#säästuaasta

Säästuaasta kõige kehvem kuu

Kuna mul vahepeal suurt midagi juhtunud pole, peale selle, et tulime Taist, sain sõbrannadega kokku ja nad teatasid, et me lähme mu sünnipäevaks Berliini. Nagu, ah? No ja siis vahepeal oligi töö ja Berliin ja jälle töö ja.. Ei, ma ei shopanud end seal jälle lolliks. Ja siis sattusin lampi dieeti tegema.. Siis polegi nagu aega olnud siia blogisse tulla. Olen toitu kaalunud ja menüüsid koostanud-kalkuleerinud, õhtuti kokanud ja.. hetkel muud polegi kui dieet ja foodprep.

Säästuaasta kohapealt ilmselt üks kehvemaid kuid (nagu ma ka ennustasin!). Sellessuhtes, et 30% kogu teenitud rahast läks kõrvale, aga.. peale palga väga midagi ei jõudnud kokku kühveldada. Pool aega olime Tais, siis ma ei teinud ühtki lisatööd, samamoodi see  nädalavahetus Berliinis, jälle tööd ei teinud. Ja juba saigi kuu läbi. Veebruar noh.

Aga paar sõna Berliinist

Kuna me just olime ju novembris seal, siis mul mingit ostuhullust polnud, nagu teistel. Aga see vist on alati nii, et kui seitse paari sokke maksab euro, siis kuidas sa ei võta? Ikka läheb ju vaja? Mina ei ostnud, ausalt. Ma ostsin kolm paari sukkpükse, ühe kleidi, ühed püksid ja ühe pusa. Meelisele tõin ka pusa. Ja kella. Ja Hedonile päikeseprillid ja Berliini vannipardi. Tal on neid omajagu. Naabripoiss käib tihti seal ja tema alustaski seda parditraditsiooni. Kogu kraam läks maksma kokku max 50€ ja seda mu veebruari eelarves ei ole. See tuli nö Tai reisi jääkidest. Täpselt jagus.

Ja ega me seal Berliinis suurt ei teinud, kui jõime odavat 1,79€ veini. Liitrises pudelis! Sõime head sinki, juustu, maasikaid.. Ja lihtsalt olime. Sünnipäevahommikul äratati mind quichega, millel oli 36 küünalt ja mida seetõttu süüa ei saanud, sest küünlarasv oli all over the place. Aga sellegipoolest armas.

Ja mingit megapidu ma ei tahtnudki, seepärast mind ära viidigi. Ja ei teinud me ka seal suuremat pidu. Kaarte tagusime hoopis. Ei mingeid kinke ja lilli ja plapla.. Mõnus vaheldus. Ausalt. Pühapäeval jalutasime linnas ja üldse kogu see nädalavahetus oli lihtsalt chill ja puhkus.

Palju veebruaris siis säästsime?

Nagu ma juba varem mingis postituses ütlesin, veebruarist saab keeruline kuu, sest oleme pool sellest reisil ja siis nagunii adekvaatset ülevaadet ei saa. Samamoodi ei teadnud ma isegi veel veebruari alguses, et ma end Dr Simeonsi dieediga seon, mis tekitab eelarvesse palju suuremad toidukulud (sellest kirjutan eraldi!). Et ma lähen Berliini jne.

Vahelepõikena lihtsalt. Ma ei arva, et ma enne ka mingit jama sõin, aga ma sõin iga kell odavamat kraami kui praegu dieedi ajal. Mul läks poes juba 50€ mingitele juurikatele ja õuntele, sest seda kulub päris räme kogus. Etteruttavalt olgu öeldud, et portsud on minu mao jaoks suured ja järgmisest nädalast läheb ilmselt vähem raha, aga algul ma ei hoomanud üldse, palju mul mida vaja oleks osta jne. Nüüd on menüüd grammi pealt paigas ja.. lähme selle teekonnaga edasi.

Keegi soovitas mul hakata täitma mingit äppi, et mille peale raha kulub. Võtsin selle värgi siis ette ja ma arvan, et 98% on sinna kindlalt sisse kantud, võimalik, et ma mõne asja olen unustanud.

Kõige põnevam on teie jaoks ilmselt see tulekolde märk, mis tähendab “Leenu põletab raha” ehk siis minu suitsud ja veinitamised.

Nuga-kahvel tähistavad väljassöömiseid, seal on kirjas nii õhtusöögid sõpradega, kui reedesed mäkiskäigud Hedoniga, samamoodi lõunad tööl. Hah, just avastasin, et dieediajal sinna vapsee ei kulu, isegi 1,90 päevas (mis muidu supile kulub), on ju sääst.

Hedon on täitsa eraldisesivalt seal olemas ja sinna lähevad kõik temaga seotud kulud – lasteaed ja trennid.

Meelelahutuse alla (kus on see filmimärk) lähevad kõik sünnipäevakingitused, kinod jne.

Toidukulud on ikka kõige kõrgemad. Kodukulud on sel kuul väiksed (oleksid ilmselt 3x suuremad, aga meil oli sel kuul tasaarveldus).

Taksosõitu tuli ka sel kuul samuti ette. No tõsiselt, meil on odavam taksoga linna sõita kui kesklinnas/südalinnas autot parkida. Okei, trammiga ja jala saab ka, aga see pole hetkel oluline, vaid see, et parkimine on idiootselt kallis. Käid kaks tundi kontserdil või kinos ja maksad 14€. No halllooo!

Ootamatuid kulusid (lilleke) polnud (kuigi sinna alla võiks Berliini panna, aga ma otsustasin, et reisirahasid ma seal äpis ei kajasta üldse, sest nagu ma mitu aastat tagasi kirjutasin, tuleb meie reisiraha nagunii nendest reklaamidest, mida te siin blogis näete), samuti polnud tervise (kraadiklaas)- ja majapidamiskulusid (hambahari), mida järgmisel kuul jällegi on oodata, sest mu hammas/kõrv valutavad, pool hambaplommist jäi Tais kommi sisse kinni ja no peab minema selle teekonna ette võtma. Ilmselt ootab mind ees hamba välja tõmbamine…

Ja ma ei tea, miks ta neid hoiuseid (kus see käsi on) protsentides ei näita. Aga parem ongi vist. Siis te ei tea, palju ma sel kuul säästsin ja ei saa arvet pidada mu rahakoti üle :)

Ma just avastasin, et meil läheb see märts ka totaalselt lappama. Üks nädalavahetus Saaremaal (lapsehoidjad kinkisid mõni aeg tagasi), üks nädalavahetus Tartus (blogilugeja kutsus mind oma sõbrannadele kokkama) ja kuu lõpus reisile (õele külla). Ups. Aga, kuna eesmärke peab seadma, siis.. 500€ võiks ikka säästuaasta kontole koguneda!

Palju teil õnnestus sel kuul säästa? Kas tuludeklaratsioon läheb säästmiseks või juba mitmesse kohta planeeritud? Mis märtsi eesmärk on?

10 thoughts on “Säästuaasta kõige kehvem kuu

  1. Tuludeklari raha läheb eraldi kontole (saime mehega koos 700€), kus siis võtame raha kui peaks kunagi olema vajadust. Õnneks vajadust pole olnud ja hea summa juba koos, kuid ilmselt pikendan lapsega kodus olekut teise konto arvelt.

  2. Olen eelnevalt säästnud raha. Kuid lapsega kodusolles polnud vöimalik. Nuud 2 kuud tööl olles on suurema osa rahast auto enda alla haarand (rehvid, esiklaas, remont jne). Kuid plaan järgmisest kuust hakata ilusti körvale panema. Kuna ees on uks suurem unistus. Proovime 2 aasta jooksul vajaliku raha kokku koguda. Kuid meil on samuti löögastumuseks uks reis ostetud. 2 aastat ei saanyd kyskil käija ja nuud enne kui pisipoja 2 täitub (tema siis tasuta reisile) teeme uhe välusmaa reisi. Kuid olen 2 kuuga suutnyd 300 körvale panna ehk säästu.

    1. Ehk siis veebruaris ei läinud säästukontole midagi?
      Ise saan tagasi 1500, läheb lasteoa kappide ehituseks

  3. Reis teise linna ei pea tähendama kohe laristamist, väga hästi säästlikult saab ka reisida.

  4. Kui mina kuskile lähen, siis teen alati eeltööd. Alates säästunippidest ja lõpetades kohalike vaatamisväärsustega. Näiteks plaanis on tuleval suvel minna Horvaatiasse, sestap püüan juba eeltööd teha: https://www.novatours.ee/uudised/horvaatia–reisinipid-ja-parimad-sihtkohad?id=3106. Püüan reisi tarbeks ka eraldi raha säästa. Samas sul vist ei olnud väga aega valmistuda, kui sõbrannad üllatuse tegid. Loodan, et kulutused liiga suurt põntsu ei pannud ja ei olnud ka päris säästutripp, et kogu reisirõõm raha taha jäi :)

Comments are closed.