EBA 2017 tulemused: kes kus skooris ja mida auhinnaks saadi?

marimell

Auhindu oli meil tänavu kokku umbes 10 000 euro väärtuses! Megalahe mu meelest! Lisaks kõikidele kategooriatele, said uhked kinkekotid kõik VIP alas istujad ja lisaks loosisime õhtu jooksul välja mitmeid üllatusauhindu, takka tippu 40 tollise Samsungi televiisori! Ja häälte arv oli tänavu kokku ligi 100 tuhat.

Aga kõigest järjekorras.

VIP laua kinkekottides oli tooteid seinast seina, aga midagi igale maitsele. Kotti sisustasid: AltiaAvonEcodentaEssenceLinea Mamma BabyMaiasmokkMamac makroonidManaShokobox, Vitamin Well.

Üllatusauhindu jagasime ametlikult välja kolm: õhtu stiilseimaks, kelle valis välja Ženja Fokin, sai endale Kadri-Ly, kes sai endale megakombo.

Tema juuksed teeb korda Anett Laisaar, tema näo lööb ilusaks meikar Diana Aru, temast teeb pilte fotograaf Kristi Kullerkupp, kaasa saab ta koti Essence’ilt ja Pesumaailm.ee ootab teda pesu valima… Epicenter annab ära eriti eksklusiivse võimaluse pildistamiskoha näol…

RubyRenti kinkekaardi võitis instagrami kasutaja elekas_eleblogib ja talle kuulub siis võimalus kolm päeva RubyRenti bussiga mööda ilma seigelda. Mingu või Soome IKEAsse või Lätti veeparki.

Kolmanda üllatusauhinnana loosisime me välja Samsungi 40 tollise teleka, mille pani välja Eesti esimene blogiturundusagentuur BLOGIT. Niiet, kes veel pole lehte külastanud, on blogija ja tahaks hakata erinevate firmadega koostöid tegema, siis võib end seal kirja panna. Auhinna võttis reaalselt kaenlasse Anita Hohlov :)

Ühtlasi kui siin juba sponsorite tänamiseks läks, siis mina isiklikult tänan Rivierat, Kuma liblikate loojaid, Gerli Pilli ja Molami Stuudiot, tänu kellele ma sain oma assistente natukene premeerida.

Lisaks tänan Ženja Fokinit imelise õhtu eest, ja Vaido Pannelit absoluutselt kümnesse muusikavalikuga. Iga blogijat tervitas ta isemoodi looga, mis peaks blogijat või tema kategooriat iseloomustama. Saate neid heliklippe ilmselt laivi järgi vaadates ka kuulda :)

Loomulikult ei saa ma jätta tänamata Venus clubi, kes meil peo seal lubas teha, Valiot, Fazerit, Vitamiinikullerit, MyChefi, Altiat ja MyChefi et me nälga ja janusse ei pidanud surema ja..

PS! Kuni 25.06 kehtib kõikidele MyChefis blogijatele sooduskood EBA, mis annab kojuveolt 3€ alla!

Aga enne veel kui jõuame tulemusteni…. EBA 2018 veel paremaks – aita kaasa!

Siinkohal oleks paslik küsida, mis meeldis, mis ei meeldinud, kuidas teha paremini jne. Mõnda blogi olen juba lugenud. On neid, kellega olen nõus ja neid, kellega ma ei nõustu.

Palun leidke nüüd natuke aega ja andke teada, millised on need ideaalsed 15 kategooriat, mis esindatud olema peaksid. Milline hääletussüsteem oleks parim, kus peaks pidu toimuma, kui pikk peaks üritus olema, kes peaks õhtut juhtima, kas auhinnad peaksid saama ainult esimesed või esikolmik ja kuidas peaks olema lahendatud nomineerimine.

Nendes lillades kastides saab scrollida ja oma vastused välja valida ja ärge unustage igas kastis “saada ära” klikata. AITÄH!

VALI 15 KATEGOORIAT, MIS PEAKSID OLEMA ESINDATUD

Miks 15? Sest 15 on selline normaalne arv, et…

a) leida sponsoreid ja nad teineteise varju ei jääks, piisavalt promo saaksid ja esile tuleksid
b) nimekiri ei läheks kilomeetripikkuseks
c) auhinnagala ei veniks saja tunniseks

KUIDAS PEAKS TOIMUMA BLOGIJATE NOMINEERIMINE?

Esimesel aastal sai rahvas nomineerida, teisel aastal pidid blogijad seda ise tegema, aga ikka sattus sekka blogilugejaid, kes seda nende eest tegi, tänavu pidi kinnituskirjaga registreerimise kinnitama. Kuidas oleks parim seda lahendada järgmisel aastal?

KES VALIB VÕITJA?

On ette heidetud, et praegused hääletussüsteemid pole olnud head (üks hääl igalt IPlt (rahvas ütleb, et ei saa hääletada), viis häält ühelt IPlt (võidab see, kellel on rohkem fänne)). Kuidas oleks siis parem?

Kui žürii, siis kes võiks olla millises kategoorias žüriiliige?

KELLELE ANDA AUHINDU? JA MIDA VÕITJAD SAAMA PEAKSID?

Ühtlasi – kuidas teha nii, et blogijad, kes end kirja panevad, ka kohale tulevad? Tänavu oli jälle näha seda, et kolmandik võitjatest ei olnud kohal. Miks? Ühtpidi saan ma aru emmede pahameelest, et mismõttes ütles Ženja, et pange lapsele viinasokid jalga, aga tegelt ka nagu? Lastel on ju isad ka. Sõpru on ka, keegi ikka saaks paar tundi ju last vaadata, et oma auhind ära võtta?

Palun, aidake siis EBA paremaks teha, selliseks, mis oleks teile meelepärane. Kuigi tegelikkus on see, et ideaalset asja pole võimalik teha. Mis sobib ühele, ei sobi teisele jne. Aga üheskoos saame ehk asja lihtsalt natukene paremaks. Aasta aastalt, et alates EBA viiendast toimumisaastast jääks toimima ühtne mudel – kategooriad, hääletussüsteem jne.

Aga nüüd kategooriate ja auhindade juurde. Number nime järel näitab siis häälte arvu.

Balbiino (videoblogid)

1. koht Liisa Pärnpuu (YouTube) 2845
2. koht Anita Sibul (YouTube) 1361
3. koht Ilunurk by Gerli-Maigret 1104

Dermoshop (beebi-ja pereblogid)

1. koht lipsuke.com 1854
2. koht elukaksikutega.eu 770
3. koht filtrita.wordpress.com 669

Estrella (noorteblogid)

1. koht marielpahkel.com 1554
2. koht itimarleeen.wordpress.com 480
3. koht anettttblog.blogspot.com 427

Fazer (aasta lemmikblogi)

Üks ja ainus – parimatest parim – amidahenryteeb.eu 8819

Fiskars (toidublogid)

1. koht taimetoit.ee 1624
2. koht olgainkitchen.com 1153
3. koht retseptisahtel.ee 872

Guerlain (kultuuriblogid)

1. koht mutukamoos.com 601
2. koht lastejutud.wordpress.com 436
3. koht rabarberibulvar.com 353

Linea Natura (aasta uustulnuk)

Üks ja ainus – kadrily.ee 815

Molami Stuudio (loomeblogid)

1. koht miramii.com 1347
2. koht kodukollasesmajas.wordpress.com 420
3. koht meiekodulugu.ee 353

MyChef.ee (arvamusblogid)

1. koht ebaparlikarp.ee 1295
2. koht nullkulu.ee 993
3. koht veganipaevaraamat.com 952

MyPrint.ee (fotoblogid)

1. koht fotoraat.ee 2797
2. koht fotail.ee 561
3. koht keirramson.com 557

Polar (spordiblogid)

1. koht healthymargit.com 802
2. koht ujumismaailm.blogspot.com 629
3. koht jooksublogi.blogspot.com 548

raseerija.ee (meesteblogid)

1. koht amidahenryteeb.eu 8819
2. koht anneljas.ee 368
3. koht Mis tegelikult loeb? by Margus Vaher (Facebook) 339

Seesam (reisiblogid)

1. koht seiklusjutud.blogspot.com 1030
2. koht birgitkool.com 724
3. koht liisbett.ee 621

Tradehouse (ilu- ja moeblogid)

1. koht Liisa Leetma (Instagram) 2247
2. koht itijblog.com 614
3. koht beautybymissl.com 410

Valio (trenni- ja terviseblogid)

1. koht fitloora.com 5864
2. koht paljasporgand.ee 2043
3. koht v6idan-kaotades.blogspot.com 1114

Ülemiste (elulised blogid)

1. koht mallukas.com 5542
2. koht costany.ee 2878
3. koht janeblogi.ee 647

Kõiki häältearvud ja järjestus on kirjas siin, zuumige ja otsige end üles :) sorry, mul pole paremat lahendust hetkel, et neid tulemusi teiega jagada :)

Palju õnne kõikidele võitjatele.

Keda kohal ei olnud, neile toimetab SmartKULLER pakid kohale veel enne jaanipäeva :)

74 arvamust postitusest “EBA 2017 tulemused: kes kus skooris ja mida auhinnaks saadi?

 1. Ma ei saa aru kuidas Fitlooral on rohkem hääli kui Mallul. Ee veits kahtlane ütleks ma küll selle peale. Ausalt kohe veider.

  1. Ilmselt oleneb see sellest, kui palju ise jagada ja hääletama suunata fänne.

  2. Kusjuures, mulle tundub ka see nii kahtlane. Ta viimasel ajal blogib väga vähe ja pole märganud ka temapoolset jagamist/suunamist. Nagu näha, siis ma pole ainus, kes arvab, et asi pole õige aga ilmselt on seda keeruline välja selgitada, kas tegemist on mingit sorti pettusega. Seetõttu võiks küll järgmine aasta olla nt e-maili põhine hääletamine – 1000 ip-aadressit võib ju genereerida aga 1000 e-maili vaevalt. ;)

  3. Tegeleme sellega jah, et hääletussüsteem veel paremaks ja turvalisemaks muuta. Kuigi praegu, sel aastal, me mingit petuskeemi ei avastanud!

  4. Minul tekkis täpselt sama küsimus. Nimelt eelmisel aastal ma hääletasin tema poolt küll, aga kuna ta on see aasta väga vaikne olnud, siis tundsin, et ta ei vääri seda ja oma häält ma talle ei andnud. Mulle tundub väga kahtlane, et tal nii palju hääli on…

  5. Sain ausalt öeldes mingi 10x hääletada oma arvutist.
   Ja emaili alusel ka pole ju aus värk, võin välja mõelda suvalise emaili ju…

  6. Sa võisid ka 85 korda hääletada, kirja läks 5 esimest ühelt IPlt

  7. Ta on Youtuber, sellepärast sai nii palju. Kirjuta Youtube Fitloora ja leiad ta kanali. Ta tegi selle kohta lausa terve video, et kõik hääletaks – seepärast saigi. Mina teda blogijaks küll ei peaks.

  8. Fitloora on kolinud Youtube’i..ja seal ta palus iga video lópus, et tema poolt hääletatakse. Ei ole siin mingit pettust. Lihtsalt noored (fitloora jälgijad) on agaramad hääletajad, kui vanemad inimesed (malluka jälgijad). Nii lihtne see ongi..miks alati kóiges pettust ja vassimist otsida??

  9. Ta ju on youtubes üsna aktiivne ning tal on suht suur jälgijaskond, seal ta kutsus oma vaatajaid küll hääletama.

  10. Fitloora kutsus hääletama väga palju ja emotsionaalses võtmes Youtube’is ja Instagrami storydes. Nendes kanalites on tal ka põhiline jälgijaskond.

  11. Fitlooral on palju teismelisi fänne, kes ilmselt on hääletamisel aktiivsemad kui malluka keskealised lugejad.

  12. No Malul on ju ju pea 200 000 lugejat kuus! Fitlooral on käputäis.

 2. Mina veel tahaks küsida, et kas see üritus PEAB toimuma Tallinnas? Võiks olla vahelduseks kuskil mujal, näiteks Pärnus. Sest kahjuks ei saanud ma kohale tulla, kuna üritus toimus Tallinnas :(

  1. Kindlasti ei pea, aga praegu jääme, vähemalt paariks aastaks kindlasti, Tallinna oma üritusega.

  2. No anna andeks aga mina elan Tartust veelgi allpool ja sain kohale tulla. Aga kui teha üritus sinu pärast Pärnus kas sa siis arvad, et Tallinnast kõik inimesed jooksevad nüüd Pärnusse? Vaevalt. Oleks aeg ka pealinnas käia.

 3. Kas võtaksid Ženja ka järgmisel aastal õhtujuhiks? Kui jah, siis miks.

 4. Ühe variandina on veel see, et teha mitu hääletusvooru. Kõigepealt, et välja selekteerida top10. Ja siis see top10 vajadusel žüriile ette sööta on juba hoopis lihtsam kui kogu pika listi oma. Rahvas valib nominendid ja žürii valib nendest võitjad. Rahva lemmik muidugi peaks ka jääma eraldi tunnustusena.
  Instagram ei peaks mu arust üldse arvesse minema. Tehti nüüd sotsiaalmeediaauhinnad, kuhu see rohkem sobib. Intsagrami mina siiski blogina ei näe. Ta on ikkagi nagu.. midagi muud. :/

  1. Selles suhtes, hoolimata sellest, mis tagasiside najal arvatakse, peaks mu arust ikkagi arvestama, et ainult rahvahäälele praeguses mõttes tugineda ei saa. See on ikkagi selline, et kes end rohkem promob ja rohkem oma fänne õhutab värk. Umbes sama, nagu need facebooki võistlused on, kus “palun tule hääleta minu lapse poolt” postitused ette tulevad. :D
   Züriitulemusel oleks tulemused ka ootamatud. Võib-olla Žürii ei näegi Mallukat parima elustiiliblogijana ja suudab tunnustust anda kellelegi, kelle blogis olev sisu on teist-laadi jne.

   Aga aidata ei oska ma sind kahjuks sellega, kuidas see žüriivärk korraldada ja kes žüriis olema peaks, sest noh.. selgemast selgem on, et zürii ei saa olla iga kategooria hindaja ja iga kategooria jaoks erinev punt žüriisid leida on maru raske.

  2. Ma arvan et rahvahääletus on praegu üks ja ainus, sest blogisid on lihtsalt nii vähe. Ja siinkohal pean silmas kvaliteetseid blogisid, kes kirjutavad rohkem kui 1x kuus. Pole tegelikult eriti ajugeenius vaja olla et vaadata listile peale ja esikolmik moodustada. Küll aga ehk võiksid olla väiksematele blogidele eriauhinnad. A la parim postitus, parim foto jne

  1. Nägid, siis nägid.. tore :D ma ei tea, mida ma vastama peaks. ma tean, et Meelis Tinderis, mul ka vist konto seal :D

  2. Pigem tekitas vist küsimust, et miks Meelis seal mehi otsib…

 5. Kommenteerin siia, kuna pollis ei saa ise midagi lisada ega kokku ja lahku tōsta.

  1. Aiandus- ja taludeblogid
  2. Arvamusblogid
  3. “Käelised” loomeblogid (remont, sisustus, kunst, käsitoo)
  4. Kultuuriblogid (ehk siis “vaimsed” loomeblogid, luule, raamatud, teatriarvustused jne)
  5. Reisiblogid (sh elu välismaal)
  6. Fotoblogid
  7. Videoblogid
  8. Instagramile eraldi kindlasti
  9. Haridus, poliitika, investeerimine
  10. Ilu ja mood
  11. Kokandus e. siis konkreetsed retseptiblogid voi siis ainult toitumisest raakivad
  12. Toitumine, trenn, sport, kaalulangetus jne
  13. Pere- ja beebiblogid
  14. Tehnikablogid
  15. Elulised blogid

  1. Lihtsalt küsimus: kuidas on heegeldamine sama, mis seina värvimine? Kuigi sel aastal olid nad ka ühes pajas kõik.

  2. Käsitöö võiks küll eraldi kategooria alla minna. Võib olla motiveeriks käsitöölisi oma blogisid kirja panema :)

 6. Ära tee küsitluste ainult kinniseid variante, st jäta vastamiseks lõppu ka võimalus tekstvastuseks “muu”. Nii võib tulla häid mõtteid, mis muidu kaduma läheks ette antud loendi korral.

  Proovi leida kategooriaid, mis aitaks ürituse mainet parandada. Kogu lugupidamise juures korraldamise vaeva vastu, aga EBA maine on praegu suht selline nagu oleks see ainult pigem lihtsakestele kehva õigekirjaoskusega kommertsblogijatele. Ma ei tea, näiteks “parim sulesepp” ladusa hästi loetava blogi eest ükskõik mis teemal näiteks. Videobloggerite osavõtt jäi sel aastal kesiseks, niiet näha on, et EBA vist jääb ikka pigem klassikaliste tekstiblogijate pärusmaaks.

  Mulle on läbi aastate väga meeldinud sinu suhtumine, et vigisejad tehku ise paremini, niiet anna aga tuld ja järgmisel aastal uuesti! Fakt on see, et sul on mitu korda õnnestunud vedada korraliku meediatähelepanuga üritust, mis tuhandetele korda läheb. Kriitikat tuleb uhkusega kanda!

 7. Hääletussüsteem võiks sama olla nagu Eurovisoonil, kuna paljud züriid tahavad. Ise arvan, et võiks jääda rahvahääletuseks.

 8. Fokin oli kohutav ja seda arvab 90% kommentaatoritest. Kindlasti järelduse tegemise koht. Ta lausa mõnitas inimesi ju, eriti videotervitusi teinud blogijaid.
  Ja sinu veinijoomine kingituste vahel riivas ka inetult silma. Kas tund aega ei pea ilma vastu?

  1. ma jõin vett :D lihtsalt veiniklaasist. ma ei joo kui ma tööd teen ;) jõin ürituse alguses ühe klaasi veini, siis vett ja kui pidu läbi oli, viskasin kontsad nurka ja haarasin klaasi veini!

  2. See oli ju isegi kaamerapildist näha, et klaasis on vesi jääga.
   On inimestel ikka mured. Keegi jõi laval veiniklaasist vett. Aasta draama.

  3. Just, ilusti oli näha, et vesi on klaasis. Ja nagu ma aru sain, oli seal jubepalav.
   Päris hull lugu ikka, enam ei tohi vett ka juua.

 9. Korduvalt on k6rvu j22nud, et enamus inimesi Fitfloorat ei tea ja ei tunne ning on yllatunud, et t2iesti tundmatu blogi esiotsas figureerib. Olen paaril korral tema blogile sattunud, kuid kohe kinni pannud, sest mul on seda kuidagi ebamugav ja arusaamatu lugeda. Ma ei syydista kyll kedagi, kuid kui suur on v6imalus kuidagi h22li “v2lja petta?” Ei kysi yldse selle eesm2rgiga, et antud blogijat kuidagi mustata, sest nagu ytlesin – ise ma ei ole tema blogi lugenud, v6ib-olla on see t6esti hea blogi ning igati tunnustust v22rt.

  1. Tal on minu teada Instas päris suur jälgijaskond (15 tuhat ja peale), ehk tulid sealt tema hääled siis?

   Kindlasti on võimalik “hääli välja petta”, seda ka esimesel aastal üks tütarlaps proovis, aga saime sellele kohe jälile ja võtsime “valed hääled” maha. Ka sel aastal töötas taustal programm, mis selliseid petuskeeme läbi näris. Ja kuna andsime sel aastal võimaluse hääletada viis korda, siis tundub, et keegi kurjasti seda ära ei kasutanudki.

  2. Fitlooral on ka Youtube kanal, millel pea 1o tuhat jälgijat, ehk kokkuvõttes on tal lihtsalt palju ustavaid fänne, kes on valmis iga aasta ta poolt hääletama. :)

  3. Ei teinud mingit petuskeemi ja mulle endale tuli ka üllatusena, et sain nii palju hääli. Kes ei tea, siis mu jälgijad pole ainult blogis, vaid ka Instagramis ja Youtubes. Tean oma kogemusest, et mul on väga lojaalsed fännid, kes elavad mulle kaasa ja hääletavad hea meelega kasvõi 50x minu poolt. Kes selles kahtleb, võib vaadata minu Youtube videot, kus mul on 10k jälgijat ja kui palusin oma jälgijatel enda poolt hääletada. Kommentaarides on palju toetajaid. Sama Instagrami puhul. Hakkasin hääletust promoma umbes 10 päeva enne lõppu ja palusin hääletada kõikidel oma jälgijatel, olgu nad Instas v youtubes v blogis fännid. Yeah, thats pretty much it. See, et ma meediaväljaannete ridades ei figureeri, ei tähenda, et ma poleks jälgijate seas populaarne. :) ja muidugi ei ole ma tuntum kui Mallukas, aga arvatavasti promosin eba hääletust rohkem kui tema. Bye ;)

  4. Samas iga lojaalne fänn (nagu mina) saab ju aru, et sa oled teda alt vedanud see aasta… või tegelikult juba pikemalt kui see aasta, mis siis, et kirjutasid sellest ka… Nii et ma ei pea seda lihtsalt õigeks, et see aasta see võit tuli, kuigi loen alati, kui su postitused tulevad. See aasta läks minu hääl hoopis Lauriitale..

  5. Minu meelest ei ole Fitloora küll kedagi alt vedanud, olen juba aastaid jälginud ja see et vahepeal ilmub vähem postitusi või kaal kõigub vms ei tähenda, et ta on kedagi alt vedanud – see on elu. Blogimine ei ole mingi kohustus ja selle kategooria blogidest loengi ainult teda. Eks see on nagu Eesti laulul, et ei olda rahul, aga enamus on otsustanud ja Fitloora seega võitu väärt.

   Lisaks siin teistele kommentaatoritele, mina jälgin Fitloora blogi, youtube’i kanalit ja instagrammi ja annaks iga kell talle oma hääle, sest ta on oma jälgijatega aus ja enamjaolt olen sisuga väga rahul ja nagu ta ka oma videos ütles moodustavadki kõik need kanalid Fitloora. Samamoodi ei lööks ma lahku Costany youtube kanalit ja blogi või Malluka blogi ja facebookis toodetud sisu. Seega kui blogija promob sotsiaalmeedias, et tema poolt saab hääletada, siis mis selles halba on? Kas siis Mallukas ei tohiks ka Facebookis mainida, et tema poolt saab hääletada? Kuidas peaksid inimesed sellest üritusest teadma, eriti kui nt ei loe Marimelli?

  6. Mina andsin oma hääle fitloorale kuna jälgin teda youtubes ja elan talle väga kaasa. Blogi lehele olen vist ainult 1 kord sattunud :)

 10. kas blogimine ei ole veidi eilane värk. ma muidu igavusest paari popi blogi n.ö vaatan sirvin.a videod on tänapäeval ju mängurite jms maailmas hulga popimad :P:)

 11. Kommentaar on redigeeritud blogi autori poolt.

  Pidades eelkõige silmas oma last ja mõeldes tema tulevikule on minu siiras palve, et me antud teemast ei räägiks.

 12. Kes valib võitja? – miks mitte teha nii, et nomineerimiseks on aega nt kuu (võivad nomineerida nii lugejad kui blogijad, kuid blogija peab oma kinnituse saatma); siis lähevad avalikuks nimekiri kõikidest blogidest, mis kandideerivad ja rahvas saab oma lemmiku hääletada. Pärast rahvahääletust tekib ju pingerida. Ja lõpliku otsuse teeb zürii nt viie enim hääli saanud blogi vahel. Ehk kui nt pidulik auhindade üleandmine on juunis, siis blogide nomineerimine võiks olla veebruar-märts, rahvahääletus aprill-mai ning zürii valib võitja juuni esimesed pooles. Ehk võib-olla tuleks siis üritus ise mõne nädala võrra edasi lükata.

  Kui blogija ei tule kohale – võiks ta anda võimalikult kiiresti teada ja võimalusel esindaja saata. Sellega ei ole küll vaja “karistada”, et auhind heategevuseks läheb. Samas võiks siis blogija, kes oma nomineerimise kinnitab, ka ikkagi olla valmis kohaletulekuks. Ja kui ei ole nomineeritud, siis noh sa ei saa ju sundida inimest üritusele tulema kui ta seda ei soovi (ma ei tea kuidas selle aasta boikoteerijatega oli). Nomineeritud kandidaadilt muidugi ootaks seda.

  Õhtujuht – ära enam Zenjal palu seda teha. No ta lihtsalt ei ole kohane ja piisavalt professionaalne :) On palju teisi, kes on ka rahvale tuntud ning oskavad vajadusel kohast nalja visata. Lisaks ei puterda ning tee imelikke pause jutus ebaloogilistes kohtades. Ja äkki ikka jõuab lugeda jutukaardid läbi, et ennast kurssi viia, millest ta rääkima hakkab.

  1. “Pärast rahvahääletust tekib ju pingerida. Ja lõpliku otsuse teeb zürii nt viie enim hääli saanud blogi vahel.”
   Kui žürii hakkab rahva TOP 5 seast valima, siis ei muutu ju midagi – rahvas valib täpselt samamoodi nagu sel aastal ja žürii siis valib ikkagi Malluka, Lipsukese ja Henry seast võitja :D Piltlikult öeldes. Žürii point peaks olema just nimelt see, et ka väiksematel blogijatel tekib mingi võimalus. Ehk näiteks valitakse rahva TOP 10 ja žürii TOP 10 ja nende kahe järjestused pannakse kokku. Näiteks kui Mallukas on rahva meelest 1. kohal ja žürii meelest 10. kohal, siis ta jääks sinna kuskile keskele. Umbes nii oleks asjal jumet. Et rahval ja žüriil on sama kaalukas hääl. Kui igal kategoorial on eraldi žüriiliikmed, siis ei tohiks minu loogika kohaselt ühelegi neist käia üle jõu antud kategooria igast blogist mõni postitus läbi lugeda ja arvamus kujundada…

  2. Ma nüüd ei saa aru. Jutu point oleks justkui selline, et teeks kõike, et Mallukas ei saaks võita? Aga miks peaks, kui ta on lihtsalt üks loetumaid blogijaid. Need tundmatud blogijad peavad ise omale nime tegema, ka Mallukas on alustanud tundmatust nimest! Auhindu jagatakse ju parimatele ja parimad on ka loetumad. Mismoodi oleks õiglane kui žürii hakkaks lugema blogisid mida laiem üldsus ei teagi ja valiks võitjaks tundmatu? Võitu vääribki inimene, kes on oma blogiga tööd teinud nii palju, et ta vääriks võitu.

 13. Noorukiteblogides võiks olla ka muudatus, et üle 25 aastased ei paneks sinna oma blogi vms. Sest 25 aastane on ka ikkagi veel nooruk.
  Üks tüütu asi on veel see et iga aasta võidavad samad näod.

 14. Tubli et korraldasid! Ja väga hea nägid välja ka! See veiniasi, Anu Saagimiga intervjuus on ilmselgelt aru saada et jood vett nii et see on täiesti otsitud probleem. Alati saab paremini aga tunnustan su suurt tööd!
  Lugesin ka blogijate arvustusi üritusele, oli konstruktiivset kriitikat mis on alati hea ja oli ka arvustusi mis panid mind esimese hooga arvama et tehti nalja. Nagu malluka kurb meel et henry tema asemel parimaks blogijaks osutus… no kuidas saab reklaamkataloog olla parim blogi sel aastal (kuigi tal sekka muidugi, kahjuks harva, toredaid postitusi ka)?

 15. Väga lihtne valem, miks sai Henry võidu Malluka asemel ning Fitlooral oli rohkem hääli, kui Mallukal. Igas kategoorias sai ju ühe. Meeste blogides oli 7 blogi, terviseblogides mingi 13 blogi ja elulistes blogides 60 (!) blog. Mina käisin vist kokku 3 korda hääletamas. Enamustes ma ei teadnud, kellele oma hääl anda. Näiteks meeste blogides olen ma kuulnud ainult Henryst. Mõtlesin, et tühja ka, annan talle oma hääle, kuigi olen lugenud 1-2 postitust. Lihtsalt olen temast kuulnud ja mul ükskõik, vähemalt sain hääle antud. Terviseblogis samuti sai antud Fitloorale, mitte et ma fänn olen aga armas kena tüdruk, why not. Aga elulistes blogides on konkurents 6 korda suurem kui mujal. Ehk siis tõenäosus, et Henry poolt hääletatakse meeste blogijate kategoorias on üsna suur võrreldes Mallukaga. Iga blogija tuttav hääletas ikka enda tuttava poolt ja oma ülejäänud hääled jagas kas siis suva või meeldimise järgi. Ehk siis kui võtta 1000 hääletajat, kes igas kategoorias hääletas, siis tõenäosused, et meeste blogide all sai oma hääle Henry on kordades suurem, kui 60 elulise blogi seas Mallukas.

  Ehk siis leian, et sellega pandi puusse. Oleks võinud näiteks panna lõpuks lihtsalt kategooria “lemmik blogi” ja siis oleks saanud ühe hääle nagu mujal kategooriates. Ei usu elusees, et siis oleks keegi teine võitnud, kui Mallukas. Muidugi on mul Henry üle hea meel, tundub olema tore pere ja võitu väärt, lihtsalt muud numbrid konkursiväliselt räägivad Malluka kasuks.

  Tundus muidugi veider üldse, miks peaksid olema meeste blogid eraldi? Siis olekski võinud ju olla meeste ja naiste blogid, kaks kategooriat. Aga noh, ju siis oli vaja. Kuigi Henry vist räägib ju ka oma perest, miks ta siis pereblogide alla pole?

  Muidu piltidelt tundus üritus tore ja ilusti korraldatud. Kiitus korraldajatele ja eks iga asi võib olla paremini aga perfektsust ongi võimatu saavutada.

  1. Hääletades sai teised kategooriad tühjaks jätta. St, sa ei pidanud andma hääli igas kategoorias, vaid ainult nendes, mida sa oled lugenud ja kelle poolt tahtsid hääletada. Mina näiteks hääletasingi ainult 2-3 blogi poolt, sh Henry poolt :) Blogid, mida ma ei loe, mu häält ei saanud.

  2. Mina ei andnud neis kategooriates häält, kus loetavat blogi ei olnud. Henryl on auga välja teenitud lemmikblogija tiitel ( ise pole püsilugeja), kuna ta ei halvusta teisi blogisi ega tee draamat.

  3. Ma hääletasin ka ainult nende poolt, keda tean ja loen. Suva järgi hääli ei pannud.

  4. Henry sai võidu sest ta oligi seda väärt. Kas nüüd hakatakse otsima põhjuseid miks Mallukas võitu ei saanud? :D

 16. Järgmine aasta võiks ikka nii olla, et blogijad ei kerjaks läbi sotsiaalmeedia omale hääli! Las iga inimene ikka otsustab ise, keda ta valib.

 17. Ma olen vist ainukene, kellele meeldib Zenja. Jah, osad kommentaarid olid imelikud, aga ta oskab üldjuhul siiski rahvast käima tõmmata. Võib olla sobib ta siis kinniste pidude õhtujuhiks. Olen koostööd temaga teinud.

  Ma mäletan, kuidas mul ühel üritusel oli õhtujuht, kes luges isegi emotsioonid ala oo või vauu paberilt maha. Vot see on halb…

  1. Kahjuks ei näinud ma sellel üritusel mitte ühestki otsast, et rahvas oleks peale tema troppe kommentaare kuidagi elavnenud :D

 18. Ma hääletussüsteemi praegu väga sügavalt ei süvene, aga sinna võiks tõesti olla kaasatud žürii ning nagu ülevalpool ka mainitud, valida eraldi rahva lemmiku.

  Aga ürituse enda osas (live’i vahendusl ühe silmaga jälginuna):
  1) lava suuremaks, et seal saaks korralikult auhindu üle anda ja pilte teha. Praegu tundus lava videopildi vahendusel nagu üks suur kingikuhi, mille taga anti diplom kätte. Kaamera oli ka lava suhtes veidra nurga all ja seetõttu jäigi kõigile silma nagu sa pidevalt laval tipsutaks. Live’i kaamera oleks vähemalt auhindade ajaks võinud ikka fotograafide juurde panna.
  2) lavale ka ekraan, et oleks näha, kes võitjad on ja kust nende blogisid näha saab. Ürituse üks peamisi eesmärke võiks ju olla blogijate ja nende blogide tutvustamine. Väga tuntud blogijate kõrval osaleb EBA-l ju ka väga palju neid, kelle eesmärk üritusel osalemisel ongi end uutele lugejatele tutvustada.
  3) auhinnad on küll toredad ja uhked, aga ma arvan, et otseselt nendest ei peaks nüüd ürituste kontseptsiooni loomisel lähtuma. Ma olen üsna kindel, et keegi ei jätaks osalemata, kui ka kõik auhinnatud kohad saavad lisaks diplomitele lihtsalt kena kingikoti paari toetaja tootega.
  4) mina isiklikult paneks ka pileti. Väärtusta oma üritust. Kui sa tead, et sa teed head asja, siis küll märkavad seda ka teised ja on valmis kvaliteedi eest maksma. Pilet minu silmis on just ka kvaliteedi märk – asi on nii hea, et ma julgen selle eest ka raha küsida.
  5) õhtujuhiga peab küll midagi ette võtma. Üritust nimetatakse galaks ja õhtujuht on luitunud T-särgis ja teksades? Nagu päriselt, stilist Ženja Fokin??? :D Ma ta kommentaare blogijate suhtes ei hakka parem üldse kommentaarima, kuid need tekstid olid lisaks veidratele ärapanemistele ka blogija tutvustamise osas veidi nõrgukesed.

  Praegu tundub üritus blogijate siseringi pidu, kuid kas te olete tahtnud seda pigem lükata ka selles suunas, et sinna tuleks rohkem blogilugejaid? Kui jah, siis võiks ürituse formaati panna sisse ka miskit publikut kaasavat, a’la meet and greet Mallukaga vms. Ma kujutan ette, et ainuüksi sellepärast tuleks suur hulk rahvast kohale. Või mingi vestlusring või kiirkohting blogis turundamise vms teemal, kus algajad blogijad saavad vanade kalade käest nõu küsida. See kõik aitab blogimist väärtustada ja kasvatada peale uusi kvaliteetseid blogijaid.

 19. Õhtujuhiks kindlasti mitte enam Zenjat panna. Päris jubedad kommentaarid. Tekitas niipaljudele ebamugavust.

 20. Ma pikemalt midagi ei kommenteeri. Aga AITÄH, Mari-Leen, et teed seda! Oled kiitust väärt!

 21. Ženja on nii üleeilne päev. Kuulsuseraasukene, mis tal vahepeal oli tänu telesaatele, see ju ammu möödas.

 22. Jõhker, milline sa ise välja näed. Kui vana sa oled? Ripsmed nii rasked, et silmad seisavad vaevalt lahti? Anu näeb igal juhul noorem ja tervem välja, kui sina.

 23. Ses suhtes hetkel on antud üritus nii, et tunnustatakse tegijaid. Ja peakski tunnustama, kuid siis ongi igal aastal ühed ja samad popid ning etteaimatavad võitjad. Ntks Oscari galal tunnustatakse filme ning rolle ja läbi nende siis tegijaid. Ei ole ju aastast aastasse nomineeritud samad filmid. Sama kehtib igasuguste muusikaauhindade kohta. Ka Playnupu üritusel olid pooled kategooriad tegijate vahelised ja pooled konkreetse sisu/video vms põhjal, mis teeb asja huvitavamaks.

 24. Minu meelest oli okei üritus. Ma mõtlen korraldamise poole pealt. Raske on kõigile meeldida ja kes ise üritusi ei korralda need annavad tihti soovitusi, mida on keeruline-kulukas-raske realiseerida (kui sul pole väga raha taga ürituse tegemisel ja sa teed seda niisama vabast ajast?).
  Muidugi paneks suured ekraanid püsti sinna üritusele, lisa 5000 euri..
  Kerru mõte on küll hea ja huvitav: tunnustada parimaid artikleid.
  Samas, ma ei arva ka, et tuleks teha igal-juhul-mallukas-ei-tohi-võita aktsioon, lihtsalt sellepärast, et võidaks ka teised. Kui ta on hea ja populaarne blogija, siis nii on. Saagu siis selle eest ka auhind :)

Comments are closed.