Evelini “Evelin” – tõesti vaesemehe Oprah

Ma tahaks (ei tahaks ka vist, aga muuga pole) alustada sellega, et Evelini käevarred teda ei kaunistanud. Ta on ka ise mu meelest kuskil tunnistanud, et on kümmekond kilo juurde võtnud.. No pane siis ometi varrukad endale peale või küsi varrukatega kleit. See chubby käsivars riivas silma.

Ei ole vaja mulle öelda, et olen ise samasugune ja kannan ka varrukateta kleite – ma ei lähe niimoodi teleekraanile saadet juhtima, eks?! Mu blogi ilmselt ei loe ka nii palju inimesi kui Evelini saadet vaatab. Või noh, ma ei tea ka. Võibolla ongi mul samapalju lugejaid, ei tea Evelini vaatajanumbreid, teletopi ta ei saanud. Igaljuhul, ma pole ka Evelin ja täna tunnen, et võin varrukateta kleidiga käia küll. Jajah, saan aru, et tema tunneb samamoodi, aga siiski.. Telekasse ma nii ei läheks. Aga see pole praegu point. Tahtsin saadet arvustada.

Esimene küsimus kahekordsele emale, kas sa mäletad seda päeva, millal laps sündis? Nagu päriselt? Evelin, sa oled ise ema! Kas sa oled unustanud kui KK sündis?!? Kuidas saab üldse nii ajuvaba asja küsida ja veel esimese asjana?

“Haigusest (Angelmani sündroom) teada saades olime vait.. Nädal aega!” Ma ei kujuta ette, et ma oma mehega nädal aega ei räägiks?

Ega siin suurt midagi arvustada pole, lihtsalt mõned tähelepanekud saadet vaadates.

Järgmine külaline.. “Mida te tundsite kui teile öeldi, et teie laps võib surra?” No mida???

Evelin on nagu mingi silmad kinni, klapid peas küsimuste küsija. Ta nagu ei teaks millest jutt on. Nagu seal “Armastame Eestit” saates see välismaalane laulab suva soga. Nagu inimlikkust on null kogu vestluses. Lihtsalt tulistab külmalt küsimusi. Vastik vaadata!

Kolmas külaline… Külalised. Jälle tuttavad (nagu Salumäe ja eelmises saates eksmees), väga familiaarne lähenemine – kallistas külalisi.

Vist igas saates saab mõnd saatejuhi tuttavat näha! Eino savi iseenesest, aga sa näed kuidas Evelini tonaalsus muutub, kuidas ta on ühtäkki inimlik ja suudab loosse inimesena sisse minna.

Ühtlasi oli tegemist jumala vahva kaheksa-aastase tirtsuga, kelle on haruldane haigus – juuksetus, kes peagi saab ülilaheda paruka.

Õnneks see saade panigi aru saama, et meie mured on ikkagi megaväikesed, kui võrrelda sureva lapse vanematega, kes ei tea iial ärgates, kas nende poeg elab veel kolm tundi, kolm päeva või kolm aastat.

Kleit kisub ja nägu läigib saate lõpuks, kus on meikarid? 

Ja teiseks, mis kuradi üleskutse – kinkige üksteisele lilli isegi kui põhjust pole! Mida asja? Ise on mingi ökomöko ja nüüd sedasi raiskama. Ja no “Oprah” moment tuli ka ära – teile kõigile üks lill. Selle vahega, et Oprah saates oleks iga inimene terve aia kujunduse saanud ja lilled-liblikad pealekauba!

Mis Evelini saatest arvate?

42 Comments

 1. Telsti lugedes ei suutnud enam süveneda kui Eino Savi juurde jõudsin. Hakkasin kohe juurdlema, miks ma ei mäleta, et keegi Eino Savi nimeline käis saates kuigi jälgisin seekord algusest peale seda.

 2. Mind ajab närvi teine asi. Ta pani väärt elukutse maha. Ta on arst. Nüüd tahab niisama Oprah olla. Mage. Saade on ka mage. Ma ei vaata seda… See käis täna küll telekast sest kolme aastane keeldus kanalit vahetama ja mul pea valutas juba tema kisast :D

 3. Tulime haiglast välja ja ei rääkinud kojusõites terve tee!

  Mina küll ei kuulnud, et nädalast oleks räägitud.

  1. Ma arvan ,et pole ilus arutleda mida keegi vanem ütles. Kui oleksid ise sellises olukorras siis sa ei tea eluski kuidas sina käitud. Seda saad alles teada siis kui see hetk on käes ,paljud pered lähevad isegi lahku sellist uudist kuuldes. Saates räägiti vaid põgusalt sellest poisist ja tema haigusest , reaalsus on palju karmim.Kuid jah Evelini küsimused olid kohati väga labased ja mõtlemata ,selles on sul küll õigus .

  2. Tundub et väga veidralt kokku lõigatud…. Aga jah! Väga ei midagiütlev saade. Teema oli hea aga teistus jätab soovida.

  3. Keegi ei kujuta iial ette, mis võib temaga ja suhtega juhtuda kui kogu elu nii äkki täielikult muutub. Kui “maailm kukub hetkega kokku.” Sa võid teiste elusid kõrvalt nähes mõelda, et mina teeksin ja oleksin/meie suhe küll… Sellisteks asjadeks pole lihtsalt võimalik valmis olla.
   Meie elu muutus ka täpselt ühe hommikupoolikuga, peale mida diagnoositi 9aastasel pojal raske haigus.
   Hea saade oli. Neil vanematel oli vaja rääkida täpselt nendest asjadest. “Tavalised inimesed” lihtsalt ei kujuta ette. :)

 4. Minu arust oli imelik see, et teine külaline oli see, kellel laps suremas ning siis tuleb ema, kelle lapsel (nagu ta ka ise ütles) on kosmeetiline probleem. Mida see isa tunda võis? Ta annaks kõik, et ta lapsel poleks juukseid aga oleks tervis korras. Ja siis tõesti Evelinil küsimused…

  1. Jah, külaliste järjekord oleks võinud teine olla, aga samas saade lõppes nö positiivse noodiga.

  2. Külaliste järjekord (või lausa külaliste valik arvestades viimast pere) oli seekord kõige suurem ämber. Saate tegi eriti robotlikuks Evelini idiootsed küsimused, mida ta põhimõtteliselt paberilt (paberit füüsiliselt küll polnud) maha luges. Ja kogu asi oli juba kolmandat korda kokku lõigatud nii, et lausa mootorsaega saatesse teatud kohtades.

  3. Märkasin ka, et intekate lõpud olid nagu kadunud, nagu noaga lõigatud.. Kogu see kompott oli halb. Ja need küsimused, et ta neid nii kivist südame ja oelkuga küsis ja nii tuimalt, see häiriski.

  4. Minu arust on evelini saated huvitavad ja teemad t6sised. Ta pole t2iuslik saatejuht, aga tal pole ka saatejuhi kogemust ju sellist! Andke inimesele aega !
   Evelin tundub olema tore ja mitte yldse tuim nagu teie v2idate.

 5. Issand mis sul viga on? Kohe nii kade on olla? Küll arvustad fb mida keegi kannab ja kui paks keegi on. Tõesõna-vaata hetkeks peeglisse-ei ole sa millegi poolest etem.
  Mitte keegi ei sunni sind seda saadet vaatama ja väga inetu on siinkohal kommenteerida kellegi välimust eriti juhul kui sina ise oled samamoodi ülekaaluline ja kannad mingeid sheini nartse. Ps! EBA-l ei näinud sina sugugi parem välja-häbi polnud sedasi nii avalikul üritusel lehvida?

  1. Novat – võrdsus võiks tõesti olla. Sinul polnud piinlik avalikul üritusel selle perenaisena olla nii nagu olid – ga Evelin oleks nagu mingi surmapatuga hakkama saanud. Kui tahad olla liikumise “Ära häbene oma keha!” esindaja, siis ole, aga nii ei saa, et oled seda ainult enda suhtes.

  2. Nõus. Lisaks on sul koguvaeg selja 2 numbrit väike kole kollane mantel. Kuule, Leenu, ausalt pilk peeglisse mõnikord palun.

  3. Mitte keegi ei sunni ka Teid seda blogi lugema ja väga inetu on blogi omanikku ülekaaluliseks, nartse kandvaks inimeseks kutsuda sest tema arvamus ei ühti Teie omaga. Seega peeglisse vaatamine oleks ka Teie puhul ilmselt tervitatav nähtus…

 6. Ilmselt on sul endal mingid kompleksid, et peale keha ja riiete kaugemale ei näe ;) kui inimene tunneb end mugavalt siis why not, isegi teles. Ta vähemalt on julge, sa võib-olla tõesti teed enne miljon täis pikkuses selfiet sõbrannadele, et nad väidaksid, et näed ok välja kui välja lähed. Oled end saatele nii negatiivselt meelestatud, et midagi head ei näe sa selles kunagi-isegi kui oleks mingi kleit mis matchiks Eveliniga ;)

  1. Esiteks ma ei tee selfiesid, mis mul seljas on ja kas sobib. Tean, et nii mõnigi outfit mind ei kaunista, aga kui ma ise end hästi tunnen, pole ju vahet. Aga tele on midagi muud.

   Teiseks ma pole negstiivselt meelestatud, nagu ma olen varem öelnud, mulle muidu Evelin väga meeldib oma olemuselt ja tüübilt, aga saatejuhina on vastik vaadata, kuidas ta nagu kivinägu surmast ja haigustest räägib, kui tema vastas hoiavad inimesed pisaraid tagasi.

  2. Kuidas tele midagi muud on? Ausalt öeldes paljud ilmselt vaatavad Delfi ürituste pilte ennem kui neid saateid. Seega kindlasti said sa ka üsna suure tähelepanu osaks Delfi galeriis EBA-l vms. Ma ütleks ka, et ei tasu arvustada inimest ja otsida põhjendust, miks tema ei või käia lühikeste varrukatega, aga sina võid. Ma isegi ütleks, et tema käevarred on kenamad. Natuke rohkem tolerantsust! :)

  3. Tähelepanelikum lugeja tegelikult loeb välja vastupidise. Sul just ongi midagi Evelini vastu. Mitte tema tegemiste vaid tema enda. Sest see pole esimene kord kui ta sul hambus on ja sa samal ajal rinnale taod et tegelikult ta kohutavalt meeldib sulle.

  4. No aga ta meeldib. Meelis juba siis kui ta oli trullakas roosa kleidiga esimesel vastuvõtul :) ja jumala eest, kui sa tahad arvata, et ma teda sisimas vihkan, lase käia :D

  5. Julge? :D Kui sa milleski oled julge, et siis on okei, kuigi sa oled selles HALB?! :D Et julge südamekirurg on ka täiesti okei? :D

 7. Huvitab ainult see, et kui sul tõesti VASTIK vaadata on, siis püha jumal miks sa vaatad üldse seda saadet?

  1. No mängis telekas. Vaatasin. Kui juba vaatama hakkasin, siis vaatasingi lõpuni, et oleks millest blogida :D

 8. Ma vaatasin saadet lugude pärast ja kui see isa rääkis oma lapsest, siis poetasin isegi pisarat, sest oli nha kui mures kurnatud ja väsinud see isa on. Oleks lihtsalt kõvadti kallistada tahtnud ja öelda, et kõik saab korda. Lihtsalt nii kurb. Ja siis tnasin jumalat, et mul on terve laps.
  Aga selle viimase külalise juures häiris mind see, et laps koguaeg vahele segas.
  Ja jrjekord oleks tõesti võibud teine olla..
  Aga esimese Evelini saate juppi nähes tõdesin, et evelin näeb parem vlja kui ta on vait ja ausaltöeldes polndki teda nagu varem suud paotamas kuulnud seega tundus see omakorda veel rohkem valena.

 9. Kummaline oli, kuidas Evelin küsis sureva pisipoja isalt kas nad pole mõelnud eutanaasiale. Kas eutanaasia pole Eestis riigis seadusega keelatud ja ei kvalifitseeru tapmise paragrahvi alla? Mis selle küsimuse sisu siis sel juhul oli..?
  Antud lugu tõmbas pisara voolama ja saade oli sellega tehtud… juustetu kuid täiesti asjaliku tirtsu näitamine lõpus oli jällegi küsimärk.

  Evelin oli varem meeldiv kuid peale neid saateid enam kahjuks mitte.

  1. Eutanaasia on keelatud, aga mitte eutanaasia peale mõtlemine. Poleks mitte midagi imelikku kui sellises olukorras lapse vanemad seda mõtet mõlgutaksid, eks siis sellest ka küsimus.
   Mis puutub sellesse juusteta tüdrukusse, siis tema olukord oli teiste saates osalenute kõrval loomulikult tühiasi, aga kui võrrelda teda nüüd tervete ja juustega lastega, siis on olukord teine. Kuidas te ennast sellises olukorras tunneksite? Kui tähele panite, siis ema rääkis, et selle diagnoosiga on kõrgem kalduvus suitsiidile. Lisaks veel vanema lapse oma õe pärast häbenemine – ehk siis tuleb tegeleda palju lapse ja tema lähedaste psühholoogilise poolega. See on samamoodi lisakoormus perele ja ka lisakulu.

   Lillede kinkimine lõpus oli ka minu jaoks kummaline.

 10. Ei tule Evelinil see roll välja, eriti selliste raskete teemade puhul. Just, kivinäoga vuristab küsimusi ette. Puudub spontaansus ja loomulikkus.

 11. Panin tähele, et kui Evelin haige poisi isale lille andis, siis ütles, et vii see koju oma pisikesele pojale – see oli kuidagi nii kunstlik, mängitud siirus ja kuidagi ebamugav vaadata… Aga jah, terve saade rääkisi kivinägu ees. Aa, hüples ka küsimustega, üks hetk rääkis, et kuidas oli sünnitus, siis küsis, et milline laps ta iseloomult on ja siis, et kuidas te peale lapse sündi teada saite, et ta haige. No ebaloomulik küsimuste järjekord. Küsitav on ka juusteta tüdruku loo sobivus sellesse teemasse.

 12. Lugesin hommikul su blogipostitust ja tänasin jumalat, et eile seda ei vaadanud. Täna aga sattusin kuidagi ikkagi kordust vaatama. Ja no Sinu jutu põhjal arvasin, et tal megapaksud käed ja voldid pressivad igaltpoolt, aga vot ei näinudki seda jubedust mis Sina.. täitsa okei oli. Ja lill.. Sinu postitusest jäi mulje, et kõik said ühe lilleõie.. aga orhidee, see on ju megailus lill ja armas kingitus :) ja jah, eesti polegi usa ega ka saa selleks. Vastavalt võimetele ikkagi!

 13. Pidin kohe vaatama seda osa. Nii monotoonselt räägib, isegi avalaused!!

  Kusjuures selle osa kleit oli isegi päris okei. Vaata eelmise osa kleiti. Ma pidin pikale kukkuma kui kuulsin, et kõik ta kleidi on Liina Steini tehtud. Kui muidu olen ta kleite imetlenud, siis need on küll suht jubedad, mis Evelinile tehtud on. Disainer võiks ju ikka osata inimesele vastava ja sobiliku kleidi teha. Ja sinu kleite ei saa ju tõesti võrrelda kleitidega, mis LS teeb spets teleshow jaoks.

 14. Tulin siia läbi Malluka blogi, kus vaatasin tema Suure M**** saadet. Ei hakanud siinseid kommentaare lugema. Oli Evelin milline oli oma saates. Kuid mainin, et Malluka video oli ääretult võigas. Teiste õnnetuste kulul, eriti veel orbudega, ei nalja. Loodetavasti peab Mallukas seda meeles.

 15. Tead, see käsivarte teema – igaüks näeb enda nõrka kohta. Mina nt ei pannud Evka käsivarsi üldse tähele, pigem vaatasin hambaid (kuna olen ise keskeas breketeid kandnud) ja kortse (piidlen enda laupa ja kanavarbaid hommikuti peeglist). “Varga peas põleb müts”

  1. Nõustun. Ka minule ei hakanud tema käsivarred silma. Pigem olen alati vaadanud, et ilusad väljapeetud kvaliteetsed hästi istuvadkleidid/kostüümid seljas (Mida ei saa sinu riietumise kohta just öelda).
   Usun ka, et sul endal kompleksid pigem, kuna, noh, look at you, pole vaja vast täpsustada…. :)
   Saatejuhina on ta tõesti mitte päris õnnestunud, aga ehk kogemuse ja ajaga tunneb end mugavamalt. Saate formaat ise on vägagi sümpaatne.

   ja see õigustus, et AGA TA ON TELES, siis sry aga, mis pühalehm see TELE on. Minu meelest seal leidub saatejuhte, kes on veel kohatumalt riides, kui lähtuda sinu arvamuspositsioonist.

   Aga muidu on Sind ja Su pere tegemisi huvitav jälgida ja meeldib Teie pere lähenemine paljudele eluvaldkondadele ning vabameelsus. Seega võtsin ka õiguse omale anda natuke oma arvamust.Pole mäletamist mööda varem siin kommenteerinud, aga see kord suutsin tõepoolest ridade vahelt lugeda vaid kibestumust ja erinevaid isiklike komplekse.
   Rohkem positiivsust!♧

 16. Saade oli Lastefondi promo. Kõiki neid lapsi aitab Lastefond. Aga jh üleminek oli väga haigelt lapselt peaaegu tervele järsk. Eutanaasia küs oli ok. Belgias see lubatud. Aga vaevalt keegi tv-s julgeks tunnistada, et on mõelnud.

 17. Saadet näinud ei ole, selle sisu ei kommenteeri. Minu arvamus on alati olnud, et teiste inimeste välimust kommenteerivad/kritiseerivad häälekalt vaid need, kes on ise ebakindlad ja keda tõesti enda juures täpselt see sama omadus häirib, mida teiste juures arvustatakse. Häälekalt kritiseerin mina vaid iseenda pilte või fakti, et noored neiud topivad paljast tissi/tussi sotsiaalmeediasse. Viimasel ei ole midagi pistmist välimuse kritiseerimise vaid mõistmatuse väljendamisega.

  Enamiku ajast mulle teie ellusuhtumine väga meeldib, sellistel puhkudel nagu antud postitus, vangutan aga pead. Eks taust on erinev, mina kollast meediat ei tarbi ja talk-showsid ei vaata, kui siis ennevanasti Kahvlit ja uuemal ajal Mihkel Rauda.

  Kellele ema, kellele tütar. :)

Comments are closed.