#säästuaasta1 kokkuvõte kui palju me siis säästsime

Meie esimene säästuaasta on lõpule jõudnud. Mõtlesin teha kokkuvõtte, kui palju me siis säästsime. Ja ma ei räägi siin ainult pangakontol kõlisevast, vaid üleüldiselt. Kaldkirjas on 2018 aastal seatud eesmärgid.


Eesmärgid olid suured..

Meie algne eesmärk oli vähem raisata ja 10K kõrvale panna ehk siis näiteks vähem riideid osta, üldse osta vaid seda, mis vaja on.

Ma võin eeldada, et aastas kulub meil riietele 3-4000 eurot. Ma pakun lampi, sest ma tegelikult ei tea. Aga kui ma löön kokku Londoni, Bulgaaria, Lissaboni ja Berliini, siis usun, et sellisesse suurjusjärku võib see jääda + kaltsukatiirud Eestis. Ma ei tea, kas sealt on suurem osa Meelise, minu või hoopis Hedoni oma. See teeb kuus keskmiselt 262 eurot.
Aga märk siis maha: 2x aastas ehk siis kui meil on reisid plaanis, jätame selle raha reisieelarve sisse, aga proovime riideid mitte osta. See tähendab, et aasta lõpuks peaks meil riiete ostmisest alles jääma 2620€.

Tulemus: Mõned riieteostud ikkagi meil ette tulid, aga aasta lõikes kulus kindlasti vähem kui näiteks eelmisel aastal. Seda näitab selgelt see, et kui eelmisel talvel oli mul umbes kümme kleiti, millega tööl käia, siis nüüd valin umbes viie vahelt. Sest riideid sordin ma ikka mitu korda aastas ja kuna neid omajagu on, siis olen ka soodsalt maha müünud, ära andnud Paavli kogumiskasti. Aga suures plaanis on see eesmärk täidetud: see osa rahast on kõrvale pandud.


Reisimisele kulus kolmandik sissetulekust

See teeb keskmiselt reis kuus ja rahaliselt… väga palju. Kiirel arvutusel, umbkaudsete summadega sain kokku 11 400€, st keskeltläbi TONN KUUS! 950€ kui täpsem olla! Rets!

Tulemus: Reise oli meil kokku… liiga palju. Ma ei hakka põhjendama, et küll oli hea hind ja eesmärk oli 10K kokku koguda, mitte raha lugeda jne. Oleks saanud kindlasti rohkem koguda kui oleks mõne reisi ära jätnud või soodsamaid variante kaalunud. Aga see selleks. Selle aasta eesmärk oli 10K. Pealegi.. Vastab tõele, et kui pole mingit megaeesmärki, MILLEKS koguda, on keerulisem. Ja kui väga aus olla, siis see oma kodu ei tundu väga reaalne, ei tundu ka 2020 plaanis reaalne, sest.. see mida me tahame on liiga kallis. Kinnisvara hinnad on laes, pangad peedistavad aina rohkem jne. Rääkisime just ühe tipp-maakleriga, kes meile näpunäiteid ja tausta rääkis.. No ma ei ole väga positiivselt meelestatud.


Toidust pealt kokku ei hoia! Kuidas saab meelelahutusega?

Noh, olgem ausad, ega me ülemäära palju kinos-teatris-kontserdil ei käi. Mõni tripp Lottemaale või Saaremaale või jumal teab kuhu võiks ikka plaanidesse mahtuda.
Ma mõtlen, et kui juba reisimise ja riiete pealt 10 000 säästaks, oleks ju super. Järgmisel aastal võime siis mõelda mingi muu variandi – sööme säästlikult või keerame meelelahutuse kraanid kinni.

Tulemus: Söögi pealt me tõesti kokku ei hoidnud, Lottemaal, Saaremaal, Aegnal sai ka käidud ja meelelahutus suurt osa meie eelarvest ei röövinud.


Kas 10K sai kokku või ei?

Jah. Oleneb muidugi kust otsast vaadata? Kas paneme siia juurde ka selle raha, mida oleme tänu blogimisele säästnud? Soodustused firmadelt? Saadud kingitused?

Ma panin kirja suure hulga asju, mis oleme kingituseks saanud, ala Von Baeri koti ja Didriskonsi parkad, Samsungi telefoni jne jne, sain kokku ligi 25 tuhande euro eest asju. Ainuüksi Hedon on ca 12K eest kingitusi saanud. See pole otseselt säästmine, aga oma raha pole ka kulunud, et meil talvel soe on, kott seljas on ja me telefonis skrollida saame.

Seal hulgas julgelt paari tuhande eest igasuguseid kingitusi Linealt, Bon Meritélt jne, Valiost rääkimata. Jah, see kõik on nii lamp (nagu Käod armastavad öelda) – mingi juustu saadeti. Aga kui ma söön pool kilo juustu nädalas ja pean nelja paki asemel kuus ostma kaks, siis on see 10€ säästu, aasta lõikes juba 120€ ja kui lisame siia igasugused jogurtid ja Valio Delishid, siis.. tänu sellele oleme saanud kulutada enda raha vähem ja panna seda säästukontole, vastasel juhul oleksime pidanud sellest rahast elama, mida säästa saime.

UPD: ma saan aru, et paljudele võib see utoopiana tunduda, aga aasta on päris pikk aeg, mille jooksul sadu ja sadu eurosid kokku on tiksunud. Üksikuna võttes pole see jah, teab mis summa, aga kõik kokku teeb see märkimisväärse summa.


Kontol vaatab 1.01.2020 seisuga vastu rohkem kui 10 tuhat eurot. Seega võib öelda, et esimene #säästuaasta tehtud!

Millised eesmärgid siis selleks aastaks panna? Milleks koguda? Keegi peaks mulle näitama meie unistuste maja ja ütlema, et annab meile 365 päeva aega see raha kokku saada. Tähelepanu, valmis olla, läks! Siis vist oleks aasta mott peal!

35 thoughts on “#säästuaasta1 kokkuvõte kui palju me siis säästsime

 1. Imetlusväärne kokkuhoid, samas pole olnud sellist virelemist, punnitamist ja kannatamist.
  Oleks endal ka sellised sissetulekud, millest sellist kokkuhoidu teha. Nõuanded, otsi parema palgaga töökoht, on mõttetud, sest ei vedele need niisama ripakil kusagil.
  Aga jõudu edasi pingutamiseks!

 2. Kuidas küll on võimalik selline summa kokku koguda, eriti kui üks paarilisest tööl ei käi. Me ei suuda kahepeale 100€ ka kuus kõrvale panna, kuigi sissetulekud ikka mitu tuhat kahe peale

  1. See on 30% blogiga teenitust + Meelise ühe projekti (mida ta tegi juuni-detsember) 100%.

   See on muidugi kahtlane, et isegi 100€ ei suuda kõrvale panna. Mina hakkasin tuimalt 30% kõrvale panema, et kui ma olen saanud hakkama vähesemaga, siis miks nüüd ei peaks.. Saimegi :)

  2. Ma suudan oma 850-1000 eurise palga kõrvalt 300-500 kõrvale panna iga kuu, elukaaslane 1000-1200 palga juures sama. Kahepeale jääb alles ca 1000 ja saab arved tasutud ja elatud. Esimesed kaks kuud olid ainult natuke erroris, aga sellega harjub kiiresti, et ongi nt 500 mõlemal kontol.
   Kui ei suuda isegi tuhandete juures 100 kõrvale panna, siis no ma ei tea…

 3. 25 tonni eest asju:DD kui valetada, siis ikka suurelt, seega mis see paar tuhhi siis on valetada 10 kiloks :D

  1. See 25 000€ on ikka väga väga kahtlane ja ausalt öeldes ajas naerma :D
   Mingid kohupiimad, paar Didri parkat, Von Baerid ja muu nipe-näpe mida te siin promonud olete ei tee eluski sellist summat kokku, no aasta peale ehk jämedalt 10 000€ vb tõesti kui sedagi
   :D aga te oletegi alati numbritega väga suvaliselt ümber käinud, ei tule kellelegi üllatuseks :)

  2. Ei pea vajalikuks end õigustama hakata. Panin exceli tabelisse jooksvalt aasta jooksul asju kirju.. lõin nüüd summad kokku, ainuüksi Hedon on ca 12K eest kingitusi saanud ja kui keegi arvab, et ma ette kujutan, siis.. head uut aastat!

  3. 25 k eest träna on maast laeni täis seal kööktoa üürikas, inimesed liikuma ei mahuks, keda te lollitate?

  4. Müstiline, kuidas osad inimesed viitsivad sappi pritsida. Letihindade arvestuses ei tundu aasta peale see 25K üldse utoopiline tegelikult.

   Tublid olete, et saavutasite eesmärgi! On seal vahet, mitu eurot või senti üle 10K..? Ei ole ju väga. Edu ja järjepidevust uueks aastaks!

  5. Kui see 25 000 jutt tõele vastab, siis seda enam tekib küsimus mida te enda sissetulekutega teete?
   Teised inimesed ostavad ise endile telefone, parkasid, reise ja keefiri aga suudavad ka maja ning auto osta. Te saate aastas 25 000 eest asju ja ikka ei ole piisavalt. Lihtne matemaatika näitab et teil peaks siis ju umbes sama summa ka üle jääma (ok, kui ka iialdan – ütleme siis et pool sellest summast), sest ega te ilma blogita poleks paljad ja näljas ja ei kasutaks Nokia nuputelefone.

  6. No saimegi enda sissetulekute eest käia mitmel reisil, panna 10K kõrvale, süüa mida tahtsime, meelelahutust ka natuke ja nii see raha läheb.

   25K ilmselt saaks ka kõrvale panna, kui väga koonerdaks ja endale midagi eriti ei lubaks. Aga selge on see, et pooled neist, tänu blogile saadud asjadest, muidu meil ei oleks. Ma ei oleks ostnud endale ca 400€ reisikotti, samas kui ta olemas on – super mugav ja vajalik ja reaalselt kasutamegi kogu aeg kui kuskile tripime.

   Jah, telefoni oleks ilmselt ostnud, aga Samsungi tahvlit ja kella ilmselt mitte. Samamoodi oleks piisanud siis Hedonile vähematest riietest ja mänguasjadest. Aga kui kingitakse, ma ära ka ei ütle. Ma ei ostaks endale ca 700€ eest iluteenuseid, aga kui neid koostöös antakse, why not, ikka kasutan ja tarbin. Või kui keegi teeb reisi/spa/kino vms asja välja, siis ma ise enda raha koha pealt mõtleks, kas saan seda endale lubada või ei, aga kui ma ise maksma ei pea, siis miks mitte, eks?

 4. Mis reaalne summa on mis vaatab vastu kogumiskontolt? Selline jutt on väga ebamäärane.

  1. Keegi ei palu oma konto detaile peensusteni letti laduda, aga kui sellisel teemal juba postitus teha, siis igati normaalne on eeldus, et ütlete, mitu eurot siis koguda õnnestus.
   Kõik see muu kaasne mull lugejat tegelikult ei huvita ju.

 5. Tublid olete aga tänase kinnisvara hindadega arvestades..läheb päris keeruliseks kui aastas 10 tuhat kokku saada
  Tallinn ja lähiümbruses maja osta on sadu tuhandeid vaja.. Seega pank eeldab umbes 30% omaosalust..arvestades tööd, vanuseid, kõik muu kokku..
  Lisaks olgu uus, kasutatud või vanem maja, selle ülalpidamise kulud on kordi suuremad kui korteri omad..
  Osta krunt või suvila ja ehitada ise.
  Te ei ehita ju ise..kulukas ja keeruline projekt see Teil
  Unistada tuleb suurelt, jõudu, edu ja head õnne, et tuleks see, mida ootate

 6. Väga tublid olite! Ja samas elasite kah hästi, saite endale palju lubada!

 7. Tegelt ongi see, et mõtled ikka, et mis see 2 euri saiake ja 2 euri kohv on, aga samas kui nädalas juba 5-10 euri kulub ja selle aasta lõikes kokku lüüa, siis ongi päris arvestatav summa ja olgem ausad, eestis toidule kulub ikka päris tublisti. Aga see hea, kui eesmärk täidetud. Uute püüdluste poole :)

 8. Meie saime samuti 10K kokku ja kogume edasi ka. Oma koduga ongi ainult see sama jama, et maja, mida me soovime, ei ole just kõige odavam. Ma ei näe põhjust, miks ma peaksin ostma mingi veneaegse väikse suvila mitmekümne tuhande euro eest. No tõesti.. Ja sellepärast keerlebki peas mõte, et ehitaks ise siis. Aga see teema on nii avastamata veel minu jaoks, et käin ja skrollin siiski kinnisvaraportaale veel. :D Teie olete aga nii pealehakkajad inimesed, et ma isegi ei kahtle, et te oma elamise saate. See on ainult aja küsimus. :D Niiet edukat uut aastat Teie perele!

 9. Ma olen ise seda meelt, et igal juhul tasub koguda – kui siis ühel hetkel jääb ette Teie Kodu, millega tekib äratundmine, siis saab kohe tegutseda. Osta ostmise pärast pole kindlasti mõtet. Edu!

 10. kasvatan üksinda 2 last ja töötasu on miinimum ja igakuu üritan panna kõrvale 10-15€ kuna maksud ja lasteaed tahavad omaosa + söök.
  Alati on võimulus midagi ikka kõrvale panna.. kiidan end isegi siis kui mõni kuu ainult 1-3 eurot kõrvale olen suutnud panna
  Aga teie olete ikka väga tublid

 11. Te olete väga tublid. Ma olen üllatunud, kui toote väga täpselt enda summad välja- siis olete valetajad.
  Kui säästukontole kogunenud summat sendi pealt ei ütle- siis varjata.
  Dziisas, olge inimesed!

 12. See aasta plaanin sama teha. Olen hetkel töötu ning kogumiskontol on ligi 2000€, sealt näpistan natuke, et ühel reisil olles (seal parasjagu soodukad) täiendan oma garderoobi nii, et kui tööle lähen siis olen vähemalt korralikult riides. Vanad riided müün maha/jagan sõbrannadele, seega mingit asjade kuhjumist ei ole.
  Kui tööle saan, siis jätkan kogumist ning kui kindel summa koos siis lähen hambaarstile ning alustan raviplaani täitmist.

  Sellega olen samuti nõus, et paar korda nädalas kohvi & mingi ampsu ostmine on juba 3-5€ ning kui see ära jätta, säästab aastas juba 600€. Need kümned väiksemad ostud on just hullemad kui aastas korra üks suur ost, nt telefoni või kodumasina ost.

Comments are closed.