Jõuluvana wishlist

Kuna ma siin ise olen jõulukinke varunud juba mingi poolteistkuud, siis hakkasin mõtlema, mida mul endal vaja oleks. Või meil. Käin poes ikka selle pilguga, et ehk hakkab midagi silma, mida kellelegi kinkida.. Samamoodi on hakanud silma asjad, mida mul oleks vaja, aga noh, ära ka ilma nendeta ei sure. Seega, kui keegi tahab meie perele kinke teha, siis siin on list, mida võib agaralt täitma hakata :)

Tegelikult on see postitus rohkem sõpradele-sugulastele, vaevalt, et mõni blogilugeja lampi meile kinke teeb (kuigi-kuigi, just paar päeva tagasi sain ühelt lugejalt kaelakee ja Freya aksessuaarid saatis meile mütsid…)

jeliis

PS. Täiendan seda listi ilmselt jooksvalt, kui ma avastan, et midagi vaja oleks…

WOK pann – mulle jäi silma ükspäev poes käies Fiskarsi uus wokpann, samas sobiks ilmselt ka mõne teise firma oma. Lihtsalt Fiskarsi tooteid on mul köögis omajagu, seepärast ka see bränd ilmselt silma hakkab rohkem.

Vana wokpanni kraapisin ma metallist saumiksriga ära, kannatab veel keeta-küpsetada küll, aga noh, uus oleks ikka parem.

Ahjupott – seda oleks mul vaja mingit ma ei tea, megasuurt, 10 liitrist vms. Ma isegi ei tea, kui suur see mul praegu on, aga väikseks ta jääb. Ahjus ma üldiselt mingit väikest kogust asja ei tee, ikka keegi tuleb külla ja siis on hea, kui kõik asjad mahuks ühte anumasse, et ei peaks sadat asja kasutama, et üks ahjuroog valmis saada.

Guugeldasin, et pilti leida, kõige suurem mille leidsin oli 4,5l. Sinna mahub ju vaevu üks hea suur kärakas liha ära. Tahaks veel kartuleid-porgandeid ka lisada, jääb väikseks :D

Ei mallanud oodata, tellisin endale ära suure 5liitrise poti :) Ikeast. Vana hea Ikea. Link!

potidpannid

Kuna meie vana lambanahaga juhtus väike õnnetus, Hedon roopis sinna ja seda pestes muutus see kõvaks ja hakkas murenema, siis oleks uut vaja. Umbes sellist nagu Merino lehel (link!) – paks ja kohev ja mõnus :)

Puust tähestik – ma tegelikult kunagi kuskilt ostsin, viisin selle stuudiosse, et kõhupilte teha, aga kuhu need sealt said, ma ei tea. Keegi vist laenas? Aga selline variant oleks ka okei nagu lastekaubad.ee lehel – link!

Laste köök – kuna ma seal lastekaubad lehel juba olin, tšekkasin üle ka sooduspakkumised ja seal päris palju kööke sooduses (link!). Milline köök üldse oleks hea? Tahaks ikka sellist, et oleks nagu päris. Kuigi nad vist kõik on. Ja kui seda jõuluks ei saa, siis tuleb sünnipäevafond teha ja köök osta :) Sest süüa meie kutile teha meeldib. Kohe kui näeb, et ma midagi askeldan, jätab kõik oma asjad pooleli ja tirib tooli tööpinnale lähemale ja ronib üles. Teab täpselt, mis on sool, pipar, sojakaste, mangkoaste jne, annab neid mulle vajadusel riiulist :) Meelis oli ükspäev: whattafakk, kus ta teab neid asju. Ma olin mingi… ee.. me teeme koos süüa :D

LEGOD – neid võiks lapsel ometigi rohkem olla, aga tahaks midagi sellist, millega ta õpiks – ala loomad, tähestik, ametinimetustega “inimesed”. Teistpidi kuluks üks suurem kast klotse ka ära, et saaks ikka norm maja ehitada, oleks endal ka lõbusam :)

NIPP: guugeldasin siin üks õhtu ja uurisin Facebookis ja sain teada, et kõige odavamaid legosid müüb klotsituba.ee ja tõesti, kodukal ringi vaadates – soodsam kui mujal. Üleüldiselt paneb jälle ohkama, miks need mänguasjad nii kallid on. Aga noh, ostetakse! Ollakse sunnitud, eksole. Nagu ma isegi.

Mulle jäi silma kolm toodet sealt klotsitoast – kõik ühes klotsikast (kus on 65 juppi), suur ehituskast (kus on 70 juppi) ja mängumaja komplekt (kus on vähem juppe – 25tk, aga aknad ja LIUMÄGI!) Arvestades, kui väga Hedontsikule limäed meeldivad, meeldiks talle see ka kindlalt. Sorry, selle viimase tellisin juba ära! :)

Mudelautod – neid on omajagu, ja need meeldivad ka piisavalt, et neid võiks veel olla. Uskumatu, ma pole õpetanudki, et auto häält teeb. Hedon lihtsalt vurab mööda vaipa, Meelis tõi ükspäev, kus sõidurajad peal jne.. Ja teeb vrrrrrrr… siuuuuhhh…. Noh, auto hääli :)

Ja mineeee, leidsin megatuusa asja Facebookis, ma loosimist ei võitnud, aga neil on tihti oksjonid ja no ehk ühel heal päeval veab… Mudelautode riiul. Kui äge! Siis võiks neid mudelautosid ikka omajagu veel me majja tulla kui selline riiul oleks. Praegu saaks vaevu kolm rida täis. Samas see on mõõtudelt jõhkralt suur. Kui meil eraldi tuba oleks, oleks suva, aga praegu selline meile kuskile ei mahuks. Peaks laskma eritellimusel teha sellise pika peenikese, siis saaks riiuli külge kruvida.

Foto: lastepesad.ee
Foto: lastepesad.ee

Meelis tahab mingit komplekti – noh, nagu näiteks siin Lovertes – et oleks dušigeel ja kreem või dušigeel ja lõhn. Nüüd pean küll ise jõuluvana mängima ja miskit välja valima vist. Ok, selle ta sai isadepäevaks :))

Aga Meelis palus, et ma täiendaksin seda listi – “Palun neli kasti Vana Tallinna glögi!” See on tõesti meie talvine lemmik, kes külla tuleb, teab alati, mida tuua :) Link!

Ma jätkuvalt pole uut puuderkreemi ja puudrit ostnud, rahvas soovitas Clinique kraami, kui Jõuluvanal nutsu jagub, siis palun mulle see Clinique Beyond Perfecting Powder Foundation Concealer (jumal kui keeruline nimetus :D) ja see Clinique puuder sobib hästi kõrvale.

puudrid

Neid pidi pikaks ajaks jaguma, seega võib Jõuluvana muretu olla, ma enne järgmist aastat meigijuttudega ei tüüta.

Kulmuvärv – no mingi selline potsikus, nagu värv. Mitte mingi lauvärvi taoline, vaid pigem nagu huuleläige. Ega ma ei teakski, et selline asi eksisteerib, kui mul poleks hirmus trenditeadlik õelaps, kes mind sellega kurssi viis kui külas käis. Tal on reaalselt rohkem tavaari kui mul ja ta ütles, et kasutab kõiki neid asju kui meiki teeb. Ma olin veits “okeiiii”.

Mis teie jõulusoovid on? Kas kirjutate jõuluvanale kirja ka?

 

 

 

 

 

33 Comments

 1. Kõige odavamalt saab Legosid osta siiski Maxima alede ajal. Nt praegu on Maximas kõik mänguasjad -30% (vahest on ka -40%!) sealt saad nii Legod kui ka eesti tähestikuga puidust klotse ;)

  1. Ja seal mänguasjade soodusmüügi sildi all on ka tihti kirjas, et välja arvatud LEGOD. Nagu ka praeguse kampaania puhul :D

  2. Hetkel kampaaniaga jah Legod ei lähe arvesse (aga kõik ülejäänud mänguasjad ju küll!) aga olen ostnud ka Legosid -40% :) ja nt see pühapäev on pea terve Maxima -40% peaks olema k.a Legod ;)

 2. Vanem laps (10a) tahab uusi teksaseid, raamatud, Imelise Teaduse ajakirja ja telefoni. Kõik soovitu saab.
  Keskmine laps (5a) tahab lego ja muinasjuturaamatut. Samuti saab
  Pisem laps (3k) saab fp koera.
  Mees ei taha kunagi midagi..eks näis, mis temaga saab :D
  Ise tahaks makroonivormi ja et liistud ükskord pandud saaks :D :D

 3. Väikeseks vihjeks wok-panni koha pealt. Tallinnas realiseerimiskeskuses on praegu firma Albert Heijn (täitsa võõras nimi muidu) tavaari, sealhulgas ka panne,potte jne , wok-pann oli just 12 euri sentidega. Mul ema ostis tavalise panni ka sealt, suht selline korralik raske pann, sobib igale pliidile, ta tahtis just induktsioonpliidile. Seal oli ka ahjupotte jne.
  http://www.realkeskus.ee/kauplused/

  NB! Kadaka realiseerimises olid wok-pannid otsas.

  1. Albert Heijn on Hollandi mainekas toidupoekett. Need potid-pannid on nende kodubrändi omad ja on odavad, ent kvaliteetsed – meilgi kodus neid omajagu.

 4. Mu väike laps (6a) ütles küsimuse peale, mida ta jõuludeks tahab, et ta tahab et kingitus oleks üllatus ja tema see aasta kirja ei tee. Mulle väga meeldib see mõte :)

 5. Meie peres saavad juba mitu aastat kokkulepitult kingitusi vaid lapsed.Mehega iga aasta enne jõule arutame,et omavahel kinke ei tee ( ma olen küll sohki ka teinud,pidades ka meest meeles ja tunnistan,et kinke saada oleks endalgi tore,kinkida on aga toredamgi ja ma pole ka pettunud,kui omanimelist pakki kuuse alt ei leia). Kõik piirid seabki vaid see neetud raha.Parim on aga siiski see,kui jõulude ajal on tuba soe,metsast ise kuusk majja toodud,toad jõululõhnu täis,lapsed õnnelikud ning pere koos. Ja et kõik oleks terved!
  Kui nüüd mõelda,mida mul (meil) vaja oleks,siis olen unistanud aeglasest mahlapressist juba pikemat aega,näiteks sellisest: http://www.mahlapressid.ee/et/a/greenis-f-9008 ,aga alati on miski muu olulisem,olgu see siis arvete maksmineoo või lastele riiete/jalanõude ostmine… Selline mahlapress tundub nagu luksusena ja nii ta siis (senini) meist poodi on jäänudki.

 6. Mänguköögi osas julgen soovitada Ikea mängukööki. Tugev ja funktsionaalne, saab täiendada igasuguste pottide/pannide/kulpide/mängusöökidega. Mulle meeldib disain ka, aga kui see klassikaline välimus veidi igav tundub, siis saab üsna lihtsalt endale sobivamaks tuunida, googelda duktig kitchen hack. Minu poisid (1-aastane ja 4-aastane) igatahes mõlemad asjatavad seal mõnuga, üks paremaid oste üldse ;)

  1. Legod kvaliteetsemad ka. On olnud meie lastel ka neid odavamaid ja enam ei osta ühtegi odavat koopiat. Meil on maal veel isegi mehe lapsepõlve originaal legod alles ja täitsa terved. Ehk siis investeering pikaks ajaks :D

  2. Kirjutan seda ka veel, et Unicod on Duplodega identsed. Meil nad kastis koos ja kui spetsiaalselt klotsi pealt ei loe siis vahet ei tee. Ühesõnaga Unicod julgen mina oma aktivisti kogemusel duplodega sama kvaliteetseks tembeldada. Mitut põlvkonda vastupidavust muidugi ei saa (hetkel veel) lubada, aga 4a aktiivset kasutamist on igati ausalt üle elanud. Haakuvad hästi, kirkad värvid, tugev ja vastupidav plastmass.
   Klotse on loomulikult erinevaid, on ka ju selliseidki, mis üldse koos ei seisa ja niipehmest plastmassist, et isegi 2a-se poolt painutatavad. Need ei kõlba tõesti kuhugi ja võivad väikelapsele isegi ohtlikuks kujuneda.

 7. Jõulud on alati olnud minu lemmikaeg aastas. Või noh, pigem oleks õige öelda, et olid.

  Mulle meeldis nii väga kinke inimestele teha. Õnneks sugulasi ja nende lapsi jagus ning oli ka elukaaslane, kellele üritasin iga aasta midagi põnevat ja huvitavat kinkida.

  Kõik need ehted, jõulutuled, mõnikord lumi, kinkepaber. Ma jumaldasin neid ning võisin veeta tunde kinke pakkides ja neid veel kaunistades.

  Ka mul on olnud igasuguseid salasoove ja mõtteid, mida kingiks tahta ning olen ka väga palju huvitavaid asju kingiks saanud.

  See aasta on aga kõik teisiti. Inimene, kellest ma hoolisin ja keda ma armastasin, jättis mu üksi.

  Siit ka minu üks ja ainus pisike jõulusoov, mis aga arvatavasti kunagi ei täitu, on see, et Tema tuleks tagasi.

  1. Oi, kui kurb seda lugeda oli. Ma olen samasugune jõuluinimene, ma reaalselt juba praegu hoian end poes tagasi, et mitte pakkepaberirullidega koju tulla ja pakkimismaailmat laiali lüüa :)

   Mõtlesin, et kui kuusk olemas (kahe nädala pärast toome ma arvan), siis võib juba pakkida küll ja kingid kuuse alla tolmu koguma panna :D

 8. Kas see on see Malluka-stiilis postitus? Et kirjutad kõik linkidega koos üles, lootuses, kuidas e-poed seda kraami nüüd tasuta saatma hakkavad?

  1. Ei looda ma midagi! Lihtsalt kohad mis silma hakkasid :) oleks võinud ka teisi linke kasutada ju!

 9. Duplo kast on Selveri kleepsukampaanias soodushinnaga. Ise ostsin suvel suure kasti, mingi xxl, kõiki juppe piisavalt, et ehitada erinevaid asju.

 10. Kui enda kulmud on okei kujuga ja piisavalt tihedad,siis soovitan nt kulmutušši (mul on Lumene nt), mis on kiire ja lihtne viis kulmud ilusaks harjata ja tooni anda. Või osta kulmupliiats koos harjaga (H&M on näiteks jumala ok) sellega saab rohkem “täita” ja ka vähemaks harjata/ühtlustada,kui liiga tume on.

Comments are closed.