#elulineblogi

Üksinda reisile, mida kaasa pakkida?

EBA juttude vahele natuke ka midagi muud, sest elu läheb ju edasi. Kuna ma hetkel ootan veel teiste blogijate muljetavaid blogiposte, et mis oli hästi ja mis halvasti, et teha üks kokkuvõttev postitus kriitikale, siis sellega läheb natukene aega. Aga juba 10 päeva pärast lendame me Sandraga Türki ja… ma ei mäletagi, millal ma viimati nö üksinda reisisin. Ma ei oska reaalselt kohvrit pakkida. Ma olen juba mitu päeva mõelnud, mida ma kaasa peaks vedama ja mida üldse vaja on? Ja pealgi, ma pole Türgis käinud.

Olgu siis öeldud, et valisime välja Tuusiku poolt pakutud hotellide seast selle viietärnika – Side Star Resort Hotel, see tähendab, et meil on kõik hinnas ja kuna see on „linnast“ 15 kilomeetri kaugusel, siis esiteks, kas keegi teab, kas seal lähedal on üldse kuskil midagi osta, mingit turistitänavat vms. Teiseks, mul pole tahtmist ega vajadust eriti midagi osta. Samas midagi nagunii ostan. Kasvõi Hedontsile toon.

Kas ja mis raha Türki kaasa võtta?

Kas seal saab eurodega hakkama, või meeldib neile dollar rohkem või kas kohalik raha on soodsam kui nt eurodega makstes? Kas raha vahetada siin või kohapeal? Näiteks Tais ja Bulgaarias oli mõtekam raha kaasa võtta eurodena ja kohapeal vahetada. Kuidas Türgis sellega on?

Hakkasin guugeldama reisiraha ja esimese asjana lendas mulle ette hoopis laen.ee leht, küll vist see sponsoreeritud seal googles, aga enivei.. Järgnesid igasugused firmad, kes pakuvad reisilaenu või siis reisiraha. Hakkasin mõtlema, et iseenesest, kui tead kindlalt novembris, et detsembris saad kuupalga ulatuses preemiat, siis võib ju laenu võtta küll – ostad endale siis reisi ära ja maksad tagasi kui selle preemia kätte saad. Täna on need intressid ka vist seadusega regullitud ja keegi enam 500€ laenamisel 5000€ tagasi ei küsi nagu vanasti. Sessuhtes, et teeb suht sama välja kui krediitkaardiga ju maksta. Ikka nö elad võlgu.

Nii, aga tulles tagasi selle Türgi reisi juurde, siis.. Mida ja kas seal üldse osta on? Mul mingit turistinänni küll vaja ei ole. Ma loen hotelli kirjeldusest, et mingid poed seal on (lisatasu eest). Ma olen kuidagi nii välja kasvanud sellest, et igalt reisilt peab kõigile midagi tooma. Ei pea. Ainuke mida ma sealt Türgist vist osta tahaks oleks õige tzaitziki maitseaine. Aga kui ma seda ei saa, ei juhtu ka midagi. Suudan seda värskest kraamist ise ka teha ja ei peagi maitseaineid kasutama.

On midagi erilist, mida te Türgis kindlasti proovida soovitate? Midagi kindlalt osta?

Ma sain aru, et seda hamam asja soovitati eelmistes kommentaarides. Ma ei leidnud, kas meie hotellis seda pakutakse. Aga kas seda saab nö tanavalt ka osta kuskile salongi vms? Ma üldse ei kujuta ette.

Ja mis on need kindlad asjad, mida ma Türgi reisi puhul kindlasti kohvrisse pean panema? Ma ise arvan, et ma ei viitsi väga asju vedada ja hea meelega läheks mingi suurema käekotiga, kuigi kohvriga on vist nõks mugavam. Eelmisel aastal Hedoniga Bulgaarias käies sain seljakotiga hakkama ja seal olid kahe inimese asjad, pluss pool kotist olid juba mähkmed :D

Ma mõtlen, et kui meil on totaalne basseinikas, linna minna väga ei plaani, siis mis mul ikka nii väga peale bikiinide, päevitusõli ja paari hõlsti/kleidi vaja on. Kui mustaks see kleit siis ikka läheb, kui ma selle ärgates selga panen ja sööma lähen, siis kohe ära võtan, et päevitada, lõunaks jälle korraks selga panen jne Et mul pole vist seitsmeks päevaks seitset kleiti ja erinevat outfiti vaja :D

Plätud ja Javerid, ma ikka ei suuda ära kiita neid Javere, need sajandi mugavaimad jalanõud. EBAl trippisin ka nendega. No lust ja lillepidu. Mu jalad ei löönudki väga tuld, kuigi pool aega olin kontsadel, aga nii kui pidu läbi sai, haarasin lava tagant oma Javerid ja lasin endale klaasi veini valada. Tehtud :)

Sheerige oma Türgi lugusid, mis teil alati kaasas on ja ühtlasi võite vastata ka küsimusele, kas olete võlgu reisinud – noh, krediitkaardi või laenu abil?

Minuga võttis ühendust Tarbijakaitseamet, kes leidis, et antud postitusest on puudu üleskutse: “Finantsteenuse reklaam peab sisaldama üleskutset tutvuda finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida asjatundjaga.” Kuna olen antud postituses maininud laen.ee’d, siis nende tingimustega ja vajadusel asjatundjaga saab konsulteerida nende kodulehel – siin!

28 thoughts on “Üksinda reisile, mida kaasa pakkida?

 1. Ilmselt hotelli territooriumil on mõned poed täitsa olemas jah, kuid hinnad on kallimad, kui näiteks linna turul. Aga Türgi asjade kvaliteet niikuinii enamasti jube kehv, väga palju koju tassida pole mõtet. Kui tahad bussiga sõita näiteks linnas, siis vaja kindlalt liire (linnas mitmeid vahetusi), muidu saab eurides hästi hakkama. Kübar vms kindlasti kaasa.

  1. Hmmm.. Kust ma saan kübara, ma olen ammu mõelnud, et mul võiks üks olla.. Aga mul nii väike pea, et ma upun kõikidesse kübaratesse, mida ma proovinud olen :D

  2. Siis lasteosakonnast! Sellised teismeliste kübarad peaks parajad olema ju.

 2. Raha kindlasti vahetada kohapeal. Me miskipärast vahetasime tallinna lennujaamas… pm saime 100 euri pealt 30ga tünga.

 3. Aga minu arust parimad hamamid on Türgis just eraldi, mitte hotellide juures. Ja mida vanema ja traditsioonilisem, seda parem. Osad hamamid pakuvad ka hotellist edasi-tagasi transporti nende juurde mõistliku hinnaga.
  Türgist olen ostnud kõrvarõngaid. Mitte kullast, vaid tavalist kirjut tilulilu.

 4. Eurodega saab hakkama, aga dollarikurss soodsam. Neil vahet pole, kas 5€ või 5$. Kohalikku raha oleme vahetanud lennujaamas (kuna Pärnus rahavahetuses kunagi pole…). Linnades on sularahaautomaadid, tasuta saab välja võtta kohalikku raha. Linnas saab kaardiga ka maksta, aga mitte igal pool. Nii et sularaha võiks olla. Võtavad vastu kõike.
  Hotellipoed on röövlid, on hea eemale hoida või hoolega tingida. Me viimati hooaja lõpuks saime hotelli poes kenasti kaubale, aga eelmine kord isegi ei lastud tingima hakata – ülbelt öeldi ei.
  Kui 5* hotell, siis õhtusöögiks võiks mõni kena kleit ja kingad kaasas olla. Seal restosid mitmeid, endal vast parem tunne, kui otse rannast plätudega ei tule. Osad muidugi tulevad…
  Türgis on vaadata tegelikult palju. Kui on kohalik turismifirma, siis võib vabalt mõne poole päevase tripi võtta, kus hotellist peale korjatakse, mõni kosk/koobas/varemed ette näidatakse ja pärast ilusti tagasi tuuakse. Seal on ju palju Vana-Rooma kultuuri pärandit, minu arust väga huvitav vaatamine. Side on väga hea kant, sealt saab igale poole reisida. Ma pigem kasutakski kohalikku reisifirmat, mis on soodsam, kui oma reisifirma poolt pakutavat – odavam, ehedam ja vähem venelasi ;)
  Meie oleme kasutanud ühe kohaliku reisifima teeneid, kes palju eestlastega tegeleb, vaata FB kontakt Abdulhalim Han või Alanya Excursions-Daily Tours. Räägib natuke eesti keelt ka :) Pakub ka pesuehtsat hamami koos massaažiga. Hind hea odav, aga vaim peab valmis olema selleks kogemuseks just oma eheduse tõttu ;) Ei ole mingi 5*resort, aga väga hästi saab aimu kohalikust elust.
  Side lähedal asub Aspendos (https://en.wikipedia.org/wiki/Aspendos ), väga ilus koht, oleme mitu korda käinud. Soovitan, hea lühike sõit. Meie võtsime näiteks viimati takso selle otsa jaoks. Leppisime raha osas kokku, viidi-oodati-toodi ja kõik oli ilus. Bussiga kulub terve päev ära, niiviisi sai kiiremini.
  Türgi on ülimõnus, kui poliitiline olukord ok.
  Mõnusat reisi!

 5. Hamami soovitan küll, see on nii mõnus hooldus. Parim asi Türgi juures. Ma võtsin hotellist, aga tänavalt peaks ka saama. Ilmselt odavam ka.

  Aga tehke see kindlasti esimese asjana ära. Ma põlesin esimesel päeval ära ja siis oli juba veits valus :P

  1. Kas sinna saab kogu aeg minna? Ma mõtlen, et kas see on nagu mingis salongis vms, et nt kui me jõuame õhtul sinna, siis saame veel minna või noh, kohe järgmisel hommikul siis :) ja siis päikese kätte põlema :D

 6. Eurosid , peenemat raha, nt.5,10,20. Osta on erinevaid asju: riideid, jalatseid, rätikuid, voodipesu,ehteid,kotte. Kvaliteet erinev, aga ise vaatad ju, mida ostad/ei osta. Tuleb kaubelda, uhkelt.

 7. Soovitan kaasa võtta nö sääsetõrje vahendi ka. Seal sel ajal mingid minisitikad/kihulased või ma ei tea mis tegelased. Kui plaanite õhtul väljas olla.
  Hotellis kõik hädavajalik olemas. Kohaliku raha olen ise atmist välja võtnud. Seal poodides tihti see “pole tagasi anda.” Türgis on tihti ka teisipäev või neljapäev turu päev, kus kauplejad kokku saavad. Nii, et kui kellegagi seal jutule saate, siis uurige kas linnas kohalikku bazaari ka on.

 8. *tzatziki
  Türgist seda maitseainet? Seda süüakse Kreekas mitte Türgis, mingi samalaadne asi neil seal on küll, aga seda ei anna võrrelda Kreeka tzatziki kastmega.

 9. Ma ise olen käinud seitse korda:)
  Eelmisel reisil(aasta tagasi) kulus mul terve nädala peale 50 eurot. Kuna hotell oli “köik hinnas” , siis millegi peale kulutada polnud. Selle 50-ne eest ostsin paar meenet koju, käisin Hamamis ja jätsin hotellis jootraha:) Kuna ka sul köik hinnas ja linn kaugel siis ilmselt kulub sama palju☺️

 10. Mina olen Türgist ostnud maiuseid – marmelaadilaadne toode, kus on igasuguseid pähkleid sees. Samuti on sealt kaasa osta väga kvaliteetseid puuvillast rätikuid jms pesutooteid. Veel olen ostnud ka köögitooteid – ilusaid sinivalgemustrilisi nõusid ja muidugi ka teed ja maitseaineid. Kohalikul turul müüakse fantastilisi puuvilju ja muud põnevat, aga kuna te linnast eemal, siis see jääb teile pisut kaugeks. Aga, tavaliselt on sellistel suurtel hotellikompleksidel mingi tasuta buss lähimasse linna või muu transfeerivõimalus, seega soovitan uurida. Hamamist niipalju, et see on suur saunakompleks, kus võib olla ka bassein ja hamami juurde kuulub ka korralik pikk õlimassaaž, seega ma kujutan ette, et te pärast seda olete meganäljased ja väsinud. Protseduurid võtavad 2-3 tundi siiski. Ma olen 2 korda Türgi kuurortites olnud ja kunagi ei ole olnud soovi pärast Hamami kusagile minna – pigem viskaks horisontaali ja võtaks ühe jaheda joogi ja mõnuleks niisama (nagu peale sauna ikka). ja tundub, et ilm saab teil ka väga palav olema – sealne üle 30 on ikka palav…

  1. Seega peaks siis õhtul minema, et väss ja magama :) Mitte hommikul.. 30+ kraadis ma küll magada ei saa :D

 11. Just kuu tagasi tulime Kusadasist, Türgis. Kindlasti proovida Türgi sauna ja Türgi õunateed! Need on kindlasti-must to do!!

 12. 4 aastat tagasi sai eurodega väga edukalt hakkama. Mul oli küll Türgi raha kaasas aga poleks vaja olnud. Pärast pidin sent kulutama, et rahast lahti saada. Meil oli ka kõik hinnas nii, et valjas pool hotelli söömas ei käinud.

 13. Mina maksin Türgis eurodega, juttude järgi peaks see tegema hinna kallimaks (kaupled ju niikuinii), aga minu arust nii kergem maksta.
  Türgi kvaliteet on ikka kordades parem kui Egiptuse oma ja on laiem valik. Ostsin ntks 2015a NIKE jooksutossud sealt ja need siiani ideaalselt terved (kasutan nädalas 2-3 korda, on pause).

 14. Olen käinud mõned korrad Türgis. Isiklikult ei soovita raha kohaliku vastu vahetada. Poodides on hinnad küll liirides, aga jagatakse see päevakursiga, mis varieerub 1,1-1,3 vahel.
  Soovitan kohaliku bussiga Alanya keskusesse sõita, et saada ühe kogemuse võrra rikkamaks. Bussipeatuses pead kindlasti bussi nähes käega viipama/lehvitama, siis nad peatuvad ja kui ei peatu, siis järelikult buss on täis. Bussipileti saab paari EUR eest.
  Hamami soovitan otsida nn kõrvaltänavatelt. Ja kindlasti soovitan kaubelda! See kehtib igas “putkas”. Kui nad ei anna hinnas alla, siis ütle, et lähed ja ostad ta naabri käest! Usu, saad veel pealekaubagi!
  No ja kui tahad tõelise türklase naeratama panna, siis tereta (merhaba) ja täna (“tesekkur ederim”) teda tema keeles;)

 15. Mina käisin sõbrannaga aprillis Türgis, Alanyas. Meil oli 4* hotell linnas sees.
  Kindlasti soovitan ka Türgi sauna, see on elamus omaette. Toitudest soovitan proovida nende kohalikku jäätist. Neid müüakse pm iga nurga peal. Jäätised on suurtes anumates ja neid saab korraga metalloraga välja tõsta. Väga huvitav vaatepilt. Muidugi jäätist andes teevad nad Sulle kolm korda tünga, enne kui selle kätte saad ja oma au sinna jätad. :D
  Türgis saab kohapeal maksta nii liirides, eurodes kui ka dollarites. Bussiga sõites on vist vaja liire. Raha vahetasime natuke kaasa ka siin Eestis, aga ka seal on pangaautomaadid, mis väljastavad neid samu liire, eurosid ja dollareid. Kurss oli suht sama mis Eestis.
  Soovitan vist pigem maksta liirides, tuleb suts odavam. Eurode puhul kipuvad nad ümardama pigem ikka üles :D
  Hoiatan ette, et Sinust saab JLo, Rihanna, Shakira jne. Türgi mehed juba nö komplimentidega tagasi ei hoia. Igal võimalusel kutsuvad nad ka öisele sõidule mägedesse :D

 16. Kui soovite ekskursioone osta, siis ostke tänavalt, seal saab palju odavamalt kui hotellist ostes

Comments are closed.