iPhone’i hullus

Ma mäletan, et iPhone 3 omal ajal mulle ei meeldinud. Mingi pisike ja ümar. Ma arvan, et mul oli toona taskus Samsungi telefoni, ma ei mäleta ka, aga see selleks. Ma mäletan, et ma tahtsin iPodi. Käisin seda poes vaatamas ja teadsin, et selle pean ma endale saama.

2011 aasta detsembris sai Meelis preemiat ja läks kulutas kogu oma kuupalga selleks, et osta mulle telefon. iPhone 4. Sest selles on ju iPod sees. Igal juhul, sel hetkel olin ma müüdud.

Aasta 2013: meie uued ubinad. Viied.

Kui tuli viis, oli mul seda ilmselgelt vaja. Olime siis Austraalias. Polnud probleemi. Ja siis mõni aeg hiljem tuli kuus ja see oli enam kui ilmselge, et telefon tuli välja vahetada. Eelmisel aastal kui 7 ilmus, arvake kaks korda, kas ma vahetasin oma kuue selle vastu välja. Selle aasta oktoobris ilmus iPhone 8 ja kui see oleks sel samal hetkel Eestis müügil olnud, kui seda USAs esitleti, oleks see mul praegu siin laual. Õnneks seda kohe saada ei olnud ja Naabripoiss tõi mu nö mõistusele, et mul pole seda vaja.

Ta küsis, miks ma oma seitsme kaheksa vastu tahan vahetada ja ma vastasin nagu üks iPhone’i sõltlane ikka – sest see on uus. See on kaheksa. Mul on seda vaja. Kui ta lõpuks mulle reaalselt selle võdluse saatis, siis sain aru, et kaheksa polnud kuidagi parem kui seitse. Ainus vahe oli wireless laadimine. Õnneks, ma sain aru, mul ei ole seda vaja. Lihtsalt sellepärast, et see on kaheksa. Aga ega ma siis ei loobunud, ma teadsin, kui kaheksa on suht sama, on mul vaja Xi. Ja jällegi, sest see on X, sest see on uuem. Mitte, et ma oleks väga süvenenud, mis temas siis nii palju ägedamat on.

Ta on suurem kui 7. Tal on sõrmelugeja asemel nöotuvastus. Aku pidavus on tõusnud 14 tunni pealt 21 peale (talk time). Kaamera on teistpidi keeratud ja sellel on kaks objektiivi. Tal pole home nuppu ja iPhone’ile omaseid ääri, vaid üks suur ekraan nagu suurem osa teisi nutitelefone, ja see on ka asi, mis mulle nende juures varem meeldinud ei ole. Uus X on kiirlaetav, aga loomulikult pole kiirlaadija kaasas. See osta ise. 50€. Arvake nüüd kaks korda, kas ma tellisin selle küna endale ära? Jah, sest ma olen iPhone’i sõtlane, nagu tuhanded inimesed maailmas.. Nagu alkohoolik, pole vahet mis vein, punane või valge, 8 või 18 vollu, peaasi, et vein. Idiootlik. Ma tean. Aga nii kui see kuradi X eelmüüki tuli, oli mul vaja see ära tellida. 1349€! Selle eest saab rondima auto!

Õnneks pole praegusel hetkel telefon veel kohal. Õnneks pole see raha mu kontolt veel maha läinud. Ma olen pikaajalise kliendina kasvatanud endale head krediidilimiiti Elisas, millega saan end siis emotsiooniajel premeerida… Juba samal õhtul tundsin ma end süüdi. Nagu alkohoolik, kes oleks salaja veini joonud ja tühja pudeli ära peitnud. Nagu, milleks mul oli seda vaja? Mis ta siis nii parem on? Ja üldsegi, on ta suurem ja mulle ei meeldi täisekraaniga telefonid. Mis mul viga on?

Samsung Note 8 on peajagu üle

Eile saabus meie majja Samsung Note 8, mida Meelisel paluti testida. Meelis kutsus siia Naabripoisi, kes on vana Samsungi äss, sellessuhtes, et tema on aastaid just sellest telefonist sõltuvuses olnud ja vaevleb iga uue mudeliga nagu mina – on vaja. Õnneks on tema meil ikka palju ratsionaalsema mõtlemisega ja esimesel ilmumispäeval end miinusesse ei tõmba. Aga see selleks.

Tuli ta siis eile meile, et Meelisele natuke telefoni tutvustada ja.. ma reaalselt armusin sellesse telefoni. Iga klikk mis ta tegi, ma olin wauuu, tegelt ka, saab nii.. Ja ma olin sunnitud tunnistama, et iPhone on täiesti mõttetu kärakas, millel ei ole tegelikult rohkem funktsioone kui helistamine, sõnumi saatmine, Facebook ja netis kolamine. Ja see on lihtsalt iPhone. Mingi sõltuvusttekitav õunanärakas.

Kus on minu kaks äppi ekraanil, kus on minu värviraamat, kus on minu „loen artiklit ja tahan sõna seal sees tõlkida“ asi – ma isegi ei tea kuidas seda nimetada. Praegu kui ma loen inglisekeelset teksti iPhone’ist ja ei tea mõnda sõna, pean ma panema copy, minema translate’i äppi, selle ära tõlkima, aru saama, tagasi minema.. Samsungis loen, klikkan peale ja ta tõlgib kohe, seal samas ekraani peal. Nagu how awsome is that? 

Kus on minu pliiats, millega ekraanil ringi tribalda? Kus on minu ekraanile kirjutamise võimalus, et ma piima ei unustaks osta? Ühesõnaga on sellel Samsungil sada funktsiooni, mida kasutada ja teha, aga ma olen kuradi iPhone’i sõltlane, kes on nüüd kahtlema hakanud… Noh, nagu alkohoolik – äkki mul ongi probleem? Äkki ma saan ikka ilma veinita ka elada ja ei suregi ära?

Lööks templi peale küll!

Nüüd ma kahtlen endas, et tellisin X’i, mille ekraan mulle ei meeldi ja mille funktsioonid on alla igasuguse arvestuse, teisalt on see Note 8 nii suur, et halb hakkab. See ei mahu taskusse, aga kui aus olla siis ilmselt jääb kitsaks ka mu väike käekott. Mida ma teen? Tühistan tellimuse ja elan oma hea väikese ja mittemingite eriliste funktsioonidega 7ga edasi? Ei tunnista sõltuvust ja võtan Xi kasutusse nagu midagi poleks juhtunud? Nagu poleks juhtunud, et ma ostsin 1349€ maksva telefoni? Millega ei saa kusjuures mitte sittagi teha peale Feissis passimise ja Instas skrollimise…

Mis telefon teil on? Miks? Millist soovitate? Kas olete iPhone’i usust üle läinud Samsungi peale? Mul on tunne, et mul on veenmist vaja. Samsungi hind on juba nõksa kukkunud, praktiliselt saab ühe õuna eest kaks Samsungi :D

48 Comments

  1. Jep. Ma isegi ei tea kuidas ma seda aastatega 3000€ peale olin kasvatanud. Vist õigeaegselt tasutud arved jne. Saan võtta, maksta hakata mingi aeg hiljem ja null intressi ja sissemaksu. Aga see vist paljudes kohtades nii.

 1. Mina olen Samsungi uski just seetõttu, et need õunad on niiiiii kallid ja ma lihtsalt ei raatsi telefoni peale sellist summat panna. Minul on Samsung galaxy S7. Tahaksin ka 8 vastu välja vahetada, kuid kuna 7 toimib nii hästi, siis ei näe pointi. Kui ära väsib, siis loomulikult uus Samsung.
  Mulle tundub see iPhone selline eputamise ja “vaata, mis mul on” tüüpi värk. Nagu näitaks, et oled parem kui teised. Mul pole seda vaja. Ma niigi fantastiline :D

 2. Mina läksin Samsungi pealt üle iPhonele ja üldse ei kahetse. IPhone on mõnusalt kiire ja laeb kõik normaalselt välja, eks viriseda annab iga telefoni kallal, aga ma jään veel pikaks õunausku :D

 3. Minu esimene iPhone oligi must 5S ja siis kui mehe Samsung otsad andis sai ta minu oma omale. Just oli vist 6 välja tulnud ja see mulle ei meeldinud (: ostsingi siis iPhone SE ja valge, mõnus pisike ja kandiline. Siiani rahul, vajadust uuema mudeli järgi ei ole.. need nagu natuke ei meeldi kah. Ilmselt niisugune fänn pole, et iga mudeli välja tulemisega kohe ostma torman.. Samsungeid on ennem palju olnud, pmst iga 2a tagant oli vaja uus osta.. midagi jälle ütles ülesse. Aga need on meil küll väga vastupidavad olnud.

 4. Minul iphone se, ostsin selle suuruse pärast (mahuks taskusse v rahakotti) ja odav ka muidugi (128gb mingi 400euri). Iphone kasutan viimased 5 aastat, kuna vanasti androidid jooksid kogu aeg kokku ja olid nii aeglased :D Sõltuvust õnneks pole, et kohe vaja uut, kuna telefon töötab ideaalselt ning uuema õuna peale lähen siis kui vajadus tekkima peaks

 5. Mina olen aastaid juba veendunud Samsung Note’i kasutaja. Selle suurim pluss inimesele, kel on vaja kogu aeg märkmeid teha, ongi märkmikufunktsioon – ei pea pliiats-paber kogu aeg käepärast olema. Ka kaamera on Note’il olnud kogu aeg nii enamvähem OK. Tema ainus miinus on tõesti suurus ja ka raskus, ehk siis midagi tahvli ja telefoni vahepealset, aga ka sellega harjub (minu käekotti ta mahub alati ära).

 6. Iphonel on ka see tõlkimine olemas. Hoia näppu sõnal, vajuta look up ja dadaaa! Googelda iphone funktsioonide kohta rohkem!

 7. Mul oli aastaid igasugused androidi telefonid, kuni oma elukaaslasega kokku läksin. Ta on täielik Iphone’i sõltlane. Samasugune nagu sina :D Kohe kui uus välja tuleb, on tal seda kindlasti vaja. Niisiis vahetub ta telefon alatasa ja samamoodi minul. Kuna ta töö on selline,et tal telefon alatasa maha kukub ja tolmu on igal pool, siis alatasa kui ta uue Iphone’i ostab, kasutab ta seda paar päeva ja annab selle mulle. Põhjenduseks on: ” mu töö rikub jälle selle telefoni ära”. Ja võtab mu vanema Iphone’i vastu. Niisiis kui uus Iphone välja tuleb, saan selle mina ja tema siis minu käest eelmise mudeli. Mul polegi väga tähtis,et mul just kõige uuuem mudel oleks. Aga mulle meeldib Iphone. Ma ei tea, miks, aga lihtsalt nii meeldib. Androididega ei oska ma enam mitte midagi teha. Ükskord sain kasutada Samsungit ja no, ma olin nii loll,et ma ei leidnud mitte midagi üles ja läksin lõpuks närvi. Nii,et ma jään oma Iphone juurde :)

  1. Samuti on Iphone kvaliteet alati nii hea, ükskõik kaua telefon olnud on. Naabrinaine on täiesti Samsungi fänn ja aastaga on millegi pärast ta pildi kvaliteet alati nii halvaks läinud, ma ei tea miks. Ja kui me koos ning mingit pilti teha tahame, siis ta alati ütleb,et teeme tema telefoniga, kuna tal niiii hea kvaliteet :D ausalt, Iphone’iga kõrvuti pole mõtet panna, kuna Iphone’il ikka tunduvalt parem see. Ja siis ma päris otse ei taha öelda, vaid ùtlen alati,et teeme siis minu telefoniga ka pilti :D mõlemad saame pildid, ning kui ùles panna kusagile, ei suuda ma ära imestada kui udukogud ta pildid on. Niisiis naabrinaine vahetab oma telefoni iga aasta. Kui mul elukaaslane mulle uut Iphone’i koguaeg ei ostaks, oleks siiani vist 5siga. See mulle meeldis kõige rohkem ja siiani kapis ning teeb ülihäid pilte.

 8. Mul on jällegist nii, et olin ainult kasutanud android telefone – Samsungi mudeleid siis põhiliselt..kuid alles hiljuti käis mul “klõks” läbi ja viskas nii kolli ette :D Mul oli Samsung S7 mudel. Ning usu või mitte, kuid convertisin ennast esimest korda elus iPhone peale ümber. Ostsin omale elu esimese iPhone8 telo ning siiani ei suuda uskuda, kuidas kurat ma enne olin mingi androidi nässakaga elanud :D ?!
  Lihtsalt kvaliteet on teine. Juba pilti tehes saad aru erinevusest, rääkimata siis süsteemi jooksmise sujuvusest. Ma ei osta telefone tavaliselt emotsiooni ajel või ei vaheta neid ringi nii, kui uus peale tuleb. Tahangi osta kvaliteetset ja kauaks. Ning praegu ei ole oma otsust kahetsema pidanud.
  Ning muidugi mudeli välimus on minu jaoks väga ilus, võrreldes Samsungi suurte robakatega, mis kättegi ei mahtunud enam mugavalt.

  1. Jep, miinuseks on kindlalt Samsungi suurus ja Android. Ma olen niiii harjunud iPhonega. Aga no mis funktsioone meil on? Pean vist endale lihtsalt mingi värviraamatu tõmbama :D Aga ekraanile tahaks ikkagi joonistada :D

  2. Päris samamoodi iphoneis küll joonistada ei saa, aga notesis on igasugu erinevaid funktsioone ja kui soovid, võid notesi joonistada ka endale märkmeid ja uuendusega on ju notes control centeris ka, saab kiirelt sinna :)

 9. Minu jaoks on Samsung nr.1
  Olen kasutanud kõike muud va. IPhone ja alati Samsungi juurde naasenud. IPhonel ilus välimus aga sisu on p*sk. Arvan, et nii sisult kui välimuselt paneb mu Samsung A3(2017) pika puuga Apple toodangust üle.

 10. haaah, ma olen ikka vabsee kiviajast siis, mul on iP 6 :D ja erilist põhjust vahetada ei näe ka :D toimib :D seesmõttes, et telefon ongi helistamiseks ja kui vaja siis messengeris kirjutada ja feissi kerida. muu mant toimib macbookis :D
  AGA 99.1% tõenäosusega hakkan lähima 3-4 kuu jooksul siiski uut tahtma :D no ka LIHTSALT :D aga ei julge öelda, et viitsiks X-i tahta. veits haige hind telefoni kohta.

 11. Mul tekib kogu selle telefoniralli kõrval küsimus (mitte üksnes teile, marimell, vaid üleüldse laias laastus), et mis apple’i jõudlusest ja kiirusest üsna arvestatav hulk inimesi jaurab? Mida te inimesed teete oma telefonidega, et neid alatasa hanguma suudate panna?
  Mina isiklikult tõsimeeli kasutangi telefoni peaasjalikult facebooki ja insta scrollimiseks, paari e-maili kirjutamiseks päeva jooksul, uudiste lugemiseks, helistamiseks-kirjutamiseks ja autoga liikudes on ka waze omal kohal. Minu “androidinärakas” on ca 4 aastat vana ja saab kõikide nende toimingutega ideaalselt hakkama, seejuures hangumata. Noh jah, viimase aasta jooksul on vb tiba uimasem, kui oli uuena. Pannes kõrvuti igasugused tööhõive ja telefonide müügistatistikad, siis mulle tundub, et nende inimeste osakaal ühiskonnas, kes päris tõsiselt vajavad võimekat tipp-telefoni oma abiliseks, on kordades väiksem, kui telefonide müügistatistika paista laseb. Ehk tegelikult ongi “mul on vaja paremat telefoni” pelgalt mask “naabrist parema” mentaliteedi katteks?

 12. Ma olen olnud 5a Iphone järjepidev kasutaja. Enne seda oli hunnik androide. Lihtsalt käis ükspäev kõks läbi ja tahtsin Iphone. Elu parim kõks :D
  Kuti S7 edge-t olen pidanud näppima. Kui vastik, nii suur, nii pikaks venitatud. Raskem on ka. Ei saa minust enam androidi inimest.
  8-t või X-i ka ei plaani soetada. Ootan järgmist sügist. See X on minu jaoks liiga suur, 8 liiga mõttetu. Ma ei kujutaks kui see X mul taskus oleks… :D see ei mahukski kuhugi vist. Panna vastavad ümbrised ja ongi mini käekott

 13. Vahetasin ka pool aastat tagasi oma järjekorras mingi 4nda Samsungi lōpuks iPhone’i vastu ja no nii rahul olen. Kvaliteedi vahe on kirjeldamatu, kiirus ja kõik jutud, kaamera kvaliteet. Samsungid lähevad ikka palju kiiremini juustuks ära.

 14. Mina läksin iphone 6s pealt üle samsung s8 :) jaa ma ei kahetse, lõpuks ma saan telefonis nii palju “tuuseldada” asju muuta, tõsta jneeee pilte teeb ka ülihästi :)

 15. Minu esimene nutikas oli kasutatud iPhone 4S, olin väga rahul, aga sain selle u sellel ajal kui iPhone 6 välja tuli. Hinges ihkasin miskipärast ikka seda viimast, aga hind oli absurdne. Kui aasta pärast 4S nöökima hakkas (upgradisin IOS’i aga see ei vedanud seda välja ja olid ka muud jamad) siis olin pühaviha täis, et kuidagi korda ei saanud. Kaks kuud peale seda kadus telefon ära ja otsustasin Sony tolleaegse eelviimase mudeli osta. Algul olin igati rahul, harjumust võttis muidugi kõvasti. Kuna alatasa leidsin end jälle nn iPhone liigutusi tegemas ja päris ära ei harjunudki Androidiga, siis aasta pärast müüsin Sony maha ja ostsin üsna mõistliku hinnaga tutika 6S’i. Enam ei kujuta ettegi, et tahaks/peaks Androidi kasutama, IOS tundub minu jaoks kuidagi palju loogilisem ja lihtsam. Samas selline hullus mul puudub, et kui tuleb uus mudel siis pean selle saama. Nii kaua kuni töötab, uue peale ei mõtle :D

 16. olin samsungi usku, mõned kuud tagasi vahetasin iphone-i vastu ja täiega armastan oma õuna, kõik on jupp maad kiirem ja üldse kuidagi käepärasem ja mõnusam

 17. Mina olen sony fänn. Eelmisel aastal olin sunnitud kasutama pool aastat ka õunakest ja no ei ole minu teetassike. Õde-õetütar suured õuna fännid, mu vanematel olid ka mõlemal õunakesed vahepeal. Aga no üks jama ajab teist taga ja seda pidevalt. Isa läks samsungi peale üle, just vahetas oma S5 mini S7 edge peale ja on ülirahul. Isegi õde hakkas juba vaatama, et see telefon on parem kui tema õunake. Ja ma ei saa jätkuvalt aru, mis pildi kvaliteedist õuna puhul räägitakse. Ma pigem vahetangi iga paari aasta tagant selle 300 eurise androidi välja, kui ostan 1000 eurise õuna. Sisu võib ju vastupidavam olla aga ajale jalgu jääb ta samamoodi ja vaja ajapikku siiski välja vahetada. Telefon on tarbeese, mitte ehe millega eputada.

  1. Pildid on sama head kui samsungil, tegime eelmine aasta katse. Ainus vahe on see, et Samsungi ekraan on parem, sp tunduvad ka pildid paremad :D Aga kui neid võrrelda arvuti ekraanil nt, on samad.

 18. Ma isegi ei tea, mis telefon mul on. Samsung, seda küll, jah. Helistada saab, mõned äpid on ka, st töötab.

 19. Iphone 8, enne Blackberry, veel enne seda Iphone 5s. Ja olen Apple fän, sest meeldib konkreetsus, lihtsus ja ilu. Androidil on nii palju äppe, mida ma ei kasuta, kuid taustal söövad akut.

 20. Ma alles see suvi soetasin esimese iphone ja selleks sai 6S, kuigi turul oli 7 ka. Aga no tõesti mul ei ole vaja viimast fancyt telefon, kui niigi ei kasuta paljusid võimalusi, mida telefon pakub … Peamiselt ongi sotsiaalmeedia, maps, kaamera, helistamine ja mõned äpid (toitumine ja reisimine). Kuna suvel oli 6S 128 GB ca 550 euri, siis ostsin kohe välja, ei ole vaja lisakohustusi. Alguses tundus küll iphone, et come on selle eest maksategi nii palju ??? aga nüüd hakkan harjuma. Meeldib piltide kvaliteet. Aga siiski ei saaks minust mitte kunagi ühegi telefonibrändi sõltlast, ma liiga ratsionaalne selleks. Samas ma ei välista, et ma tulevikus võiksin Apple pealt liikuda mõnelt teise brändi juurde tagasi :)

 21. Mul Samsung S6edge ja üli rahul. Meeldivad need kumerad ääred ja pole suur ka. Mehel Samsung S8+ ja ta ka rahul aga minu jaoks natuke suur kolakas

 22. Kunagi ammu, enne iPhone’, vahetasin telefone nagu hull, leidsin miljon põhjust, miks mul just “seda ja uut” vaja on :) Täiesti normaalne oli iga max poole aasta tagant neid vahetada. Siis aga sattus mulle ette iPhone reklaam kusagilt netist(3G) ja arvasin, et mul on seda ka vaja. Pidasin vapralt kolm päeva vastu, kui need EMT-sse müüki tulid ja siis murdusin, läksin ja ostsin ära. Parim otsus. Mul oli see telefon 5 aastat!!! Vahepeal tuli miljon muud telefoni välja, android opsüsteem jne ja mul kulm ka ei tõusnud. Teistel oli, sain näppida ja mingeid erilisi emotsioone ei tekitanud. Tol ajal olin uurimislaboris tööl ja ülikooli praksides ka ning kui avastasin, et apple poes oli sama firma rakendus, näiteks puhverlahuste jaoks, mille lahuseid me kasutasime, oli õnn mu õuel Etteruttavalt – androidipoes polnud. Siis aga, ühel kurval päeval, kui käisin perekonnaseisuametis kalli ristiema surma registreerimas, pani keegi hea inimene selle telefoni enda taskusse. Vahendeid uut iPhone’i sel hetkel polnud ja tuli võtta android…mu elu õudsamad kuus kuud, tegelt ka. Telefoni kokkujooksmine oli asja juures kõige väiksem mure. Igatahes, nagu öeldud, tegelesin masohhismiga pool aastat ja siis, kui enesepiinamisest kopa ette viskas, läksin iPhone 5 järgi. Hetkel 7. ja niipea uut ei plaani, pole vajadust. Abikaasal on android, mitte kehvemate hulgast, ja kui me kõrvuti ühte ja sama asja teeme samaaegselt(katse mõttes), siis minu õun on ammu juba rakenduses sees ja toimetab…Sujuv ja samas kiire liikumine, asjade lihtsus ja kasutajasõbralikkus. Ei mingit viiruste pärast põdemist(sama mac’iga) ega seda, kas ehk mõni värd, kes on mingi viiruse kokku klopsinud ja selle kuhugi rakenduse sisse sokutanud ja siis play-poodi selle saatnud, mind ja mu õuna ei ohusta. Need vaid pisiasjad ja mis ma siin ikka kiidan, eks igaüks otsustab ise, aga seda ma ütlen, et hullumajja pean ma olema viidud sel päeval, kui pilgu androidi poole viskan Ja Leenu, keegi juba kirjutas ka, et uuri googlest, mis võimalusi iPhone pakub, neid on ikka ropult

 23. Aktuaalne mure – ma käin ka ikka korra nädalas vaatamas ja mõtlemas. Uus Iphone 8 on minu meelest käes nii… odav, et piinlik hakkab lausa. See ”klaas” tundub nii hiina plastik, et no ma ei tea… Mark maksta selline summa sellise julla eest. Hinge aga kriibib just Iphone 8 Plus selle kaamera võimekuse pärast, aga idee poolest sobiks ka 7 Plus.

  Samsungi Note’i osas olen nõus ja olen ka poes vaatama jäänud, minu meelest igati tubli ja ilus telefon arvestades, et on aasta 2017. Märkemete tegemine oleks nii mugav. Küll aga pean nõustuma argumendiga: ”Jah, aga ikkagi Android…”

  Rasked mured meil ikka :D

 24. Olen ise samuti Samsa fänn. Samas – ole fööni proovinud. Lihtsalt tundub teine dimensioon :D
  aga tegelikult teie blogi mulle hullult meeldib, kindlasti nr 1 ja blogi vahendusel olete ikka kuradima ägedad ja siirad.

 25. Ma pole kunagi I-phone tahtnud ega aplle arvutit. Samsungi telefon korra oli, ei meeldinud. Esimene nutitelefon, mis tõesti sümpatiseerib, on Xiaomi. Mul juba üle 2 aasta kasutusel ja ikka olen väga rahul :) Aastakese pärast vast tuleb vahetada, kui 4G viletsaks jääb.

 26. Meil on kodus mölemad esindatud, juba aastaid yhel Galaxy seeria, teisel Iphone. Hetkel olen SE peale jäänud. Lootsin et surfan vähem ehk väikemaga. NOT. Aga ikka alati naeran kui Samsungi omanik hädas sellega et midagi ei leia vöi mingid muud “anomaaliad “. Selles suhtes on Iphone hea minusugusele vanurile. Töötab nagu Sveitsi kell ja lihtne kasutada. Milleks asju keeruliseks teha? Nagunii löppkokkuvötteks on insta,fb ja möni asi veel, thats it! X-i hind on ikkagi väga hull! Aga oma viga et olen rott, eks? :D

 27. Mina ilma naljata juba telefone ei vaheta. Peab ikka katki minema. Eelminst telefoni kui otsisin, siis valisin Nokia nutika windowsiga. Omapärane, aga üsna ruttu hakkas segama, et nii paljusid äppe ei olnud Nokiale saada. Siiski pidasin mitu head aastat vastu. Juba Nokia lõpu poole hakkas mind häirima selle suurus ja teadsin, et järgmiseks tahan ma väikest telefoni. Kui aeg kätte jõudis ja Nokia mikrofon üles ütles, panin Elisa poes filtriks kuni 5” ekraanid. Ainsaks tulemuseks oli iPhone SE. Mu õel oli see juba ja ma olin seda näppinud ja tundus kummaline. Pärast kaalumist otsustasin siiski ära osta selle. Ja mulle täiega meeldib see! Just see, et see on nii armas väike!

 28. Kui steve jobs 2007 tutvustas esimest iphonei siis välistas styluse ehk pliiatsi kasutamist ja selle kasutusele võttu, sest nagu ta ütles “who wants a stupid stylus, we can use our finger”. Aga see selleks.
  Samsat ise pole proovinud, mind kuidagi mingil põhjusel tõukab eemale nende skin mis androidile punutud on. Korra olen proovinud iphonei, aga kuna mulle meeldib et android laseb väga süvitsi isikupärastada telefoni on ios liiga kinnine minu jaoks. Tõmbab iphone juures disain kindlasti. Iphone 5 on üks ilusamaid telefone kindlasti.
  Praegu kasutan Sony telefoni ja eelmised kaks on ka sonyd olnud. Meeldib kvaliteetne materjal (kuigi ka premium mudelite seas leiab plastikut) ja suht puhta androidi lähedane skin. Ma pigem ei kasuta sony androidi pärast vaid vastupidi. Ja lepime kokku et räägime iKka premium klassi telefonidest, mitte paarisaja euristest kärakatest. Ma ei arva et android on parem kui ios, mõlemal on omad väga tugevad plussid aga samas ka miinused.
  Väga tehniliseks, pikaks ja igavaks venis see arvamus. Ooops!

 29. Ma jäin seisma iPhone SE peale, sest ma ei taha suuremat telefoni! Ja nüüd vist iga tootja teeb selliseid, mis enam tagi rinnataskusse ära ei mahu. Ma ei taha teada, mis saab, kui see ajale jalgu jääb, sest ma reaalselt pole nõus suuremat telefoni ostma. Siis lähen nupukale tagasi, mis seal ikka :D

  1. Iga aasta ikka uus telefon osta ,peab seda rahaksest ikka olema nii palju mida nii heast südamest ära anda :) Milleks on vaja pidevalt endale mingit infot hankida nagu realselt bussis ,jalutades ja tööl ka veel . Ma otsustasin sellest rongist maha astuda ja saan oma arvutiga kõik toimingud tehtud :)

 30. Tekkis küsimus, mida te oma “vanade” telefonidega teete, mida aasta või umbe snii ainult kasutate, et kohe uus ja kallim osta (järelmaksuga?). Müüte maha kuskil? Kus?

Comments are closed.