Emmaljunga Nitro City ehk Väikeste rataste kiituseks

NaguUus_700

Sõbranna mul, kellel on suure raamiga Emmaljunga ehk nelja suure rattaga variant, küsis, kuidas mu väike raam talvele vastu peab ja kas ma külili ei lenda nende isekeerlevate ratastega. Ma ei kujutaks ettegi, et ma mingi muu vankriga ringi ralliks!

Soovitatav on lumega esirattad lukku panna, nii me ka tegime. Kui aga juba natuke lörtsisem oli, keerasin need kohe lahti, sest nii ebamugav on sõita OTSE. Praegu kui rattad keerlevad ja tänavad on megaauklikud, siis on ülimugav manööverdada. Ma ei kujutaks ettegi, et mul oleks see suurte ratastega variant siin linnas.

EJ (1)

Kõnniteed lõppevad lambist otsa, ühes kohas on kõnnitee äär madaldatud, teises kohas mitte, kolmandas kohas on nii kõrge kõnniteeäär, et endalgi on ebamugav astuda, neljandas kohas on auk augus kinni, viiendas kohas on kitsas, kuuendas kohas laiub mingi puujuurikas… Need keerlevad rattad on vähemalt kesklinnas liikumiseks ideaalsed.

photo (9)

Loomulikult, mu sõbranna kärutab Kakumäel, seitse ja pool kilti jalgrattateid, sõida aga sujuvalt otse oma vankriga, ei mingeid mahasõite või kõrvalepõikeid – loogish, et siis on suured rattad mugavad. Ja läbi lume läheks need maal ka kindlasti paremini kui minu omad.

Ega siis muidu ei räägita, et vankri valimine on täielik teadus ja tegelikult tuleb vanker valida ikkagi enda kärutamismarsruudi järgi, mitte ilu järgi. Seega, kui mõni kruusateeomanik on valinud endale keerlevad rattad, siis ma ei imesta kui ta uppi käib, aga siis tulla kuskil foorumis vinguma, et küll see EJ on halb, no ma ei tea. Mul ikka on tunne, et vinguvad need, kellel raha pole, et EJ osta. Ja ma rõhutan veelkord, me ei ole mingid rahabossid, vaid tuleb osata osta :)

Miks ma ostan NaguUuest asju, ongi see, et ma küll ei tea nende asjade tausta, aga ma tean, et mul on asjadele garantii ja et need on eelnevalt üle tšekitud ja korda tehtud kui miskit on viga olnud. Ja iga kell saan ma helistada/tagasi minna ja vahetada kui miskit ei sobi. Seega risk, et midagi pekki läheb on nullilähedane kui lampi kuskilt netist käest-kätte ostes.

Näiteks, ma suure hurraaga ostsin endale terve komplekti Emmaljungat – jalutusosa ka.

EJ (5)

Aga praegu ma mõtlen, et kui beebs on nii suur, et mul on jalutusosa vaja, siis ma tahaks hoopis uut jalutuskäru. Ja ma olen enam kui kindel, et ma saan teha vahetuskaupa – viin EJ tagasi ja valin mingi kergkäru asemele :) Nii ongi normaalne ostelda – paned mingi raha „hakkama“ ja samas saad selle raha eest mitu asja.

No ja näiteks alguses ostsin ma sealt adapteri, et turvahäll raamile panna. Kahe päevaga oli selge, et kümme korda lihtsam on osta eraldi raam turvahällile, mis võib pidevalt autos olla ja ei pea suurt raami kokku-lahti-kaasa pakkima. Jällegi, viisin adapteri tagasi, maksin veits juurde ja sain imepisikeseks kokku käiva raami asemele.

photo 3 (6)
NaguUus_700

15 thoughts on “Emmaljunga Nitro City ehk Väikeste rataste kiituseks

 1. Minu põhiargument lapsele vankrit valides oli pöörlevad esirattad ja viimased 1,5 aastat pole seda otsust kahetsenud. Kusjuures lukustanud pole neid rattaid kunagi, ka lumes ja üle labajala mudas mitte (elame maal). Mul küll vankri margiks Tako ja rattad suuremad kui sinu omal kuid see manööverdamisvõime on lihtsalt imeline.

  1. Meil ka TAKO kasutusel ja siiani pole leidnud ühtegi negatiivset asja. Liigub imekergelt igalpool ja manööverdamine kasvõi kaubakeskuses on lihtne. ;)

 2. Mul siis sama käru. Saame hakkama ka maal ;) eks see oleneb ka inimesest. Meil oli ka suurte ratastega EJ ja lihtsalt ebamugavalt kohmakas. Aga poes on Nitroga ikka ideaalne mänööverdada. Meie lemmik :)

 3. Täielikult nõustun sinu seisukohaga,et inimesed ise valivad pigem vale vankri/käru ja mitte alati ei ole viga tootes endas. Kui meie beebicentris käru käisime valimas,siis ka rõhutati,et käru tuleb valida vastavalt sellele,kus sa liigud ja kus seda kasutama hakkad. Mina otsustasin Mutsy iGo kasuks,mis on linnas liigeldes super ja mainimata ei saa jätta ilusat välimust. See vanker ei ole aga mõeldud maal kruusateel liiklemiseks ja olen sellest nüüd aru saanud ja pole kedagi peale enda süüdistada,et ka selle peale enne ei mõelnud. Käisin ka nagu uue poes Emmaljungasid proovimas ja tõesti üllatusin,kui mugavad ja vetruvad nad on,erinevalt minu omast. Ka mina mõtlesin enne,et see EJ teema on lihtsalt hype (ise proovimata loomulikult), aga nad on tõesti super.

 4. “Ma ei kujutaks ettegi, et mul oleks see suurte ratastega variant siin linnas.”
  Mina elan ka linnas ja mul on suurte liikumatute ratastega Emmaljunga ning ei saaks küll öelda, et suurte ratastega kuidagi kehvem liikuda oleks nende kõnnitee äärte juures või poes jne. Võibolla on nii, et kiidad enda oma sest pole suurte ratastega käru linnas pikemalt proovinud? Sest ma kiidan enda käru vastu :D Mul veel massiivsem variant ja nooooo ei kurda! Emmaljunga üldse liigub niiiiii hästi, et ma ei saa mitte ühtegi asja ette heita! :)

 5. Nõustun täielikult, Tallinna kesklinna kõnniteed on masendavas seisukorras ja ei kujutaks ka ette, kui suured rattad ja OTSE veerema peaks :) Enne ei pannud kusjuures tähelegi, et lisaks auto teedele on ka kõnniteed samasugused. Nagu üks taksojuht mainis, et igale elanikule on oma auk :) Ja ma küsiks ka, et mis värk nende SUURTE ratastega kõigil on, enamus tuttavad olid paanikas, et issand polegi suuri rattaid vä (lohutuseks on meil need vankri lisana eraldi ostetud nn karmiks talveks) :) Aga mõnnat rallimist väikeste aga kiirete ratastega :P

 6. Igaüks küll kiidab oma, kuid tunnen et sa teed praegu küll põhjuseta suurte ratastega käru maha. Minul sportraamil EJ ja ma ei saa küll öelda, et jube keeruline oleks sellega tänavatel manööverdada. Mugavamat käru pole olemas minu jaoks. Ja see aasta pole ju Tallinnas korraliku talve olnudki, et saad öelda, et hea igas olukorras liigelda. Tõelisel talvel , kus tänavad korralikult puhastamata on neli suurt ratast parimad liiklemiseks.

  1. aasta algul oli lund piisavalt, et väikseid rattaid testida. ja ma ei tee midagi maha, ütlen, et igaühele vastavalt vajadusele :) mulle sobib väiksem raam ka seetõttu paremini, et mahub napilt uksest sisse :)

 7. On ka suuri rattaid millel sama põhinõte kad otse või keerlevad rattad. Minuarust see võimalus on ülihea kui sõidad nii maal kui linnas. Oman teisel lapsel juba i’coo vankrit mis ülimalt mugav. :)

 8. Ka suured rattad võivad keerelda :) Mul pole küll emmaljunga aga suurte keerlevate ratastega (abc design viper 4s), mida saab ka vajadusel lukustada ning ülimugav! Läheb läbi liiva, lume, kruusa jne. Keerlevad rattad on tõesti supermugavad!

 9. Ah, nende ratastega ongi nii, et kellel on vankril pöörlevad rattad, see kiidab neid, kellel ei pöörle, see kiidab neid.
  Minul on bannalne Milliway vanker-käru ja pean ka tõdema, et pöörlevad rattad on ikka super asjad! Läks läbi lumest, lörtsist, millest iganes (eelmisel aastal oli lund rohkem ja siis selle sulades pidin ikkagi rattad lukustama, et vanker läbi läheks).

 10. kaks või kolm korda olen naguuus.ee-sse meili saatnud. iga kord veendun, et sinna pole mõtet oma murega pöörduda. Vastused on kuidagi ülbed ja lühikesed. Nagu ei huvitaks neid oma kauba müümine üldse. Rohkem ei pöördu ka. Ej kohta..see väikeste ratastega näev üliveider välja :D

  1. peaasi, et midagi sitasti said ikka öelda, eks? :)
   Sulle ka ilusat päeva :D

 11. Mul oli kolme suure rattaga (esimene neist keerlev) Chicco, millega sõitsime nii maal kui linnas. Olin väga rahul. Manööverdada hea ja lumest sai ka läbi. Nüüd on mul pisikeste ratastega Chicco kergkäru, lumes pole sellega sõitnud. Hea teada, et saab ka pisikeste pöörlevate ratastega lumest läbi ( no äkki kärutame järgmisel talvel ka veel)
  Eks igaüks kiidab oma, sest on sellega harjunud :)

 12. Mina oman kogemust mõlema Emmaljungaga, Edge Duoga ja Nitro Cityga. Ja nüüd, oodates oma kolmandat, soetasin …Nitro City. Tõesti need keerlevad rattad on supermugavad.
  Ei vaidle vastu, et käru tundub eemalt vaadates pisut veider, kuid sõidumugavus kaalub selle üles!
  Nii, et need, kes väikseid rattaid maha teevad, proovige see ikka enne järele…

Comments are closed.