#elulineblogi

Eesti parimad blogid on Mallukas ja Life According To B

Täna õhtul tunnustati Eesti parimaid blogisid ning suurema osa tiitleid korjasid endale Mallukas ja Life According To B. Viimane sai ka kamaluga auhindu, Mallukas leppis vaid mõnega.

Nii Mallukas kui Life According To B olid nomineeriud pea igas kategoorias, ent võitjana väljus ja kaheksa esikolmiku kohta sai endale Britt aka Life According To B, olles parim kolmes kategoorias – esikoht reisi-, foto-, ja isetegemiseblogis, teised kohad beebi-, ja elustiiliblogis ning samuti pälvis naine teised kohad tublima blogija- ja rahva lemmikblogi kategoorias. Lisaks hääletati tema blogi ka parimaks meedias ilmuvaks blogis, nimelt pidas Britt Buduaari veergudel omal ajal beebiblogi.

2S8A0107
Britt saatis ka videotervituse :)

Auhindadena sai ta endale hulgaliselt vajalikku kraami: Hotelliveebi 100€ kinkekaardi,
üllatusauhinna Reisipisikult, Levelzone’i reisikomplekti, Nikoni hübriidkaamera 1J5, VivaColori kinkekaardi 30liitrile vabalt valitud värvile, Naistelehe ja Nipiraamatu tellimused, 100€ kinkekaardi lasteasjade poelt NaguUus, Pere ja Kodu tellimuse, üllatuskingituse Halensilt, Anne ja Stiili tellimuse ning teda ootab stiilimuutus Lauri Pedajaga, Placent Activi kinkekott ning öölooma silmaklapid.

Kohe tema järel oli populaarsuselt blogiauhindadel Mallukas. Rahvas pidas teda parimaks
beebiblogijaks, elustiiliblogijaks, arvamus-ja huumoriblogijaks, samuti kõige naljakamaks,
tublimaks ja stiilseimaks. Tema oli ka rahva lemmik ja seal pole midagi imestada, Eesti blogidest on tal ilmselt kõige enam lugejaid. Similarwebi andmetel 130 000 kuus ehk üheksa korda rohkem kui Life According to B’l või kolm korda rohkem kui marimellil.

„Et vältida inimeste viha, niigi oleme saanud Leenuga vastu päid ja jalgu, et me üldse osalesime, siis loobusin suuremast osast mulle mõeldud auhindadest,“ tunnistab Mallukas. Nii potsatas tema kingikotti vaid Hemtexi kinkekaart ja HotLipsi üllatuskingitus.

2S8A0100

„Me jätsime endale tiitlid, aga auhinnad andsime ära, nii väldime inimeste eksiarvamusi, et korraldasime ürituse vaid selleks, et ise auhindu saada. Me saame nagunii kõik mis me tahame, me ei pea selleks nii suurt üritust korraldama,“ naerab Mallukas.

Ka marimell napsas endale vaid ühe auhinna – kokandusblogi esikoha! Auhinnaks terve kuu jagu Valio tooteid.

2S8A0116

Toome teieni Eesti parimad blogid 2015 esikolmiku:

Parim moe- ja ilublogi on…

annaelisabeth.net
gretelink.com
missliina.com

Parim beebi- ja pereblogi on…

mallukas.com
lifeaccordingotb.com
ourcuckoonest.com

Parim kokandusblogi on…

marimell.eu
kokkama.ee
paljasporgand.ee

Parim elustiiliblogi on…

mallukas.com
lifeaccordingtob.com
marimell.eu

Parim “ise tehtud” blogi (remont, käsitöö, meisterdus jne) on…

lifeaccordingtob.com
miramii.com
ideesahver.ee

Parim reisiblogi/elu välismaal on…

lifeaccordingtob.com
kotidselga.blogspot.com
tapimart.blogspot.com

Parim foto- ja/või videoblogi on…

lifeaccordingtob.com
kristakoiv.com
gretelink.com

Parim meediablogi (võib ilmuda ka Õhtulehes, Delfis, Pere ja Kodu vms kanalis) on…

isablogi Delfis
Briti beebiblogi Buduaaris
Eveliisi blogi Pere ja Kodus

Parim arvamus- ja huumoriblogi on…

mallukas.com
nihilist.fm
merje.ee

Parim spordiblogi on…

fitloora.tumblr.com
heidi.tarkpea.ee
costany.blogspot.com

Kõige tublim blogija…

mallukas.com
lifeaccordingtob.com
ourcuckoonest.com

Kõige naljakam blogija…

mallukas.com
merje.ee
susankirjutab.ee

Kõige stiilseim blogija…

mallukas.com
annaelisabeth.net
katriinkubar.com

Rahva lemmikblogi…

mallukas.com
lifeaccordingtob.com
ourcuckoonest.com

29 thoughts on “Eesti parimad blogid on Mallukas ja Life According To B

 1. Kõige stiilseim blogija Mallukas? Hämmastav stiilitunnetus ikka Eesti blogilugejatel :D
  Kokandusblogi Marimell?? Ma pole siin blogis veel ühtegi retsepti näinud, kust otsast on tegemist kokandusblogiga? :S
  Reisiblogi Life According to B? Päriselt? Tegemist kõige ehtsama beebiblogiga. Kotid Selga oleks pidanud selle kategooria võitja olema raudselt, lihtsalt nende blogi pole nii populaarne kui Briti blogi.
  Elustiili blogi Mallukas? Nojah, ei oska midagi öelda isegi selle peale :D

  Tundub, et kategooriate võitjad on olnud lihtsalt need, kes on kõige popimad blogijad ja kategooriatega eraldi polegi siin midagi pistmist.

 2. Mul on küll võitjate üle väga, väga hea meel aga samas tahaks loota, et järgmistel aastatel on võitjate nimekiri mitmekülgsem ja põnevam. Eesti blogimaastikul on lihtsalt nii palju andekaid, professionaalsel tasemel tegijaid (eriti tooks välja kokanduse ja käsitöö) et lausa kahju vaadata, et paljud neist inimeste jaoks tundmatud :)

  Aga õnnitlused võitjatele ja kiitused korraldajatele!

 3. Mallukas on tubli. Mina poleks küll raatsinud võite ära anda, aga noh ma ei saa ka kunagi mida ma tahan:D Ehk nüüd see madalalaubaline osa inimestest saab ka veidike aru, et üritus oli aus ja lugesid LUGEJATE hääled. Igati lahe sündmus tundus olevat:)

 4. hmm…kas päris toidublogijad ei osalenudki siis? Minu meelest Marimelli blogis küll nii ülipalju kokakunsti tippsaavutusi ei ilmu. Rohkem tundub kõike muud, või?

 5. See parim kokandusblogi tulemus on küll veidikene mööda. Ma loen teie blogi ja see enamasti meeldib mulle aga selline tiitel on küll kergelt öeldes ülepingutatud. Sinna oleksite pidanud välja valima ikka konkreetseid kokandusblogisid! Sa küll teed hästi süüa ja seda on su piltidel näha aga sa ei jaga ju igapäevaselt retsepte ja suur osa su toidupiltidest on restoranides tehtud :D kui vaadata nt teise koha saaja blogi (kokkama.ee) siis ma olen siin kohal väga aus ja ütlen, et Ragne vääris seda võitu paraku rohkem!
  Kas sa ise ei tunne seda, et see võit just selles kategoorias on veidikene “naljakas”?
  Samuti olen veidikene pettunud, et stiilseim blogija on Mallukas :D see on nagu meelega valitud, et perekoolis hädaldati kui kaltsakas ta kohati välja näeb aga näed sa lugejad tegelikult mõtlevad midagi muud :D
  Ma nii lootsin, et remondiblogi auhinna saab endale Miramii, kes reaalselt ka remondib oma kodu (Britt on super blogija aga mis ontema blogil seost remondi ja meisterdamisega?). Et päris mitu ktegooriat oleksite võinud veidikene kriitilisema pilguga üle vaadata. Jah teie vabanduseks, et rahvas ju ise hääletas jne aga no teie olete ürituse korraldajad ja nägite ise ka ju kuhu poole hääletamine kisus ;)

  1. Sel aastal oli nii, järgmisel korral tuleb natukene teistlaadi nomineerimine, kuid olen kindel, et ka siis polda rahul :)

 6. Soovitan soojalt peeglisse vaadata, kas sinu soperdised on tõesti võrreldavad Eesti tipp toidublogijate aastatepikkuse tööga, kes on andnud välja raamatuid ja teinud vinget tööd? Su blogi oleks võinud saada ehk kõige naljakama blogi tiitli…

  1. No rahva valik, järelikult meeldib inimestele rohkem spontaanne kokkamine kui virtuaalsed retseptiraamatud :) Kuigi “tegijad” olid ju kohe minu järel… Big deal?!

  2. Seal ju nomineerisid need blogid, keda lugejad mainisid. Ei olnud seal neid kuulsamaid kokandus ega ka nö kôrgema klassi moeblogisid. Kôik andsid teada blogidest ja siis hääletasid.

 7. No tegelikult ei ole ju rahva valik vaid võitnud blogijate lugejate valik. Kuna nemad üritust oma lugejatele reklaamisid ja palusid hääletada, siis loomulikult hääletati nende poolt. Loen ise väga paljusid kokandusblogisid ja ega ei mäleta, et tipptegijad selles vallas oleks kuskil mingitest blogiauhindadest piiksatanud. Eks oma viga ka muidugi. Aga ju nad siis polnud huvitatud. Aga stiilseim blogija Mallukas ajas küll lausa naerma. See näitab hääletanute taset. Eriti kui üritusel kohal oli näiteks Liisa Leetma. No kuku pikali, kui stiilne. Paraku pole kindlal teemal blogijatel sellist massi ja fännikarja nagu Malluka, Marimelli, Briti blogidel ja seetõttu juhtuvadki sellised napaklused nagu Mallukas stiilseim blogija, Marimell kokandusblogija ja Britt remondiblogija. Ma arvan, et kui Oscareid sarnasel viisil jagada, siis võidaks kõik tiitlid nt 50 Shades of Grey, kaasa arvatud parim võõrkeelne film. Ehk aitaks see kui igas kategoorias oleksid blogid ette antud.

  1. Tavai! Palun koosta mulle kõikides kategooriates õiged blogid! Kui sa selle ära teed, kasutan neid liste uuel aastal. Kui sa sellega aga hakkama ei saa, ära vingu :) mul puudub seesugune aeg ja huvi lugeda kõiki Eesti blogisid, et üksinda, ilma rahva abita (kes sinu sõnul ei sobi koera saba alla ka!), koostada “õigeid” liste. Miks sa siis ise õigel ajal suud lahti ei teinud kui nomineerimine käis?

  2. Ah olgu, sellise kommentaari peale ei hakka enam normaalset vastust välja punnitamagi. Ja Meelisele ütle, et fotograafia asemel valigu omale targem tegevus. Nii palju koledaid pilte ilusatest inimestest pole ammu näinud. Õudukas.

  3. palun saada oma email, järgmisel korral võtan sinu pildistama!

 8. mis saab nendest auhindadest, mida Mallukas endale ei võtnud? jäävad seisma?

  1. Aga kes on stiilne? Stiili tunnetus on erinev inimestel. Ma olen oma arust ka stiilne aga ometigi leidub inimesi, kelle arvates on mu stiilitunnetus null ja panen lihtsalt kaltsusid selga.

 9. Mina oleks selle poolt, et iga blogi saab kandideerida ainult ühes kategoorias. Nomineeritakse mitmesse, siis valib ise välja selle, kuhu kõige paremini sobitub.

  1. seega, kui järgmine kord nomineeritakse 529 blogi, siis ma peaks neilt kõigilt küsima, kuhu ta end selekteerib? tuleb vist kohe hakata neid nimekirju vorpima :) aga umbes selline idee mul ongi!

  2. Paljudega (või suure osaga?) seda probleemi vast ei tekigi, sest nomineeritakse ainult ühte kategooriasse. Igal juhul edu järgmisel aastal! :)

  3. Mina ka olen seda meelt. Kirjutasin just ka mannumarisse sellise kommentaari:
   Olen ka terve tänase päeva nendest auhindadest mõelnud ja olen jõudnud järeldusele, et iga blogi võiks järgmine kord kandideerida ainult ühes kategoorias (v.a need stiilsemad, lemmikumad jm). Noh, et peab olema kindlalt määratletud, et mis blogiga ikka tegemist on. Üks blogi ei saagi olla korraga näiteks remondi- ja ilublogi. Ta võib olla remondiblogi kus on vahest ka ilujutte või vastupidi. Või kui ongi mõlemast siis on ta elustiiliblogi või peaks olema ka mingi kategooria kus saavad kandideerida need kõigest blogijad/määratlemata teemaga blogid. Eks ta selline raske teema ole, aga no praegused tulemused ja nõuavad mingit muud lahendust.

   Võibolla nii on ebaaus aga samas oli seda ka praegu.

   Tegid ära suure töö!!! Isegi kui see ei olnud ideaalne siis olen kindel, et panid Eesti Blogiauhindadele aluse. Aitäh!

  4. Siis on enamik blogisid lihtsalt elustiiliblogid :)
   Aga vaatame järgmisel aastal siis kuidas paremini saaks neid kategoriseerida!

 10. absoluutselt nõus sellega, et järgmine aasta on iga blogi nomineeritud ainult ühte katergooriasse, va rahva lemmik jne. Siis kõik need nö popid blogid lähevadki elustiili blogide alla. Ja kokandusblogide alla lähevad tõelised kokandusblogid jne. Siis on huvitavam ja ei ole seda, et jagate auhindu ainult kolme-nelja suure blogi vahel.

 11. Ühes kategoorias kandideerimine võiks olla sellisel juhul, et kui kandidaat on võitja mitmes kategoorias, siis jäetakse ta ainult sinna, kus tal on rohkem hääli.

  Ise mõtlesin natuke selle peale, et äkki võiks kandidaate saada nt lõppvoorus hinnata a la 10-palli skaalal või punktivahemikega ja siis arvutada välja nende keskmine tulemus. Siis pole vahet, kas saab 10 000 häält või 500, vaid loeb hinnete kõrgus.

  Aga üldiselt tuleb tõdeda, et olin enne ürituse toimumist selle suhtes skeptilisem, kui ilmselt oli põhjust – tundub, et saite väga kenasti hakkama ja kohalkäinutel oli tore. Vist said diplomid ka need, kes auhindu ei saanud? See oli ka väga hea mõte minu meelest.

  1. Diplomid said kõik auhinnasaajad (va esikohad, kes said klaasist auhinnad), ja seal sai mainitud nende kohad kõikides kategooriates :)

  2. Tead, sellega on selline asi, tahtsime seda ka sel aastal teha, aga mingi maani see õnnestus, siis selgus, et spordiblogi võidaks “kõige rohkem hääli saanud kategoorias” Costany, kuigi ta tegelikult oli seal kolmas. Nii siis, pigem iga blogi vaid ühes konkreetses kategoorias, et oleks erinevust ja rohkem blogijaid nomineeritud. Eks näis, aega on :)

Comments are closed.