesti kätte saama antud, aga siis koolita see promotüdruk välja või võta keegi, kellel ajusid rohkem kui rinnaümbermõõtu.

Õnneks ei olnud sellel aastal ka seda Meelist nii palju näha kui eelmistel aastal. Mäletan, kuidas ta mööda Venus’t tähtsa näoga ringi käis ja lihtsalt inimestega juttu rääkis. Miks sa üldse sinna tulid? Olnud siis vähemalt Leenul abis, aga ei, vaja suvakatega pläkutada ja lolle nalju teha. Aga no õnneks ei roninud lavale – see oleks olnud katastroof.

Einoh, muidu oli tore, nägi nii palju blogijaid, ega ma kellegagi rääkinud eriti, sest kuidas ma lähen kellegi juurde ja ütlen, et kuule ma loen su blogi ja täiega äge oled. Imelik ju. Aga no äge oli neid päriselus näha ja niimoodi salaja piiluda. Jane on palju paksem kui ma arvasin ja Eveliis, issand, ta on ikka niiii vana. Õudne. Mingi 55+ raudselt. Kommentaatoritel on ikka õigus olnud.

Alati saaks paremini!

Iseenesest muidugi tore, et Leenu viitsib korraldada ja mässata, kuigi olles ise nii mõnegi ürituse korraldanud, siis tean isiklikust kogemusest öelda, et ega see korraldamine ka midagi erilist pole. Ma mäletan kui ma paar aastat tagasi enda lapse sünnipäeva tegin, siis mõtlesin ka et issand, see saab olema peavalu aga ei, kirjutasin sõbrannadele Facebookis, et tule kohale ja võta laps kaasa ning tehtud see saigi. Jah, okei, raha kulus, aga korraldus oli küll äärmiselt kerge. Võibolla sellisel üritusel oli tõesti paar kõnet rohkem vaja teha, aga üldiselt arvan, et suht lapsemäng.

Suures plaanis kilkab kindlasti Leenu nüüd, et tehtud, nojah, tehtud, aga ei midagi erilist. Kindlasti saaks palju parema ürituse teha, palju paremas kohas ja palju ägedamalt ning mõne tunnustatud õhtujuhiga, kes neid diplomeid üle annaks. Ma ei oska küll täpselt öelda, kus see peaks toimuma, milline see ürituse kontseptsioon peaks olema, kuidas selle ägedamaks saaks, kes võiks see õhtujuht olla ning millised auhinnad välja peaksid nägema, sest see ei ole minu asi selliseid asju välja käia. Kuid ma olen kindel, et selle saab kõvasti paremaks, sest hetkel oli see kõik ikka täielik pask!

*loodan, et lugeja sai irooniast aru! Just selliseid postitusi ning kirju oma postkastis pean ma igal aastal lugema. Ma tean, alati saab paremini ja alati olen ma ka paremini püüdnud teha. Nüüd aga lülitan end puhkuse lainele! Mõnusat suve, armsad blogijad ja blogilugejad!

34 thoughts on ““EBA 2018: täielik pask!”*

 1. Ei ole võimalik! Ma avan täna su blogi üle pika aja ja mida ma näen? BLOGIAUHINNAD ON MÖÖDAS. LÄBI. Ma ootasin mitu kuud (ilmselgelt ei saanud kalendrisse seda kirja panna), et live’is seda näha.
  Oh well, vaatasin kiiresti Õhtulehest järgi.

  Korralduse tase on võrreldes eelmise aastaga veel parem ja kui võtta arvesse, et sa seda sisuliselt üksi teed, siis on see väga hea. Aga need ilmselgelt jah ei tea, kes ise üritusi ei organiseeri. Ja siis on grupp inimesi, kes vingub iga asja üle (nagu sa oma postituses ka irooniaga välja tõid) “Saab tasuta süüa?” “Issand, seal ei ole ju veganjuustu valikus!!! Absurdne. Võiks üldse korraldamata jätta sel juhul.”

  Personalijuht rääkis, et meil pandi firmas kunagi kõige suuremad vingujad suvepäevi korraldama, asi lõppes sellega, et koha peal oli kaos ja need “maailma parimad korraldajad” nutsid lihtsalt (meesterahvad). Puhkemaja omanik tuli lõpuks appi neile, et kaost likvideerida.

 2. Mulle meeldis teadusteater. Kohe päris tõsiselt.
  Ülekannet vaadates tundus kogu õhtu korraldus hea olevat ja kõik nägid kõike korralikult.

 3. Minu arust oli see väga rumal, et saadeti TOP3 kategooriates kiri: “tule kindlasti kohale auhinda vastu võtma ja kui ei saa tulla, saada keegi enda asemel”
  Aga saatsin inimese enda vabast ajast täiesti mõttetult kohale- miks enam TOP3 auhindu välja ei jagata? Ja sellise kirja saatmine kõigile kolmele nomineeritule ei ole ju okei- kui ainult üks võidab. Sõber kes ei huvitu blogidest tuli vastu ja oli nõus diplomit jne vastu võtma ning siis lihtsalt istus seal terve õhtu niisama. Selliste asjade “valetamine” ei ole küll ok :(

  1. Jah, tunnistan, minu viga sõnastusel :) oleks pidanud panema “võidu korral” oleks tore kui keegi auhinna vastu võtaks :)

   Samas ma arvan, et pooleteisetunnine üritus ka blogikaugele inimesele, polnud piin. Showd sai, nalja sai, blogijate kohta infot sai, süüa-juua jagus ka :)

  2. Ei, esikolmiku inimestele kõigile ei oleks pidanud sellist kirja üldse saatma, ainult võitjale. See oli teie viga, mitte sõnastus.
   Kui teisele ja kolmandale kohale polnud mitte mingit auhinda ette nähtud, siis nende kohalemangumine oli täiesti mõttetu ja tehtud tõenäoliselt ju vaid sellepärast, et muidu oleks niigi hõredad read veelgi hõredamad olnud.

   Seda, kas ja kui mõttetu oli sinu jaoks võõrale inimesele seal ilmaasjata istumine, ei ole sina küll õige inimene otsustama.

  3. Ma ei tea, kas sa olid kohal või ei, aga.. niigi hõredad read? Eile osales suurim arv inimesi EBAl :) Inimesed istusid maas kott-toolidel ja treppidel, lava taga lounge’s, sest 185st istekohast jäi väheks. Ma arvasin, et tuleb a 100-150 inimest, tuli poole rohkem!

  4. Muusikaauhindade jagamisel on ka nomineeritud ansablid/lauljad kohal. Issand kui nõme et ikka kõik nomineeritud inimesed peavad kohal olema ja nad ikkagi võitu ei saa.
   Mis inimene sa oled selline ? Kust sa tuled selliste küsimuste peale üldse ? #häbi #piinliklugeda

 4. Mina olin sel korral väga rahul nii koha kui ka programmiga. Suured suured tänud Sulle ja Su tiimile!
  Need kookosveed olid ka ülimaitsvad. Ma kulistasin kolme blogija jao sisse vist :D
  Sorry :D
  Seni parim EBA!
  Iga aastaga paremaks. Hurraaa!

 5. Sa jätad mulje, nagu alati on peamiselt kritiseeritud ürituse korralduslikku poolt, aga nii see ju pole. Kõik teavad, et pidu oskad sa kokku panna ja organiseerida, aga inimesi sa paraku kokku ei too. Alati on nr 1 kriitika olnud see, et igal EBA-l mingid grupid vastanduvad üksteisele, jätavad tulemata, boikoteerivad, ei taha et mingi teine grupp tuleks. Ja sellistes tüli tekitamistes on alati olnud ka roll mängida teil. Kuigi korraldaja peaks olema niivõrd inimeste-inimene, et ta kutsub kõik erinevad karvased ja sulelised kokku üheks ürituseks. Meelelahutusauhindade gaalal ei ole ju blokeerimist, et TV3 ei taha tulla, sest Kanal 2 tuleb või midagi sellist lapsikut. Kuigi korralduslikult saaksid sa ka meelelahutusgaala korraldamisega hakkama, siis vaevalt ka nende inimeste kohale kutsumisega.

  1. Iga aastaga on EBAl käinud aina enam rahvast, eile oli hinnanguliselt 250 inimest, eelmisel aastal a 160, ma ei saaks öelda, et kui kümme blogijat ei osale, siis ma ei too rahvast kokku :D

 6. Mina arvan, et millegi taolise korraldamine on suur töö ja vingujad võiksid ise proovida, kui arvavad et see nii lihtne on. Tubli oled! Ilusat suve!

 7. Väga tore üritus ja ettevõtmine, kiiduväärt, et selline asi juba mitmendat aastat toimub. Kurb on aga, et tegelikult päris paljud tegijad blogid miskipärast ei anna ennast hääletamiseks üles. Kas peaks ehk regamise osa hääletamiseks muutma, et rahvas ise annab üles ja paneb kirja bligid hääletusse. Nii oli vist kõige esimene aasta. Vaatasin ise kokandusblogide osa ja no ja tekkis küll küsimus, et mis toimub, ainult paar-kolm korralikku toidublogi, kust reaalselt ka retsepte leiab, kuigi meil on ju nii palju erinevaid häid kokandusblogisi.

  1. Siis tekib see, et mul pole kellelegi auhindu üle anda. Kui inimene end ise üles ei anna ja huvi puudub, siis pole teda ka üldjuhul kohal :)

 8. Kas mõni pildigalerii veel tekib ja kust näeb kõikide osalenud blogide häältearvu?

 9. MInule meeldis, mulle tundus, et EBA astus suure sammu edasi eilsega. Kindlasti on asju, mida saab paremini ja mis mulle isiklikult ei meeldinud, aga laias laastus ma ei näe mingit põhjust viriseda.

 10. Vaatasin ülekannet ja üldmulje oli täitsa hea, tubli oled. Teadusteater oli väga kihvt mõte! – ei tundu nagu väga sinulik ja seepärast oli tore üllatus :) Aga osa kohalolnute kriitikast on mumst ka õigustatud, nagu see, et kuigi jah, teie (ja õhtulehe) stiil ongi olla kollane ja mingeid intriigikesi üles noppida, siis peo ja igasuguse tähistamise õhkkond peaks olema siiski positiivne igas mõttes. Keegi ei peaks sellisele üritusele ja oma teenitud tunnustust vastu võtma minnes muretsema, et äkki ta pannakse kuidagi lolli olukorda, võetakse üles mingid tundlikud teemad vms.

  Sisulise poole pealt. Minu jaoks on suur küsimärk kultuuriblogide kategooria võitja – sest eeldaks nagu teatri-, kirjanduse-, filmi-, muusika- vm kunsti, kasvõi mõisakultuuriga seotud elamuste jagamist aga tegemist on ju tavalise lobisen-oma-elust-ja-muidu-mõtetest blogiga. Paratamatult jääb mulje, et kuna eluliste osas on konkurents kõige suurem, siis on mõned end mugavalt kuhugi mujale paigutanud. Sama käib osade nn harivate blogide kohta. Mõnel juhul saan aru, et ongi raske piiri tõmmata, kas on arvamus- või eluline, aga jah, äkki annab seda osa ka tulevikus kuidagi parandada.

  1. Teil on iga kategooria juures ju põhimõtteliselt juba defineeritud, mis sisu see eeldab, nt kultuuriblogi puhul siis keskendumist kaunitele kunstidele. Pakun, et kui blogija end üles andes ise valesti paigutab, siis peaks korraldaja ta sobivama alla suunama. Mingi kontroll ilmselt on niikuinii, et kas on üldse aktiivne blogi ja sisust saab üsna kiiresti ettekujutuse – lihtsalt sellist reeglite oma suva järgi tõlgendamist ei peaks olema, et kultuuriblogide kategooriasse võiksid muuhulgas sattuda ka ilu- ja moeblogid, sest noh jumestuskunst ja moekunst ju või trenniblogid, sest kehakultuur ju.

  2. Üht asja tahaks tegelikult veel kommenteerida, nii et jätkan sujuvalt siinsamas :D EBA lehel on kirjas, et selle eesmärgiks on tunnustada eesti kirjutavaid blogijaid. Samas vaadates viimast osalejate nimekirja, siis on seal mitu instagrammerit, youtube’i kanal ja ühe telekanali vloginägu. Kokku korralik kompott, sest nt insta kui etteantud platvorm ei vaja eraldi oma keskkonna kujundusega tegelemist, võimalused end nähtavaks teha on hoopis teised jne. Puudub veel mõni fb konto. Ehk minu meelest oleks aus ja mõjuksite tõsiseltvõetavamalt, kui jääksitegi konkreetselt kirjutavate blogide juurde, eriti arvestades, et üks laia ringi sotsmeedia auhindade üritus juba on. Või siis mõelge selgeks, keda päriselt tunnustada tahate.

 11. Nagu Kristina snapist selgus siis tema feili taga olid tegelikult sina ise – sina kirjutasid talle, et pane end kirja ja soovitasid uustulnuka katergooriat.. kui korraldaja ei tea reegleid, siis miks osaleja peaks teadma?!
  Järgmine aasta võiks sellele rohkem tähelepanu pöörata.
  Muidu nägi kõik nunnu välja, need lilled ja kaunistused.. aga Saagim oli nagu 80aastane mutike kes ei jaksanud seista ega osanud teksti paberilt maha lugeda. Kahjuks see õhtujuhi valik pole ükski aasta õnnestunud, vist.

  1. Vaatasin järgi, kirjutasin Kristinale, konkreetselt kopi/paste

   tsau, kas sa oled end juba blogiauhindadele kirja pannud, meil võib osaleda igasuguse sotsmeediakanaliga ja kuna su snap on pop, siis võiksid proovida
   ma ei tea, millal sa alustasid, kas mahud aasta uustulnuka alla (peaksid olema alustanud 2017 a jooksul) või siis eluline, jagad oma elu ju vaata ise kategooriaid ja pane end kirja

   http://eba.marimell.eu

 12. No küll võivad mõned iriseda ja viriseda- paha siga, mitu viga. Tehke ise, aga siis jääbki tegemata. Tüüpilised mõttetud mutid, endast asja pole, aga teise vigu on suured spetsid kommenteerima.

  1. Nõus!
   Kritiseerida võiksid ainult need, kellel oleks kohe välja käia ka reaalseid ja teostatavaid ideid, kuidas asja paremaks muuta. Mitte lihtsalt, et “see oli nii halvasti tehtud, järgmine aasta võiks parem olla…” ja kõik.

 13. ..see teater lõiguna vaadatud tundus nagu lastekas.
  aga ülejäänud oli ok.
  sai nalja, ärapanemist ja ilu oli ning latramist. suht okeilt tuli ju välja.

 14. Eelmine kord heideti teile ette Ženja Fokini mõnitavat õhtujuhtimist. Te jälle ei süvenenud või ei saanud aru, et asi ei olnud ju isikus, vaid selles, mis ta rääkis – nöökis ja mõnitas ja ei tekitanud kelleski head emotsiooni. See aasta täpselt sama asi, lihtsalt Ženja asemel oli Anu Saagim. Miks te eelmisest korrast midagi ei õppinud?

 15. Mina vaatasin ülekannet Õhtulehest. Kõige rohkem häiris see, et inimesed ei oska oma auhinda vastu võtta, päris palju oli neid, kes kohe oma perse diivanile maha panid. Ja siis see vaesekene kes, auhindu üle andis seisis seal nagu tola.

 16. Ma ei ole kunagi blogiauhindade vastu suuremat huvi tundnud, nüüd aga ise blogimaastikul tegutsedes, astusin sealt ürituselt ka läbi ning pean ütlema vastupididselt kõigele negatiivsele, et üritus oli minu arvates super! Mulle meeldis nii koht kui kogu ülesehitus, teadusteater ja söögid-joogid olid kenasti ja mugavalt serveeritud.

  Mulle kui ka blogijale on niivõrd vastuvõetamatu lugeda seda tohutut pahameelt mis sotsiaalmeedias praegu blogiauhindade üle käib, uskumatu!

  Tõepoolest aplaus suurepärase tehtud töö eest ja palju edu ja tahtejõudu ka edasisiseks!

  Päikest
  Tuuli

Comments are closed.