Armastus esimesest silmapilgust ehk vanker valitud

NaguUus_700

Peab tunnistama, et me Meelisega mõlemad oleme mingid vankripeded. Me oleme alati vaadanud igast futuvankreid ja kärusid ja mõeldnud, et wäu, nii khuul, oh, tšeki seda ja kui meie kunagi sinnamaale jõuame, siis ostame ka vot sellise, või sellise…

Kui ma olin alguses enam kui kindel ehk endale lihtsalt pähe võtnud, et ma tahan mingit futuvankrit (tegelikkuses mitte vanker, vaid turvahäll raamiga), siis suvel käisime me esimest korda vankreid vaatamas.

QUINNI MOODD ehk esimene soov: enne kui ma olin asjaga tutvunud ja teada saanud, et laps ei tohiks üle paari tunni turvahällis olla, pidin ma selle mõtte maha matma – sellist futuristlikku laimirohelist asja meie majja ei tule.

Ja mina, kes ma olin alguses seda meelt, et Emmaljungat ma põhimõtteliselt ei osta, kuna kõigil on ja kõigil on mingi häda, et näe, vahi rikkureid, kärutavad siin Emmaljungaga, siis pole midagi parata, poes neid raame proovides oli Emmaljunga nii pehme ja sujuv ja mõnus ja liuglev, et jäi ikkagi see, et Emmaljunga see olema saab.

No ja kui aus olla, siis käisime vankreid tšekkimas mitme kuu jooksul, mitmes kohas – sorry, ma ei taha mingit antireklaami teha, aga mis kuradi pood see seal Mustika keskuses on, mingi 1001 vankrit või asi – sa astud sinna sisse ja sul lööb hinge kinni. Mingi räme kraam lihtsalt. Kes oma vankri sealt ostab? Nagu reaalselt?

Ja üks, mis meile kohe öeldi, oli see, et ärge ostke Poola vankrit – on jah odav, aga kasutatud Emmaljunga on sama hinnaga ja 10x kvaliteetsem. Loomulikult leiab igale vankrile kiitjaid ja laitjaid, aga värvikaid seiku Poola kraami kohta saab lugeda Tarbija24st.

No igastahes, meie kodupood on NaguUus, esiteks lähedal, teiseks suurepärase teenindusega ja kolmandaks absoluutselt professionaalsete teadmistega omanikega, kes ei jää ühtki vastust võlgu ja kellelt võib küsida mida tahes, sest nad lihtsalt teavad titemajandusest kõike.

Käisime vankreid seal ikka iga kuu korra piilumas. Uurisin iga kord, et millal ma juba ära peaksin ostma. Nojah, on neid, kes tellivad endale terve lastetoa sisustuse juba siis kui kaks triipu rasedustestil on ja neid, kes ostavad riidedki beebile selga alles siis kui ta sündinud on. Inimesed on erinevad, aga NaguUues soovitati paar kuud ette varuda need asjad, et ei oleks viimasel minutil lolliks jooksmist.

Kui mulle alguses meeldis hullumoodi üks tumehalli-roosaga Emmaljunga vanker, siis selle pidin ma välistama, kuna sündimas on poiss. Kuigi meie poiss võiks vabalt ka roosas vankris olla. „Ta kannaks selle välja!“ ütleks Meelis. Aga oktoobrikaupa tšekkimas käies meeldis mulle ikkagi see klassikaline valgest nahast Emmaljunga.

Vaatasin ja proovisin ikka teisi vankreid ka, et mitte nii kinni olla selles Emmaljungas ja mulle meeldis näiteks üks musta-valge kookoniga Teutonia, aga no kui see kaalub sada tonni, siis ma ei viitsi end rebestada seda vedades. Ilmselt ma seda käeotsas kilomeetreid tassima ei pea, aga arvestades, kui väike ma olen ja isegi poekott käib mul tavaliselt vastu maad, siis… Jäi see poodi.

Siis meeldis mulle üks Maxi Cosi vanker, kolmerattaline (et oleks ikka futu), aga sellele piisab juba pildil peale vaadates, et see ei sobi Eesti kliimasse, kus on pidevalt tuuline ja lumi tuiskab. Meil ju talvebeebi. Lisaks polnud ta lükates üldse nii mõnus. Ikka meenus igakord mõnd vankrit lükata proovides see Emmaljunga pehmus.

Selline vanker on ka – muidu täitsa ilus, aga no nii jäik ja kõva ja selline talumatu :D Asull mingit vedrustust ei ole, laps ilmselgelt oleks nagu mingi pakk seal vankris ja rappuks lihtsalt ühelt küljelt teisele. Või peaks kustukummi hammaste vahele panema… Noh, samas ma mõtlen, et kui sa oled rikas ja tahad endale näiteks ilusat vankrit rõdule/terrassile, kus beebi värskes õhus magada saaks, siis see sobiks küll…

Kui 30nes rasedusnädal äpis ette lõi, oli selge, et 10 nädalat vaid ongi jäänud ja tuleb midagi ette võtta, Kuskilt mälusopist oli meelde jäänud, et 8ndal novembril tuleb uus kaup NaguUute ja detsembrisse ei tahtnud ka ostmist jätta (millal täpselt kaup tuleb ja äkki tuleb beebi varem, nagu viimasel ajal olen tihti täheldanud) ja jaanuari saak oleks juba lootusetult hiljaks meie jaoks jäänud…

Niisiis seadsime läinud reede õhtul sammud NaguUute, et ehk on saabuma pidanud kaup juba kohal ja äkki õnnestub seda piiluda. Jesss, meil vedas. Ja saate aru, nii kui ma nägin seal nurgas seda vankrit, ma teadsin, et selle peame me saama.

Mul siiamaani nägu nalja täis ja ma tegin juba seal nalja, et ma laenan mõne lapse või ostan beebinuku ja lähen jalutama. Ma ei ole mitte kuradi kunagi näinud lihtsalt niiiii ägedat vankrit nagu see!

2S8A8189-2
Meie pere uus armastus ja beebit ootab Emmaljunga Nitro City
City kookoni ja jalutusosaga.

Olgem ausad, mul on kookonit vaja kasutada jaanuar-mai, siis on juba soem ja beebi tahab ilma näha. Selle raamile annab edukalt panna ka Maxi Cosi, Cybexi ja BeSafe turvahälli ja vajadusel saab soetada talvetelje suurte ratastega, kui need keerlevad peaks lumme kinni jääma. Samas ma julgen arvata, et ma ei ela maal ja linnatänavatel peaks edukalt Nitro City raamiga läbi lume saama. PS. turvahälli jätan ma Meelisele, see on ikka totaalne teadus, seda ka veel valida. Ma korra uurisin neid seal reedel ja mul läks juhe suht kohe kokku…

Meie raam on kerge, pöörlevate esiratastega ja kitsas – vaid 57 sentimeetrit! Meil on alt uks ainult 60cm lai, et ma ei peaks iga kord kookonit maha kruvima, raami kokku panema või siis ust kahelt poolt avama, et uksest sisse saada, sobib see ideaalselt. See mahub sealt täpselt läbi!

EJ (1)

Lisaks on tegemist nagu päriselt enneolematult kerge variandiga – raam kaalub 6 kg, rattad 1,1 kg, ja koos korviga 11,3 kg – ma tõstsin seda nagu veits raskemat poekotti. Ja seda on idekas vedada, sest sellel kookoni osal on sangad! Saan raami kokku lükata ja koridori jätta ja kookoni tuppa sooja tuua. Samas kui seal poes oli vankreid, mida ma ei hakanud proovimagi vedima, sest isegi Meelisel oli keel vestil seda Brio vankrit tõsta proovides. See oli nagu Malluka vanker, mida ta vaeseke viiendale pidi vedima. Meie oma on lihtsalt nii kerge, et ma ei suuda seda uskuda. Ma olen täna sellega kärutand edasi-tagasi nagu lollakas… Nagu väike laps oleks endale nukuvankri saand, ausalt :D

Praegu istub seal karu, kes on üsna rahulolev! No peaagu, nagu nukuvanker, eks!

2S8A8256

Nii, siis meie vankri kasuks räägib veel see, et ma saan vedrustust reguleerida, ise vaatan, kus ma sõidan ja kuidas on vaja, et vanker liiguks, kui on ma ei tea, tädi juures kruusatee, siis peaks olema veidi kergem vedrustus, linnas ilmselgelt natuke jäigem.

Ja nahka on alati kergem puhastada kui tekstiili. Ma saan lihtsalt niiske lapiga üle tõmmata ja voilaa, puhas. Ei pea tervet kookonit keemilisse saatma või ma ei tea käsitsi pesema ja kuus päeva kuivamist ootama.

Ja tšekake nüüd seda korvi osa – see on nii sügav ja samas nii hästi ülevalt kaetud, et sealt ei tule sisse ei tuul ega tuisk, beebi ei pea ka silmi kissitama, et päike näkku paistab. No ilmselgelt on Emmaljunga puhul kõige selle peale viimase saja aasta jooksul mõeldud ja vankreid aina paremaks tuunitud, sest järgmisel aastal täitub neil 100 aastat esimesest vankrist!

EJ (4)

Aga selle päikesega meenus mulle lugu, kuidas mu vanaema oma väikevenda magama pani, keeras vankri päikese poole, et vend paneks silmad kinni ja siis ta pani padavai jooksu ja selleks ajaks kui ema tite kisa kuulis, oli tema juba teiste lastega kilomeetri kaugusel :D

Nii ja siis ma lugesin netist, et äärmiselt oluline pidi olema üleviidav sang. Ma ei saa aru, miks ma peaks oma vankri paari kilo võrra raskemaks sellega tegema, kui ma saan oma kookonit keerata mis pidi ma ise tahan, ehk siis raam jääb ikka samasse kaalu, aga kookonit ja istumisosa saan panna vastavalt oma suunale ja mul ongi sang seal pool, kus ise tahan :) WinWin!

Nii ja nüüd te kindlasti arvate, et ma olen mingi räigem rahaboss, aga ei – NaguUus poes ei tööta egiptlased, kes minu „omfg, pean selle saama“ näo peale hinnale ühe nulli lõppu lisavad või ühe ette panevad ja mis peamine, ma saan selle sinna tagasi müüa kui ma kasutamise lõpetan + aastakese garantiid. Kes annab kasutatud asjale garantii? NaguUus! Ja nii ongi!

Kogu kombo oleks tutikana maksnud a 1200€, siis mina sain Nitro City raami mustast Croc nahast City korvi, istumisosa sisseehitatud putukavõrgu ja õhutamisavaga; musta abosuluutselt võrratu soojakoti, mille sisu ja karvast äärt saab eemaldada ja on nii mõnus ja pehme, et tahaks endale ka sellist ja vihmakile vaid 420 euroga.

EJ (5)

See on ilmselgelt aasta diil, või mis? Lihtsalt, paremat pakkumist poleks ilmselt kuskilt saanud ja ma tean, et NaguUues on see vanker nagu uus. Me valisime selle välja reedel ja siis läks see nö tuunimisse – puhastusse ja kontrolli ja kõik on parimaks timmitud!

PS. seal on üks samasugune riidest variant hetkel pakkumises – kes ees see mees :)

NaguUus | Kohila 2A!

NaguUus_700

33 thoughts on “Armastus esimesest silmapilgust ehk vanker valitud

 1. Enne rasedust ei teadnud ma vankritest ega erinevatest firmadest mitte midagi, ainuke, millest ma kuulnud olin, oligi Emmaljunga ja ka minul oli jäänud mulje, et see on mingite wannabe tibuemmede eputamiseks mõeldud asjake :D ja mina seda oma beebile kindlasti ei osta, et raudselt on lihtsalt üles haibitud kaubamärk ja pole oma hinda väärt.
  Ja kui ma siis lõpuks hakkasin erinevaid vankreid uurima, siis selgus ka minu jaoks, et uus odavama hinnaklassi vanker, mis ei pruugi nii kvaliteetne olla, maksab samapalju kui nats kasutatud Emmaljunga. Ja ma olin lummatud sellest samast värvikombost, millele sa linkisid, see roosaga vanker ja kuna meil tüdruk oli tulemas, siis tundus sobiv ja nii me sinna nagu uus poodi läksimegi. See roosa meiega aga koju ei tulnud, otsustasime neutraalse beeži kasuks hoopis, et kui peaks üks laps veel tulema ja on näiteks poiss, siis sobib see vanker ka talle. Sealsed töötajad on tõesti nii sõbralikud ja teavad neist vankritest ja üldse enda müüdavast kaubast vist kõike, sinna minnes on tavaliselt tunne nagu läheks sõprade juurde :D vastvõtt ja suhtumine on nii hea soe lihtsalt.
  Ja nüüd, olles juba pea kolm kuud kärutanud, olen ma Emmaljungaga jumalast rahul ja pole mingeid probleeme olnud ja vanker nii korralik, et kuskilt otsast ei ole aru saada, et tegu on kasutatud asjaga. Mina kiidan ja vahel on hea oma sõnu süüa, sest ennast ma wannabe tibuemmeks ei pea ja enam ei pea teisi ka, kes Emmaljungadega sõidavad :)

 2. Mul oli see sama banjer,aga heledab nahk ja no tõesti hea! Olen täiesti Emmaljunga usku. Praegu on meil scooter 2.0 Malmö Limited Edition ja ka supper hea :)

 3. see pole just k6ige pehmem emmaljunga vanker!
  minu meelest sama mis k6ik teised futuraama n2gu nimetasid neid :-D
  nende pisikeste rattastega hiljem hakkate vaeva n2gema juba talvel kui lund maha tuleb!
  endal oli emmaljunga city cross
  Miinuseks j2i need rattad mis olid taiskummist, k6ik kivid mis talvel on maas kuni suveni on selle vankri omad! hiljem tekkivad sinna augud!
  j2rgmisena mis ostan on kindlasti klassika emmaljunga 6hkummidega vanker!

  1. No ma saan ju esirattad lukku panna, siis nad ei “sumpa” lumes, vaid sõidavad sealt läbi ja no hetkel kui ma elan kesklinnas, mitte maal, siis ilmselt siin mingeid selliseid hangi ei ole ka, et ma väiksemate ratastega välja ei peaks vedama. Aga kui ei vea ja tuleb megalumine talv, siis on alati variant see talvetelg sinna osta ja suured rattad külge kruvida :)
   Praegustel ratastel ma küll kive ega auke ei näe!

  2. kuna need vankrid tulevad meile tavaliselt v2lismaalt kus ei kasuta talvel neid kive.. siis neid polegi n2ha :-)
   selle mudeli puhul peaks veel uurima kas saab neid rattaid vahetada kuna tegu on 2010aasta vankriga aga neid vahetavaid rattastega mudeleid hakkati tegema alles 2013aastal!

   Kunagi kui ootasime esimest last utlesin ka mehele et kunagi ei osta emmaljunga… meil oli abc design 3tec, maxi-cosi mura 4,quinny zapp extra! ja ei j22nud uhega neist rahule iga uhel oli oma viga!
   kui ootasin teist last k2isime neid emmaljungasid vaatamas ja ostsimegi emmaljunga city crossi valgest nahast
   K6ik oli supper, kerge, rattaid ei pidanud pumpama!
   Korvist laps kasvas v2lja juba 3 kuu p2rast! Rattaste puhul just kevadel kui lumi sulas maha ja need kivid olid igal pool hakkasin ma vihkama neid rattaid see h22l kui kivi on rattastele kulge j22nud… kr6ps.. kr6pss :-D :-D :-D
   hiljem vahetasime kergema emmaljunga vastu ehk scooter 2.0
   Ja j2lle need rattad :-D
   aga see aasta tulid uued mudelid k6ik saab seotada 6hkkumm rattastega ….

  3. Issand, mis jutt. Nr. 1 talverattaid saab kõikidele mudelitele! Maksavad 69 euri beebikeskuses! Mis kivisid seal mujal kasutatakse siis? Kivi on kivi :)

  4. seda peab uurima poest!
   Igas asjast ei saa kindel olla! kuna tegu on ikka vana mudeliga millele ei olnud m6eldud neid vahetatavaid rattaid!
   kivid mis kasutatakse talvel et libe poleks! Paljud neist on p2ris teravad mis l2hevad rattaste sisse p2ris h2sti ja j2ttavad augud!

 4. Vat see on parim valik! Siin ongi kõik kõige paremad omadused olemas! Mu meelest on lausa hädavajalikud ees pöörlevad rattad ja istumise/korvi osa mõlemas suunas kasutatav – ma olen kana, ma ei suutnud titte panna näoga väljapoole, kudipludi on jõle ebamugav teha nii :)

 5. Näed ma olen siis see imelik, kes just nimelt 101 lapsevankrit poest endale vankri soetas ja ei saaks rohkem rahul ollagi. Oleks rahakott puuga seljas, oleksin endale ka valgest nahast emmaljunga soetanud aga kuna ma nii rikas ei ole (ja tahtsin oma tutikale kindlasti tutika vankri ning voodi saada), siis leidsin oma ideaalvankri just nimelt sealt. 3in1, turvahäll käib samadele ratastele. Ja tal on suuuured rattad, ehk siis ma saan siin maal lumehangedes sujuvalt liikuda ning ka kõrgetesse bussidesse mööda treppe ise. Muidugi võib esineda ka praaki poola vankrite seas aga mina olen enda omaga väga rahul. Ka nahast, ehk lihtne puhastada.

  1. Ahjaa, naabrinaisel on Emmaljunga. Käime ikka koos jalutamas ja olen saanud tema vankrit ka lükata. Tee mis tahad, minu poolakat on palju sujuvam lükata. Ehk siis kui peaksin uuesti vankreid vaatama hakkama, vaataks taas südamerahus poolakate poole. Pealegi ei ole kõik poolakad ka ühe kvaliteediga, on ka seal seinast seina kvaliteeti. :)

  2. Aga see hais kaob kui koju viid? Seal poes on räme hais, võimalik, et see tuleb mingit sorti vankritest ainult :D

 6. No ei meeldi mulle need emmaljungad ja ei hakka tõenäoliselt kunagi meeldima ka, ps olen neid katsunud küll, kui siis ainult need, mis nüüd bugaboode järgi on tehtud.
  Kusjuures minu järgmine laps tõenäoliselt sõidabki bugaboo’s, kerge, ülihea vedrustusega, samas üleviidav sang, kergkäru pole eraldi vaja osta ja minu silmale vägeva välimusega ka.

  1. No eks igal ühel on omad valikud ja kriteeriumid, mille järgi ta valikuid teeb. Ja guugeldades leiab nii häid kui halbu külgi ilmselt kõigi ja kõige kohta.

   Kuigi mulle meeldib nii mõnigi Bugaboo variant, siis näiteks kolmerattalist ma ei usaldaks, sest firma on ise tunnistanud, et tegid praaki ja vahetasid teljed välja ja saatsid ostjatele uued rattad jne

   http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/8850285/Bugaboo-warns-that-faulty-pushchairs-could-tip-over.html

   http://www.mommyish.com/2013/01/16/bugaboo-recall/

 7. Ma kõikide poolakate eest sõna ei võta, aga meie Jedo Bartatina on imeline. Ostsime selle 3 aastat tagasi ja ainuke miinus on tõesti see, et sang ei ole üleviidav. Me elame väikelinnas ja kärutasime päevas ikka 5-10km iga ilmaga. Kui mööda lumehangi kärutasime, ei jõudnud oma poola Emmaljungat ära kiita, lihtsalt nii hea.
  Kui pikemad otsad käia, siis kasutame jalutusosa siiani. Pole pretensioone, midagi ei roosteta, katki pole läinud, pesta ja hooldada on lihtne ja vedrustus on nii hea.
  Ostupäeval oli kaup poes -50% ja saime 270.- (turvahäll sealhulgas, muidu komplekti ei kuulunud, aga saab raamile panna).

  Muidugi olen seda meelt, et kui järgmisena Jedo Bartatinat ei õnnestu saada, siis läheb kasutatud Emmaljunga mängu. Olen nende aastatega ka puht uudishimust poodides katsunud ja näppinud ja suht õudukad. Ei mingit vedrustust, ei tegu ega nägu :D

  Teie masin on väga hea valik :)

 8. Nende pöörlevate väikeste esiratastega lumes ei liigu … Loodetavasti saab neid ühte asendisse kinitada… lumega on vaja suurte ratastega vankrit kui sellel on jalutamise eesmärk…usu mind ;)

 9. Väikesed rattad on ka tallinnas piin, endal kesklinnas läbi elatud see, poes oli mugav, aga kahjuks väljas olid nad lukkus või mitte liikuda ikka ei saanud :D või noh väga vaevaliselt, kui on ikka lumi ja hanged ja koristus väga kesine siis polnud see mugav, seega soovitan ka uurida kas saad suuri rattaid juured osta või järsku on soodsam tellida need lisaks.

  Üleviidav sang on just siis mugav, et kui jalutad ja päike hakkab lapsele täpselt silma paistma, siis on hea mugav, et ei pea seda korvi hakkama magava lapsega ümber tõstma vaid saad kohe lihtsalt sanga üle viia (mul naabril oli ilma ja igakord ta kirus, et peab poekotid käes hakkama nüüd tõstma korvi ümber) . Lisaks oli seda mugav kasutada liftis, kuna osad on suht kitsad siis meie oma täpselt kõikjale ei mahtunud ja siis oli mugav sang lihtsalt lahti ja mahtusime ilusti ära.

 10. Korvi ümbertõstmine on palju tüütum kui sanga ületõstmine. Pluss see, et kui lapsega koos vaja korv/iste ümber tõsta, siis noh, mina küll ei viitsi neid kilosid rabad. Eriti kui laps kasvab.
  Ja must vanker läheb suvel tõenäoliselt päris kuumaks.

  Aga Emmaljunga muidu on hea valik küll.

  1. Ega ma randa päikest võtma sellega ei lähe :) puu all vankris tududa on ok :)

 11. Üleviidav lükkesang muide on ikkagi väga praktiline. Eks saad sellest ise ka aru, kui beebi juba paras pontsik seal käruosas on, siis seda käruosa ümber keerata on ikka paras higistamine. Või kui titel juba jalad all, siis paneb see samal ajal plehku kui sa seda käruosa seal ümber tõstad. Koos lapsega siis istumisosa ümber tõsta enam küll ei jaksa. Ühe käega sanga üle viia- no problemos! Aa, ja ise oleks järelturult valinud nt. pigem Hartani kui Emmaljunksi ;)

 12. väga äge käru ja uskumatult hea hinnaga saadud! Kui esimesele lapsele vankri ostsime, olin täpselt samasugune nagu sina. Käisin seda muudkui katsumas ja silitamas :). Minu valik oli junga just nende klassikalise stiili pärast. Ja hea, et futu käru ei ostnud. Olen ise näinud, kuidas 3-rattaline poolakas pisut tugevama tuulega koos lapsega ümber oleks läinud ja vedrustuse osas olen ka 100% nõus

 13. Mul kolmas laps täiskummist ratastega Emmaljungas ja see kiviklibu pole siiamaani häirnud. Jah, jäävad rataste sisse, aga mingit heli küll ei tee, mis häiriks. Samas olen Emmaljunga kvaliteedis natuke pettunud, sest kunagi uuena ostetud vankri raam on pärast kahe lapse kärutamist omadega suht läbi ja kui kolmas seda enam ei vaja, siis võin sellega prügimäele vist kärutada…

 14. Mina ütlen niipalju, et just pöörlevate väikeste esiratastega vankrid on head. Ise ostsin pöörlevatega ja ei olnud talvel mingit probleemi ning isegi ei pidanud neid lukustama. Samas kirusid mu tuttavad oma suurerattalisi maapõhja. Üks isegi vahetas vankri välja pärast minu oma proovimist. Ja no poes on nende suurte ratastega täiesti võimatu manööverdada.
  Mul ei olnud tõstetavat sanga ja ei tundnud väga puudust ka. Kui tuul/päike oli lapsele näkku, vedasin vankrit järgi või liikusin vastassuunda :)

 15. Issand kui lollid kommentaarid siin on , ma ise otsustasin ka emmaljunga kasuks , ja tõstan vastavalt vajadusele korvi edasi-tagasi ümber , see on nagu käkitegu . Üleviidava sangaga peab rohkem liigutusi tegema , korvi tõstes kummarun tsipa vajutan klõpsakad alla , tõstan tsipa , keeran korvi ja asetan paigale , ise samal jal samas asendis olles , mul tütar 12 kilo ja koos istumisosaga tõstan kogu kupatuse ilusti ümber , eriti meeldib emmaljunga puhul intrigeeritav putukavõrk :) nii tore et te ka sellise valiku tegite :) kuid hoiatan sind et hoia kaare osa ilusti mitte nö alla lükatuna , muidu hakkab see kate mõranema , kahjuks emmaljunga enam täisnahast vankreid ei tooda , sest see läks neil kulukaks :) .

 16. Emmaljunga on parim valik üldse!!!!!Alguses ostsin ka mingi Poolaka aga üsna ruttu vahetasin selle EJ vastu välja ja vahe on hämmastav!!!

  Kui oled suur jalutaja siis antud mudeli puhul võib suure lumega talvel tekkida kergeid manööverdusprobleeme kuna nii väikeste ratastega on raske liigelda suures lumes ja vallide vahel. Aga noh, õnneks meil ei pruugi lund üldse eriti olla:)

 17. Emmaljungasid teevad maha need kes ise pole neid kunagi kasutanud sest lihtsalt ei jõua osta vms:)) Poolakad võivad olla head ja mugavad aga Emmaljungadega ei anna neid kohe üldse võrrelda. Juba kasvõi välimuse poolest!!

 18. Sorri, aga meie just sealt Mustika keskuses asuvast poest vanker-käru ostsimegi! Hüpervingelt mõnus oli sõita sellega. Ja raske ka polnud tassida (arvestades mu lapse kaalu!! 5kg :) )
  Mis selles poes nii halba on? :) Tutvusringkonnas palju emmmesid, kes sealt midagi muretsenud :)

  1. Asi pole mugavuses, või vankri kaalus, vaid selles haisus, mis seal on. Kuidas sa suudad oma lapse mingisse sellisesse nafta või ma ei tea mille järgi haisevasse kookonisse panna. Poodi sisse astudes lööb minul hinge kinni, mis see veel beebiga teeb? Või tuulutasid enne seda vankrit kuskil või kas kõik ei haise või..??

 19. Me ei tundnud seal mingit haisu. Ja vanker samuti ei haisenud. :P Täitsa haisuvaba. Ninad olid meil lahti :D

  1. Okei! Mul oleks võinud nina kinni olla, kui ma seal poes paar korda käinud olen…

  1. No ei tea jah, ma käisin suvel ja kunagi enne seda, ei mäletagi millal… Ammu! Siuke Hiinaka hais, nagu minngis poes, kus müüakse “kõik 1€” :D

Comments are closed.