Eee, kuhu erakonda see Mallu läks?

„Normaalne mutt see Mallukas. Ütleb, et kandideerib Reformierakonnas aga ise kuulub samal ajal Rohelistesse. Kahju, et sa sellise valeliku inimesega sõbranna oled.”

Ma tahaks vastu küsida „Eee, kas ma tundun sulle Mallu isiklik sekretär? Ei, ta pole veel Riigikogus, oma kabineti ja assistendiga, et minule neid küsimusi või muresid edastada! Võta ta blogi lahti ja loe kuhu ta läks.“

Vastasin siis viisakalt, et lugesin jah, et Reformierakonna nimekirjas kandideerib. Selle peale laksati mulle kohe screenshot „Aga ta on ju rohelistes!!!“

Esiteks – mul on reaalselt savi, kus nimekirjas Mallu kandideerib, sest ma ei ole Nõmme elanik, et talle hääl anda. Okei, võimalik, et see lugeja on juba praegu dilemma ees, kas lapsed või kanep. Ei saa tõesti und, sest ta juba vaatab nimekirju ja mõtleb, kellele see oma hääl anda. Kas sõbramehe poolest Mallukale, sest tunneb ju teda (ikkagi blogija ja avalik) või hoopis kellelegi, keda ta ei tea, aga kes seisab ka tema vaadete eest.

Teiseks – ma ei ole Rohelistes ega Reformierakonnas, et hoolida, kus nimekirjas ta üldse on ja kas on. See võiks olla ikka erakonna asi, teha kindlaks, kas ta juba on kuskil nimekirjas või ei. Kas ta saab end üldse neile kirja panna või ei. Ja ma ei tea, ehk kustub ta eelmisest nimekirjast automaatselt kui uude liigub, sest nagu google näitab, oli Mallukas Reformi nimekirjas juba 2010 ja sattus 2015 rohelistesse ja nüüd tagasi Reformi. Jumala eest, kas mul saaks tegelt millestki veel vähem savi olla, kes kus erakonnas on. Ma olen alati valinud inimest.

Kolmandaks – tõestab see edukalt, kui pädevad inimesed meil poliitkas on, taustakontroll on null. Noh, nagu ikka. Võtame ühe sõbra siia pukki, teise liigutame sinna, kolmadale anname jalaga perse, peaasi, et oma persealune soe on. No nii need asjad lihtsalt käivad. Igal pool. Igaüks seisab enda eest. Ega see muudmoodi olla ei saakski.

Neljandaks, mul on kahju a) Mallukast, kes ei kujuta ettegi, mis teda ees ootab, kui ta kuskile valituks saab (olles kõrvalt näinud, mis linnasüsteemis toimub) ja b) neist inimestest, kellel pole muud teha kui ööd läbi vanu asju guugeldada – kes, kus, kellega… Oma elu peab ikka täitsa olematu olema.

21 thoughts on “Eee, kuhu erakonda see Mallu läks?

 1. kas see reform ei ole selline paljude jaoks vaenulik erakond nagu keskerakond. üks on selline rikaste vaadetega ja teine selline venemeelne teine eesti ning kas selline ühiskondlik aitamine ning laste teema ei olnud mitte irl-i või sotside teemaks sobiv?
  on olemas nii roheline erakond ja roheliste liikumine, et kui ühes oled sees, siis teise võib minna. a kui oled erakondades sees, siis läheb juba kahtlaseks.
  ning kas poliitikas ei peaks olema kõrgelt haritud oma eriala asjatundjad, kuigi eks nii mõnigi sportlane, teise eriala inimene võibolla annabki juurde teatud valdkonna arendamisele eestis, kuigi tegelike asju teevad ainult põhimehed tõmbavad n.ö niite ja teistel ei ole otsustamisel mingit asja. nagu raud kunagi tuli ära sotsidest.
  poliitika on üldse nii hämar asjade ajamine ning kõikides erakondades on mingid pahateod ja mustad lambad reas.

 2. On jah nõmedad inimesed, tulevad siin oma reaalsusega Mälleri ja ta fännide ilusat mullikest lõhkuma. Mul on ka nii kahju neist.

  1. Emotsioonipost! Sain öösel kirja, mõtlesin, et peab ikka mõnel megaigav olema. Noh, nagu mul öösel ja blogisin. Mis mõtet sa igalt blogipostilt taga ajad?

  2. Inimesel on alati võimalus ka vaikida :) st igal teemal ei pea alati kaasa rääkima, eriti kui midagi öelda ei ole.

   That being said- poliitsuvi on olnud kuum ja kuumeneb veelgi. Ma pakun ka, et mallukas ei jää ainsaks blogijaks, kes poliitikutega mesti lööb.

  3. et selles mõttes et kas see postitus oli sinu poolt nagu reklaamipostitus või kaudselt mahategemise postitus. Et kuidas saab nii lampi emotsionaalseks minna kui keegi teise blogija “poliitvaadetest” juttu teeb, et selleks kohe eraldi postituse tegema peab :)

  4. Jep, reklaampostitus. Vali Mallukas, kampaania. Jumala eest, ma lihtsalt blogisin. Ei ole keegi maksnud või seda postitust soovinud. Jumala lamp! Ei?
   No vahest lähen närvi mingite ajukate kirjade peale. Nagu for real, kas ma olen google või kellegi sekretar?

 3. Mul on üldiselt savi kuhu keegi kandideerib või mis teeb. Pigem veits häirib, et inimesele on sada poolikut projekti(nt meluTv ja blogija tuleb appi vms see oli).
  Pealegi, kui tal omal kohe üldse aega pole, et lapsehoidjat pidevalt vajab kes Mariga mängiks siis kust ta nüüd siis selle aja leiab, et lihtrahva muredega tegeleda?:D võlts tundub see asi aga as i spoke on mul savi. Õnneks ei ela Nõmmel ka:D

 4. on see, kellest sa kirjutad, su sõber? sest kui on, ma ei tahaks sind oma sõbraks. ōudne

 5. Mina kiidan sind selle arvamuse eest, sest mallukas ilmselt ei taipa, et ta on lihtsalt part häältesaamiseks, nagu ta ei taipa ka, et tema rohked rahateenimisvõimalused blogi kaudu nüüd väheneda võivad, sest kes suudab kindlaks teha, et talle makstavad reklaamitasud ei ole mõninga korruptiivse elemendiga ja et tal võib poliitikuna pidevalt tekkida nn huvide konflikt. Samas on ta muidugi noor hakkaja inimene, kes rahamaailmas liikuda mõistab, aga kelle elukogemus tema vanusega võrreldes vägagi naiivne on.

  1. Ta ehk oskab jah raha teenida, aga rahamaailmas liikuda oskajaks nimetaks ma ikka inimest, kes oskab ka tulevikule mõelda: investeerib, hoiustab, mõtleb oma väljaminekud läbi jms.

   Sellega olen absoluutselt nõus, et erakondlik kuuluvus võib oluliselt vähendada sissetulekuid, mida blogi siiani taganud on, kas või juba seepärast, et paljud nö koostööpartnerid, kelle poliitiline maailmavaade reformiga ei klapi, ei soovi erakonda kuuluva inimesega koostööd teha.

Comments are closed.