RETSEPT: väga lihtne magus amps jõululauale

Ükspäev siin mõtlesime, et mida me oma sõpradele jõuluõhtul pakume. Suures plaanis on mul menüü paigas, aga iga aasta on magustoidu ümber mingi teema – piparkookidest on kõigil selleks ajaks juba kõrini.

PS! See postitus ei ole mingil moel sponsoreeritud, vaid tegemist ongi täiesti tavalise retseptipostitusega mida ühel õhtul katsetasime ja ma ütlesin Meelisele, et tee siis juba pilti ka :)

Olenemata sellest, et ma ise pole suurem asi magusasõber, siis justkui peaks see alati laual olema. Kasvõi sellepärast, et külalised saaksid aru, et pool tundi pärast magustoidu serveerimist on viisakas lahkuda. #SeeOliNali, sest meil ei ole probleemi oma sõpradele öelda, et kuulge ma tahan magama minna, minge koju.

Tahtsime midagi teismoodi, aga samas midagi lihtsat, et ei pea kuskil ahjus ja külmas hoidma. Meie ja magustoit ei ole nimelt just parimad sõbrad. Seega tuli olla loominguline ja töötada sellega mis meil juba olemas on ning sellega, mida on kerge “peale panna” ehk siis ei mingit segamist, keetmist, küpsetamist, tahenemist.

Kõigepealt, et anda veidi jõulumekki, määrisin ma poest ostetud (Promost sain) lusikatele Maitsete majaka piparkoogist karamellikastet. Meigipintsliga, sest silikoonpintsel tundus liiga suur ja ebamugav :D

Siis pigistasin lusikatele kõige klassikalisemat vanilje kohupiimakreemi. Kusjuures see haakus üllatuslikult ülihästi selle piparkoogimaitselise karamellikastmega.

Lisasin peale mingit krõbedat maapähklikreemiga müslit. Samas võib panna pähkleid, mandleid, komme, mida iganes soovid.

Mina kaunistasin maasikatega, olid teised nii ahvatlevad poes, aga jõulude ajal sobiks ka mandariin/apelsin.

Ja siis – maitse – kõike korraga. Kuna ma leiutasin selle retsepti käigu pealt kodus olevatest vahenditest, siis polnud mul õrna aimugi kuidas see võiks maitseda. Aga kõik kokku oli täiega hea. Päriselt.

Jep, nii lihtne see ongi. Lihtsalt eeltöö on keerulisem, kuna pead võibolla enamuse asjadest kokku ostma. Ja tegelikult ei ole sul vaja neid söödavad lusikaid osta. Sobivad ju ka tavalised lusikad. Variatsioone on mitmeid, lihtsalt lase meel vabaks ja mängi komponentidega. Mul kusjuures on kapis sellised ühekordsed lusikad ka nagu cateringides on, et võtad oma ampsu sealt pealt ära ja kogu moos. Aga söödav variant on parem, vähem prügi maailma!

 

4 thoughts on “RETSEPT: väga lihtne magus amps jõululauale

  1. Igatahes pigem serveerida seda toitu söödavate lusikate mitte “päris” või veel hullem – ühekordsetega! Päris lusikaid peaks pärast pesema, ühekordsed toodavad mõttetut prügi, aga söödavad täidavad kõhtu ka! Hea mõte, pakungi advendiks külalistele.

    1. Mina sain viimane kord Promost. Enne seda rohepakend.ee lehelt, kus neid enam pole. Laimal peaks ka olema, suuremates poodides ilmselt küpsise vahes.

Comments are closed.