Hoovikohviku ostukorv | Tõestatud – Maxima on soodsaim!

Eile õhtul panime Meelisega oma reedest plaani paika, et kus poodides on vaja veel käia, mida osta, kust mida tuua jne. Mõtlesin siis, et ah, ma teen parem tellimuse igasugustele tomatitele-seentele-kurkidele-kapsastele kohe e-poest ära, mis ma neid ikka ise vean. Tellin neljapäeva õhtuks, reedel siis on näha, mida veel vaja osta on.

Täna hommikul suundusin ma oma lemmikusse – e-Maximasse ja mõtlesin siis, et ma prooviks panen samad tooted ka Coopis ja Prismas ostukorvi. Neid tooteid, mida Maximas saadaval polnud või ma ei leidnud, ma teistes poodides ka ei lisanud. Proovisin valida võimalikult sarnased tooted, st sama firma kapsa, soola, värske kartuli jne.

Olenemata sellest, et ma e-Maximas ei saanud üle viie kilo lahtiseid šampinjone ja kirsstomateid valida ja olin sunnitud osaliselt võtma karpides variante, siis ikka tuli Maxima kõige odavam. No näiteks lahtised tomatid maksid Maximas kokku 1,77€, samas kui Primas olid need 2,37 ja Coopis 2,89. Šampinjonide koguhind tuli Maximas 21,35€, Prismas 23,85 ja Coopis vapsee 38€.

Kogu ostukorvi hind tuli siis vastavalt – Maxima 70,29€, Prisma 71,42€ ja Coop 92€.

Seega, pole midagi teha, aga Maxima on soodsaim. Panin kirja, et palun komplekteerigu värsket kraami, sest kuigi mul pole seda juhtunud, olen lugenud, et inimesed saavad mädanenud sibulaid ja tohletanud kartuleid. Tooteid mida pole, ma asendada ei lubanud. Lihakraami jätsin ma tellimata, seda lähen siis hommikul jahtima.

Kus üldse on hetkel kanafilee kõige soodsam? Kas ala Rannamõisal või kes iganes seda kana toodab, pole mingit laomüüki kuskil? Saaremaal (mitte saarel, vaid sellel liha firmal) ma tean kunagi oli, kust said ilma sildita nö lahtiselt tooteid osta mingis maxipakis. Ma ei tea, kas enam on, aga kunagi aastaid tagasi sai sealt ostetud.

Reede hommik on sisustamist täis, peame käima turul, poes, Promos, Gemossis, Valios ja Vici laos. Õhtul läheb Meelis veel Hedoniga inglise keele proovitundi ja ma hakkan aga hakkima ja ettevalmistusi tegema.

Laupäeva hommikul kell kaheksa võib juba kogu meie kampa hoovis toimetamas näha. Meelis on ilgema hunniku rahvast meile appi ajanud. Ma arvasin, et saame siin neljakesti ka hakkama, aga meid on tulemas kaheksa või üheksa.

Esimese asjana saabub Funrent telgi ja mööbliga, siis Krutski Batuudid oma nodiga, siis tulevad õhupallid, et te meid ikka üles leiaks… Mina panen kohe woki huugama ja teen valmis oma megakoguse kana 25 liitri Tom Kha jaoks. Samal ajal podiseb toas juba mitmes potis Tom Kha leemeke. Seejärel võtan ette Tom Yumi, mida ma muuseas homme igaks sajaks juhuks lähen New Thai restorani kokkade juurde katseks veel tegema. Ma teen seda tavaliselt lihtsalt maitse järgi ja mingi mälupildi järgi, mis mul mitmeaasta tagusest Tai kokakoolist on, aga hea enda teadmisi värskendada.

Ja kuna ma eile õhtul avastasin, et meil on niiiii palju õunu hoovis, siis saab lisaks menüüs olevale veel kohvi (Saku Läte laenab meile masinat, seega saab isegi lattet ja cappuccinot) ja õuna-rabarberi muffineid ka. Lisaks on mul mõlemaks päevaks veel back-up söök ka, kui kõik see peaks otsa saama. Otse wokilt, et ma ei peaks toas peidus olema ja saaks kõigile soovijatele ikka tere öelda.

Igaljuhul, laupäeval kell 12 me oma väravad valla lööme ja teid külla ootame!

Pühapäeval avame juba kell 11, et saaksite tulla laupäevast veini ravima :)

 

12 thoughts on “Hoovikohviku ostukorv | Tõestatud – Maxima on soodsaim!

  1. Näääh
    No äkki kui ma olen Su fänn äkki teeme kasvõi järgm suvo booliõhtu:)

  2. Ei ole:D

    Mäletan et vanasti tegid mingeid kokkusaamisi lugejatega kuskil restos:)

  3. Käisin täna kaupmehes ja otsisin võimalikult suure rasvaprotsendiga kookospiima, aga ma leidsin ainult 19% -se. Millist kookospiima sina soovitad ja kust seda osta saab?

    1. Soovitan sellist, kus kookose sisaldus on vähemalt 80%. Mulle meeldib maitselt enim Thai Choice oma. Aga on olemas ka nori.ee poes suuri liitriseid, millel on hea tugev maitse.

  4. Ei saa mina sotti nendest kookospiimadest. Mõnel on kirjas rasvaprotsent ja mõnel on kirjas, et sisaldab kookose ekstrakti 75% nt. No mis ma sellest aru peaksin saama?

Comments are closed.