#HedonPhotography

Sügisel tuli meil Leenuga tuhin peale, et koristaks pisut kappe ja viskaks vana kola minema. Selle koristuse käigus aga leidsime üles ühe vana fotoaparaadi. Ja vana all mõtlen ma ikkagi nagu vana fotokat. Küll digitaalne ja mälukaardiga, aga vanust on sellel ikka kenasti mingi kaheksa aastat umbes. Ja digitehnika osas on see ikka väga pikk aeg. Päris ära nagu ka ei tahtnud visata ja nii mõtlesimegi, et anname Hedonile. Las klõpsib ja mängib.

Nagu mänguasjadega ikka, siis kadus mõneks ajaks huvi, kuid siis jällegi tuli tagasi. Sedasi ta siis vahelduva eduga ongi siin pilte klõpsinud. Nüüd aasta alguses mõtlesin, et huvi pärast vaatan siis, mida härra jäädvustanud on.

Kokku oli kaardi peal natukene üle 100 pildi. Nendest 40 olid julgelt tema enda selfied. Siis päris palju meid, eriti piinlikes poosides ja eriti jubedate nägudega. Ainukene miinus on see, et kuna ta on nii kärsitu ja kaamera ikkagi vana, siis ei suuda see fokuseerida piisavalt kiiresti ja enamikud pildid on udused. Mis ei ole muidugi tihti väga halb ja võib isegi mõjuda kunstiliselt.

Siin siis aga valik Hedoni tehtud pilte viimase nelja kuu jooksul:

Endalgi oli hea vaadata ja meenutada, et kus kõik käidud ja mida tehtud ning nähtud.

Aga no ütleme nii, et kuhugi näitusele ma veel ei tõtta tema töid üles panema ja 500 euroga müüma. Kuid siiski mõtlen ma hetkel tõesti sellele, et äkki peaks pisut moodsama kaamera talle nüüd sünnipäevaks kinkima. Ehk siis homseks! Siis ta saaks enda sünna peol ka pilte teha ju. No ühesõnaga ma mängin selle mõttega, et kas neljaaastasele tasuks kiiremini teravustav kaamera kinkida või mitte. Pigem vist mitte.. või siiski…

9 thoughts on “#HedonPhotography

 1. Minu arust küll natuke vara nii väikesele kaamera kinkida, eriti kuna ta ei ole HULLULT vaimustuses pildistamisest ja pildistamise tulemusest. Kui talle pildistamine päriselt meeldiks, siis oleks talle ilmselt võimalik selgeks teha, et ootaks ära selle teravustamise aja, sest tulemust on ju kohe näha… Ei ole see nelja-aastane nii titt enam midagi… :) Aga piltide ja muu jutu põhjal küll ei tundu, et temas suur fotohuviline peidus on…. Fotokas tema jaoks ilmselt lihtsalt üks paljudest “mänguasjadest”…
  Olen isegi sama vea lapsega teinud, et kinkinud asju, mis on “üle tema võimete” ja seetõttu jäävadki seisma või on mingid asjad, mida ma ise väga tahaks, et laps hakkaks kasutama ja õppima (nt ukulele), aga mis teda tegelikult ei huvita…
  Ja tegelikult peaks vist tegelema selle “kärsitusega”, sest laps peab vaikselt harjuma ka keskenduma ja paigal olema, olgu see siis teravustamine või juuksuris ilma multika ja telefonita vastu pidamine… Teatud asju saab ikka õpetada ka, ei ole vaja kohe lihtsalt tõdeda, et “aga meie laps ongi selline kärsitu”… :)
  Loodan, et leiate Hedonile kingi, mis talle rõõmu valmistab!

 2. Mulle meeldis eriti 2 pilti – see punase mudelautoga ja see, kus te ise kahekesi midagi jäädvustada püüate kõigest hingest. Mudelautoga just sellepärast, et väike päevapiltnik on nii püüdlikult üritanud kenasti autot pildile mahutada. :D

 3. Mina küll kingiksin selle kaamera, mitte küll uipu kalli kuid parema mis tal hetkel on :)

 4. Mulle tuli ka väike muhe ja silmapilgutav tõdemus, et fotokonkursile nende piltidega veel tõesti ei tõttaks, aga….nelja-aastaste oma paneks hr Hedon kohe kindlasti kinni :-D See seenepilt oli ju igati terav ja selge – no seen muidugi väga kiiresti eest ära kah ei lippa ;-) Ja minu meelest on nendes fotodes tunda sellist…vahetut karismat ehk siis seda kuidas ja mis pilguga Hedon huviliselt maailma vaatab. Fiil on õige! :-) Kusjuures mina isegi arvaks küll, et kui vaba ressurssi on, siis otse loomulikult kinkige oma fotokunstnikule kiiremini teravustav kaamera :-)
  Mulle meeldis see pilt, kus huvitava-altnurga alt teie pilti oli pildistatud…ja varbad ja seen kah :-D Ja tundub, et hr fotograafi kunstitööde kaudu kumab läbi algavat võimalikku huvi makrofotode vastu ;-)

 5. Kahe käega selle poolt, et ei pea ikka hambad ristis sitast saia tegema, siis on näha, kui väga sa üldse huvitatud oled. Kõndida tahad? Olgu, tõesta, siis ükspäev ostame sulle parajad saapad ka. Et homme läheb veel toredamaks, siis lastakse vesi ka sisse.
  Ei pea olema kõige värskem täiskaader, piisab lihtsalt kiiremast kaamerast.

 6. No mina nendes piltides küll mingit talenti veel ei näe. Sorri, siit kiidusõnu ei tule. Laske lapsel ikka laps olla.

 7. Mari-Leen kus kohast sul need retuusid pärit, kus all pits on? Nii ägedad :)

Comments are closed.