Testisin kolm kuud piimamasinat

Minul isiklikult puudub üldse rinnabeebi kogemus ja ma saan rääkida ainult sellest kuidas meie pudelibeebi käitub ja kuidas ma näen kõrvalt rinnabeebisid ja nende emasid.

Minul pole rinnapiima kummagi lapsega tekkinud, meditsiiniline näidustus. Kirjutasin sellest siin – mida teha, kui rinnapiima ei ole?

Minu mõlemad beebid on maganud nagu suhkrusaiad, suhteliselt esimestest päevadest peale terved ööd. Mina ei tea eriti mis on magamata ööd. No mõned ööd on ette ikka tulnud ja kuna Hedelin sündis öösel, siis alguses oli tal täitsa sassis, millal üleval olla ja millal magada, aga suures plaanis olen mina saanud magada öösiti ja mingit piimatralli ja magamata öid meil eriti ei ole olnud.

Meie igapäev

Ärkame hommikul üles ja beebi kilkab juba naerda. Tal on tuju ülihea. Vaatame teda ja itsitame koos temaga, sest ta on nii nunnu. Vajutame nuppu, teeme talle pudeli sooja piima, söödame ta ära, te teeb läbi tukkumise krooksu ja keerab magama.

Siis ta ärkab ja tal on tuju jälle hea, tuti-plutitame temaga ja mängime tegelustekil, näitame talle pilte ja räägite temaga. Meil on tuju hea, beebil on tuju hea. Ja siis ta jälle sööb ja magab ja vahepeal laliseb juttu ajada ja võib-olla on õhtu poole väike gaasiralli ja.. siis anname talle kella üheksa ajal sooja piima ja beebi nohiseb jälle magada.. Meil on aega filmi vaadata, naabritega istuda, lauamänge mängida jne, sest beebi ärkab uuesti alles hommikul. Kõht on täis ja tuju hea.

Kuidas saab nupust piima?

Agu Baby Häppi Shaker päästab hädast välja. Meie majas on see kasutuses suhteliselt algusest peale. Esimesed paar nädalat tegin ma piima süstlaga soojendades, sest kogused olid nii väikesed. Kohe kui kogused tõusid juba suuremaks kui 60ml panin ma masina töösse.

Miks on Agu Baby Häppi Shaker hea ja mugav lahendus?

See tuleneb pelgalt minu kogemusest Agu Baby masinaga ja kasutajakogemuste lugemisest analoogse BabyBrezza tootega osas meie beebigrupist. Esiteks on see odavam ja teiseks on ta manuaalselt seadistatav. Väidetavalt olla BB mingi hetk müügist tagasi kutsutud, sest mõõtis koguseid valesti. Agu Baby kasuks räägibki see, et seda on võimalik manuaalselt ka – sisestad ise mis kuumusel vett sa soovid, igal piimapulbril on oma number, sest pulbrite kaalud on erinevad (need leiab kodulehelt, mis numbrile sinu piimapulber vastab) ja mitu milliliitrit vett (selle info saad oma piimapulbri pakilt). Ja vajutad vaid nuppu.

Saad selle ka äpiga ühendada ja reaalselt magamistoast lahkumata on köögis valmis piim ootel. Kuna mina öösiti beebile piima ei annagi, siis mina pole seda äppi kasutanud. Kui ma algul selle äpi tõmbasin oli mu suurim hirm, et ma unustan piimapudeli masinale alla panna ja keset ööd siis hakka kööki koristama. Tundus lihtsam nuppu vajutada. Aga võimalus on olemas!

Kõiki Eestis müüdavaid piimasegusid veel hetkel äpis ei ole, aga need lisanduvad sinna aja jooksul. Aga manuaalselt saab kõiki piimapulbreid ise seadistada.

Mis on Häppi Shakeri miinusteks?

  1. See masin ei anna märku kui midagi on valesti (ala vett liiga vähe järgmise portsu valmistamiseks, piimapulbrit liiga vähe, silikoontihend kleepub vms).
  2. Sellel masinal on taga (veenõu peal) ilmselt piimapulbri hoiustamiseks topsik, aga reaalsuses ei saa seda kasutada, sest piimapulber läheb selle sooja vee kohal tükki. Mulle meeldiks suurem veenõu.
  3. See pole miinus, vaid pigem tähelepanek, mis küll mõnenädalase kasutamisega jääb meelde, aga alguses oled enda peale natuke vihane – iga kord kui panete uue vee, peske ära silikoontihend, puhastage vahejupid. Siis ei oota teid poole piima tegemise peal piip-piip-piip, et midagi on kuskil umbes.

Agu-Baby e-poes kehtib ka kood marimell, mis annab teile kogu e-poes aprillikuu jooksul 20% allahindlust!

Sain selle masina testimiseks, sest see tuli Eestis müügile alles eelmise aasta lõpus ja nad soovisid, et keegi tarbiks seda paar kuud ja saaks reaalse kasutajakogemuse, mitte et kiidan lampi taevani. Täna julgen oma templi peale lüüa küll.