#reisiblogid

Eestlane reisil vol 2

Merje just blogis “Eestlane läheb reisile”, see oli niiiiii hea, et ma kohe pidin seda enda seisukohast täiendama :)

1. Eestlane vaatab esimese asjana temperatuuri

True that! Ma ei taha minna keset suve Alaskale, ma lähen keset Eestimaa pakast Taisse, kus ongi 35kraadi sooja ja kõik õhkavad siin Eestis, plinnn, meil tuisk! Ja kui Eestis on jaanidel 15, siis ma valin “odava lobireisi” Bulgaariasse :)

2. Eestlane on kade

Vahet pole, kas sa oled lobireisil, neljatonnisel Taireisil või lähed nädalavahetuseks sõprade juurde maale grillima, ikka tuleb kommentaar, “näh, tahaks kaaa”.

3. Kui eestlane midagi tasuta saab, siis ta seda ka võtab! 

Ma olen ehe näide, Valio pakub tasuta dipikastet, ma olen IN. Nagu for real, mul jääb 1,29 alles, et Hedonile kaks Minioni jäätist osta. Neid ei saada keegi :D

4. Eestlane näeb palmi 

Okei, sellest ma olen vist välja kasvanud, aga mulle meenus kohe üks pilt… ma reaalselt otsisin välja kõvaketta, et see pilt siia lisada – tegemist 31.12.2012 pildiga, kui olime Austraalias ja eestlased külmetasid pakases ja tuisus.

Fun fact of the day: ma olen kogemata kõik Aussi pildid ära kustutanud ja mul on ainult 97 pilti tervest meie aastast… Ja mul pole seda konkreetset pilti… Aga see oli megakuum päev, a 40 kraadi sooja ja palmipilt, saatsin kõigile “häid jõule”. Tegime hoovis šašlõkki, mida ükski auss polnud näinud.

5. Eestlane toob suveniire

Ma olen reaalselt loobunud sellest kingituste toomisest. Vanasti oli alati, et peab midagi viima. Aga me reisime nii palju, et pool eelarvet läheks kingitustele. Vanasti oli see, et kui ma S-ile viin, kuidas ma K-le ei vii, aga no kui neile viin, kuidas ma M-i ja A ilma jätan.. Lõpuks otsisid 20 kinki kokku… Nüüd on see, et emb-kumb meist Meelisega käib, toome magneti. Hedonil lõbus neid külmiku peal libistada.

6. Eestlane on neeger 

Ega see eestlane niisama taha seda kuuma ilma. Eestlane tahab pruuniks saada! 

True that! Bulgaariasse võtan kaasa 6SPF :) Maltal oli Hedonile 15 kaasas, valged püksid ikka vaja jalga saada :D

7. Eestlane ei taha koju tagasi tulla

Ma täiega tahan. Ma juba hommikul tundsin Hedonist puudust, kuigi ta ronis me kaissu ja ma olin… neee… nädal aega ei näe. Ma küll tahan koju tagasi tulla. Ikkagi oma voodi ja kraanivesi, mida saab juua jne. Jaja, ma tean Tallinnas kohti, kus kraanivesi maitseb nagu solgiämber, nt mu õe juures, 2km minust eemal :D

16 thoughts on “Eestlane reisil vol 2

 1. “Ma olen ehe näide, Valio pakub tasuta dipikastet, ma olen IN.”

  Kuidas see reisimisega seotud on?

  1. Sul on lugemisega ikka tõsiseid probleeme :D

   3. Kui eestlane midagi tasuta saab, siis ta seda ka võtab! 

   Ma olen ehe näide, Valio pakub tasuta dipikastet, ma olen IN. St, saan tasuta dipikastet. Olen eestlane :D

 2. “Merje just blogis “Eestlane läheb reisile”, see oli niiiiii hea, et ma kohe pidin seda enda seisukohast täiendama :)”

  Sul vist endal on lugemisega või teksti mõistmisega kehvad lood. Merje kirjutas reisimisest! Sh tasuta asjadest reisidel. Ja sina väitsid, et täiendad tema postitust. Reisimisest! Pealkirigi “Eestlane reisil vol 2”

  Küsin siis veelkord: kuidas see Valio tasuta kraam sul reisimisega seostub?

  1. No kui Valioga kokku hoian, saab reisiraha kõrvale panna :D tegelt said ilmselt isegi poindile pihta ja nokid niisama!

 3. SPF 6 ja lapsele SPF 15? Kas sa oled üldse aru saanud, mida SPF tähendab ja kuidas päikesekaitsekreemi kasutada?

  Võta aeg, kuniks su päevitumata nahk hakkab punakaks minema ehk põlema. Tavaliselt on eestlastel see aeg suvel 10…20 minutit, soojamaareisil kõrgema UV-indeksi puhul tulekski julgelt 10 minutiga arvestada, eriti lapse puhul. Korrutades SPF-iga saad aja, mille jooksul kaitseb see kreem sind päikesepõletuse eest terve päeva jooksul! Ehk siis SPF 6 kreemiga võiksid põletust saamata olla päikese käes 60…120 minutit ehk 1…2 tundi päevas ning kui vahepeal kreemi juurde paned, siis see aeg ei pikene. Hedoni nahaga aitab SPF 15 teda päevas vaid 2,5 tundi ning ülejäänud aja ta nahk lihtsalt põleb päikese käes.

  Olgu, kui sind ei hirmuta kõik need nahavähi keissid ja noored emad, kes Kingitud Elu fondist ja mujalt raviks raha peavad koguma, siis see on tõesti sinu asi. Rääkiamta kiiresti vananevast nahast, mis kedagi ei kahjusta. Aga sa tekitad ka lapsele riski nahakahjustusteks ja vähiks. mis pruugivad teda alles täiskasvanueas ohustada.

  https://cancer.ee/kuidas-valtida-melanoomi/

  1. Täpselt minu mõte. Lapse tervis peaks ikka kõige tähtsam olema – mitte see, et laps kenasti pruuniks päevituks!

  2. Ega sellised “PEAN SAAMA VÕIMALIKULT RUTTU PRUUNIKS!” emad sellisele asjale ei mõtle.
   Mis mõttes sa tuled Soojamaa-reisilt tagasi ja ei olegi täiesti tumepruun?
   Siis oleks ju nagu kogu see reisiraha raisku läinud…
   Ime, et üldse kreemi kasutatakse. Tavaliselt sellise mõttelaadiga inimesed ei kasuta üldse kreeme, vabandusel, et “noh, aga siis ei hakka ju päike peale”.

  3. Kas sa tahad öelda, et need pudelis keemiakompotid on kuidagi nahale kasulikud? Vastupidi, nende kasutamine on see, mis vähi riski kordades tõstab, mitte ilma kreemita päevitamine. Palju meist enne neid keemiakokteile nahavähki põdesid? Aga nüüd?

  4. Lähedane vanamees, kes päikesega veidi liialdas sai surmava melanoomia. Usun, et päikesekreem on siiski parem, kui nahale päikesega liiga tegemine.
   Kõige parem on, kui kasutatakse nn laia äärega kalamehemütsi. Ja üldse ei olda nii palju päikese käes, et põletus tekiks.
   Ega ma oma lastele ei pane päikesekreemi, kui on pilvine ilm ja lapsed vähe aega väljas.

  5. Ei tasu üldistada. Päikesekaitsekreeme on väga erinevaid. Vähi tekkega on seostatud vaid kreeme, mis põhinevad oksübensoonil. Ning neid tuleks tõesti vältida. Esiteks pole need meie organismile head ja teiseks on need äärmiselt mürgised ka veekogudele.

   Ometigi leidub ka palju mineraalseid päikesekaitsevahendeid, mis on ohutud nii meie nahale kui ka keskkonnale. Nii et palun mitte jagada sõnavõtte, mis jätavad mulje nagu kõik kreemid oleksid halvad.

   P.S. Statistiliselt on nahavähi tekkeks suurem võimalus ilma kreemita päevitades kui kasutades kahtlaste koostisosadega kreemi.

  6. Oeh. Saad ju aru, et nahavähki kui sellist pole nii kaua üldse diagnoositudki, et mingit adekvaatset statistikat teha. Varem oli inimeste eeldatav eluiga tublid 40-50 aastat ja surma põhjus jäi tihti selgeks tegemata. Täna on meil imeline meditsiin, mis lubab inimestel julgelt 80+ aastat täisväärtuslikku elu elada. Lisaks on päevitamine kui selline (2 nädalat järjest 10h päikese käes, et pruuniks saada) uue aja komme. Seega on täiesti mõttetu võrrelda tänast päeva ajaga, mil päikesekreeme ei olnud. Ja iseenda ning oma lapse päikese käes praadimine on igal juhul rumal.

 4. Vau, siin leidub ikka kommenteerijaid, kes arvavad, et nemad on NII PERFEKTSED!
  Uskumatu, müts maha su ees Marimell, et sa ikka oma asja edasi ajad ja sellistest mööda suudad vaadata.
  Ma ka alati ei kiida su postitusi heaks, aga me kõik oleme inimesed ja meil kõigil on tunded.
  Sina lihtsalt näitad neid avalikkusele. Teised kiunuvad salaja kodus.

  1. Küsimus ei ole perfektsuses. Küsimus on elementaarses lapse eest hoolitsemises.

 5. Päris võigas kui ema räägib oma kolme aastase lapse kontekstis jalga päevitunud “valgetest pükstest”. Nagu tule taevas appi tegemist on LAPSEGA…naha peale päevitunud valged püksid peaks küll igal normaalsel emal olema viimane asi millele mõelda?!?!

Comments are closed.