Ei saa me läbi Lätita!

Suveplaane tehes, no et lähme Soome Linnanmäkisse ja Aegnale jne, tekkis mõte, et aga miks me teisele poole ei lähe. Läheks Lätti ka. Loomaaeda, Jurmalasse… Läheks üldse Palangani välja.

Kogu see plaan oli lihtsalt plaan, ma vaatasin erinevaid kohti, mida Lätis võiks külastada, aga mingit kindlat broneeringut meil millelegi polnud.

Juunis võitsin aga Facebookis mingi mängu – nädalavahetus Ähijärve külalistemajas vms.  Loosimine toimus keset EBA tralli ja hea, et blogilugeja mulle screeni saatis, et jou, sa võitsid. Ma arvan mul olekski see märkamata jäänud. Unustasin neile täiega kirjutada, ja Bulgaarias olles meenus, et appi ma pole neile vist kirjutanudki, et millal ma tulla saaksin vms. No ja kuna meil see “lähme lõunasse” plaan nagunii oli, siis mõtlesin, et hea oleks need kaks asja ühendada, kuna nad pole just Tallinna külje all…

Nüüd ongi plaan paigas ja “marimell lõunas” kestab kokku terve nädala. Mul on paigas ööbimised ja mõned tegevused. Ajaliselt me lihtsalt Palangani ei jõua, muidu oleks hirmus jooksmine. Jätame selle siis järgmisesse suvesse. Aga Jurmalani veab välja küll ja natuke teisele poole Lätis ka.

Selle postitused fotode autor: Meelis Kadarpik

Kusjuures, me oleme kunagi Hedoniga Jurmalas käinud, siis kui ta titt oli ja suht lebo oli autoga pikki otsi sõita. Meenutada saab siit – Käisime Lätis ehk huvitavaid leiud lõunast. Nüüd on vaja rohkem plaane teha nii, et sõidud jääksid uneajale ja et ta ikka maks ära väsitada jne.

No üks mis kindel, ilma veepargita ju ei saa. Tegemist ikkagi Põhja-Euroopa suurima siseveepargiga, mis ei jäta ilmselt kedagi külmaks ja suvel on avatud lisaks veel megasuur õueala, kus jagub mitmeks tunniks tegevust. Loodetavasti on ilm ilus ja saab õues ka lustida. Aga see on ainult üks asi. Meil vaja mitu päeva sisustada.

Ja kui juba Lätti minna, võiks ju käia ka Riia loomaaias. Loomaaed on nagu mänguväljak, alati meeldib lastele. Ja no endal ka tegelikult mõnus jalutada. Hedoni põhimure on alati, et ahve ja jääkarusid näeks. Täpselt nagu mina väiksena. Hülged olid ka mu lemmikud, neid ma võisin vahtida tund aega kuidas nad vees ringiratast ujusid.

Kiire guugeldamine viis mind Visit Jurmala kodulehele, kus selgub, et lastega peredele on tegevust küll.

Dzintari metsapargis on seikluspark Jūrmalas Tarzāns, kus saab end proovile panna ja takistusradadele seiklema minna. Ma usun, et see võiks Hedonile meeldida küll. Seal on viis erineva raskusastmega rada ja ma usun, et temaga koos saab mõne kergema läbida küll. Ronida talle ju ometi meeldib.

Lisaks on seal mänguväljakud eri vanuses lastele, rajad rulluisutajatele ja jalakäijatele, skeitpark, tänavajalgpalliväljakud ja rohkem kui 30 meetrit kõrge vaatetorn.

Seal ma juba tean, Hedon vahib rulapoisse suu ammuli ja proovib kuskil palli taguda..

Ta on mänguväljakuhull, aga ilmselt kõik lapsed on. Ja neid seal Jurmalas jagub ma saan aru. Melluži estraadil on lastemänguväljak ning vabaõhujõusaal kui ka park, purskkaevuga parditiik ja jalutuskäigurajad.

Ja no kindlalt randa!

Peaasi, et oleks vesi kus solberdada. Viimase aja hitt on “ma sukeldun!” ja siis paneb näo vee alla ja tuleb välja nagu vett pritsiv kala…

Mulle jäi silma veel paar kohta: Jurmala vabaõhumuuseum ja Ragakāpa looduspark – kas keegi on neis käinud, kas 3aastasel võiks seal põnev olla?

Jurmalast sõidame me edasi veel natuke teisele poole, ja veedame sealkandis ka paar päeva, sest seal on üks lõbustuspark, mida tuttavad meile soovitasid – AB Park – keegi on käinud?

Ja siis tuleme läbi Pärnu tagasi. Meelis arvas, et võiksime ühe öö Pärnus ka olla, siis pole sõit nii pikk. Vaatame seda asja, aega veel on. Aga üldiselt üks nädalane lõuna-tripp meid ees ootab :)

Soovitage, kuhu teie läheks, kui kindlalt sinnakanti satuksite. Ähijärve lähedal on ka Alaveski loomapark, Pokumaa, Liikluslinn ja Maanteemuuseum… mida soovitate? 

17 thoughts on “Ei saa me läbi Lätita!

 1. Läti kohta ei oska midagi soovitada, jään pigem ise ootama Sinu tagasisidet, et kus käisite, kus ööbiste jne.
  Aga Maanteemuuseum, Liikluslinnak ja Alaveski Loomapark väga lahedad kohad, mis võimaluse korral tuleks kindlasti läbi käia.

 2. Sigulda on tore koht, just kàisime. Seal on ka seikluspark (aga ma ei tea kas Hedonivanusele sobiks), cable-car vaimustas minu lapsi tohutult. Seal ka suur vaateratas, mis teeb kaks ringi ja náed kogu seda vôrrazut loodust ymberringi…

 3. Lätis on lastele väga sobilik linn nimega Ventspils. Terve linn erinevaid mänguväljakauid täis ja muidu ka ilus lilleskulptuuriline. Meie käisime nädala jooksul ka Leedus Nida poolsaarel. Seal on väga äge meremuuseum koos akvaariumitega. Saab vaadata delfiine ja merilõvisid. Ja seal lähedal on ka dinosauruste park, kus lastele väga meelis. Reisisime 4.5 ja 2.5 aastastega.

  1. Ei, sa ei ole midagi maha maganud, miks ma rase peaks olema? Kuna mul on lai pluus? :D See pluus on kõva neli aastat vana, aga kuna seda saab kanda vaid megakuumade ilmadega ja see on täiega mu lemmik, siis pole ära visanud. Alumisel pildil konkreetselt pekivoldid näha, ma ei tea, millest sa järeldad, et ma rase olen?

 4. Sigulda Tarzani seikluspark sobib kindlasti ka väiksematele lastele. Siguldas on ka köisraudtee üle jõe…
  Huvitav koht on Sigulda külje all Aerodium, kuid see pigem täiskasvanutele ja suurematele lastele. Väiksed lapsed võib müra ära ehmatada, kuigi meie seltskonnas käis seal ka 3-aastane.

 5. Riias on Motomuuseum, seal on palju vaadata ning seal kõrval ringrada ka kus näeb kiireid autosid kihutamas.
  Šokolaadimuuseum on üsna mõttetu, antakse topsike sokolaadi ja vaatad ühes saalikeses paari plakatit.
  Pigem minge Riia turule jalutama.

  Eestis soovitan Jääaja keskust näiteks. Ka Piusa koobaste külastuskeskus, Setomaa talumuuseum, Rõuge linnupesa, Liikluslinn ja Nõiariik toredad.

 6. Alaveski loomapark, minu arvates suhteliselt mõttetu, eriti kui veel Riias loomaaeda lähete. Meie perele Riia loomaaed väga meeldib ja käime seal igal aastal, kahjuks see aasta olid pingviinid kadunud vb ajutiselt. Liikluslinn on küll vahva ja tegevust lastele kindlasti. Ehk teel Riia poole käia Siguldas, kus köisraudtee http://www.latvia.travel/en/sight/aerial-cableway-sigulda ja Tarzani park https://www.tarzans.lv/ee. Jurmala veepark on lahe, aga suvel palju rahvast, tasub minna pigem varakult. Kahju, et Palangale ei lähe, seal promenaadil lapsele ikka palju tegevust ning seal lähedal Klaipedas delfinaarium. Ise rohkem Lätis ei viitsiks vaadata ja põrutaks pigem Leetu, samas mina käin seal ka liiga tihti ning väga lasteatraktsioonidele tähelepanu pole pööranud.

 7. Loomaaed oli lahe. Kaelkirjakud meeldisid meie poistele. Aga loomaia lähedal, metsa sees on ülituus mänguväljaks. Hästi suur ja lahe. Tasuta. Seal loomaia taga lauluväljak vms, pm seal juures see mängukas ongi. Sigulda kesklinnas oli äge suur mänguväljak.

 8. Ah, Läti Lätiks. Mind huvitab hoopis see ülivinge litritega jakk kuskohast skooritud? Ma VAJAN seda!

 9. Niiilusad pildid! Kus need tehtud on? :) Muidu soovitaksin kindlasti minna jurmalasse :)

Comments are closed.