Kuidas 8223€st sai 68€ ja kaos!

See köögimööbel pole meile kummalegi eriti meeldinud, mis siin olemas oli. Värv oli vale. Kappide paigutusega olen lõpuks ära harjunud ja kõik on käe järgi ära paigutatud, aga see värv käis korralikult.. vastukarva. Mida siis teha?

Uus köök tellida tundus naeruväärne, sest suures plaanis on tegemist korraliku köögiga, mis napilt kolm aastat vana. Kuigi pakkumisi ma võtsin ja natuke vaatasin Ikeas ka ringi, aga 8000+ eurot tundus hullumeelselt suure väljaminekuna.

Keegi pakkus juba siia kolides kui selle köögi teemaks võtsime uute uste tellimist (ca 2500€ ja kiletamist (ca 1000€), üle värvimist (ca 200€).

Me pole teab mis isetegijad ja üheksa kuud seedimist päädis sellega, et me otsustasime need uksed ise ära värvida. Ma ei tea, kas see oli hea mõte..

Juba esimesel hetkel neid pestes ja ettevalmistades saatsin ma Meelise pika puuga metsa, sest tema tahtis teha ühtmoodi (loogiline, et ta mõtles kaks sammu ette), mina tahtsin teha kohe (siin samas põlve otsas ilma mingi ettevalmistuseta!). Lõpuks teatas diiva (st mina), et see on kas tema projekt või minu, aga koos ma seda ei tee ja seni kuni ma vihast keesin asus tema tegudele.

Aga kuna me pole mingid supervärvijad, ei tea värvidest ja rullidest muud kui seda, et see toon meile meeldib ja kapinupud tundus suht normaalne mati spreivärviga üle teha ja kõik tundus pöörfikt! Seniks kuni esimene kiht oli paaril uksel peal ja me saime aru, et rullitriibud jäävad peale.

Ei, meil polnud aknad lahti, värv liiga paks, rull vale – kõik oli nii nagu juhendis, aga ikka oli lõpptulemus nukker. Ja kui ma arvasin, et ehk teeks paremaks see kui viimane kiht rulliga suvalt üle tõmmata, st mitte korrektseid triipe, vaid segapudru, siis tulemus jääbki kirju ja fine, siis kui uksed ees on.. on tulemus valguse peale tulles enam kui kohutav.

Viimase variandina googeldasin nö üle švammimist, et tekitada “pilveversioon” – ühel uksel seda katsetasin. Parem, aga kindlasti mitte ideaalne.

Hetkel on seis selline, et pooled uksed on värvitud (megailus on heledam!), pooled värvimata, värvitud ustel on ka spreitatud kapinupud – mis juba kulumismärke näitavad. Kapiuksed on lisaks megakrobelised (dont ask how this shit happened!), kui ma neid puhastama peaks, siis mul saab juba eos mõistus otsa, kuidas seda teha..

Ehk siis me oleme tagasi alguses – kui ma need uksed üle tupsutaks, milleks läheb megalt aega, siis kapinupud peab ikka uued ostma, sest see spreitamine ilmselgelt ei aita. Aga mul puudub igasugune aimdus kuidas neid puhastada, sest kui sealt nt niiske salfakaga tõmmata, jääks see sinna kinni.

Ma olen “lasen kohe kuuli pähe” emotsioonis ja tahaks nahhui visata selle köögi. Mida te teeksite?

A) telliks uued uksed

B) telliks uue köögi

C) viiks alustatu lõpule

Kõikide vahel kes kaasa räägivad.. loosin välja mingi marimelli üllatuspaki, et kellelgi tuju tõsta!

65 thoughts on “Kuidas 8223€st sai 68€ ja kaos!

 1. Mina teeks alustatu lõpuni. Võtab küll aega aga näevad vinged välja ja ikkagi ise tehtud!
  Kapinupud ostaksin uued, pole nii suur välja minek, Ikea ju ukse taga!

 2. Viiks alustatud lõpuni, aga kutsuks kellegi appi, kes teinud enne ja saaks aidata.Kodud rahaks viimases saates värviti köögi kapi uksed pritsiga,tulemus oli väga ilus.

  1. Viiks alustatu lõpule.
   Kasutaks mingit teist tehnikat või võtta appi keegi tuttav kellel eelnev kokkupuude värvimisega.
   Ainult rahu nagu ütles Karlson Katuselt

 3. Mina isiklikult, alustaks sellest, et:
  1. Lihviksin selle jura maha
  2. Karestaksin kõik uksed enne värvi peale kandmist
  3. Kasutaksin rulli asemel pintslit
  4. Krundiksin kõigepealt ühe kihi
  5. Ja viimasena värviksin uuesti (Nb! Värvi telliksin Tõmme värvistuudiost http://www.tomme.ee)

  Ja hei! Pea püsti printsess – muidu kukub kroon maha

 4. Ma tupsutaks need uksed lõpuni, sest tulemus on minu arust väga lahe ja mis siis et aeganõudev. Oma kodu on seda panust väärt ja sellise ‘mustriga’ uksi vast naljalt tellida ka ei saa. Puhastamiseks äkki proovida nö beebilappe? Vast ei jää kinni, nagu tavaline märg paber.

  1. Uued uksed , sellised milliseid tahate.
   Hetke olukorraga pole te 100% rahul, siis edasi ise tehes saate valmis , pole rahul, aja möödudes , tellite nagunii uued uksed või siis köögi ( kuigi paigutusega oled rahul ja harjunud) , siis igatepidi uued uksed!

 5. Telliks uued uksed või lihviks need,mis värvitud siledaks ja laseks kogu kupatuse üle kiletada ( oleks vast kõige odavam ka). Käepidemed vahetaks kindlasti välja igaljuhul,see sprey tuleb maha ja siis on eriti räämas see asi. Kui te plaanite maja ostu nagunii tulevikus siis see 8000+ investeering uuele köögile on mõttetu väljaminek.

 6. Meil oli eelmisel suvel kodus suur remont. Algusest peale häiris mind kohutavalt meie köök. Mees mõtles uute uste tegemisele või uute tellimisele. Aga kuna mujale kulus nii meeletu summa, siis polnud enam kumbki võimalik. Aga värv oli tõesti kole- vanamoodne kollase ja pruunika tooniga. See ei sobinud uuenenud köögi muu osaga üldse enam. Seega seadsin sammud Bauhofi. Sealt sain vastuse, et meie kapi uste materjali ei saa üle värvida. Masendav! Läksin siis Karl Bilderisse nõu küsima. Sain vastuse, et kõike saab! Andsid mulle õige kruntvärvi kätte ja tegin kõik kapid valgega üle. Miljon korda etem! Kapinupud ostsin Mööblifurnituurist uued (mustad). Kõik kes külas käinud ei suuda imestada, et sama mööbel ikka meil. Seega soovitan küsida kusagilt asjatundjalt nõu. Et kuidas ja mis värviga parem ikka oleks. (Kõik vannitoa plaadid värvisin ka Karl Bilderist saadud nõuannetega üle ja aasta juba ilusti kõik püsinud)

  1. Käisimegi nõu küsimas, saime juhendid ja primerid ja värvid ja rullid.. mis kasu sest nüüd on. Järgmine samm: fassaadivärv!

 7. Hele on küll mega ilus ja sobiks kokku siniste (mitte sellise tooniga nagu praegu on) alumiste kappidega. Ma teeks nii, et küsiks, kas keegi asap saaks tulla ja need uksed ära lihvida ja ära värvida, et mitte enda närve kulutada aga raha natuke küll. Ja kui jätta need ülemised uksed selliseks…noh kiiksuga, nagu teie olete, siis vast teeks midagi muud selle valge tagaseinaga ka.

 8. Alustuseks lõpetaks ise kõik ära- vaataks tulemust ja kui nagunii juba metsapoole see asi on, siis ehk mõnd muud värvi proovida? Fusionit kasutavad nad väga palju selle jaoks.

  Ja vb hoopis pidadagi nõu mõne värvientusiastiga, kes seda teinud on ja alustada nö otsast…

 9. Lihviks maha ja prooviks uuesti. Uus köök tellida tundub raiskamisena ja kehva tööd samamoodi lõpule ei viiks. Kasu sellest on, kui puhastada ei saa..

 10. Kas Ikea kapiuksed ei sobiks sinna ette, et äkki mõõdud klapiks ? Ikea minuarust müüb kapiuksi ka eraldi. Muidu see saavutatud värvitoon/efekt tundub pildilt küll päris äge, aga noh hooldamise osas on kahtlane

 11. Ärge andke alla, proovige veel. Ise värvisin ka kapiuksed üle ja väga aitas ühtlase ja ilusa tulemuse saada kui kasutasin esmalt kruntvärvi ja siis värv peale.

 12. Ma nikerdaks ise lõpuni vist, ei suudaks alla anda Aga ilmselt tariks ühe kapiukse mõne värvispetsialisti juurde kaasa ja küsiks nõu veel. Närvi ajab see kindlasti, aga küll ära teete!

 13. Mul ego ei lubaks pooleli jätta, mõnikord ajan ennast ka närvi sellega aga kui miski asi alustatud (eriti veel selle algusega, et anna ma näitan :D), siis hambad ristis seni, kuni lahenduseni jõuan. Ja kui tõesti endal hammas peale ei hakkaks siis leiaks kellegi, kes käkid üke lihviks ja uuesti värviks, uus köök selles valguses tundub veits nagu overkill aga eks see vaatenurk sõltub ka rahakoti paksusest :)

 14. C:Viiks alustatud lõpule ehk saate Merlin Miido käest nõu ta tundub üle värvimise kuninganna olevat

 15. Kas enam kiletada ei saaks? Kui ei saa kiletada, siis telliks uued uksed või palkaks kellegi, kes selle jura värvimise lõpuni teeks/ilusaks teeks. Ise istuks rõdul ja valaks mulli. ;)

 16. Mina aastal 2020
  Kõik ju kleebivad, mina tahan ka ja ma saan ju sellega hakkama. Tulemus oli enam kui kohutav, sest mul kodus kass ja kile + kapiuks karvu täis. Vahet pole kuidas puhastada.
  Lõpuks aga võtsin kätte ning viisin tegevuse õue. Kiletasin uksed ära ja vahetasin kapinupud. Kokku läks mul kogu nali 35€.
  Oi kuidas ma kirusin ja vandusin aga tulemusega jäin super rahule.
  Kile ostsin Depost- matt must ja valge. All oli mul oranž. Lihvida ma ei viitsinud.
  Pesin uksed, atsetooniga puhtaks ja kile peale. Alles jäänud kile andsin ära ning ka tema sai oma kapid kiletatud.
  Aga kui ma peaks valima, et kas teha ise või tellida uued uksed.. siis ma teeksin ise. Rull peab olema õige, selles peitub kogu asja ilu ja võlu.
  Ostsin ka mingisuguse komplekti ja kirusin, sest jäljed jäid järgi. Depos soovitati õiget rulli ning tulemus jäi imeline! Isegi kruntimist ei vajanud aluspind.
  Mul nimelt pool mööblist kiletatud ja teine pool värvitud

 17. Muidugi tee lõpuni! pool ju tehtud! Ilus toon! ja jui lôpuks vaatad, et tahaks ikka miskit uut, siis tellidki uued uksed vôi teed millegi uuega ûle( vb aitab keegi muu teha) või tellid uue köògi!
  Ikka rohkem mõtlen ületarbimise peale, mis iga pool toimub! ja noo ise tehtud on ikka uhke värk! Edu!

 18. Ma ostaks sprayvärvi ja teeks sellega…alumised määrduvad rohkem ja seal pole krobeline hea. Ülemistel laseks hetkel olla ja kui määrduvad või väsivad, siis lihviks ja spreitaks üle. Käepidemed osta uued…vaata õige auguvahe lihtsalt

 19. Ma teeks ikka alustatu lõpuni. Vb kannatab hiljem nt mingi lakilaadse asjaga üle teha, et seda krobelisust vähemaks saadaet kannataks pühkida. Või siis lihtsalt tugevama lapiga vajadusel puhastama. Me ise tegime kriidivârviga köögimööbli üle ja selliselt suvakalt et nö vana/vintage tulemus jääks. Korterisse ei sobi see look väga aga ma ei viitsinud muuga jamadaja tegime spets lakiga üle et kestaks ja hea puhastada oleks. Vb teil päästaks ka mingi lakiga ületegemine.

 20. Ma viiksin asja lõpuni, sest asjad olemas ja miks mitte, äkki pärast hakkab nii meeldima, et värvite kõik kapid ära . Eks ole tüütu ja aeganõudev, aga tulemus on tulemus seda väärt.
  Ja kui lõpptulemus ikka häirima jääb siis mõtleksin edasi, kutsuks mõne spetsialisti äkki kiletama siis

 21. Kui kappide asukoht sobib ja oled harjunud siis ma telliks uued kapiuksed.
  See värvimise teema on üks suur jamamine kui juba lappes :D
  Uut kööki mõtleks viimasena.

 22. Kööki ma küll välja ei vahetaks, kui juba ära ka harjunud. Pigem prooviks ikka ise nikerdada. Nii palju kui võimalik. No ja kui ikka absull tulemus ei meeldi siis ostaks need uued uksed. Vähemalt sai proovitud. Mul oleks sellise valiku ees kripeldama jäänud et ostsin uued uksed aga vb oleks saanud ikka ise enamvähem tulemuse. Samas teisestküljest…närvidel on ka oma hind, et kas on mõtet
  Kapinuppude kohapealt olen ise ka spreitanud ja täiesti lamp. Kulusid kohe maha. Läksin vihaga ja ostsin uued nupud. Jändasin niikaua nendega

 23. Oma närvide säästmiseks telliks uued uksed sellises heledas toonis mis meeldib :) oma aeg on ka raha

 24. Möllaks ise ikka lõpuni. Suue tee juba käidud :D
  Nõu küsimine asjatundjalt on mõistlik ja seegi teil juba tehtud. Ma lihviks, paneksin uue krundi ja prooviksin mingi teise värviga. Kõigepealt üle ukse peal. Ja kui jääb kena, siis ka teiste. Aga niiöelda samm sammult. Et kui olen rahul tulemusega, siis võtan teised uksed ka ette :)
  Palju jõudu ja närve. Neid läheb tarvis

 25. Olen 3.a mõelnud, et mida enda köögiga teha. Raha ei ole, et uut osta, uksi ei ole mõtet vahetada, sest köögi planeering on nii mööda.. seega Teie asemel müüks maha praeguse (tahtjaid on kindlasti) ja telliks ikka uue või äärmisel juhul laseks uued uksed ette panna. Lihtsalt see üle ja ümber tegemine tundub liiga suur töö ja ajaga on midagi paremat ka teha.

 26. Ma lihviks need uksed üle, tõmbaks kruntvärvi peale ja siis teeks õige asjaga. Fusioni värvidest ma lähen edaspidi kauge kaarega mööda, no ei sobi köögikapile, kohe üldse ei sobi, keerasin oma kapiukse sellega kh totaalselt pekki. Õnneks ei teinud ära rohkem kui ühte. Lõplik värv jäi Fusioni asemel täitsa tavaline ja kordades odavam Eskaro oma, mis on tglt kordades parem… nii et ärge veel alla andke ja tehke ikkagi ise ära, pärast on uhke tunne, kas või nii, et üks uks nädalas
  Ja muide, isegi niimoodi on pildilt vaadates täitsa lahe, kui ülal hele ja all tume (mis nüüd tundub tglt heledam kui varem)

 27. Lihviksin siledaks ja paneks uue värvi peale,nupud ostaks uued ikeast. Kui ikka hädas nende uste värvimisega siis äkki oskaks sulle nõu anda Merlin Miido, kes kodud rahaks saates aitas kodu kujundada,tegutseb instas @homeinestonia nime all.

 28. Ma paneks ikkagi uued uksed. Lõpuks teete seda niivõinaa, milleks siis aega raisata

 29. Mina isiklikult viiks ilmselt alustatu lõpule, sest ma vihkan poolikuid töid.
  Aga teie puhul ma arvan, et lihtsam on vist uute uste tellimine, kiletamine sellisele krobedale pinnale vist eriti hästi enam peale ei hakkaks?

 30. Ma tean, et juba värvitud pinnad tuleb kõige õhema liivapaberiga ( selline mis on klotsikujuline ja näeb välja nagu svamm) üle käia, siis fikseerib värvi kinni. Ma käiks sellega uksed üle, värviks uuesti, värvi segaks korralikult enne läbi.
  Värvi paneks kaks kihti. Sel ajal kui värv kuivab, kööki ei lähe ja ühtegi tuulehoogu ei tekita ega õhu liikumist. Värvimise teeksin ühe korraga. Alustaksin värvimist kõige vähem nähtavast kapiuksest , käsi muutub hiljem kindlamaks. Kapinupud ostkasin uued, kapid uksed kruviks värvimiseks maha.

 31. Kuna te ikkagi isetegijad ei ole siis laseks ikkagi ära kiletada. Krobelised kapid kööki mu meelest täielik õudus, kesse neid küürida jaksab.

 32. Küsiksi homeinestonialt nõu “kuidas” ja viiks alustatu lõpule. Tal kindlalt häid nippe!

 33. Kiletamine tundub parim variant, mitte liiga kallis aga tulemus ilus ja korrektne. Piltidel on ka see tupsutatud variant ilus aga ma ei usu, et üle värvitud saab olla piisavalt korrektne ja ilus päriselus mina ise seega valiksin kiletamise

 34. Eeltöötluse tegite? Praimer vms? Ma kutsuks vast kiletajad peale. Uksed ju nkn jäävad samad. Ja ukselingid ostaks uued. Aga nendega on ka porr, kuna peab sama augu vahega olema

 35. Ma teeks alustatu lõpuni, mis siin enam kaotada on või seaks sammud ehituspoodi ja ostaks kilet ja kiletaks ise üle. Kapinupud käiks kerge liivapaberiga üle ja spreitaks ikkagi ja peale paneks lakki (saab ka matti).

 36. Ise tehtud mõlemad uksed väga ilusad, just põnevalt teistsugused, mulle meeldivad. Nii, et varjant C ikkagi :)

  Vasta

 37. Ostsime maja kus ka pikalt tahtnud juba köögikapi ustega midagi ette võtta. Meil tammespoon uksed. Algselt mõtlesin uste vahetamise peale kuna uksed juba 12 aastat vanad siis oleks kindel et kestaks järgmised 12aastat need uued siis. Segaste aegadega aga muutus uste hinnapakkumine väga kiiresti- lubati 800.- ja pakkumise sain 1400.-. Kaalusin ka kiletamist aga spoon ei ole ühtlane seega ei pidanud kiletades ilusad jääma ja maksis paarsada eurot vähem ainult nii et mõistlikum siis juba uued osta. Olen vaadanud jah et viimasel ajal igapool soovitatakse värvida aga ma ei usu väga sellesse – jääb ebaühtlane ja samas ka kasutamisel usun et kulub rohkem eriti kui väikesed lapsed. Seega kogun ikka raha et ära vahetada sest enne vahetan korra selliste vastu mis kestavad kui hakkan mökerdama/kiletama ja siis paari aasta pärast ikka ei kannata neid enam välja ja telliks uued. Kuna teil on ka paigutuse probleemid siis soovitaks vaadata kas annab paigutuse ümber mängida olemasolevate kappidega ja siis telliks uued uksed. Kui aga tahad kiiret lahendust mille paari aasta pärast niikuinii välja tahaks vahetada siis edu ja külma närvi värvimisel. Kiletamise jätaks nüüd juba kõrvale sest see eeldaks et teed värvitud kapid puhtaks kuidagi.

 38. Variant C igal juhul, sest nüüd tuleks ikka lõpuni välja minna.
  Ise tehtud, hästi tehtud.

 39. Värvige lõpuni ja mingi sobiv lakk peale, et kergem puhastada oleks.
  Kevadel uued tuuled ja vbl tuleb siis tahtmine ikka uksed välja vahetada :)
  Voi teed hmm oksjoni ja paned köögi müüki(tingimuseks et kätte saab kui su uus kohal) ja tellid endale uue.. nii saad just täpselt sellise mis ise tahad :)

Comments are closed.