#jõulukingiidee 11

Mida aastad edasi, seda enam ma saan aru, et kingitusi pole vaja teha sellepärast, et peab. Võimalik, et mind on blogielu ära hellitanud ja ma saan kingitusi aasta ringselt ja siis tundub kuidagi kohustusena jõuludeks ja sünnipäevadeks ja tähtpäevadeks nende tegemine, aga minu meelest võib inimest üllatada ka suvalisel hetkel. Selleks ei pea olema jõulud.

Okei, pulma võiks ikkagi kingitusega minna, aga näiteks jõulud ei pea kindlasti olema aeg kui kingitused peavad miljon maksma. Ma alguses mõtlesin, et teen mingi listi asjadest, mis on odavad, siis mõtlesin, et pigem toon välja asjad, mis mulle endale meeldiks saada ja siis mõtlesin, et teeks lihtsalt erinevad postitused kingiideedest.

Koostasin seda listi nii, et mõtlesin, kui ma teeksin kingituse.. Mõtlesin, mida kinkida sõbrannale, raamatupidajale, mis võiks olla hea kingitus mehele.. saate aru, eks. No et mõtlesin reaalse inimese peale, kellele ma kingituse teeksin ja mis talle sobiks.

Ja kui ma nüüd nendele ideedele mõtlesin, siis mulle meenus eelmisest aastast üks meganaljakas seik. Mulle HELISTAS üks mees. Uuris minult Dr Simeonso dieedi kohta ja lõpuks küsis, et kas see marimelli kood ka kehtib, mis blogis üleval on (marimell15 annab 15% standardpaketilt allahindlust), et tema tahaks naisele kingituse teha. Siis ma olin küll… wou-wouuuu-wouuuuu… oled sa kindel?

Sellessuhtes, et kui Meelis mulle midagi sellist kingiks, siis ma ilmselt draamat käima ei tõmbaks, aga.. ma ei tea kuidas see keskmisele naisele mõjub, kui keegi kingib midagi, mis on ilmselge vihje, et võta alla! See on sama, kunagi mulle kingiti üks särk ja see oli megasuur – “küll parajaks saab!” Hahaha, lohutav.

Aga tervist võiks ikka kinkida. Selle idee andis mulle ka muuseas kolleeg. Kas tervisepaketiga on samamoodi, kas see viitab sellele, et kindlasti on tegemist haige ja põdura inimesega?

Loodan, et oleme sellisest lähenemisest edasi liikunud ning saame aru, et tervis ongi meie kalleim vara. Mitte haige olemine ei tähenda aga alati ideaalset tervist. Väga paljud terviseprobleemid jäävad tulemata, kui arsti juures regulaarselt tervisenäitajaid kontrollimas käia. Aga.. kuigi meie tervishoiusüsteem on oluliselt parem kui paljudes riikides, on kasutajasõbralikkusest asi veel tsips kaugel ning iga test maksab korraliku summa raha. Kui endale enamasti osta ei raatsi, siis armsale inimesele jõuludeks ikka.

Näiteks, saab Synlabis valida kallite ja vähem kallite pakettide vahel. Üks tavalisemaid tervisepakette on Terviseriski pakett, mis maksab 62 eurot. Ida-Tallinna Keskhaiglas on võimalik teha 109 euro eest natuke põhjalikum tervise üldnäitajate uuring.

Miks mitte anda sõbra/kallima/lähedase tervislikumaks eluks hoogu juurde aga hoopis tervisesportlase paketiga, mis maksab 48 eurot. Ehk innustab see uueks aastaks hoopis tervislikumaid eesmärke võtma? Siit edasi arendades võiks ju trennikaardi kinkida, aga see tunduks jälle see “sa oled paks” draama. Aga kui sa tead näiteks kindlalt, et sõbranna tahab trenni minna, siis vabalt võiks ju sellise asja kinkida.

A, praegu meenus sellega seoses, et on nagu tervis ja natuke nagu trenn ja.. rullmassaaž! Mulle see täiega meeldib. Kui me nüüd Tai massaažis käisime, siis mul osades kohtades mudides oli täpselt see rullmassaaži tunne. Nüüd kus Beautiful Me kahasalong ka Kristiines on, on see justkui kiviviskekaugusel, aga no ei jõua ma sinna. Meelis on käinud paar korda.

Noh, nagu Arne Niit on kunagi öelnud, kui sa tahad trennis käia, tuleb trenn graafikusse panna ja kõik muu selle ümber panna töötama, mitte, et sa paned trenni teiste asjadega koos töötama. See ei toimi. Trenni peab esikohale seadma, siis on lootust ka trennisaali kohale jõuda.

One thought on “#jõulukingiidee 11

  1. “Tervise” kinkimine on minu arvates väga hea idee. Aga kingisaaja ei tohiks sellest midagi halba välja lugeda. Tahaks niipaljudele tegelikult neid terviseteste ja värke kinkida, aga olen üpriski kindel, et osad leiaksid viisi, kuidas solvuda ja teised ei viitsiks neid teste tegema minnagi.

Comments are closed.