Eesti Blogiauhinnad 2019 – olen kuulda võtnud kriitikuid

Sel aastal pole ma blogiauhindadega seonduvat väga oma blogis kajastanud. Ma endiselt olen seda korraldamas ja tulemas on midagi eriti vinget, sest meil on viies aasta ja glämmi ja glamuuri saab omajagu. Põnevad uuendused nagu žürii ja blogijate meet&greet… Blogija Paksuke pöördus mu poole ja küsisis mõned küsimused.

No, et kas sel aastal ka Saagimi piinapink tuleb ja miks üldse sellest sel aastal nii vähe juttu on olnud..

Esiteks. Blogiauhinnad.ee lehel on käimas hetkel blogijatele registreerimine. Sel aastal on uuendusena ka viis kategooriat konkreetselt postitustele, mida hindab žürii.

Teiseks. Minu meelest pole ükski aasta meedias enne EBA toimumist suurt midagi toimunud. Pressiteated on välja saadetud, need on avaldatud. Suurem huvi tekib ka ajakirjandusel alati siis kui kandideerimine on lõppenud ja hakkab hääletus (nt eelmise aasta Õhtulehe ankeedid), sel aastal on samuti plaanis Õhtulehega koostöös blogijaid rahvale tutvustada.

Ma arvan, et tunne, et EBA oli igal pool, oli suuresti tänu sellele, et ma sellest iganädalaselt blogisin ja vahekokkuvõtteid tegin. Siis jälle läks tuul keerlema ja tunduski, et muust ei räägitagi kui EBAst. Sel aastal olen madalat profiili lihtsalt hoidnud. Aga EBA ise saab olema suurem, ägedam ja vingem kui varem!

Mille põhjal tekib valik, mis firma sponsoriseerib mis kategooriat? (oled vist küll kuskil kindlasti vastanud eelnevalt, kuid siiski lahtikirjutatud pikem vastus oleks asjakohane)

Esimesel aastal kahmasime Mallukaga kokku kõik oma koostööpartnerid ja palusime nad endale appi. Teisel aastal hakkasin valima, et kategooria sponsor oleks nö seotud, et kokandusblogi ei saaks tosse ja spordiblogija ei saaks kreemikooke, et kodublogija saaks ikkagi koduga seonduvat, mitte ilutooteid jne. Paljud sponsorid on jäänud aastast aastasse, sest neile meeldib EBA, aga igal aastal tuleb neid ka juurde. Pöördun ise, kui mõnel kategoorial on puudu, pöörduvad nemad kui soovivad osaleda.

Hetkel puudu olevad kategooriad: aasta uustulnukas (tahaks, et sponsor oleks ka uus, noor, alles alustav), kultuuriblogid (siin oleks loogiline valik kino, muusika, teater), loomeblogid (siia sobivad kõik loominguga tegelevad ettevõtted), rahva lemmikblogi (siin võiks olla midagi suurt, midagi lahedat, sest tegemist on ju rahva suurima lemmikuga!), samuti on puudu mõned žüriikategooriad, aga.. aega on veel kolm kuud ja kunagi pole keegi auhinnata jäänud :)

Loe lähemalt mu vastuseid küsimustele, kas Saagim tuleb või ei, kes on žüriis, kuidas on Mirjam (Miiu) blogiauhindadega seotud, kas EBA kuvand on minu või blogijate loodud Paksukese blogist.