Soovita hotelli Türgis, kust reisikindlustus võtta aka olen vabatahtlik reisikonsultant

Hooaeg on jälle alanud, mu postkasti tuleb päevas vähemalt üks kiri: kuule, mis hotelli sa Türgis soovitad ja me mõtlesime Bulgaariasse minna.. Te reisite nii palju, sa raudselt tead, mis reisikindlustust võtta ja kust seda osta jne. Ma olen nagu vabatahtlik reisikonsultant, aga samas nii äge, et te meid usaldate ja tõesti, võite kindlad olla, et jama ma ei soovita teile.

Mina pean jälle Liisi kiitma. Mina ei tea midagi. Ma olen kõik oma reisialased teadmised viimastel aastatel teda usaldades saanud. Ma olen läinud mugavaks ja usaldavaks. Kui mul varem oli “mingi suvaline panga kindlustus, mis krediitkaardiga kaasnes”, siis kui see aastane läbi sai, tuli Covid ja uut ma ei teinud.

Nagu meie reisidel kombeks, tulevad nad üsna tihti viimasel minutil (viimase Türgi reisi ostsin teisipäeval, et reedel lennata.. Igal sajal juhul, läksime me eelmise aasta kevadel Egiptusesse ja Liis küsis – kas sul reisikindlustus on? Ja ma pidin tõdema, et ups, ei ole. Tema siis soovitas mulle Salva Kindlustust, kes toona ainsana pakkus Covid-kaitsega kindlustust. Mõeldud-tehtud. Tegime esialgu selle reisi jaoks, aga kuna me reisi pikendasime, kirjutasin neile, et oleks vaja ka kindlustust pikendada ja kuna siis juba tundus see summa selline, et maksa jälle 90€, selle asemel, et maksta 400€ ja saada terve aasta, ütlesingi, et teeme aastaks. Kui see nüüd kevadel läbi sai, pikendasin uuesti aastaks.

Sel aastal Tais käies ma vaatasin, palju meie perele maksaks reisikindlustus (samad tingimused, et covid kaitse, tervisekahjud (miljonile kusjuures!), reisitõrked (palaviku pärast reisi katkestamine käib ka muuseas siia alla!) ja pagas) maksab sama palju kui meie aastane! Nii, et.. totaalne win meile! Ma soovitan alati reisides kindlustus teha (ka siis kui reisid kasvõi Lätti või Leetu), never know mis juhtuda võib. Lisame siia juurde, et olen selle aastasega reisinud juba veel Türgis, Tenerifel, Itaalias.. Totaalne rahasääst ja ma ütleks isegi hea investeering. On see mugavus või laiskus, aga nii hea on kui see reisikindlustus olemas on. Saad kasvõi homme päev lennata, ilma et peaksid muretsema, mis saab siis kui öösel tuleb palavik või lend ära peaks jääma.

Ma pean tunnistama, et need teie kirjad on ajanud mulle KOHUTAVA reisiisu jälle peale. Mõtlen õudusega, et tulevikus saab reisida ainult koolivaheaegadel kui hinnad on laes ja enne kooli võiks ju kuskil ära käia. Ma muidugi ei saa lubada, et me jälle Türki ei lähe, kuigi tahaks Kreekasse.. Käisime just Go Traveli peol ja Liisiga suheldes sain aru, et hinnad on ka koolivaheajavälisel ajal nii lakke lennanud, et.. “Ma müün šampanjat, mitte saia” ütles ta tabavalt.

Öelge teie, kuhu me võiksime augustis minna enne kooli, et Hedon saaks veel mõnusa boosti, et koolile mõnuga vastu minna!

Ma loosin kõikide kommenteerijate vahel välja ühe üllatuspaki, sest äkki saamegi siit mingi megahea idee! :)

56 thoughts on “Soovita hotelli Türgis, kust reisikindlustus võtta aka olen vabatahtlik reisikonsultant

 1. Jaa Kreeka on lahe! Oleme käinud Korful ja Kreetal.. Toidud maitsvad ja inimesed toredad. Meie oleme rentinud auto ja pmst saared läbi sõitnud, leiab ägedaid külakesi ja randasid.

 2. Laske Hedonil valida nt piltide järgi :D
  Ma kiidan ka aastast reisikindlustust. Koguaeg olemas, ka siis kui tekib mõte nädalavahetuseks Soome minna ja seal telefon ära kaob. Muidu ei hakkaks elu sees mingi Soome-Läti-Leedu pärast eraldi kindlustust tegema.

 3. Ma soovitaks (kas või vahelduse mõttes) Kreetat. Söök on kindlasti parem kui Türgist, loodus ütleks, et kehvem, aga väga mõnusalt soe õhk ja meri, turist on alati oodatud ja müüjad pole ka pealetükkivad.

 4. Hetkel oleme Kemeri Hiltonis. Ainult tõesti kiidusõnad. Rixosega muidugi võrrelda ei saa :D ja Alanya meeldib rohkem, kui Kemer.
  Alanya külje all on meeletud hotellid suurte veeparkidega.
  Sügisel lähen Bodrumi Rixosesse. Bodrumis käinud 15a tagasi, seega jälle omamoodi huvitav kogemus. Aga Bodrumi vist saab alles septembrist.
  Ja enam ma pole iial nõus Smartlynxiga lendama. :D Turkishi äriklass on omaette kogemus ja muidugi mugavus.
  Kreetal korduvalt käinud. Ei ole enam see, mis oli vanasti. Rhodos on omaette kogemus. Ühel pool saart megatuuline, teine pool tuulevaikne. Aga tuule tõttu oli tihti meri väga must kahjuks.
  Ma vist eelmises elus olin türklane. Kuidagi väga südames on see riik.

 5. Miks mitte käia ära Disneylandis? :) Pole kursis kas te olete käinud seal aga igaks juhuks pakun

 6. Mina läheks Kreetale või Küprosele. Kunagi ammu ise lapsena olen käinud ja tahaks nüüd uuesti minna, mõlemale saarele.

 7. Viimasel ajal päris paljud tuttavad on käinud Montenegros ja väga kiitnud reisi. Ma ei kujuta ette kas teil seal midagi teha oleks, aga äkki on äge
  Meie ise läheme augusti lõpus Kreekasse, pole seal veel mitte kunagi käinud.

 8. Küpros, Malta, Kreeka, Lõuna-Itaalia?
  Ja edaspidi annab pisut enne koolivaheaega tihti ka näpistada mõned päevad. ;)

 9. Malta, Mallorca, Itaalia? :)
  Täpselt need kohad on meil hetkel valikus. Ja raudselt tuleb valikuid veel juurde, sest me alles otsime.
  Malta tundub selline mõnus pisike saareke. Samas kreeka on ideaalne ALATI. Ma Kreetal ja Corful käinud ja järgmisena tahaks mõnda muud Kreeka saart külastada. Aga Corfu oli küll MEGA. Terve saar ongi hästi mägine ja roheline ja kui ilusad rannad ja ohh.. nüüd tahaks hoopis sinna minna. See arutlemine on veidi riskantne sest ma teise silmaga hakkan kohe lennupileteid otsima :D
  Igatahes, kui Kreeka meeldib, siis Corfu oleks tõesti äge.

 10. Augustis kindlasti Bulgaaria. Lühike lend, mõnus kliima, inimesed sõbralikud, hinnad mõistlikud, ilus liivarand, liinibussiga saab kuurordist linna olematu raha eest sõita, hea toit ja neid plusse on veel

 11. Mina läheks legolandi või siis valiks 2 nädalt kas türgis, kreekas või hispaanias ja lihtsalt peesitaks, ujuks, puhkaks ja väikse shoping oleks ka vahva

 12. Mina soovitan Rhodost! Käisin eelmisel suvel ja väga meeldis: loodus, rannad, toit, väike jalutuskäik vanalinnas. Rendiauto paariks-kolmeks päevaks täitsa piisab. Mõnus! :)

 13. Mulle tunduvad Bulgaaria ja Montenegro praegu huvitavad kohad. Olen ka Kreeka fänn olnud, aga need hinnad on ikka nii ulmelised, et pigem läheks praegu nt. Montenegrosse. Seal on ilus loodus ja kaunid vaated :)

 14. Kreeka terve saar on mega ilus ja muidugi lummav Santorini ❤️
  Bulgaaria

 15. Hispaania rannikud Barcelona ümbruses Just tulime ja megamõnus oli

 16. Mina soovitan külastada Horvaatiat. Seal on nii ilus loodus ja meri.

 17. Mulle meeldis Küprosel AyaNapa piirkonnas. Sinna läheks tagasi. Sardiinia kõlaks ka huvitavalt.

 18. Malaga. Otselend, liivarand. Ise käisime Torremolinoses mis on veidike eemal, kuid lapsega ideaalne.

 19. Plaan Juuli lõpp Augusti algul puhata Rhodosel. Usun täitsa mõnus vaheldus

 20. Tansaanias Sansibari saar oli soodne kohapeal, eksootiline ja sõbralik. Oivalised võimalused snorgeldada. Tuur vürtsikasvandusse, mangroovisalu, hiidkilpkonnad, liblikate aed…

 21. reisikindlustusel on siiski mõtet vaid juhul, kui oled tõesti reisihull. inimesel, kes haruharva reisib, lihtsalt niisama lambist 400€ aastast aastasse maksta on sulaselge rumalus. Ise viibisin viimati välismaal 6a tagasi ja sedagi naaberriikides (soome ja baltimaad). lõunamaades pole iial käinud ega lähe ka (ei meeldi kuumus). viimase viie aasta “reisid” on olnud vaid eesti sisesed ühe-kahepäevased komandeeringud, kus reisikindlustusel pole mingit mõtet.

 22. Võib-olla need ei ole päris teie moodi reisid, aga ma arvan, et suvel oleks põnev ka hoopis põhjapoole minna. Olen jaanipäeva paiku käinud Põhja-Norras, mis oli väga põnev elamus. Island oli imeilus ja väga eriline koht, käisin seal aastaid tagasi juulikuus. Fääri saartel on veel käimata, aga kunagi kindlasti võtan plaani.

 23. Holland, pole veel ise jõudnud aga loodan samuti enne sügist minna veel

 24. Taani ja Holland kõlab põnevalt, aga Küprosele läheks iga kell tagasi :)

 25. Kui mōelda seda, et lapsel oleks lōbus, siis Legolandi. Tegelikult on seal ka täiskasvanutel tore.

 26. Ise valiks Prantsusmaa (&Disneyland) või Itaalia. Või Kreeka. Taani lähme ise augustis lõpus, seal Legoland kindlasti vinge. Ise eelistan ikka parem midagi uut kui sama korrata. Eesti siseselt saab niigi asju korratud

 27. Ma paneks pimedat. Aga kui teadlikult valida, siis valiksin Hispaania.

 28. Olen alati tahtnud käia Itaalias, tundub ilus koht. Seega olen Itaalia poolt. :)

 29. Itaaliasse tõmbab tagasi. Kuid Türgi peale võiks ka mõelda. Lastele vaja enne lubatud jõulumehereis ära teha

 30. Mina läheksin Taani. Pole küll populaarne soovitus, aga olekski midagi teistsugust ja Teid teades, siis suudate skoorida ägedaid elamusi igalpool. Olekski ehk ka väljakutse Teie jaoks ☺️ Ootan huviga lõpptulemust ja kui Taani saab valituks, siis ka soovitusi ja ülevaadet Teie reisist.

 31. Aga miks mitte Prantsusmaa. Vahelduseks üli mõnus ju.☺
  Soovitan seda, sest nii sooviks ise sinna minna, augustis, esimesel pulmaaastapäeval, kahekesi, nagu hiline pulmareis. Aga noh, kaks pisikest last, niiet lükkame edasi. Küll kunagi jõuame. Aga teistele võib ikka soovitada ja pärast ilusaid pilte nautida.

 32. Prantsusmaa – romantika, ilu ja lihtsalt äge kogemus kindlasti! Ma valiks selle :)

Comments are closed.