Ka mind influencitakse – kas lasteriietel on bränd oluline?

Pole ma ainus suunamudija, kes midagi soovitab ja teie ostma tormate. Ma ise olen samasugune mõjutatav.

Kui Hedon oli väike oli mul paar põhibrändi mida ma ostsin – Polarn O Pyret, Joha ja hiljem lisandus Didriksons läbi ühe koostöö ja sealt alates olen ma talle koguaeg uued kombed just sealt ostnud. Hea mugav. Tean kvaliteeti, hinda jne. Ühe kombe eelmisel talvel Taist tulles ostsin Molo oma Helsingi Stockmannist, sest me pidime Soomes olema ja et laps kringliks ei külmuks..

Mõni aeg pärast Hedoni sündi sündis mu sõbrannale tütar ja tema ostis suurema osa asju Ted Bakerist ja Molost, tal oli vanem tütar ka. Minu jaoks tundus kõik nii kallis. Ja kus ma shoppan nüüd iga kuu lisaks Paavlile? Molo lehel. Ma olen sõltuvuses nendest ilusatest asjadest. Ma mõtlengi, et pigem olgu asju vähem, aga kvaliteetsed ja ilusad. Miks mul peavad olema talle “ilusad asjad linnas käimiseks” ja suvalised asjad kodus olemiseks. Miks ta ei või kodus ilusti riides olla?

Ma alles näitasin ühes videos, mida ma jälle tellisin ja no.. täna jälle tegin tellimuse. Ja mu süda ei luba ainult Hedelinile osta, ikka Hedonile ka. Aga tõesti, mulle väga meeldivad need mustrid ja kvaliteet on super. Ja siis potsatab su postkasti kiri, et viimased üksikud numbrid sooduses – ja jälle lappan ma Molo lehel. Läheb nädal mööda – VIP sale ja jälle ma olen platsis.

Ma pean muidugi tunnistama, et ma ei ole ühtki asja ostnud täishinnaga. Kirjutasin sellest ka Black Friday ajal..

Alghind 248€ | mina maksin 66€ | sääst 182€

Paar päeva enne musta reedet ennast potsatas mu postkasti kiri Molost, et.. juba käib VIP sale, tule kohe uudistama.. No ilmselgelt ma läksin ja ma pole vist ainsamatki tellimust Molost teinud läbi arvuti, sest see on nii lihtne, aina skrollid ja lisad ostukorvi. Ja seal on tõesti allahindlused allahindluse moodi. Palju ma sealt samas ei osta, sest mu meelest on kallis, aga.. mõnikord kohe tahaks midagi ilusat ja kui sa saad 140€ jope 28€ eest, siis nagu why not. Kusjuures, mustal reedel oli hind selline:

Hedonil on kõik ujukad Molost (meeldivad sealsed mustrid, ma ei kannata mingeid käpapatrulli ja ämblikmehe jura!) ja paljud suveriided, sest seal on ägedad värvilised valikud + hommikumantel, selle skoorisin ka mingi allahindluse ajal, kui see muidu 100€ maksnud hommikumantel oli 30 vms.

Viimased kaks tellimust:

No näiteks kõik beebitrikood ja poiste lühikesed püksid on muidu täishinnaga 39,95€ – ma never ei ostaks neid täishinnaga kui ta saab kanda neid nädal aega :D Paavlist ostsin reisile kaasa trikoo, see on reaalselt juba väike. Ujukad maksavad muidu 29,95 ja need beebide pikad onzied mis mulle täiega meeldivad on täishinnaga samamoodi 39,95 või 46,95 – ma olen neid alati alla 20€ ostnud.

Ja ei, see pole kuidagi sponsitud, ma olengi aastaid neid ise ostnud. Lihtsalt tahtsin jagada häid hindu.

Kuidas teil on, kas lasteriietel on bränd oluline? Kas ostate hinda või välimust? Ehk kas oluline on, et saaksite võimalikult soodsalt või et oleks silmale ilus vaadata?

 

 

8 thoughts on “Ka mind influencitakse – kas lasteriietel on bränd oluline?

 1. Kindlalt peab olema maitsekas ja silmale ilus, aga täishinnaga ostan pigem väga harva. Põhjus, miks ma kodusolemiseks ja suviti mängupolatsil käimiseks ikkagi mingeid mitmenda ringi riideid vaatan, et neist ongi reaalselt suva. Pole nende eest hingehinda maksnud ja tõenäoliselt keegi neid enam ei kanna kah. Tubastes tegevustes ka üsna ükskõik, kas on uuemad ja kenad riided või kaltsuka omad. Kui värvid vms kätte annan, siis palun tihtipeale t-särgi ära vahetada millegi muu vastu, sest pigem mingu too vana särk, kui et ma kõrval kogu aeg põen, et äkki mäkerdavad ära. Tõesti ei ole rahakott puuga seljas, et aina uusi ja uusi osta. Pealegi väiksem poiss järgi kasvamas, saab ehk midagigi korralikumat suuremalt. PEalegi on mu meelest poistele keeruline kaubandusest midagi ilusat saada, ilma et selle eest vigaseks ei maksa. Sama asi, et ei kannata neid mistahes Disney või teiste “kangelaste” temaatikat. Mulle isiklikult need mingid väga kirjud ja mustrilised asjad ka ei meeldi. Eks see on omamoodi mu enda laste influencimine, kui nüüd ka moodsaid sõnu kasutada. Samas nii jäik ma ka pole, et ainult enda maitse järgi asju ostaks. Ikka mõistlikkuse piires jätan lastele ka oma sõna sekka öelda. Õnneks nad pole nende mistahes multikategelaste hullud, et jala küljes ripuks ja manguks, kuidas nad peavad need misiiganes sõdalaste/käpapatrulli/jne piltidega riideid saama…. Isegi mänguasju ei mangu, thankkkk godddd!
  T-särke tellin soodsamalt tvaaliselt George’ist, Kaup24-st, vahel joppab, et Maximast leian midagi kena, Pepcost (kuigi sealne kvaliteet on enamasti kehv), Reservedist… Aga seda tõesti ainult siis, kui trehvab. Alati ikka sealt midagi head ei ole võttagi. Bredenist olen ka mõned asjad võtnud, aga tolle brändi mustrid on millegipärast nii vastukarva, seega nende puhul mu jaoks mida minimalistlikum disain/muster, seda ilusam. Muidu mingeid brände taga ei aja. ROhkem on oluline, et laps oleks koduväliselt korralikult ja viisakalt riides. mitte ei käiks misiganes plekilistes ja kulunud nartsudes ringi. Kodus tõesti ei häiri. Omalgi koduriided teab mis aegadest…

 2. Ma selles maailmas väga värske kodanik. Aga lemmikutest brändidest rääkides siis polar. No pyret ja lindex. Polarnopyretis on kallim aga meeldib haruharva soodukate ajal shopata. Lindex ehk kuulub siis odava moe alla aga mulle meeldivad tudukad. Mõnusad venivad ja lukuga. Sellise hinnaga mõnusaid ja ilusaid enda jaoks ei olegi mujal kohanud. Mulle ka väga kirjumirju ei meeldi kuna silmal valus vaadata, päriselt pea hakkab huugama. Aga lindexis saab valida… Ei pea võtma sigrimigri.
  Molole on silm peale jäänud aga soodukate ajal pole käinudki.. Pidasingi seda kallimate asjade poeks ja… Noh iseggi kui tahalsin siis tuleb ihnuskoi välja ja ei raatsi.. Tundubki et pekki ostan.. Ja kaks kuud ja väike
  Saan aru ka mõttest et laps võiks ju ilus igal pool ja ajal olla mitte et kpdus auklikud riided .. Aga samas jällegi saan aru ka et 30eurist bodi ei raatsi ise hakanud sööjale selga panna ju( kuigi see loll poleemika, vahendid pesemieks olemas) , või alles alustav joonistaja eks. Ehk saan mõlemast osapoolestt aru.. Ise kaldun vist sinna et kodus kandku mis kannab aga väljaspool kodu on tutikad ja need riided millega emme eputada tahab.. Lollus tegelt, ma tean!

  Ps. Üks näide. Sain sõbrannalt riideid.. No täitsa beebiriideid. Ja kndsin kodus et no cmon mis seal ikka, kes vaatab. Üsna väljaveninud ja tuhmid jne. Nüüd vaatan mõnda pilti mis beebina tehtud ja pekki, kui kole bodi on. Laps on ise loomulikult kõige nunnum, ägedam ja ilusam aga see neetud bodi… Mida mõtlrsin et savi ju!? Et õpin igapäevaga.. :)

 3. +1 nende multika tegelastega riiete kohta, ma ka neid ei salli. Kui mõned aastad tagasi Pepco tuli siis suure hurraaga koos teiste hullunutega käisime sealt kõike ostmas, aga noh üsna pea sai selgeks, et kvaliteeti neis asjades ei ole. Peale paari korda lasteaias oli retuuside põlvedel juba nähtav kulumine ja minu silmale kannatas neid edasi vaid kodus kanda. H&M’il on üks retuuside mudel, mis meile ideaalselt klapib ja hind okei, kaltsukatest mina asju osta ei oska (ei tavalistest kui need veel avatud olid ega ka e-poest) ja iga kord kui ma proovin läbi FB kasutatud asju soetada pakutakse ka ikka no selliseid asju, et vangutan ainult pead ja mõtlen et ei iial enam Viimati näiteks tahtsin lasteaeda tosse ja mõtlesin et ehk kellelgi on hästi säilinuid ja ei pea uusi ostma hakkama ja konkreetselt pakuti mingeid 5+ või vanemat mudelit, millel veel tolmukihtki peal oli 15€’ga. No ei aitäh, ostan siis juba uued 20-25’ga.
  Aga mu lemmikud mimi disain ja Dadamora, meeldib, et Eesti omad ja kvaliteet mega hea ka peale korduvaid pesusid + need pole vist ülipopid, mulle pole kunagi populaarsed asjad meeldinud ega see, et tänaval iga teine sarnast asja kannab (nt breden ). Sama asi, et kallid, aga ostan ka soodukate ajal peamiselt ja eks nad on oma hinda väärt ka ☺️

  1. Jaa, ma tunnistan, mulle ka ei meeldi need tegelaste asjad ja “jalkariided”, millest viimaseid Hedon hea meelega kogu aeg kannaks – nüüd on tal alles üks komplekt ja kandku kodus, aga mitte linnas :D

   Mimi Disaini olen ka skoorinud allahindluste ajal ja Hedon terve elu kandnud (meeldib suht hea varu nende puhul). Nad on ka ise saatnud meile teinekord uusi kollektsioone.

  2. Mimi ja Dadamora on suht sama populaarsusega, kui Breden. Breden hakkab silma lihtsalt juba sellega, et mütsid lastel ühesugused.

 4. Minu laps sündis eelmisel suvel. Absoluutselt kõik riided hankisime “kirbukalt”/kaltsukast võimisiganes nende nimed igal pool on. Iga kord, kui sahtlis jälle riided väikeseks on jäänud, lähen kaltsukasse ja ostan kõik vajaliku korraga ära. Üldiselt on nii, et paar kuud sama suurusnumbrit ja kogu komplekt ca 50 euro kanti. Jah, ma vaatan ikka, mida ostan, ei aja firmamärki taga, aga teen nimekirja, kui palju mida vaja on ning ostan sellised, mis näevad ilusad ja praktilised välja. Värvist väga ei hooli, roosa, sinine, kollane, kui mulle meeldib, ja vajalik on, võtan ära. Näiteks sipupüksid olgu alati sellised, mis jalgecahelt lahti käivad, muid ma ei võta jne. Sain talveks kolm kombekat eri suuruses. Kaks Huppat, üks Reima. Ainus, mis oli võib, olla “kole”, oli ühe kombekat kulunud helkur… Aga vankripeebi jope puhul suva ka, kas on helkur või mitte. Ma olen poole aasta jooksul kolm korda kogu sahtli sisu välja pidanud vahetama. Oleks poest ostnud, läheks ikka päris kalliks see väikese inimese elu.
  Üks komplekt on ka uus ostetud. Bredeni meriinovoodriga müts ja kombe. Sügisest tänaseni veel kasutame, kuigi tavariided on lapsel juba ammu 74, siis see Bredeni 62/68 veel selle kevade kannatab ära. Üldse ei kahetse ka, kõige rohkem kasutatud riided ja sooduka ajal sain. Seda firmat kaltsukast üldiselt ei osta, sest nende riided on järelturul peaaegu sama hinnaga mis otse, kui tõesti vaja, ostagi uue, aga üldiselt peale selle tuukrimütsi ja kombe komplekti pole midagi vaja läinud.
  Ma nüüd siiralt loodan, et lapse kasv peatub veidikeseks, praegu on kaltsukad kinni, võiks veel vanade riietega veits elada.

 5. Meil peavad riided praktilised olema, ja olgem ausad, ka võimalikult soodsad, arvestades kui kiirelt need läbi kantakse. 6-aastasel poisil võib päevas vabalt 3 komplekti riideid pessu minna kui ta saab omas mängus kulgeda, liivakasti, veekraani ja peenarde vahel.
  Eelistame ühte värvi (enamasti tumedaid) h&m 3-2-hinnaga dressipükse. Ja lisaks mingi sarnans ülemine ots ka.
  Hea meelega ostaksin ilusaid brändiriideid, aga siis oleks kurb kui laps neid retsib ja peaks teda kohati keelama, niiet las pigem olla asjad, millest väga kahju pole.

 6. Hei, riidefännid:) Mulle tegelikult on täitsa omaette nauding otsida toredaid riideid lapsukesele. Ja no mida rohkem otsida ja infot leida, seda rohkem kõike tahaks… Olen teinud mitu aastat kulude kohta kokkuvõtteid–ja muide, kuu keskmine kulu lapseriietele ( ja jalatsitele) on mul 120.-. Mulle meeldib kodus ka ikka aegajalt, et tal oleks rõõmsad, värvikirevad, pehmed ja mugavad riided seljas. Lemmikud ongi p.o.p. molo, joha. Kasutame ka aegajalt frugit, petit betaud, maxomorrat, zarat, guessi, okaidit. Monalisa on imeline :) Ostan meelsasti teiseringi omi. Ja kui neid ei leia, siis ostan uusi

Comments are closed.