Uus kodu: rõdu valmis, aga ootab, et oleks aega nautida

Tahtsime rõdu, kus oleks mõnus istuda, kus oleks hea tootepilte teha, kus oleks lihtsalt õhtul mõnus jalad seinale visata ja klaasike mulli juua. Kuigi meie inspiratsioonipildid olid pigem sellised boho, pleedid, rustic, taimekastid, soojad toonid, siis reaalsus sai midagi muud…

Tahtsime midagi instagrammishit. Samas, saime me isegi aru, et mingit metsikut taimeilu me endale lubada ei saa, sest oleme kodus nagu kuuvarjutus ja taimed ja meie ja nende eest hoolitsemine ei käi kokku. Pigem peaks seal olema midagi, mis ise hakkama saab ja omasoodu kasvab. Nagu see üksik rosmariin, mis kuu aega tuules ja päikeses vastu on pidanud.

Ühe asja poolt olime mõlemad, et üks sein võiks olla midagi ägedat. Mõtlesime alguses panna sinna lihtsalt nö muruseina või siis mingi sellise taimeseina, aga leidsime hoopis Shi Shi outletist mingid 50×50 “taimetükid”, millest ise siis seina kokku panime. Mu meelest sai mega äge ja piltidel sai ka äge. Ja mõtleks, ise tegime. Polegi niiiii saamatud.

Seinad värvis, uue aknalaua ja uksepaled tegi meile sõber, samuti võttis ta üles kõik rõdulauad, puhastas need alt, kattis alt musta värviga (ääred paistavad välja muidu) ja pani lauad tagasi, pesi need puhtaks Tikkurila terassi- ja kalustepesu vahendiga, võõpas need üle Tikkurila Valtti Plus Wood Oil toonitava terrassiõliga (meil toon 5063), mis Tikkurila meile kohe koos seinavärvidega kaasa pani. Rõdupiirded puhastas Meelis Vivacolor Special Clean ainega ja värvis need üle Tikkurila Unica Ulkokalustemaali värviga. Lisaks kasutasime Anza rulle ja pintsleid.

Vivacolor Facebook | Tikkurila Facebook | Tikkurila Instagram

Meil oli seal alguses üks “ajutine diivan” ja mulle see täiega rõdul meeldis, ma tahtsin ainult sinna taha mingit suurt puud. Meelisele see diivan üldse ei meeldinud. Aga kõik toolid, mis meeldisid mulle, ei meeldinud Meelisele ja vastupidi. Mulle meeldis megalt üks kollane tool järiga, Meelisele ei meeldinud selle villane materjal. Toolid, mis meile mõlemale meeldisid maksid 369€ tükk ja panna need rõdule pleekima tundus raiskamisena. Mõtlesime, et savi, pole kiiret. Ja siis nägime kahte roosat nunnut, 89€ tükk ja meile mõlemale meeldisid, kuigi need polnud tugitoolid, kuigi need polnud klassikalised rõdu toolid. Aga need tundusid meielikud. Nii nad meiega koju kaasa tulidki.

Paremal näha olevad lillekastid värvisime ise üle ja ostsin sinna Home4You outletist suvalist kraami sisse, aga ma tahaksin need asendada mingite maitsetaimedega, mis ei vaja eriti hoolt. Basiilik vajab, rosmariin nagu näha mitte. Võite julgelt soovitada, mis sinna sobiks, mis elaks üle päikese ja selle kui ta nädal aega vett ei saa.

Nii siis, võib öelda, et rõdu done! Nüüd on vaja jõuda selleni, et kõik oleks tehtud ja oleks aega seal jalad seinale (piirdele) visata ja nautida. Hetkel veel tegemist tubades jagub. Kuigi kõikidest kastidest oleme me lahti saanud, siis nipet-näpet on veel vaja teha. Vannitoa kapiuksed on tellitud, raamaturiiuli päringu saadan kohe (tahan samasugust nagu meil vanas kohas oli), tellitud on ka söögilaud ja toolid, samuti kardinad on in da making..

6 thoughts on “Uus kodu: rõdu valmis, aga ootab, et oleks aega nautida

  1. Sellistes postiutstes võiks rohkem pikte ka olla :) aga tundub mega mõnus rõdu

  2. Sellised suht lollikindlad on rosmariin, lavendel,kõrrelised nii madalad,kui kõrged (ma paneks mõnemaid, sobivad ka rosmariiniga hästi kokku ja on ka talvel ilusad,kuigi talve nad üle ei ela ilmselt), oliivirohi on väga vastupidav, karritaim on ka väga ilus ja peab päris hästi vastu, proovida võiks ka potiroose, raudürti õitseb pikalt on väga ilus ja annaks natuke värvi juurde kogu asjale, kannatab põuda päris hästi. Mul kasvavad laus päikese käes terassil ja ma ei kasta neid väga tihti. Eks aianduspoest saab ka head nõu ja ägedaid ideid.

  3. Oo, kui mõnus roheline vaade rõdult. Taimi soovitada ei oska, aga kiidan lihtsalt vaadet.

Comments are closed.