#elulineblogi

Ideaalne kodune nädalavahetus

Ilmad lähevad järjest jahedamaks ja harukordselt troopiliste öödega järjekordne suvi on selleks korraks möödas. Oleme tagasi rütmis, kus tööl käivad inimesed ootavad ainult reedet, sest see on väsitava nädala viimane päev. Randa enam ei väga ei kisu, hoopis mõnusam on nädalavahetust rahulikult võtta ja hommikuti pannkooke küpsetada.

Laupäeva ja pühapäev on maailma parimad päevad, kus on saab ühendada aega iseendale, romantikale või lihtsalt ülejäänud maailmast ennast täielikult välja lülitada. See artikkel aitab teie kodused nädalavahetused muuta fantastiliseks. Jagame parimaid nippe, mida nädalavahetusel kodus ette võtta.

Küpsetage, küpsetage, küpsetage

Mõned eriti tublid pereemad teevad nädalavahetustel terve järgmise nädala toidumenüü ettevalmistused ära – kes ostab terve nädala toiduained, kes lõigub-hakib-koorib, kes keedab ja sügavkülmutab võimalikult palju ette valmis. Jah, see on üks võimalus ennast välja lülitada ja elu lihtsamaks muuta, aga me räägime siin ikkagi mõnusast, lõõgastavast nädalavahetusest.

Hiline hommikukohv koos kaneelisaiade, värskelt pressitud mahla või pannkookidega. Millal töönädala sees selliseks luksuseks aega jääb? Mõnus brunch koos sõbrannade või sugulastega, kus laud on poole lõunani kaetud. Pühapäeva õhtuks võib planeerida suurejoonelise õhtusöögi koos uute ja põnevate toitudega, mida varem pole proovitud. Igal juhul tuleb nädalavahetuse kokkamisest maksimaalselt rõõmu tunda ja nii protsessi kui tulemust maksimaalselt nautida.

Nautige filmiõhtuid

Keegi ei keela veeta filmidest ja sarjadest tulvil 48 tundi, kui see on teie jaoks parim lõõgastus. Värske popkorn, puuviljavaagen, snäkid ja muud ei olegi õnnelik olemiseks vaja. Kutsuge sõbrad külla ja korraldage tõeline filmimaraton või kerige ennast üksi mõnusalt diivanile ja nautige meelelahutust kõikvõimalikelt voogedastusplatvormidelt. Ideedest ja valikutest puudust olla ei tohiks.

Nädalavahetus on suurepärane võimalus taasavastada mõni vana lemmikfilm ja läbi võtta kasvõi kogu Indiana Jones, Star Wars või Sõrmuste Isand kui selleks tuju peaks olema. Kes ütleb, et tervet oma vaba nädalavahetust ei tohiks mõnikord teleka ees veeta?!

Korraldage põnev pokkeriturniir

Pokker on strateegiline mäng, mis lisaks lõbusale meelelahutusele eeldab pingetaluvust, head matemaatikat ja eelarvestamist. Saate sõpradega oma oskused proovile panna, kui korraldate kodus ühe James Bondi filmidest inspireeritud kasiinoõhtu. Miks mitte kutsuda endale koju professionaalne diiler, kes õpetab erinevate pokkerimängude reegleid ja eeliseid.

Kui eelistate nädalavahetusel teistest inimestest pigem puhata, siis vōiks proovida slotemänge mängida. Väga suurt erinevat slotikate valikut pakub enamik Eesti online kasiinosid, kindlasti leiate endale sobiva. Erinevate mängude demoversioone saab proovida ka tasuta ning mitmete netikasiinode kasutamiseks ei ole vaja endale eraldi kontot registreerida.

Unustage end raamatukaante vahele

Inimestel on aina vähem aega lugemiseks ning trükitud ajakirjade, ajalehtede ja raamatute arv väheneb pidevalt. Keskkonnahoiu vaatest on see loomulikult äärmiselt vajalik ja tore, kuid kahjuks on lugemisharjumus paljude jaoks täielik piin. Ometi avardavad raamatud silmaringi ja aitavad säilitada eesti keelt ja kultuuri. Lugejate maailm on mitmekesine ja värvikas, samu emotsioone ei saa filmikunstiga alati edasi anda.

Lugeda võib muidugi ka teistes keeltes, milles parajasti põnevat kirjandust kätte satub. Eestikeelsete e-raamatute valik on kitsuke, kuid see-eest on meil väga korralik raamatukoguvõrk, kust leiab endale soovi korral mitmeks aastaks põnevat lugemist. Inglise keelt valdavate inimeste maailm on loomulikult kordades mitmekesisem, sest värskete müügiedetabelite hittide tõlkimist ei pea enam ootama.

Kodune spa ja ilusalong

Nädalavahetud on suurepärane võimalus enda hellitamiseks. Pediküür, maniküür, näomaskid ja – hooldused, miks mitte kutsuda koju massaažiterapeut? Tehke sõbrannadega mõnus koosviibimine ja katsetage erinevaid keha – ja näohooldustooteid, mis keegi kaasa on võtnud.

Enda eest hoolitsemine võib hoopis tähendada kodust joogatundi, venitusharjutusi või jooksulindil uute rekordite purustamist. Ka trenni ei pea tingimata kodus üksinda tegema, seltskonnas on alati toredam ja rohkem motivatsiooni. Leppige kokku, kes järgmiseks nädalavahetuseks internetist mõne uue ja väljakutset pakkuva treeningvideo leiab.

Tegelege potipõllundusega

Eriti vedanud on muidugi nendel, kellel on päriselt aed, mida hooldada. Kevadest sügiseni on aias õnneks või kahjuks pidevalt tegemist, külmal ajal tuleb leppida potilillede poputamisega. Igal juhul on näpud mullas parim viis oma tervist ja tasakaalu taastada.

Erinevate lillede ja maitsetaimede istutamine toob lisaks silmailule teie koju ka meeliülendavad lõhnad. Keskkonnateadlased hoiatavad juba ammu, et lühikeseks pügatud muru ei ole elurikkuse säilitamise seisukohalt väga otstarbeks. Laske oma aed mõnes kohas veidi metsikuks ja väikesed loomad ja putukad on teile äärmiselt tänulikud.

Mõnus kodune nädalavahetus ei eelda suuri ettevalmistusi. Nagu lugesite, siis mõnusa koduse nädalavahetuse veetmiseks ei ole vaja tingimata suuri ettevalmistusi teha. Kasutage kokkamiseks kodustes kappides leiduvad toiduaineid, otsige välja ammu lugemist ootavad raamatud või tutvuge internetis uute mängudega. Igal juhul on võimalik kodus aega veeta lõõgastavalt või meelelahutuslikult ja vastavalt eelistustele üksi või seltskonnaga.