#elulineblogi

Ettevõtluskoolitus (blogijatele) – milleks?

Ma olen aastaid saanud blogijatelt kirju – palju ma peaksin reklaampostituse eest raha küsima. Kas ma üldse peaksin küsima? Kuidas küsida? Kas on imelik ise endale koostööde saamiseks firmadele kirjutada? Firma tahab arvet, kuidas ma seda teen, mul pole ju firmat? Kas ma võin end FIEks ka registreerida? Ma ausalt ei tea, miks need küsimused mulle suunatakse, aga ju ma olen neist teemadest kirjutanud ja inimesed arvavad, et ma tean kõigest kõike :) Väga tore, nüüd jagan kõiki oma teadmisi ettevõtlusest ühel koolitusel.

Tegelikult, mina olen seal blogijatele rohkem tugiisikuks ja minu näitel võivad nii BLOGITi raamatupidaja kui jurist vastata kõikidele tekkivatele küsimustele, kuidas panna blogi teenima ja endale sissetulek seeläbi tekitada.

Just täna hommikul oli meil kahetunnine koosolek, et kuidas ja millest rääkida. Kirja sai hulk punkte, mida me puudutada kavatseme. Meie põhipoint selle koolitusega on tõestada – selleks et saavutada majanduslik vabadus tuleb astuda esimene samm, ja üheks selleks võimaluseks on ettevõtlus. 

Milleks üldse lepingud? Kas kohustus või karistus?
Kui sa seadust ei tea, ei tähenda, et võid sellest viilida. Kust ma teada saan, kuidas mida teha?
Kas OÜ, AS, MTÜ, FIE?
Aga kas tööleping, töövõtuleping või käsundusleping?
Kas ma saan oma fotoka firma kuludesse kanda?
Aga üüri?
Kuidas võimalikult palju raha kätte saada?
Milliseid makse ma pean maksma?
Kui ma teen firma, siis kuidas see käib? Mis see maksab?
Kas ma pean endale kohe raamatupidaja palkama?
Kui palju ma peaksin reklaampostituse eest raha küsima?
Firma tahab ainult, et ma Instagramis ta saadetud tooteid näitaks, mis ma teen? Kas küsin raha?

See nimekiri on tegelikult üsna pikk, mida me seal lahkama hakkame. Sa ei pea olema ilmtingimata blogija, et koolitusel osaleda kui sind huvitab ettevõtluse alustamine. See on basic info kõikidele alustavatele ettevõtetele või hobikorras tegijatele, kes näevad, et nende toode/või teenus on kasvamas ja ilmselt tuleks edasi liikuda.

See kõik tundub nii keeruline. Tegelikult pole ettevõtluses midagi keerulist – tule kohale ja saa sellest ise aru. Ei ole olemas lolle küsimusi, kõik ei peagi kõike teadma. Tekitame ümarlaua ja avatud vestlusringi, kus kõik ettevõtlust ja seadust puudutavad küsimused saavad vastuse.

Seega, kellel huvi, tuleb kohale.

Koht: Oru Hotelli konverentsikeskus
Aeg: 29. oktoober kell 11
Kestvus: 3h
Hind: 39€ (BLOGITi liikmetele 20€)

Kohtade arv piiratud!

Registreerumiseks saada email koolitus(@)blogit.ee – kirjas oled alles siis, kui arve tasutud.

8 thoughts on “Ettevõtluskoolitus (blogijatele) – milleks?

 1. Mäletan veel.kuidas paljud vingusid mingil ajal.et taavi pede.et pedesid toetab! No vot! Polnudki nii! Pakun.et tekitati mingi tellitud probleem! Norm eesti mees ju, et käitus nii! Kui mees naisterahvale ligi tikub, pole see ju mingi ahistamine. Pigem meeldiv! Mõttetu jama keerati kokku. Mis siis, et naine kodus. Poleks rõivas, poleks naine teadagi saanud!

  1. Tere. Ma ei ole kunagi Lyonessiga liitunud. Sul ilmselt lugemisega nats raskusi :D

   Esimest korda elus, näen ma sellist skeemi, et ise ei peagi mitte sentigi sisse maksma. Liitud ja hakkad videoid vaatama, kutsud sõbrad ka vaatama ja plekki kukub. Sulle ja sõpradele. Me oleme ju esimesed selles püramiidipuus. Link, kus liituda, viitab ju THW GLobalile, mitte Lyonessile. See viimane oli lihtsalt näiteks, et kui olla kuskil püramiidis esiene, on võimalik teenida ja näitena tõin Kivisaare, kes oli Lyonessiga Eestis üks esimesi.

   Aga vastates su küsimusele, siis see teema ei läinudki käima toona. Olin kuskil grupis ja välja see suri.

 2. Tartus ei tule sellist koolitust?
  Pooled asjad selged sellest listist, aga mõned küsimused nagu kipitavad veel..

 3. Ma ei saa veits aru, mis alustel just teie sellist kolitust teete? Minu teada ei ole teil edukat ettevõtet ja teie endi sõnul ei elata te end just kuigi hästi blogimisega ära. Miks peaks keegi tahtma teie koolitusele tulla?

  1. Meie ei koolitagi kedagi :D Meie korraldame blogijatele koolitusele, kus räägivad jurist ja raamatupidaja ettevõtluse alustamisest, raamatupidamisest, kaasnevatest seadustest, lepingutest jne.

   Ja ma ei tea, ma ei ole kuskil öelnud, et ma blogimisega ÄRA EI ELAKS. Millest ma elan siis? Õhust ja armastusest poes piima ees justkui ei maksa. Lisaks blogile teen ka muid projekte, aga blogi on üks osa mu/me sissetulekust.

Comments are closed.